Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Aniulek ja tez mam problemy z mlekiem.Pije bawarke,zbozowke,3 razy dziennie herbatke na laktacje z hipp sciagam laktatorem co 1,5-2 godziny i dupa.Maksymalnie sciagam ok 15-20 ml.Wczoraj u poloznej dowiedzialam sie madrej rzeczy.Bo ja od 26 tyg mialam nawal mleka i dopiero w szpitalu zaczal sie ten kryzys.I podobno w moim przypadku nie mam mleka przez stresy w szpitalu.I mimo,ze teraz juz jestem spokojna,to podobno podswiadomnie jeszcze czlowiek sie martwi.Mi polozna kazala sie jak najwiecej relaksowac 😉A co dow itamin to w tym kraju sie zadnych dziecku nie podaje a i tak zdrowo rosna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aniulek ja mam ten sam problem z przysypianiem mojej malutkiej. W samym body mi ciężko ją trzymać ale też tego próbowałam bez rezultatu na dodatek po weekendzie podczas którego małą karmiłam butelką mam mniej mleka w piersiach wcześniej to mi leciało jak już piersi ją widziały, więc automatycznie wolniej jej leci i też sen mi z powiek spędza czy nie za mało zjada. Na mnie laktator działa jak płachta na byka nie znoszę tego sprzętu więc po prostu mała u mnie na cycu non stop wisi a ja mam nadzieje że popłynie rzeka mlekaJa karmię ją co 2h w nocy też, jest ciężko bo w sumie między karmieniami pozostaje 1-1,5h na sen ale coraz bardziej przyzwyczajam się do niespania . Na laktację piję 1*Karmi, herbatkę laktacyjną,4*Inki narazie efektów nie ma ale mała nie narzeka, więc sztucznym mlekiem nie dokarmiam. Sztuczne mleko to był dla nas koszmar weekendowy małej się nie odbijało, 1h w pionie ją nosiliśmy i tak ulewało jej się , problem z kupą którą dzisiaj po 3 dniach udało jej się zrobić i samo karmienie butelką było ciężkie, bo nie chciała z niej pić.
Moja córka nawet podczas usilnego karmienia jej przeze mnie i męża, który przede wszystkim zajmował się jej rozbudzaniem w pewnym momencie po prostu zastygała i nic ją nie ruszało jedynie przez sen potrafiła nam uśmiech sprzedać który całkowicie nas rozbajał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A no stres jak najbardziej hamuje laktacje... mi też o tym położne mowiły... A co do ściągania pokarmu co 2-3 godz tak jak pisałam, no to mi pomoglo... nie każdemu może pomóc, ale warto spróbować...
No to ja idę karmić moją królewnę, bo zaczyna marudzić 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg ale z kąd wiesz ze masz za mało mleka...??? jak nie sciagasz to nie mozesz tego stwierdzic, a mleko jest produkowane w zaleznosci od potrzeb twojej corki, z czasem bedzie go wiecej gdy jej zapotrzebowania wzrosna... skoro twoja malutka sie najada, jest ok, i mysle ze nie trzeba na sile zwiekszac ilosci mleka... natura wie co robi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka w weekend musiałam ściągać mleko laktatorem i na początku z dwóch piersi ściągnęłam 60ml na koniec 30 😞 i tak sobie pomyślałam ,że moja mała za mało je.
Co do stresu to ja nie wiem jak wy ale ja jestem ciągle poddenerwowana co chwilę się czymś zamartwiam, a mąż za którym tak tęskniłam w szpitalu teraz działa mi na nerwy. Nie wiem może wynika to z braku snu i zmęczenia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 mnie tez czesto wszystko szybko wyprowadza z rownowagi.I czesto chodze rozdrazniona.Ale w moim przypadku to jestem pewna,ze to z niewyspania..Dzisiejszej nocy polozylam sie wczesniej,przed 21 juz spalam i troche odespalam i dzis moje samopoczucie jest duzo lepsze.Tylko jak widze,ze mala jest niespokojna w dzien,to az strach pomyslec,co sie bedzie dzialo w nocy 😉Ale tak to juz jest,nikt nie mowil,ze na poczatku bedzie lekko.Ale jak rano wstaje i widze ten bezzebny usmiech,to az chce sie zyc i nawet bez snu czuje sie niesamowicie silna 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to fakt, nikt nie mówil, że będzie lekko 🙂 Monisia, skoro teraz tak Twoja Mała jest niespokojna, to w nocy pewnie będzie spała, przynajmniej u nas tak jest... Moja Dzidzia dzisiaj po południu leżala i miała oczy jak 5 złotych, a teraz po 17:00 cycka ciągała pospała godzinkę, i właśnie skończyłam ją karmić 2 raz i znowu zasnęła... i to tak, że można ją podnosić, a ona ani drgnie :P 🙂... Tatuś zaraz wróci z pracy, to trzeba małą trochę przetrzymać, bo w nocy nie będzie nam spała 🙂
