Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja zaś jestem pod okiem lekarza (mężczyzny) z państwowej placówki gdyńskiej, nie jest źle i wszystko jak na razie przebiega pomyślnie. Nawet rozumie moje bólowo-zmęczeniowe stany (a brzuszek ostatnio boli mnie niemało).
Teraz dobrnę już do końca, jeszcze "tylko" połowa 😉

Do szkoły rodzenia nie chcę pójść, nie wiem jakoś nie przekonują mnie takowe instytucje 😉 Dużo czytam, a jak przyjdzie co do czego to obawiam się, ze mogę zapomnieć nawet po takiej szkole rodzenia. Co do pielęgnacji maluszka uważam, iż kobiety (niestety nie wszystkie) mają taki takt macierzyński, że na pewno poradzą sobie ze swoją Dzidzią 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do szkoły rrodzenia nie chodziłam za pierwszym razem i tym razem również nie zamierzam...szkoły rodzenia uczą zachowania i oddechu podczas porodu...a z doświadczenia wiem że każdy rodzi w inny sposób...i to sytuacja w jakiej się znajdziesz na sali porodowej dyktuje rytm porodu...i twojego zachowania które tak jakby jest automatyczne u rodzącej...twój organizm sam powie ci co i jak i w którym momencie...nie da sie nie przeć przy bólach partych...regularność ich tez jest wyznaczona zegarem twojego ciała...kiedy masz przestać to sie dowiesz od swoich lekarzy w końcu to oni decydują jak i w jakim tępie przebiegać ma poród...normalne ...bedzie dobrze same zobaczycie!!!! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a co tu taka cisza?jak tam wasze brzuszki...urosły?jak samopoczucie...i waga? 😉
mój brzuszek duży ...nawet bardzo...a gdzie jeszcze do końca...samopoczucie kiepskie bo znowu mnie złapało jakieś przeziębienie...ale to juz chyba u mnie norma...a waga mam wrażenie że sporo przybrałam ale waga pokazuje że od początku 4kg..ale to chyba sporo...sama nie wiem ...rekordu z pierwszej swojej ciąży nie chcę pobić i sie pilnuję...ale ostatnio powoli mi apetyt wraca ..i zaczyna sie objadanie 🤪piszcie dziewczyny co tam u was...ja 8.11 mam nadzieje że dowiem się kto dokładnie mieszka w moim brzuszku...on czy ona ...bo niestety nadal nie dała sie dzidzia podejrzeć...a u was jak wiecie juz wszystkie...kogo pod serduszkiem nosicie...pozdrawiam 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Samopoczucie w sumie dobrze, tylko znów bardzo dużo bym spała .... Brzuszek rośnie w tępie zaskakującym i jak dalej tak pójdzie to nie wiem czy pod koniec ciązy będe mogła się ruszać 🙂 Waga też rośnie 😉 ale naszczęście ide tylko w brzuchu, reszta ciała stanęla i mam nadzieję ze tak pozostanie 🙂 Treaz mnie naszło na szukanie wózeczka dla Naszego Synka, mam firme już upatrzona teraz tylko szukam dobrej oferty 🙂 Niestety gorzej Nam idzie w ustaleniu imienia dla Niuniusia 😞 Może Wy mi podsuniecie pare pomysłów???..... Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc 🙂
poki co od poczatku przytylam 3 kg. brzuszek jest maly, ja go widze, ale inny mowia, ze nie widac za bardzo.. wozek tez mam juz upatrzony , kolor ustalony. dzisiaj robilam test na cukier, jutro wyniki..mam nadzieje, ze nie bedzie za wysoki 🙂
od kilku dni leci mi jakas wydzielina z sutkow..skojarzylam, bo zobaczylam na przescieradle plamy. tez tak macie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wydzielina z piersi często pojawia się w czasie ciąży...i nie jest to niepokojące...co do badania cukru to ja mam je w czwartek...zobaczymy...to juz po raz drugi...za słodyczami nie przepadam ...dla mnie mogłyby nie istnieć...
co do imion...to jakby była dziewczynka to MARTYNKA lub NADIA
a jak chłopiec to SZYMON lub WIKTOR...
DECYZJA NIE JEST PROSTA BO MÓJ MĄŻ MA CAŁKIEM ODMIENNE ZDANIE I NIE JEST PRZEKONANY CO DO TEGO WYBORU...ALE I TAK WIADOMO ŻE MAMA ZDECYDUJE A TATUS ULEGNIE... 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co u Was mamuśki? U mnie bóle pleców i ud, a poza tym wszystko super, za tydzień idę na USG nie mogę się doczekać, kiedy zobaczę Pawełka ;-) Jutro robię badanie cukru, boję się jak cholera, bo uwiebiam słodycze i będzie mi ciężko je odstawić ;-( Podrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A JA OSTATNIO BARDZO ŚPIĄCA JESTEM ...MOGŁABYM TYLKO SPAĆ I SPAĆ...ROZLENIWIŁAM SIE STRASZNIE... 😜 DZIŚ MIAŁAM BADANIE CUKRU...SUPER 78 PO OBCIĄŻENIU!!!WAGA PODSKOCZYŁA...A PŁCI NADAL NIE ZNAM W PONIEDZIAŁEK 8.11 WIZYTA TO SIE MOŻE COŚ DA W KOŃCU PODEJRZEĆ!!!MIŁEGO DNIA MAMUŚKI!!! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

