Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
mamamichala napisał(a):
Gerda i Jespere gratulacje najszczersze i najserdeczniejsze, już tuż, tuż i wszystkie mamy będą tuliły swoje maleństwa. Ja zbieram się właśnie do szpitala i chyba jutro już nie będę dwupaczkiem. Żegnam się więc, życzę mamusiom z maleństwami dużo zdrówka i pięknej pogody na spacerki a mamusiom z brzuszkami dużo zdrówka i sił na finiszu.

Zatem trzymam kciuki ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie i się zastanawiam jak tu wspomóc ten mięciutki brzuszek, żeby coś zaczął działać. Ja początkowo z USG miałam termin na 21marca, więc też byłoby juz po terminie, ale od początku liczyłam na ten termin z ostatniego okresu, więc na razie jestem przed terminem,a i tak psychika już siada, szczególnie z tym chorobskiem. Oczywiście miodek, cytrynka poszły w ruch, niech jeszcze dzidzia do końca tygodnia się ruszy i będzie dobrze 😉
Kaczuszka a to ułożenie główki to wyszło na usg? Czy przy badaniu gin? Mój mały ostatnio dośc bardzo się ruszał i też się zastanawiam czy się tam jakoś za bardzo nie poprzestawiał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matlega też życzę zdrówka, bo z katarzyskiem porodu sobie nie wyobrażam 😉 Oby nasze maleństwa jednak postanowiły wyjść same z siebie. To fakt, że z porodami różnie bywa, niby nic się nie dzieje,a tu hop siup i nagle akcje porodowe 🙂 No ale na razie musimy cierpliwie poczekać i przeczekać te cholerne przeziębienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):
Dziewczynki kurujcie się bo podczas porodu nosem trzeba wciągać powietrze.


Jak narazie to mam zatkana tylko jedną dziurkę więc jak cos to drugą bede 😁
a tak powaznie to troche się martwię jak to by było z tym oddychaniem jakby mnie teraz wzięło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matlega_s napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Dziewczynki kurujcie się bo podczas porodu nosem trzeba wciągać powietrze.


Jak narazie to mam zatkana tylko jedną dziurkę więc jak cos to drugą bede 😁
a tak powaznie to troche się martwię jak to by było z tym oddychaniem jakby mnie teraz wzięło!


Hehe, no to komfortowo 😁, bo ja niestety obie mam zatkane i tylko buzią oddycham.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fenka napisał(a):
Kaczuszka a to ułożenie główki to wyszło na usg? Czy przy badaniu gin? Mój mały ostatnio dośc bardzo się ruszał i też się zastanawiam czy się tam jakoś za bardzo nie poprzestawiał.

To wyszło na usg, tydzień wczesniej była inaczej ułożona. Dzwoniłam właśnie do gin jeszcze sie zapytac co i jak gdyby to musiała byc cesarka i powiedział ze bardzo mozliwe ze dziecko zmieni jeszcze ułożenie wiec nic nie jest powiedziane. I powiedział mi który szpital on poleca i chyba tam pójde. GEneralnie to chyba zaczynam powoli panikowac przez te wszystkie pytania i brak objawów,,,
A przed chwilą był u mnie kominiarz (własnie czysci komin) i złapałąm sie za guzik wiec moze mi szczescie przyniesie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka82 napisał(a):
fenka napisał(a):
Kaczuszka a to ułożenie główki to wyszło na usg? Czy przy badaniu gin? Mój mały ostatnio dośc bardzo się ruszał i też się zastanawiam czy się tam jakoś za bardzo nie poprzestawiał.

To wyszło na usg, tydzień wczesniej była inaczej ułożona. Dzwoniłam właśnie do gin jeszcze sie zapytac co i jak gdyby to musiała byc cesarka i powiedział ze bardzo mozliwe ze dziecko zmieni jeszcze ułożenie wiec nic nie jest powiedziane. I powiedział mi który szpital on poleca i chyba tam pójde. GEneralnie to chyba zaczynam powoli panikowac przez te wszystkie pytania i brak objawów,,,
A przed chwilą był u mnie kominiarz (własnie czysci komin) i złapałąm sie za guzik wiec moze mi szczescie przyniesie...


