Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja mam 2 kocyki polarowe i jeden bawełniany...
Edyta ja też znam taką osobę, w 9 tyg chodziła i opowiadała, że czuje ruchy, a dziecko nawet 2 cm nie miało... później chodziła i mówiła wszystkim, że dziewczynka, chociaż nie znala płci... też walnięta na tym punkcie, ale na dyskotece niedawno była... masakra.. niby jej męża urodziny ale wiecie... Ja to sobie czegoś takiego nie wyobrażam, że mój mąż robi urodziny dla wszystkich w dyskotece oczekując dziecka i wiedząc, że ja w chalas nie pójdę i wiadomo się pali tam itp... A ONA POSZŁA!!! Jak to powiedziala, woli się wyszaleć na zapas... a ma syna 2-3 letniego, którego zostawia nie wiadomo z kim, patologia... Ja w szoku byłam jak zdjęcia zobaczyłam na jej profilu nk...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ach dziewczyny nie ma reguły czy to dziewczyna czy kobieta, ja znam taka jedna ( ma teraz 27 lat) co ma synka 3 letniego, z mezem sie rozstała, co tydzien ma nowego "Tate" dla synka i non stop imprezuje. Tak mi strasznie szkoda tego chłopczyka, jest taki fajny i śliczny, z checia bym go od niej zabrała !!!
Co do kocyków to ja mam dwa polarowe i jeden z pluszkiem 🙂
Termometr chce kupic taki elektryczny do uszka ... Ale narazie mam 2 podpaszkowe tomme tippe ...
Stroje piłkarskie dla maluszkow fajna sprawa, ale My nie jestesmy wielkimi kibicami, wiec raczej w nic takiego inwestowac nie bedziemy, no moze na Euro 2012 cos pomysle, ale czy warto jak i tak pewnie daleko nie zajdziemy.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja termometru jeszcze nie mam, ale chce taki do uszka..co do kocyka to mam jeden polarowy 😉 muszę dokupić, bo jeden to na pewno za mało..
Rozbawiło mnie to co Edyta napisałaś o tej dziewczynie..przeczytałam aż mężowi i śmialiśmy się razem..najbardziej z tego, że czuje kiedy dziecko je,robi siku czy tam pierdzi! 😜
dziewczyny jakie wy macie sposoby na opuchnięte nogi? bo ja nie zapamiętałam, bo mnie to nie dotyczyło, ale dziś to mam nogi jak Fiona po przemianie w ogra! ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale dziewczyny na logike... jakim cudem dziecko może pierdzieć??? Przecież tam nie ma żadnego powietrza ani nic...
Ja też swojemu to przeczytałam, to stwierdził, że dziewczyna ma problem... bo to co ona robi to normalne nie jest... Ale i uśmiać się można...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia przypomnij mi proszę, jak Ty dopasowałaś do siebie rozmiar tego stanika z Allegro (nie mogę znaleźć tych postów 🤢).
Pod biustem mam 95 cm, a w biuście 110 cm póki co..., więc wychodzi mi 95B 🤔 aż dziwne!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny sorki, ale mnie się humor spieprzył na koniec dnia..mam już wszystkiego dość ;-( chcę urodzić już, bo wiem, że maluszek da mi szczęście i dzięki niemu będę miała codziennie uśmiech na twarzy..
no a tak już mi się czasem odechciewa żyć, ale wiem, że mam dla kogo.. Mnie się czasem wydaje, że A. wziął ze mną ślub tylko dlatego, że będziemy mieć dziecko i właśnie dlatego ze mną jest ;-( z żadnego innego powodu.. ryczę tak, że aż się zanoszę płaczem.. Dobrze, że już poszedł do roboty, bo i tak jak jest, to wydaje mi się, że go nie ma ;-( albo ja siedzę na kompie, a on ogląda tv, bądź na odwrót.. Nie pamiętam nawet kiedy powiedział mi, że mnie kocha..tzn. nie myślcie, że ja jestem taka, że muszę non stop to słyszeć.. tylko, że on mi nawet nie dał ostatnio odczuć, że tak jest.. ;-(
przepraszam dziewczyny, ale ja naprawdę musiałam się komuś wygadać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, wiem, że pytanie kierowane do Niuni, ale że jestem przy okazji to podpowiem, ze na pewno lepiej wziąć mniejszy obwód, a większą miseczkę. Jak masz 95 pod biustem to obwód 90, albo lepiej 85. I tu patrzysz na różnicę w cm. 85 pod biustem i 110 w biuście. A z tej firmy http://allegro.pl/show_item.php?item=1425281907 to wychodzi 85E albo 90D
W tym artykule jest wszystko ładniej opisane
http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ty-i-zakupy-jaki-biustonosz-dla-mamy_35961.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska spokojnie, musimy pamiętać, że ciąża to jest naprawdę wyjątkowy czas jeśli chodzi o emocje, np. wczoraj przeczytałam w książce Zawitkowskiego (tego fizjoterapeuty od dzieci), że po porodzie nasze hormony muszą się przestawić i wypoziomować w ok 2-3 dni i jest to porównywalne do okresu dojrzewania, który przecież trwa ok 3 lata, także świadomość tego, iż jest tak, jak jest z nami - zawsze trochę pozwala spojrzeć z dystansem na wiele rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniulek no właśnie posiłkowałam się tym atykułem, ale tam nie znalazłam nic o rozmiarze miseczki 🤨
Poza tym nie wiem, w którą stronę po porodzie mi się zmieni obwódpod biustem i samego biustu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska, przecież jesteście ze sobą od dawna i wcześniej planowaliście ślub i nawet tak nie myśl, ze pobraliście się ze względu na dziecko. Wydaje mi się, ze u Was moze być tak jak w naszym przypadku, ze ja jestem bardzo uczuciowa, emocjonalna a mój mąż typ zadaniowca i jak mu nie przypomnę, zeby powiedział mi coś miłego to mogę dłuugo nic takiego nie usłyszeć. Poza tym, faceci też trochę boją się nowej sytuacji - tego ze ojawi się dzidziuś i oni tak patrząc stereotypowo będą musieli utrzymać rodzinę. Wiem, ze mój się tym bardzo przejmuje bo ja chciałabym pójść po macierzyńskim na wychowawczy, a mamy do spłaty kredyt na mieszkanie. Sprawy dnia codziennego też trochę obciążają myśli i już nie starcza siłki zeby być super czułym itd. Absolutnie Cię rozumiem, bo mi też było z tego powodu bardzo przykro, ale z drugiej strony oni też nie mają z nami łatwo - szczególnie teraz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Aniulek no właśnie posiłkowałam się tym atykułem, ale tam nie znalazłam nic o rozmiarze miseczki 🤨
Poza tym nie wiem, w którą stronę po porodzie mi się zmieni obwódpod biustem i samego biustu 🤢

