Skocz do zawartości

Masa dzidziusia w ciązy | Forum o ciąży


k@siulek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Kiedy byłam w ciązy z moim pierwszym dzieckiem w 32 tyg ciąży ważył 2480g, a po urodzeniu 3970g. Teraz jestem w 2giej ciązy i wczoraj na usg (rownież 32 tydzien) okazało sie że nasze maleństwo waży zaledwie 1800 g. Troszke mnie to martwi, zastanawiam sie czy do porodu zdąży podrosnąć 😞 słyszałam, że 2gie dziecko zazwyczaj jest większe a u nas jest taka róznica w wadze 😞

a jak Wasze dzidziusie? Ile ważą ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 575
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ja idę w poniedziałek do gina.bedzie nagrywał na płytę maleńką to wtedy mi powie ile waży to ci napisze.ale mnie zmartwiłaś że drugie dziecko zawsze jest większe mój mały ważył 4400 🤪 to niewyobrażam rodzic jeszcze większe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie nastepne dziecko musi wazyc wiecej niz poprzednie (moze ale nie musi) moj brat jako najstarszy wazyl najwiecej jakos ponad 4 kg, starsza siostra nieco wiecej niz 3 kg, a ja najmlodsza wazylam 2500, takze reguly chyba nie ma na to zadnej. A moja dzidzia w 20 tyg ciazy wazyla 313g, to chyba w normie!?



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
trzeba wziąśc pod uwagę dziewczyny jeszcze to że usg bardzo czesto myli się co do wagi końcowej dziecka nawet o 0,5 kg moja koleżanka miała miec dużego sunka tak lekarze mówili jej już w 7 miesiącu ciąży że będzie miał ok 4,50 kg a urodził się z wagą 3 kg tak więc usg również co do wagi się czasem myli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nasza w 25 tyg 660g. i lekarz mówił (kiedy byłam na 3D), ze trochę mało i że przy porodzie nie będzie ważyć 4kg, ufff! :laugh: ale z kolei mój gin, do którego chodzę normalnie, że waży więcej niż na swój wiek, więc chyba mają różne normy w tych swoich usg.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi mowila ze jesli maly bedzie rosl tak szybko to napewno bedzie bite pond 4 kg...z jednej strony to dobrze ze dzisiu bedzie taki duzy ale z drugiej wolalabym rodzic naturalnie ale boje sie ze przy moim wzroscie i waskiej miednicy nie dam rady urodzic takiego klocka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie,moje malenstwo wazy 1630 g 🙂(29 tydz) ma bardzo nicko głowke i stad moje bole pachwin:/ szyjka jest zamknieta i nie skraca sie 🙂 ale mam problemy z ciesnieniem i mam zapisane lekarstwo na zbijanie cisnienia:/ no i zelazo na anemie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masę dzidziula ustala się na podstawie obwodu głowy i brzuszka ( a w tych też może być błąd pomiaru) i to jest mało precyzyjne, więc tym nie do końca można się sugerować. Moja pierwsza córcia miała mieć nie więcej jak 2,7 kg wg usg 3d, a urodziła się z masą 3,5 kg, a to dlatego, że po prostu miała małą główkę (i tak jej zostało do dzisiaj - taka jej uroda). Te pomiary są po prostu orientacyjne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...