No to oby Ci szczęście przyniósł i maleństwo się odpowiednio ułożyło i już wychodziło 🙂
A pytam sie o to ułożenie, bo właśnie mój gin na dwóch ostatnich wizytach juz mi nie robił USg tylko badał ginekologicznie i sprawdzał brzuch, a mój mały się ostatnio bardzo kręcił, kto wie czy się jakoś nie ustawił jak nie potrzeba...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fenka pytałam ginia skąd oni będą wiedzieli w szpitalu jak pojade jak ostatecznie jest dziecko ułożone i powiedział ze oni to badają - obowiązek szpiala przed porodem wiec będziemy wiedziały jakby co i to mnie uspokoiło. Moja mała tez sie ostatnio wierci - mam wrażenie ze chce wyjsc ale drzwi zamkniete 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka82 napisał(a):
Fenka pytałam ginia skąd oni będą wiedzieli w szpitalu jak pojade jak ostatecznie jest dziecko ułożone i powiedział ze oni to badają - obowiązek szpiala przed porodem wiec będziemy wiedziały jakby co i to mnie uspokoiło. Moja mała tez sie ostatnio wierci - mam wrażenie ze chce wyjsc ale drzwi zamkniete 😁


Aha, no to dobrze, to też mnie uspokoiłaś. 🙂
A mój mały to chyba bokiem chce wyjść, bo najbardziej na boki się rozpycha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dziewczyny. Ja jakoś nie ume=iem ostatnio znaleźć czasu aby tu zajrzeć, a jak zaglądam to tylko czytam i nc nie piszę. Dzisiaj mój mały strasznie marudny, chyba coś zjadłam i nie umie kupy zrobić. 😞 ale teraz zasnął .. zobaczymy na ile 🤢

Gerda, Jespere gratuluję! 😘 już coraz mniej mamusiek w dwupaczku! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej mamusie i brzusie!
Ja tylko na chwilke! Po pierwsze serdeczne gratulacje dla Gerdy i Jespere!
I trzymam kciuki za mamemichala!
Ja odważyłam sie i poszlam w poniedzialek na male zakupy bez malej, ale nie obylo sie bez lez. Jak juz wyszlam bylo oki ale najgorzej bylo wyjsc!
Niunia moja mala oprocz wit k i d bierze tez C, B1 i B6 i sanprobi ale dlatego że byla chora. A Ja kupiłam jej w aptece takie kapsulki z wit k i d w jednym, wystarczy wcisnac do buziaka, bardzo praktyczne i wygodne i cala porcja trafia do buzi malucha!
Uciekam moze zajrze wieczorem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam dawać wit. D i Cebion multi, a witaminę K od drugiego tygodnia życia, ale to przy wyłącznym karmieniu piersią, jak uda mi siękarmić małego tylko piersią bez sztucznego dokarmiania to wtedy będę podawać mu również wit.K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NIunia dzieki za info, dobrze wiedziec ze beda robic jeszcze usg.
Tuska jak mały marudny to moze byc od jedzenia, moja kumpela przez pierwszy miesiac jadła tylko ziemniaki z masłem bo inaczej mały marudził. łatwo jej nie było ale nagrodą za wyrzeczenia był spokojny maluszek....
EdytaS jak sie da dam ci oklask za pierwsze samotne wyjscie 🙂
ja siedze i wózki wybieram i nie moge się zdecydowac. Mamusie miałyscie juz okazje przetestowac wasze pojazdy? jka pierwsze wrazenia? jakies plusy? minusy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny! Na początku serdeczne gratulacje dla Gerdy i Jespere!!!
Mi w końcu udało się uspać moją marudę... Była dzisiaj u nas położna, już ostatni raz... powiedziała, że sobie radzimy więc nie potrzeba więcej wizyt, ale gdybym potrzebowala, to wystarczy, że zadzwonię...
Co do kupek to ja się jej pytalam, a ona powiedziała, że są dzieci, które robią 1 kupkę na tydzień i to jeszcze nie jest powód do paniki... Moja Mała przytyła kolejne 180 gram... wszystko jest ok, tylko muszę zajść do przychodni ją zapisać...
Niunia mnie przede porodem zbadali tylko ginekologicznie... jeśli czuć główkę w kanale to nie potrzebne jest usg... robią tylko KTG. Może przy wywoływanych porodach robią usg, ale mi nie robili, wszystko się samo zaczęło i samo rozwijało, urodzilam bez zadnych wspomagaczy typu oksytocyna czy wczesniejsze przebicie wód...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie dziewczynki.
Na początek oczywiście najserdeczniejsze gratulacje dla nowych mamuś 🙂 Gerdy i Jespere (mam nadzieję, ze nikogo nie pominęłam)

