Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja to już od dwóch miesięcy wiem kto, ale wszelkie moje zapędy kupowania ciuszków są kwitowane: "mamy jeszcze czas"... ehhh... tylko, że jak się potem zrobię duża i okrągła, to trochę ciężko mi będzie biegać po sklepach. A co do Pepco, to też polecam, bo fajne i niedrogie rzeczy można znaleźć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracając do wątku "bólowego" - wiem, że priorytetem jest opinia lekarza, tyle że interesowało mnie z Waszego doświadczenia. Póki co kilka razy zażyłam no-spę i ból ustaje. Plecy to odrębny temat - oj dają się we znaki 🤔

Włączając się zaś do tematów zakupowych: mam już wozeczek, kupiliśmy go z mężem zanim jeszcze wiedzieliśmy, że nasz Bobasek to córcia 🙂 Nasz mały pojazd nie był aż tak przerażająco drogi, postawiliśmy bowiem na polski wyrób firmy NESTOR. Wózek ma możliwość "przerobienia" na spacerówkę, ponadto posiada wyjmowaną gondolę, duże kółka, które można wymieniać, regulowaną rączkę, w dodatkach była folia i torba. Kolor kupiliśmy uniwersalny (taka kawa z mlekiem plus ecri), tak by był ewentualnie dla naszego późniejszego potomstwa 🙂 Mam nadzieję , ze jego jakość jest równie dobra, jak wygląd.

Łóżeczko mam upatrzone na Allegro, zaś ubranka rzeczywiście kierowana Waszymi podpowiedziami, odnalazłam w Pepco w bardzo ekonomicznej cenie. Jednak nawet takie małe kwoty bacząc na ilości, jakich potrzebują nasze maleństwa są dosyć widoczne 🙂

Słuchajcie a w jakim rozmiarze kupujecie ciuszki? Ja kupiłam trochę takich na 72 cm..., ale pewnie muszę zaopatrzyć się w te najmniejsze (56 cm, 62 cm) tylko w jakich ilościach?
No i kolejne pytanie, zastanawiałyście się juz, czy będziecie od razu używały Pampersów (newborn), czy też pieluszek tetrowych?

Niunia26 orientowałaś się już w szpitalach? Gdzie chciałabys rodzić?

Pozdrawiam Was 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jesli chodzi o ciuszki to wlasnie nie wiem ile i jakie rozmiary dokladnie kupic..jak ide do sklepu to nie wiem co wybrac 😞 Przydalby sie tutaj ktos doswiadczony, kto by nam mogl powiedziec ile ciuszkow w poszczegolnym rozmiarze kupic.
Co do pampersow, to ja bede je uzywac..Pampersy akurat mam za darmo, juz mam 2 wielkie worki. Tylko ciekawe czy moje dziecko nie bedzie uczulone, bo slyszalam, ze nie kazde pampersy sa dobre..
Wozek wybralismy Inglesina Otutto Marina..Wole ciemniejszy kolor. Kolyska zamowiona na allegro, a po kilku miesiacach kupimy lozeczko. Teraz tylko ciuszki 🙂 Musze sie wybrac do tego Pepco..Nigdy tam nie bylam.
Dzisiaj ide do lekarza, to jak sie mala dobrze pokaze to zrobie 3D..Nie moge sie doczekac
Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A myślicie już o szkole rodzenia? Bo ja się zastanawiam kiedy zacząć. U mnie w mieście jest szkoła rodzenia przy Caritasie. Właśnie zaczynają się zajęcia, które mają trwać 7-8 tygodni. Kolejna grupa na początku grudnia ma wystartować, ale w zależności czy będą chętni. Nie wiem na który termin się zdecydować. Wolałabym grudzień, ale boję się co będzie jak się okaże, że chętnych brak 😞((
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!!

Rodzilam w grudniu rok temu i mniej wiecej moge polecic tak
56cm 2body kr rekaw , 3 body dl rekaw , 3 pajacyki , 2 spiochy , 2 kaftaniki , 3 pary rajstopek lub polspiochow , 3 czapeczki bawelniane

62cm wszystko co wymienilam wyzej 2x

w razie czego zawsze sa sklepy otwarte poporodzie i mozna dokupic 🙂 my np musielismy duuuuuuzo dokupic na 56cm bo urodzila sie kruszynka 49cm . a niektorzy np odrazu musza ubierac maluszki w 62cm .

rozmiary sa w ten sposob
56cm
62cm
68cm
74cm
80cm
86cm
92cm
itd.
zawsze +6cm
jednak te na 74cm sa naprawde duze wiec nie proponowalabym dla noworodka takiego rozmaiaru bo sie w nim utopi! cos z 56cm trzeba miec. 62 trzeba miec troche wiecej bo zawsze maluch dluzej ponosi a reszta to juz wdł. upodoban .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka w razie czego jakby nie wyszlo ze szkola rodzenia to polozna bedzie przychodzic do Ciebie do domu.

