Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

tu nawet nie tylko o ilość szczepień chodzi, ale te darmowe szczepionki to są starej generacji i na tym programie szczepień jest napisane że w UE tych starych już się nie podaje, tylko nasze Państwo na nie nie stać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry wszystkim 🙂 Terapia zwalczania przeziębienia w toku, dziś już mogę mówić i gardło nie boli, ale katar i kaszel pozostał.
Piszecie o tych szczepieniach dzieciątek, ja na razie o tym nie myślę, ale ogólnie wizja szczepień i w ogóle szczepionki mnie przerażają, boję się ich strasznie, powikłań itd Najlepiej to bym zaszczepiła na jak najmniejszą ilość,a z drugiej strony nie zaszczepi się i też nerwy, ehh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny... Moja mała psotka nie śpi już od 7 rano... nawet dawalam jej cyca, bo przy nim zasypia, to pospała 10 min i się obudzila... a teraz leży i obserwuje...
Z tymi szczepionkami to na prawdę chore... cena jest straszna, a i nawet nie wiedziałam, że można te szczepionki robić pojedyńczo... u mnie nie ma takiej mozliwosci... no bo i tak za te łączone nie płacę... jednak w polsce jest kiepsko z refundacją leków i szczepionek...
Niunia, a 390 x 3 to wychodzi właśnie 1170 zł :/ Czyli dużo... niby na 3 razy rozłożone, ale i tak wiele rodzin na to nie stać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja 🙂 jeszcze w dwupaku 😞 tak patrze i mi dzis wskoczył 40 tydzień! Matko jak to brzmi! A miałam nadzieję że w 38 urodzę!!!! Coś się Małej nie spieszy 🙂
U mnie katarek troszkę mniejszy i ogólnie lepiej się czuje choć nos dalej zatkany! 😞 mam nadzieje że szybko przejdzie!
A co do szczepionek to się jeszcze nie dowiadywałam jak to u mnie jest ale słyszałam że z tymi pneumokokami itp to jakaś ściema jest, że wcale nie daja takiej ochrony i tylko firmy farmaceutyczne kase zbijaja! Więc juz sama nie wiem....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale ktoś za szczepionkę i tak musi zapłacić, jeśli nie bezpośrednio z naszej kieszeni, to z budżetu państwa, więc tak czy siak firmom farmaceutycznym sie płaci, tym bardzo jeśli coś wprowadzają jako obowiązkowe. Znam kilku lekarzy, którzy swoich dzieci nie szczepią na własne ryzyko oczywiście, bo twierdzą, że większe ryzyko jest zachorowania na daną chorobę w wyniku powikłań niż zachorowanie na nią samoistnie. Tak naprawdę nie wiadomo komu tu wierzyć 😞 Swoją drogą mój 16 lat młodszy braciszek jak był malutki miał straszne powikłania po szczepionce na odrę, na szczęście wszystko dobrze się skończyło, ale właśnie od tamtej pory strasznie boję się szczepionek i jak tylko nie ma obowiązku, to szczepionki omijamy z daleka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, hej. Moje maleństwo zasnęło na troszkę więc mam chwilę zeby napisać. My nadal walczymy o każdy dodatkowy gram, moze trochę przesadzam, ale waże go codziennie przed kąpielą i wiem, że trud się opłaca i w ciągu 3 dni przybrał 130 gram 🙂 Mam nadzieję, że do kontroli w poradni laktacyjnej dobijemy już do wagi urodzeniowej. Od poniedziałku piję 1,5 karmi dziennie i powiem Wam, zę widzę różnicę - nie wiem czy to od tego czy częstsze odciąganie, ale najważniejsze że zaczyna skutkować.
I jeszcze w temacie kupki - czy Wasze maluszki po modyfikowanym też mają bardzo brzydko pachnące kupki? Po moim mleku jest jednak inaczej.
Pisałyście o USG bioderek - my zrobiliśmy bardzo wcześnie bo w 10 dobie zycia, ze względu na to, ze nastraszyli nas w szpitalu, że mały ma ograniczone odwodzenie bioderek - na szczęście okazało się ze wszystko jest ok a pediatrzy woleli dmuchać na zimne - zgodnie z tym co powiedział ortopeda to u chłopców generalnie jest mniejsze odwodzenie niż u dziewczynek. Nastepna wizta dopiero w 7-8 mies.
Samatka, pisłaś o śladzie po Vacuum u Nikoli. Mój mały ma krwiaczek na główce - nie miałam porodu zabiegowego, ale poród postępował tak szybko ze maleństwo nieźle się obiło o kanał rodny - jeśli robili małej USG główki i jest ok to nie masz sie czym martwić. Niestety takie krwiaczki mogą się wchłaniać kilka tygodni 😞
Trzymam kciuki za pozostałe brzuszki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek moja Mała nie ma krwiaka tylko takie miękkie uwypuklenie, jest tego samego koloru co skóra i nie rzuca się w oczy, bo włoski to zaslaniają, położna to oglądala w środę i mowiła, że to po prostu woda się zebrała i że jej zdaniem to nic takiego, zniknie do półtora miesiąca... Ale idę na wizytę do pediatry, bo usg główki jeszcze nie miała...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłam z przychodni przy okazji dowiedziałam się codo ceny tych szczepionek:
- 5 w 1 - szczepionka podstawowa - 110 zł (przy każdym szczepieniu- 4X110=440)
-6 W 1 - dodatkowo ma szczepionkę na WZW typu B - 180zł ( 180x4= 720zł)
- rotawirusy - dwie do wyboru -315(2razy podaje się) albo 205 (3 razy się podaje) - suma ok.630zł
- pnemokoki - 260 zł jedna dawka - 4 szczepienia - 260x4=1040zł