Dzisiaj miałam USG, wykazało że mamy ... córcię 🙂 Nasza Kochana jest bardzo spokojna - chyba spała, z racji jej grzeczności pewnie nie czuję jeszcze jej zdecydowanych ruchów 😉 na dzień dzisiejszy waży 455 g, spora prawda? 🙂
Jutro udaję się na wizytę, prawdopodobnie też czeka mnie niebawem owa krzywa cukrowa. Póki co muszę zaopatrzyć się w no-spę (bardzo dotkliwie boli mnie brzuch, lekarz zaś zalecił jej stosowanie). Wiecie może, czy są jakieś specjalne "no-spy" dla kobiet w ciąży w sensie konkretna dawka lub kolor opakowania (wiem, ze mam ją przyjmować 3x1, ale chyba jest kilka rodzajów tego leku)?

Niunia26 zamieściłaś zdjecie, jesteś w 23 tyg ciąży, ale brzuch masz...ogromny (z całą sympatią oczywiście 🙂 Doprawdy różnie te nasz Dzidzie się układają 😉

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda gratulacje 🙂 Mamy nastepna dziewczyne na forum 🙂 Mi lekarz przepisal nospe forte 3x1 (jest ona na recepte). Tez mialam mocne bole brzucha, ale nospa nie zawsze pomagala.
Niunia super fotka..brzuszek fajnie widac...u mnie niestety na zdjeciach brzuszka nie widac :/ ale czuje, ze niedlugo bedzie wiekszy 🙂
W poniedzialek ide do lekarza, mam nadzieje, ze juz nie bede musiala lezec 🙂
Macie juz cos kupione dla waszych malenstw? Ja mam jakis zly humor dzisiaj, bo moj maz mowi. ze mamy duzo czasu i jeszcze nie trzeba nic kupowac..A to on nas utrzymuje, ja nie pracuje, wiec nawet nie mam jak robic zakupow po kryjomu 😞
Nie wiem ale zaczynam sie martwic, czy zdazymy ze wszystkim, czy sobie poradze...A poza tym to nawet nie wiem jaki rodzaj ciuszkow kupic, bo w marcu jest jeszcze zimno..a kwieciec potrafi byc goracy..No i ile tego w ogole trzeba? jak wiecie to dajcie znac..
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Maja 😜 Co do ciuszków, ja nie mogę się oprzeć i co 3 dni coś kupuję ;-) Mam już całą szufladę ciuszków body z krótkim i długim rękawem, śpiochy, kaftaniki, skarpetki, bluzeczki, legginsy, czapeczki i rękawisie ;-). Wiem, że jeszcze dużo czasu, ale mi tak zleciały te 23 tygodnie, że zaraz będzie koniec, a poza tym kupowanie dla dzidziusia sprawia mi tyle radości, że chyba warto. Już nawet sobie i mężowi nie mam ochoty noc kupować. To będzie najbardziej rozpieszczony bobas na świecie ;-) Polecam Wam Pepco, tam mają ciuszki bardzo tanie i naprawdę ładne. Wczoraj mój mąż kupił tam body z napisem My mummy is yummy.Tak się uśmiałam z tego ;-) Maja powiedz mężowi, że potrzebujesz kasę na zakupy spożywcze, a idź kup coś bobasowi. Zobaczysz jak mu później pokażesz co kupiłaś to sam będzie miał ochotę iść po więcej. Mój mężuś też na początku nic nie chciał kupować, a teraz sam chodzi ;-) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie mamy! Co do ubranek to regularnie kupuje od 5 lat. Przede wszystkim używane, ale w stanie idealnym lub nowe z metkami. Wychodzi dużo taniej i przez te pięć lat nazbierało się troszkę (3 ogromne worki). Rodzina i mąż przyzwyczaili się do mojego hobby a mama nawet się wciągnęła i zdarzało jej się też coś kupić. Mąż oczywiście twierdzi, że mamy jeszcze czas na wszystko i w razie potrzeby sam kupi co potrzeba…, ale mi takie zakupy sprawiają tyle radości, że nie słucham i nadal czekam na okazję by coś kupić. Ostatnio buszuje po Internecie i zapisuje konkretne modele wózków, łóżeczek itp. Stworzyłam specjalny folder na fotki artykułów i w razie potrzeby mąż dostanie odpowiednią obrazkową listę co ma kupić. Ja jutro jadę na kontrolne badanie USG i już się nie mogę doczekać. Bardzo bym chciała dowiedzieć się czy będziemy mieć córeczkę czy synka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No witam witam 🙂 Ja dziś byłam na pierwszych zakupach dla Synka 🙂 Kupiłam kilka body,spiochów, czapeczki, rekawisie, kocyk, butki i taki polarowy kombinezon na ten marzec zeby było mu ciepło na spacerkach. Wiem napewno ze to nie koniec mojego szalenstwa. Już upatrzyłam sobie łożeczko, pościel do niego i taka fajna wanienke 🙂 Jeszcze pozostanie wózek, ale tutaj w Anglii jest problem z normalnymi gondolami, wszedzie jakies udziwnienia 😞 No nic bede szukała dalej 🙂
Co do pada podtrzymujacego słyszałam duzo pozytywnych opinii i moim zdaniem jesli masz juz takie problemy z plecami to powinnas sprobowac, nic nie zaszkodzi, moze jedynie pomoc... Sama myslałam o takim i jak tylko brzuch zacznie mi bardziej ciążyc mysle ze zakupie go...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy orientujecie się, czy takie bóle brzucha są "w miarę normalne"? Mi lekarz powiedział, ze nasza córcia ułożona jest główką ku dołowi, bóle które mogą powodować skurcze mają szansę wywołać przedwczesny poród 😞 Trudno opisac mi ten rodzaj bólu, być może to naturalne, dlatego pytam, jak jest/było u Was (towarzyszy temu ucisk w kręgosłupie).