Nie było mnie kilka dni na forum, od momentu powrotu do domu jakoś nie mogę się ogarnąć. Już myślałam, ze po wyjściu ze szpitala minąl kryzys laktacyjny, że mały ładnie ssie a ja już umiem go przystawiać i mam więcej pokarmu a tu nici z tego. Mały jest tai grzeczny, cały zcas by spał - musze go budzić na karmienie i przewijanie, ale w nocy wymiękam i pomimo budzika czasami przesypiamy 6 godz. W zeszły czwartek byłam na ważeniu i przybrał raptem 20 gram przez 3 dni. Jak idiotka rozryczałam się przy pielegniararkach. Pediatra zaleciła częste przystawianie i dokarmianie odciągniętym pokarmem, ale ja byłam tak zmęczona, że sciągałam tylko raz dziennie. W poniedziałek byliśmy w poradni laktacyjnej i okazało się, ze mały spadł 40 g 😞 Okazało się też że ssał nieefektywnie a pioza tym jest śpioszkiem leniusziem i muszę się napracować zeby nie zasypiał przy karmieniu. Mi z kolei zalecili karmienie najpierw z piersi, później odciągnięty pokarm a przy następnym karmieniu pierś a później mieszanka Bebilon HA1 ( 200 g /dobę). I mam pytanie do doświadczonych mamuś karmiących mieszanką - czy te 200 gram to bardzo dużo - mam to podzielone na 4 podania po 50 gram i dziś po karmieniu z piersi 30 min + 50 gram mieszanki strasznie ulał (tak naprawdę 2 razy zwrócił bardzo dużo mleczka). I jeszcze podpowiedzcie mi jak ściągacie pokarm - czy tym systemem po 7 min z każdej piersi, poźniej po 5 a na końcu po 3 min czy ciągniecie tak długo jak jest pokarm? I czy macie jeszcze jakieś sprawdzone sposoby na pobudzenie laktacji - ja piję 2 bawarki, 2 x herbatkę hippa i jeszcze od wczoraj jedno małe piwo bezalko Karmi dziennie. Czy znacie coś jeszcze? W poniedziałek mam wizytękontrolną i mam nadzieję, ze cały trud się opłaci i mały zacznie nadrabiać bo do tej pory stracił prawie 10 % wagi urodzeniowej 😞 , a ma już 13 dni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co do witamin nam pediatra też kazała brać wit Ki wit D, ale to było przy opcji mojego mleka. Tuska, czy podając miesznkę powinnam odstawić wit K?
Zazdroszczę Wam, ze przychodzą do Was położne środowiskowe - ja mam jakiegoś pecha - położna z mojej przychodni akurat jest na conajmniej dwutygodniowym zwolnieniu lekarskim i może nas odwiedzi za jakieś 3 tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek, co do przysypiania bobaska przy piersi, miałam ten sam problem, mała zasypiała w trakcie jedzenia. Położna powiedziala, żebym przed karmieniem zmieniła pieluszkę, bo mokre chusteczki, troszkę malucha obudzą i karmić w samych bodach, żeby nie było za gorąco... moja Mała tak nauczyla się ssać bez zasypiania, a teraz już nawet nie muszę jej rozbierać...
Co do ściągania pokarmu, ja ściągam aż przestanie lecieć... czasami nawet 20 min jedną pierś... a na pobudzenie laktacji to wlaśnie odciąganie co 2-3 godz... ja teraz mam aż za dużo mleczka... z jednej piersi od 80 nawet do 120 ml ściągam... tylko właśnie trzeba się napracować z laktatorem... bo ściągając pokarm raz dziennie nie będziesz miala dużo pokarmu, tym bardziej, że nie karmisz tylko piersią...
A co do spania w nocy, to właśnie słyszałam, że jeśli dziecko nie budzi się po 6 godz trzeba je obudzić na karmienie.... spróbuj tego co Ci napisalam, u mnie zadzialalo... A i pij dużo płynów... Woda, bawarka itp... jak się postarasz to i bez herbatek na laktacje bedziesz miala mleczko 🙂 Powodzenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja w zaleceniach miałam napisane, że witaminę K podawać przy wyłącznym karmieniu piersią.. no i to powiedziało mi dwóch lekarzy i położna, która u nas była.. więc chyba powinnaś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska, dzieki za info, więc na razie odstawiam tę wit K.
Samantka, dzięki za wskazówki - ja też przewijam przed karmieniem i mały na troszkę się rozbudza, a późnej po 10 min ssania muszę go cały czas łaskotać w stópki albo w podbródek żeby trochę popracował. Wypróbuję Twój sposób z karmieniem w samych bodziakach - możliwe, że małemu jest strasznie miało i ciepliutko i dlatego odlatuje. I jeszcze muszę zmobilizować się do częstszego odciągania pokarmu, mam nadzieję, że się uda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny.Przede wszystkim gratulacje dla nowych mamus-Gerdy i Jaspere!!Ja dzis nawet nie mialam kiedy na forum zajrzec.W koncu udalo mi sie wyspac,bo mala dzis tylko raz wstala w nocy 🙂Rano posprzatalam w domku,a potem poszlam na spacer z ta dziewczyna od poloznej 😉I powiem wam,ze fajnie bylo.Jutro tez sie umowilysmy.Kaczuszka co do wozka,to ja z mojego jestem bardzo zadowolona.Jest taki jak chcialam,maly,lekki i skretny 🙂Ma tylko jeden mankament.Folia przeciwdeszczowa jest nakladana na caly wozek i jest dosc duza i sztywna,wiec do torby sie nie miesci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...