Ja mialam zagrozona ciaze i szkola rodzenia odpadala ale polozna od 28 tygodnia ciazy przychodzila co tydzien sprawdzala tetno bicia serduszka malenstwa ,uczyla mnie wszystkich oddechow, opowiadala o porodzie. swietna sprawa !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym właściwie różnią się śpiochy od pajacyków? Body, kaftaniki, rajstopki i same w sobie pajacyki rozeznam, ale czy "śpioszek" to jeszcze jakaś inna kategoria?
A zatem z tego wynika, że 62 cm to taki optymalny rozmiarek?

Mama jeszcze pytanie dotyczące ruchów Dzidziusia. Wcale nie należę do mam, które z natury są mega szczupłe - tym Mamom zapewne o wiele łatwiej jest później doznać wyraźnych kopniaczków, ja jestem raczej budowy "normalnej" 🙂 (przed ciążą rozmiar 40-42) i jak do tej pory odczuwam tylko owe delikatne muśnięcia. Troszkę mnie to martwi... .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tez przed ciaza nosilam rozm 40-42 i ruchy poczulam w 19tc . na poczatku mylilam to z ruszem jelit 😉 mysle ze nie ma czym sie martwic tymbardziej ze ruchy czujesz a skoro delikatne to trudno .jeszce mozesz sie nacieszyc bo pozniej beda sprawialy bol i dzidzia nie bedzie dawala spac po nocach 🙂

a to jest pajacyk http://picasaweb.google.com/112642762168847547414/Ubranka03#5508896581454334738

to jest spioszek http://picasaweb.google.com/112642762168847547414/Ubranka03#5496045565705695906

pajacyki dla malenstwa lezacego najlepiej jak sa zapinane na calej dlugosci na napki bo pozniej juz to wiekszego roznicy nie robi i tak ciezko ubrac malucha jak sie rusza 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie w miejscowości szkoła rodzenia jest przy ośrodku zdrowia. Z tego co wiem jest darmowa i jest masa chętnych trzeba się zapisywać wcześniej bo jest kolejka. Gdzieś przeczytałam, że najlepiej rozpocząć około 25 tyg ale jak rozmawiałam z prowadzącą zajęcia powiedziała, że 5 miesiąc oni proponują. czekam już z niecierpliwością na te zajęcia. Zawsze można poznać kogoś w podobnej sytuacji i z podobnym terminem 😉 Dziewczyny a wybrałyście już wózki dla waszych maluchów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fredeczka dziękuję za obrazowe rozwikłanie sprawy ubiorków 🙂 A co do ruchów wyobraź sobie, że właśnie dziś, kiedy to zaczęłam się Wam żalić moja Mała w końcu uraczyła mnie silniejszym bodźcem (dokładnie po 15:00 😁), aż się popłakałam z radości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szkola rodzenia to musi byc super sprawa jednak ja niestety nie moglam tego doswiadczyc.

Gerda nie ma problemu 🙂 pamietam jak sama dopiero wszystko szykowalam.

ahh no zapomnialamoczywiscie o skarpetkach ok 3-4 pary i lapki niedrapki tez ok 3 par.

Ktoras z dziewczyn pisala ze ma pampersy za darmo . gdzie daja pampersy za darmo ? tez tak chce!!! 😞
jeszcze nie zlozylam sprawy o alimenty i jest ciezko :/ a tu roczek lada dzien! :/ no ale coz cos wymysle...

jak chcecie cos jeszcze spytac z wyprawki to pytajcie smialo na ile bede potrafila na tyle pomoge 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja to ruchy praktycznie przez cały dzień już czuję. Aż się boję co będzie dalej. Taka wiercipiętka mi rośnie 🤪
Co do szkoły to się zdecyduję jednak na początek grudnia. Zawsze bliżej porodu to i w głowie więcej zostanie 🙃 bo pamięć dobrą mam, ale krótką :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktoś pisał o pepco . no coz trzeba dobrze trafic. jak juz cos trzyma to bedzie ok. ja kupilam dosyc duzo body w pepco niestety duzo nie bylo ubranych ani razu bo przy rozpinaniu napki poszly. ale jak juz trzyma to trzyma 🙂 zreszta mam kilka wstawionych body z pepco i chyba cos jeszcze w tym linku ktory wstawialam ale akurat napki nie poszly.

ja mam to szczescie ze siostra mieszka w Anglii i za grosze kupuje oryginalne rzeczy dla mojej malej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...