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Chyba to powinien okreslic lekarz czy takie bóle są normalne. Ja jak narazie nie mam zadnych bóli ( odpukać w niemalowane). Wydaje mi się jednak, że powinnas jak najwiecej odpoczywac i lezec w łózku... Trzymam kciuki, żeby bóle ustąpiły!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no dołącze do tej dyskusji na temat bólu brzucha i kręgosłupa...ja właściwie dziś mam taki ciężki dzień...brzuszek jak kamień twardy...w dole kręgosłupa ucisk że sama nie wiem jak sobie juz ulżyć...leżenie troszkę pomaga...wzięłam już dwie nospy i na jakis czas był spokój a teraz na nowo czuje sie jakby mnie rozrywało od środka...fatalne uczucie...raczej skurcze to nie są ...ale mam wrażenie że dzidziuś strasznie sie rozpycha co powoduje u mnie tego typu dolegliwości...wszystko sie rozciąga...w poniedziałek idę do lekarza na wizytę...oby było wszystko ok!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli25 widzisz ja tez często miewam taki balonik jak ty to nazywasz...jednak nie jest to aż tak bolesne jak dziś...teraz jak to pisze troszke mi odpuściło...dzidzia cały czas sie wierci ...może próbuje zmienic pozycje?sama nie wiem --- wiem że na ostatnim usg była ułożona pośladkowo może nastąpiła zmiana pozycji...poza tym dzis odebrałam wyniki badań krzywej cukrowej i mam wynik 113...a norma jest max do 105...w poniedziałek wszystko sprawdzę u lekarza ale to jeszcze tyle czasu 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc brzuszki 🙂 Jak sie dzis czujecie?
Ja odebralam wczoraj wyniki na krzywa cukrowa i jest w normie wiec sie bardzo ciesze 🙂
Brzuszek rosnie ostatnio jakos szybko. Od ostatniego tygodnia sie powiekszyl..Niedlugo zrobie zdjecie i pewnie bedzie juz znaczna roznica 🙂 Ciekawe ile urosnie jeszcze do marca?
Ostatnio zauwazylam, ze sie szybko mecze i nie mam na nic sily.
Wczoraj bylam z mezem na zakupach i kupilismy pare rzeczy 🙂 Sprawilo mi to ogromna radosc 🙂
NIestety mamy inne gusta co do wyboru ubranek, wiec bede musiala chyba sama je wybierac.
Ciesze sie, bo wybralismy juz wozek, teraz tylko trzeba na niego uzbierac, bo niestety troche kosztuje :/ A wy macie juz jakies upatrzone wozki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, też zbieram na wózek ;-), bo te ceny sa gigantyczne. Niedługo jadę po łóżeczmo, upatrzyłam fajne i niedrogie w Ikei. Odkąd jestem na zwolnieniu to sie nawet dobrze czuję, tylko te plecy mi dokuczaja. Robie sobie ćwiczenia na takiej dużej piłce i to trochę pomaga. Co do bóli brzuch to też często mam, najlepiej wtedy mi pomaga leżenie na boku i wsadzam między nogi poduszkę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja wpadłam w szał zakupowy 🙂 Oglądam codziennie na ebay-u łożeczka i wózki 🙂 Już mam upadtrzone zarówno łożko jak wózek 🙂 Mam lekki szął na Myszke Miki 😁 Już mam spiochy Myszki Miki, śliniak, body i teraz muszę tylko przekonać Narzeczonego do wózeczka :P Nie, ale powaznie tak porównałam i można znaleść tańsze i nowe rzeczy na ebay-u. Nie wiem jak na allegro, ale wydaje mi się,że też coś byście upatrzyły. Ja przez to, że nie mam samochodu i mieszkam w małym miasteczku, wykombinowałam zakupy przez internet 🙂 Może się to sprawdzi 🙂 Zobaczymy....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...