Reasumując: 5w1+pneumokoki+rotawirusy=2110zł
6w1 - +pneumokoki+rotawirusy = 2390zł !!!

W pierwszych 6 miesiącach:
5w1+pneumokoki+rotawirusy-3*110+2*315+3*260=1740zł
6w1 - +pneumokoki+rotawirusy = 3*180+2*315+3*260=1950zł

Dziękujemy za wsparcie naszemu rządowi jak zawsze pacjent dostaje po głowie, niech żyje profilaktyka w naszym kraju!!! Widocznie leczenie taniej im wychodzi.

Wściekła jestem na maksa że to takie drogie jest, ja akurat wykupie to wszystko ale wielu już nawet z moich znajomych na to nie stać. Jak sobie pomyśle że niektórzy nie mają nawet cienia szans na to by te szczepionki wykupić to mnie krew zalewa! 😠

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! My wlasnie wrocilysmy z "wycieczki" mala byla bardzo grzeczna, az za grzeczna i obylo sie bez problemow, wszystko załatwilismy. Dzwonilam tez do przychodni zeby zapytac dokladnie o te szczepienia i okazalo sie że ta położna srodowiskowa mi zle wyjasniła! Okazuje sie że szczepionka 5w1 kosztuje 150 a 6w1 200zl a pneumokoki 4 razy po 290zł a rotawirusy 2 razy po 350 zł. Jeszcze w poniedzialek musze zadzwonic do drugiej przychodni bo ponoc tam jest taniej zobaczymy!
Co nie zmienia faktu ze nie wiem czy bedzie mnie stac na te szczepienia, normalnie doło mozna zlapac, bo chce sie dla swojego dziecka jak najlepiej a swiadomosc ze cie na to niestac jest przytłaczajaca!
Az mi sie plakac chce!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam was dziewczyny w ten wiosenny dzionek 🙂U nas jest tak cieplo,ze na spacerze bylam w koszulce na ramiaczkach i sandalkach 🙂 🙂Az chce sie zyc przy takiej pogodzie 🙂Przeczytalam wlasnie o tych szczepionkach i jestem pod wrazeniem.Przeciez wiekszosci ludzi w Polsce na nie nie stac.To jest chore po prostu.Tu na szczescie wszystkie szczepienia sa darmowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przez te cholerne szczepienia od dwóch dni płaczę, że nie stać mnie na zdrowie dla dziecka. Mam takiego wkurwa, że cała chodzę. Człowiek pracuje uczciwie i na podstawowe rzeczy go nie stać. Już nie mówię o żadnych luksusach tylko o drobiazgach ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To jest jakas masakra.A nie mozecie tego jakos na kase chorych zalatwic.Bo czytalam,ze niektore z tych szczepien mozna robic za darmo,tyle ze dziecko bedzie czesciej klute.Jak poruszylyscie ten temat,to zaczelam czytac jakie szczepienia tu robia.I wszystko jest za darmo,wlacznie