Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emcia Ja jutro jadę robić dużo badań i też na toksoplazmozę. Trzeba je powtarzać, koniecznie jeśli się nie ma przeciwciał, bo to bardzo groźna choroba w ciąży, także się upomnij. Super, że M kupił kwiatki. Ja dziś rano właśnie swojemu przypomniałam, że dawno nie dostałam kwiatów od Niego. Ostatnio to po obronie dostałam 20 róż, a teraz nic, a lubię dostawać. Przez Ciebie też chcę ciasto i zaraz mojego chłopa wyślę do sklepu 😜
Poszłam na górę do teściów zjeść obiad, bo stwierdziłam, że bolą mnie plecy i je rozprostuję, ale to był błąd, bo ledwo siedziałam, a po schodach to 5 min. wchodziłam tak mnie krocze boli. Masakra. Ciekawe jak Ja jutro mam na te badania jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A może są jakies sposoby na to zeby latkacje powiekszyc ? Hmmm poszukam w necie, może coś by się znalazło!
Samantka jak bedziesz miała chwilke to zamiesc prosze ten przepis na szarlotke 🙂
Emka daj znac jak ciacho wyszło i oczywiscie miłes pierwszej rocznicy 🙂
Ja narazie znikam, wieczorkiem sie pojawie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Będę w czwartek u lekarza to poproszę o skierowanie lub na własną rękę zrobię, bo i tak płacę. Tylko coś mi się kojarzy, że pierwszy raz robi się oznaczenie przeciwciał IgM i IgG, a potem tylko te jedne, tylko nie wiem które. Chyba IgM. Niunia z Samantką, jak to u Was wygląda?
Moje ciasto to takie zwykłe ucierane z jabłkami. Miałam ochotę na takie coś zwyczajne.
Chyba nie pójdę jutro na te badania, bo się najadłam naleśników na słodko, do tego będzie ciasto i lody na wieczór... to cukru mi wyjdzie, że hohoho 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mi zawsze robią i IgM i IgG.
Niunia jeśli chodzi ci o przepis na zapiekankę tą z łopatką wieprzową to proszę znalazłam swój post chyba na 138 stronie


800g łopatki wieprzowej
ok. 1 kg ziemniaków
3-4 duże cebule
5 dużych pomidorów
3 listki laurowe
sól, pieprz, oliwa

Wcześniej zamarynowaną w soli pieprzu i np. przyprawie do pieczeni (ja takiej użyłam) Łopatkę pokroić w spore kawałki, włożyć do brytfanny (blachy) . Wrzucić ziemniaki (też pokrojone w spore kawałki, cebulę pokrojoną w piórka i pomidory pokrojone w plasterki. Wszystko jeszcze doprawić solą, pieprzem i czym tam sobie chcecie. Polać oliwą. Dokładnie wymieszać rękoma i plasterki pomidora poukładać na wierzchu. Przykryć folią aluminiową i wstawić do rozgrzanego do 180- 200 stopni piekarnika na ok 2 - 2,5 godz.
Ja jeszcze dodałam 4 zmiażdżone ząbki czosnku.
Pół godz przed wyjęciem zdjąć folię i zapiec
Pieczenie zależy od piekarnika, ja zawsze doglądam i nie sugeruje się tym co podają w przepisie, bo każdy piekarnik inaczej piecze


A eMKa po nocy to cukier ci już spadnie 🙂 🙂 I ten przepis co podalam na szarlotkę też jest zwyczajny... nic nie trzeba ugniatać mieszać ani ucierać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zależy ile i kiedy będę jeść, bo u mnie ostatnio śniadania o 13, obiad o 19, a kolacja koło północy... chociaż dziś się postarałam, żeby to unormować... wszystko przez to, że nie mogę zasnąć wcześniej niż o 2 w nocy... ehhh...
a szarlotka sypana fajna jest... 🙂)) też kiedyś robiłam 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
izabellak napisał(a):
MonisiaD Mamy ten sam termin. Ciekawe która z nas będzie pierwsza 😉