Dg Twoja Córcia, na pewno się najada. A przypomnialo mi się, że jeśli dzidzie dokarmia się mleczkiem modyfikowanym to kupka może pojawiać się dużo rzadziej... Ja bym chciała żeby moja mala robiła 2-3 kupki dziennie, ale ona srajdoli tak, że chyba na pampersiaki nie wyrobie, co jedzenie to kupa i pierdy... hehe... śmiejemy się z moim A, że mała pierdziocha nam rośnie :P:P No ale właśnie jak się karmi tylko swoim mlekiem to kupki są częstsze... A co do ilości Twojego pokarmu to nie jest źle... Może pobudź laktację laktatorem, zacznij częściej opróżniać piersi, tylko tak całokowicie, to może będziesz miała więcej mleczka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mam taka nadzieje,bo ostatnio byla niespokojna w nocy,a caly dzien odsypiala.A co do kupki,to u nas sie troche unormowalo 🙂Bo na poczatku tez sie smialam,ze maz na pampersy nie zarobi,a teraz mamy kupke srednio co 2-3 karmienia czyli jakies 4-5 na dobe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja może troszkę przesadziłam z tymi kupkami, no ale co 2 karmienie to już na pewno... czasami przy każdym... zależy ile zje 🙂 Zobaczysz Julka będzie w nocy spała... najlepiej to ją przetrzymajcie troszkę 🙂 🙂 Ja nie mam sumienia mojej Małej teraz budzić, no ale zaraz wraca A i po ok 20:00 kąpiel jej zrobię i masaż, bo ma strasznie suchą skórę.. no ale już jest dużo lepiej, po mamusinym domowym spa:P:P A i zauważyłam, że moja Niuńcia uwielbia, jak się jej czesze włoski, tą miękką szczotką 🙂 🙂 Normalnie tak fajnie oczka mruży wtedy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mój Alanek też dzisiaj niespokojny cały dzień był, mało spał, a jak już zasnął to bardzo czujnie, ale to przez to, że kupki nie mógł zrobić.. pomasowałam mu troszkę brzuszek, herbatkę z kopru zrobiłam i lepiej.. ;-) na szczęście, bo już się martwiłam.. no a teraz wykąpany i najedzony słodko śpi! ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka Ja miałam z Pawełkiem problem ze suchą skórą, płatami schodziła i p. doktor poleciła nam do kąpieli Oilatum a po kąpieli balsam emolium i już nic mu się nie łuszczy, a dopiero dwa razy stosowałam. Skura jest piękna. I tym oilatum myję mu pupę zamiast mokrych chusteczek i już nie ma podrażnionej. Więc polecam. Pawełkowi bardzo to pomogło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas narazie schodzi tylko na raczkach i stopkach.My dla odmiany smarujemy oliwka johnson baby i tez pomaga.Moja panna wlasnie sie wykapala,tata teraz ja karmi,a ja lece pod prysznic i do wyrka 😁 Trzeba wykorzystac mozliwosc wczesniejszego polozenia sie 🙂Bo nigdy nie wiadomo,jaka noc nas czeka 😉Do juterka moje panie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja już prawie sobie poradziłam z tą skórą schodzącą płatami... stópki już ok, tylko na rączkach jeszcze troszkę się łuszczy... jednak ten olejek z migdałów pomógł, wlałam trochę do wody, a później nim jeszcze całą wymasowałam i jest poprawa 🙂 Ja też właśnie niedawno wykąpałam Małą, zjadła i teraz śpi, więc ja coś obejrzę w końcu 🙂) 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc.
My dzisiaj mamy kiepski dzien..Maja od godziny 16-22 plakala non stop. W pewnym momencie tak sie darla, ze nie wiedzialam co mam robic..Widac bylo, ze az sama sie wystraszyla tego placzu. Wszystko probowalismy i nie pomagalo.Ciocia nawet przyszla, ktora ma 4 dzieci i doskonala jest z maluchami nie wiedziala jak nam pomoc. W koncu sie zmeczyla i zasnela. Jutro ide do lekarza, bo nie wiem co sie dzieje,,,diete zmienilam, kropelki na kolke daje te najlepsze, po ktorych niby zawsze przechodzi, pokarmu tez mam duzo...Jedyne co moze jej szkodzic to bardzo lapczywie je i czasami az sie krztusi i wylatuje jej noskiem..Czy u was tez tak sie maluszki krztusza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta, u nas to noskiem się nie ulewa... kurcze nawet nie wiedziałam, że tak może się ulać, pewnie bym się wystraszyła... Moja Nikusia też je łapczywie, ale ona to aż z powietrzem łyka i wtedy to słychać wyraźnie... czasami jej się nie odbije, to uleje, ale buźką...
A propos leżaczka, my dzisiaj użyliśmy pierwszy raz i małej się poobało 🙂 Teraz ją nakarmiłam... tym razem z butli i zjadła 90 ml... normalnie to tyle nie zjada, ale pewnie robi zapas na noc, żeby tatuś z mamusią mogli się wyspać :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj położna na wiztcie powiedziała żeby dziecka oliwką nie smarować szczegóonie Johsonem którego jam ponoć bardzo uczula. Lepiej stosować jakiś balsam.. Ja w związku z tym że balsamu nie mam wysmarowałam Agatkę Bambino.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia a kupowalas przez allegro? Jak tak to daj linka jak mozesz,
Samantka jak sie noskiem uleje w czasie karmienia to mi polozne powiedzialy, zeby przerwac karmienie, bo dziecko sie najadlo.
Musze sie wam pochwalic, ze Maja spala dzisiaj 8 godzin 🙂 Pierwszy raz udalo sie bez nocnego karmienia..Pewnie to ten placz ja tak wymeczyl.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry, a wlasciwie nie najlepszy 😞 Moje przeziębienie i katar przeistoczyło się w niesamowicie drapiący ból gardła i taką chrypę, że mogę mówić tylko szeptem. Co najlepsze kataru już nie mam za bardzo, a węch straciłam zupełnie 😞 Już nie wiem co mam ze sobą zrobić 😞 Że tez akurat teraz musiało się to przytrafić 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...