Gerda, ja bym obstawiała za tym, ze obwód się zmniejszy (bo mimo wszystko w ciąży zebrałyśmy trochę tłuszczyku na plecach, a poza tym stanik w obwodzie zawsze trochę się rozciąga), a miseczka się powiększy - jeszcze musi być miejsce na pokarm. W szkole rodzenia mówiła nam położna, ze mierząc biustonosz w 9 mies. ciąży wybrać taką miseczkę zeby zmieściła się jeszcze do niej dłoń zamknięta w pięść. A może podejdź do jakiegoś sklepu żeby zmierzyć biustonosz, a później zamówić - mi to bardzo pomogło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Niunia przypomnij mi proszę, jak Ty dopasowałaś do siebie rozmiar tego stanika z Allegro (nie mogę znaleźć tych postów 🤢).
Pod biustem mam 95 cm, a w biuście 110 cm póki co..., więc wychodzi mi 95B 🤔 aż dziwne!!!


Według mnie to 95 C, Ja sobie jeszcze zamówiłam dwa 95 D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska nie doluj sie kochana 😘 😘.Napewno tak zle nie jest.Mnie tez czasem wkurza,ze moj siada przy psp czy w ogole sie wylacza i mnie nie sluch.Tak juz z facetami jest.A my po prostu jestesmy teraz bardziej przewrazliwione na kazdym punkcie.I napewno twoj jest z toba bo cie kocha,a nie przez wzglad na malestwo.Kochana glowa do gory i mi sie tu nie smutaj:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Caly dzien zajeta bylam..Nadrobilam te 20 stron,ale juz nie pamietam o czym pisalyscie..Takze skupie sie na bierzacych tematach.
Gerda ja ostatnio pisalam, ze dostalam te staniki z allegro co Niunia zamawiala i jak dla mnie to w ogole nie pasowaly, wymienialam raz i dalej cos nie tak. Niunia byla zadowolona. Ja jednak poszlam do sklepu i kupilam stanik, co prawda nie za taka cene, ale przynajmniej jest wygodny i fajniej wyglada.
Tuska tak to jest, ze w tym okresie zrobilysmy sie bardzo wrazliwe. Ja tez czesto mam jakies fochy i doszukuje sie problemow. Jeszcze trochce sie przemeczysz i maly Alanek bedzie z wami, napewno wtedy ralacje z mezem beda dobre 🙂
Samantka widzialam pokoik na nk, bardzo ladnie wyglada.Napisalam komentarz, ze chyba mamy identyczne foteliki 🙂

Tak poza tym to bylam dzisiaj na tym KTG i ani jednego skurczu nie mialam...Smiesznie to wygladalo, bo wczoraj rozmawialam z lekarzem i mu mowilam, ze sa co chwile i co raz mocniejsze, a dzisiaj jak na zlosc zero 🙂 Ale lekarz mowil, ze sa to skurcze przepowiadajace skoro sie wyciszyly i moze na dniach urodze.Nie badal mnie i nie sprawdzal szyjki, bo powiedzial, ze juz nie ma sensu mnie meczyc, ze teraz tylko czekac.Byla to ostatnia wizyta 🙂 Nastepna po porodzie 🙂
Aha, dzisiaj facet wytapetowal nam pokoik i jestem przeszczesliwa, bo juz calkiem inny klimat jest. Wlasnie maz robil fotki i pozniej cos wrzuce..Tylko nie jest jeszcze skonczony, bo musimy kupic lozeczko, rolete na okno i czekamy na lampe na sufit, ale w weekend mam nadzieje, ze zrobimy wszystko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dość wszystkiego i chciałabym już urodzić Alanka, mieć go przy sobie i cieszyć się..mogłabym zacząć rodzić nawet dziś w nocy, nawet bardzo bym chciała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
ja mam dość wszystkiego i chciałabym już urodzić Alanka, mieć go przy sobie i cieszyć się..mogłabym zacząć rodzić nawet dziś w nocy, nawet bardzo bym chciała.

Ja tez bym chciala.Jak i wiele innych osob na tym forum.Juz niedlugo kochana,koncowka jest najgorsza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie u nas pokłócić jest się łatwo, ale pogodzić to już ciężko.. Chciałabym, żeby było ok, ale co kłótnia jest gorzej..co jakiś czas sytuacja się powtarza, zawsze mówimy, że już tak nie będzie i w ogóle..ale dupa blada 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...