Cos czuje,ze to ja pierwsza urodze hihi 🙂U mnie juz od grudnia malutka glowa w dol jest ulozona.Z reszta polozna caly czas mi powtarza,ze przed terminem urodze..Dziewczyny IgG pokazuje,czy mialo sie wczesniej toksoplazmoze i czy ma sie przeciwciala,a IgM pokazuje,czy w danej chwili choruje sie na toksoplazmoze.Pamietam jak odebralam wyniki i zobaczylam to igG i bylo ponad 300 to az mi sie nogi ugiely.Dopiero pani doktor mi wszysttko na spokojnie wyjasnila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczyny 🙂 Ja dziś jakaś zmęczona jestem. Za mną kolejna noc, kiedy zasypiam po 2,5 godz. od położenia się do łóżka 😞
m_corazon, na pewno będzie wszystko dobrze. Najgorsze juz chyba za Wami. Dzielną masz Córeczkę.
Z tym która mamusia marcowa urodzi następna, to może się jeszcze zaskoczymy. Bo jak się okazuje nie przesądzają o tym ani wcześniejsze dolegliwości, ani rozwarcie ani główka w kanale rodnym, ani duża waga dzidziusia... Najlepiej niech tam sobie dzieciaczki posiedzą jak najdłużej. Mi moja ginekolog powiedziała (jako cos w rodzaju "wszystko bedzie dobrze, jeszcze się pani zaskoczy, że będzie terminowy poród"), że szacuje mnie na poród w 37 tygodniu, czyli za 3,5 tygodnia...
BeataPuch, super że Twoja Dzidzia ładnie rośnie 🙂 Oby tak dalej. Po prostu będzie szczupła/zgrabna 🙂
Samantka, ja kupiłam bezzapachowe chusteczki Nivea Baby.
Ktoś pytał o badania na toksoplazmozę - ja miałam na początku ciąży robione IgM i IgG, a wczoraj już tylko IgM (świadczy o niedawno przebytej lub właśnie przebywanej chorobie).
Ja z badań wróciłam wczoraj ledwo żywa... Nie ma co - niezłą mam po tym leżeniu kondycję...
Mąż skręcil wczoraj szafeczki do pokoiku Dzidziusia 🙂 Nie mogę się napatrzyć 🙂 Szkoda, że już nie ma siły na skręcenie łóżeczka...
Witam nowe mamusie na forum. Ja też długo tylko podpatrywałam Dziewczyny. I dało mi to dużo siły, bo przecież nikt inny nie czuje tego co my teraz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny, nie bylo mnie troszke bo mieliśmy gosci na weekend i nie miałam kiedy zajrzec i teraz nadrabiam to o czym pisałyście.
M corazon trzynaj sie kochana, z tego co piszesz mała przybiera na wadze więc jeszcze troszke i będzie dobrze, to na pewno przejmujące zobaczyc takiego maluszka podlaczonego do kabelków ale dzięki Bogu medycyna idzie do przodu i takie maliszki maja swietna opieke i poten wyrastaja na zdrowe piekne dzieci. na pewno bedzie tak i w waszym przypadku.
eMka zycze udanej rocznicy iteko żaby ciasto pyszniutkie wyszło. my kupiliśmy dzisiaj gofrownice i bedę pewnie ją wypóbowywac w tyg.
Oktawia świetne te kompleciki, bardzo mi sie podoba ten zielony - kipie taki komplecik dla mojej małej, chce zeby miała różne kolory nie tylko rózowe i fioletowe a te naprawde sa fajne
Witam serdecznie mową koleżankę, nic sie nie martw kochana my tez sie tutaj dopiero wiele rzeczy o pielegnacju dowiadujemy i wymieniami wiedzą a potem jak juz maluszki będa z nami będziemy się na bierząco wiymieniac spostrzezeniami i informacjami więc głowa do góry w grupie raźniej 🙂
samantka u mnie tez radosc z dzidziusia przytłumia strach przed porodem, juz nie moge sie doczekac a termin mam na koniec marca wiec pewnie bede jedna z ostatnich rozpakowywanych a wy juz bedziecie sie maleństwami cieszyły!
Edytka trzymak sie kochana jeszcze troszke oby tych Twoich pobytów w szpitalu jak najmniej było!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki dziewczynki za rady ale u mnie niestety jest troszke na opak. Ja ten sok to pije od połowy ciąży bo miałam problemy "moczowe", ale teraz to musze ograniczać picie i musze siusiać do słoika i mierzyć ile wypiłam a ile wysiusiałam w ciągu doby, jak za mało wysiusiam to do szpitala! Bo grozi mi niewydolność nerek. Moja mama jak była ze mną w ciazy to leżała 2 miesiące właśnie na nerki.
Mam nadzieje że bedzie dobrze i że leki mi pomogą. Niestety ponoć mogą przyspieszyć poród, ale już powiedziałam Swojej niuni że ma sie nie spieszyć! Ma byc dzielna i sie trzymać!
Emka Wszystkiego dobrego z okazji 1 rocznicy! My za dwa tygodnie bedziemy obchodzić 6 rocznice poznania!
Niunia przykro mi że przeszłaś przez koszmar kolki nerkowej, tyle straciłam bedąc w szpitalu, jak zobaczyłam mam do nadrobienia ponad 90 stron i raczej nie dam rady!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia dziękuje za oklask i oklask dla ciebie! Wydaje mi się ze z tym puchnięciem to pod koniec ciązy woda zostajnie w organiźmie i niestety puchną palce, ręce i nogi, trzeba by poczytac cos mądrego na ten temat , w kazdym razie to jest częste więc nie m a się czym martwic. Sprobuj wyeliminowac sól z menu moze chociaż troszke pomoze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia mi też strasznie puchną palce, lekarz powiedział mi ze to pewnie dlatego że mała uciska na kregosłup, a od 2 dni to mam ciągłe uczucie dretwienia w opuszkach palców, ach te uroki ciąży!
Ale powiem wam że tak sobie myślałam bedac w szpitalu że mimo tych wszystkich problemów, dolegliwości i towarzyszacym obawa o mała nie chciałabym przechodzić tego inaczej bo jeszcze bardziej doceniam dzieki temu ten cud jakim jest moja malutka. Tak długo na nia czekaliśmy, teraz znoise wszystko aby tylko przyszła bezpiecznie na świat. A jeśli cena za to jest to że mam żle znosić ciaże to z uśmiechem na twarzy przyjmuje taki układ!
Alez sie zorpisałam ale tak mnie wzieło na rozczulanie! Sorki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...