Skocz do zawartości

rozstępy w czasie ciąży | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Malalena to prawda co piszesz 🙂 Ja używam Fissan, oliwki, robie masaże skóry podczas kąpieli i nic. Jestem w prawie 6 miesiącu (bez 5 dni) i pojawiły się pierwsze, małe rozstępy. Tylko na piersiach i to na szczęście po bokach albo pod spodem ale są niestety 🤨 Moja mam nie ma oprócz kilku pod brzuchem ale ja się wrodziłam w mojego taty rodzinę i tak kobiety mają z tym duże problemy od zarania dziejów 🤨 Poza tym uważam, że co ma być to będzie. Jeśli bym chciała uniknąć zupełnie rozstępów i aż tak bardzo przejmowała się swoim wyglądem to bym porostu nie zachodziła w ciąże 🙂 Ale są inne priorytety w życiu 😉 Także głowy do góry Mamusie bo najważniejsze, żeby Dzidzie były zdrowe 😉 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...
  • Odpowiedzi 53
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • 3 tygodnie później...
jestem w 9 tyg ciąży. Zaczęłam już smarować się kremami - firma ELANCYL - niestety drogi jest oraz oliwką BABYDREAM dostępną w Rossmanie 🙂 Niestety mam uwarunkowania genetyczne do rozstepow 😞 Mimo, że zawsze byłam szczupła to i tak mam rozstępy na tyłku i troszke przy udach - niestety za szybko urosły mi biodra i się porobiły 😞 moja siostra jest po 2 ciążach i ma straszne rozstępy - co mnie przeraża;p eh, no cóż - taki urok ciązy 😉 mam nadzieje, że te kremy chociaż troszkę zmniejszą ilość rozstepów lub chociaż sprawią, ze skóra po porodzie będzie bardziej jędrna i szybciej będzie wracać do stanu przed ciążą 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Też miałam oliwkę BAbydream i uważam ją za porażkę. Miałam sporo kremów na rozstepy i początkowo byłam z nich zadowolona, ale jak przyszła końcówka ciąży - 7-9 miesiąc i najszybciej zaczął rosnąć brzuch to dorobiłam się takich pręg, że po porodzie wyglądałam jak zebra. Ale "pozbyłam" się ich, tzn ładnie mi zbledły po Perfecta serum na rozstępy i jestem zadowolona z mojego wyglądu 🙂 Pozdrawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja polecam Perfecta mama, nie należy do tych najdroższych, a działa. Mam skłonność do rozstępów, miałam już przed ciążą na pośladkach i biodrach, nawet lędźwiach i przedramionach. Ten krem stosowałam od 3 miesiąca ciąży 2 razy dziennie począwszy od ud a pod szyją skończywszy 😉 Jestem w 8 miesiącu, mam ogromny brzuch i żadne nowe rozstępy nigdzie się nie pojawiły 😜 Na dodatek te które już były stały się mniej widoczne. Czasem po kąpieli nacieram się porządnie zwykłą oliwką Bambino i odpukać skóra narazie wytrzymuje 🙂 Pewnie jak zawsze na każdego działa coś innego, jednak ten kremik polecam z czystym sumieniem 🙂
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DIUNA napisał(a):
A ja polecam Perfecta mama, nie należy do tych najdroższych, a działa. Mam skłonność do rozstępów, miałam już przed ciążą na pośladkach i biodrach, nawet lędźwiach i przedramionach. Ten krem stosowałam od 3 miesiąca ciąży 2 razy dziennie począwszy od ud a pod szyją skończywszy 😉 Jestem w 8 miesiącu, mam ogromny brzuch i żadne nowe rozstępy nigdzie się nie pojawiły 😜 Na dodatek te które już były stały się mniej widoczne. Czasem po kąpieli nacieram się porządnie zwykłą oliwką Bambino i odpukać skóra narazie wytrzymuje 🙂 Pewnie jak zawsze na każdego działa coś innego, jednak ten kremik polecam z czystym sumieniem 🙂

Pozdrawiam


tez polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...
  • Mamusia
Ostatnio dowiedziałam się o Ziaji / Ziai (nie wiem jak napisać gramatycznie nazwę tej marki:P) dla kobiet w ciąży na rozstępy od 4 miesiąca, myślę że niedługo sobie sprawię, póki co brzuszka nie widać, ale 4 miesiąc już jest. Póki co ćwiczę i masuję brzuszek gąbką pod prysznicem, a potem balsam Eveline do suchej skóry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to zależy dużo od genów i jak szybko/mocno rośnie brzuch.
Osobiście żadnymi specjalnymi środkami brzucha nie smarowałam tylko oliwką i masłem do ciała, do tego masaże.. brzuch rósł mi powoli do tego stopnia, że sąsiedzi nie wiedzieli, że jestem w ciąży 🙂 wybrzuszyło mnie tak bardziej grubo po 20 tygodniu. No i teraz nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu/ciele. Za to piersi są ohydne 😉 Moja babcia ani mama też nie mają rozstępów, więc radzę popatrzeć po rodzinie czy macie ku temu skłonności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dokładnie, u mnie nikt nie ma rzostępów, a moja mama przytyła w ciąży 30 kilo więc miała ogormne prawo do nich. Mnie też brzuch jeszcze nie rośnie, ale zawsze zdrowo jadłam i duzo się ruszałam, więc tym bardziej szanse na rozstępy maleja. Zresztą potraktujcie te blizny jako historię Waszego macierzyństwa, jako pewien triumf i poświęcenie i od razu milej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie miałam ani jednego rozstępu gdzieś do 28-30 tc. zaczęły się robić straszne na brzuszku dopiero jak trafiłam ostatnio do szpitala i podali mi hormony dla Kruszynki... ogólnie brzuch mi zaczął rosnąć jak szalony... ale są na dole brzucha więc nie ma tragedii, zresztą i tak nigdy nie chodziłam w kusych koszulkach 😁

Dodam jeszcze że od początku ciąży smarowałam brzuch i piersi oliwką do masażu i czasami masaż robiłam... teraz mam zakaz głaskania i zaczepiania brzucha więc smaruję go raz na 2-3 dni... może dlatego też te rozstępy się robią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w rodzinie tez nikt nie mial rozstepow,a moj brzuch wyglada jak krajobraz ksiezycowy 😉Mi zaczely takie male wychodzic ok.25 tygodnia,a po 30 to juz tragedia.A im blizej konca bylo i brzuch gwaltownie rosl,tym wiecej ich sie robilo.Dodam,ze smarowalam brzuch wiele razy dziennie od 5 tygodnia ciazy i to zarowno fissanem jak i pharmaceris.Wiec jak widzicie reguly nie ma.Jak komus sa pisane rozstepy to i tak sie prze nimi nie uchroni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja nie mialam rozstepow do 30 tyg. pomimo ze brzuszek urosl juz dosc duzo do tego czasu... i pewnego ranka jak wstalam popatrzalam do lustra i cala dolna czesc brzucha w rozstepach 😞 ... smialismy sie z mezem ze mala narobila mi rozstepow- bo strasznie kopala tej nocy 🙂

Oliwki przeciw rozstepom uzywalam od 15 tyg. raz dziennie, czasami nawet dwa... i nadal stosuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asiula88 napisał(a):
A kiedy zaczął Wam rosnąć brzuszek? Bo się boję, że to się dzieje od gwałtownego wzrostu, a mnie chyba taki czeka, bo póki co to mnie jeszcze brzuszka nie widać, a koleżanki z forum już mają pokaźne.


Ja przytyłam w ciąży ponad 20kg 🙂 i nie pojawił się żaden rozstęp na brzuchu. To raczej loteria. U mnie też w 17 nic nie było widać dopiero coś koło 25 zaczęło się już tak porządnie pokazywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
BlueLagoon napisał(a):
Asiula88 napisał(a):
A kiedy zaczął Wam rosnąć brzuszek? Bo się boję, że to się dzieje od gwałtownego wzrostu, a mnie chyba taki czeka, bo póki co to mnie jeszcze brzuszka nie widać, a koleżanki z forum już mają pokaźne.


Ja przytyłam w ciąży ponad 20kg 🙂 i nie pojawił się żaden rozstęp na brzuchu. To raczej loteria. U mnie też w 17 nic nie było widać dopiero coś koło 25 zaczęło się już tak porządnie pokazywać.

Zgadzam sie z toba.Ja tez przytylam 20kg,o brzuch dbalam na maksa,a i tak mam krajobraz ksiezycowy.No,ale mi juz w 4 miesiacu niezle bylo go widac,a jak szlam do porodu,to sie ze mnie smiali,ze conajmniej blizniaki tam chowam 🙂 🙂Taka wielka pilka byla 😉A takie malenstwo z niej wyciagneli 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój brzuszek było już widać koło 9-10 tygodnia... taki malutek był w porównaniu do tego brzunia teraz 🙂 i też lekarz szukał drugiego dzidziusia.... a rozstępy to jak już któraś wspomniała to faktycznie loteria... i nie da się jakoś na 100% zabezpieczyć, bo można się smarować i uelatyczniać a rozstępy jak mają wyjść to i tak wyjdą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na rozstępy nie ma skutecznego sposobu, ja się smarowałam 2 razy dziennie i jeszcze używałam olejku pod prysznic, a rozstępy wylazły mi w 33-34 tygodniu, najpierw były 2 wielkości ok 1 cm, a tak się rozeszło przez resztę ciąży, że boki brzucha mam jak zebra... w paski...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój gin powiedział że na rozstępy to nie ma bata, jedna ma druga nie, to tak jakby on miał sie złościć na mnie że mi brzuch rosnie..
i od tego momentu traktuje je jak cos co mnie przybliża do mojej dzidzi, cos naturalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
mój gin powiedział że na rozstępy to nie ma bata, jedna ma druga nie, to tak jakby on miał sie złościć na mnie że mi brzuch rosnie..
i od tego momentu traktuje je jak cos co mnie przybliża do mojej dzidzi, cos naturalnego.


uważam tak samo - nie mamy wpływu na nie, ale jak się pojawią to możemy starać się je maskowac różnymi kremami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
Leer napisał(a):
mój gin powiedział że na rozstępy to nie ma bata, jedna ma druga nie, to tak jakby on miał sie złościć na mnie że mi brzuch rosnie..
i od tego momentu traktuje je jak cos co mnie przybliża do mojej dzidzi, cos naturalnego.


uważam tak samo - nie mamy wpływu na nie, ale jak się pojawią to możemy starać się je maskowac różnymi kremami 🙂

Ktore tez nie zawsze pomagaja 😉Ale tak jak na poczatku ciazy baam sie rozstepow,tak teraz,jak juz mala jest z nami,to nie przejmuje sie tym,ze mam krajobraz ksiezycowy.Mam cos wspanialszego,na czym sie skupiam-bezgranicznie kochajaca coreczke 🙂A przy takim skarbie,kto by sie rozstepami przejmowal,skoro i tak nic na nie nie moge poradzic 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...