z tym 6w1.Jedyne co wyczytalam,ze tu nie robia rotawirusow i trzeba prywatnie to zrobic.Koszt ok 70f.A tak w zasadzie czy ktos mi powie o co chodzi z tymi rotawirusami?Bo moja siostra malej nie szczepila,bo nawet nie wiedziala o czyms takim,a Marysia ma 2,5 roku teraz i nic jej nie dolega.Kurde,wlasnie sie przespalam 2h z moja panienka 😁 Trzeba bylo troche ta nocke odespac,bo 3 godz snu to mi jednak nie starczaja,a tu kolejna nocka przed nami.Az sie zaczne chyba bac 😉Najgorsze jest to,ze ona nie placze,tylko gada do siebie 3-4 godzinki,a ja nie moge przez to spac i czuwam i co chwile zagladam,czy aby napewno wszystko jest ok.Wy tez tak macie?Czy tylko ja jestem tak przewrazliwiona?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Te podstawowe szczepienia są za darmo, ale jest dużo wkuć i wolę nie męczyć dziecka. A rotawirusy i pneumokoki sa tylko płatne. Ja chcę małego na to zaszczepić bo ma go dać do żłobka, a wiadomo jak jest z wirusami przy takiej ilości dzieci. A i jeszcze muszę się wyżalić, bo w sierpniu zapisałam małego do żłobka i niby było wszystko ok, wczoraj dzwonię tam i pytam co mam donieść, a baba mi mówi, że dziecko nie jest przyjęte, bo ona mówiła, że zapisała, a zapis to nie przyjęcie i że jesteśmy 20 w kolejce, a jest 10 miejsc. Ja muszę we wrześniu wrócić do pracy i nie wiem co mam zrobić teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia ja mam tak samo jak Ty, jak pomysle że mnie nie stac na zdrowie mojej pitulinki to az cala chodze z nerwow i sie tylko zastanawiam skad kase wytrzasnac! I współczuje z tym zlobkiem. Ja tez musze wrocic od wrzesnia do pracy ale moze jakos to bedzie. Nam pomoga troche tesciowie i moja mama.
Monisia moja mala tez tak ma budzi sie gdzies kolo polnocy na jedzonko i potem czuwa do 3 lub 4. Dzisiaj mnie zaskoczyla bo od 15 jest aktywna dwa razy zrobila sobie polgodzinne drzemki, no i teraz przysnela, ciekawe jak długo pospi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Heyka z ciekawości weszłam na wasz wątek i zastanawia mnie jedno, dlaczego nie dajecie fotek swoich maleństw?? Chciałam popatrzeć sobie na kruszynki a tu nic 🙂 Gratuluję świeżym rodzicom. Powodzenia. A co do szczepień to ja robię tylko podstawowe i karmię do tej pory piersią, Moja Córa nie chce innego mleka i pierś daje Jej tyle dobrego, że nie miała ani razu nawet katarku, więc polecam karmienie jak najdłużej się da. Obiadki i deserki dostaje od 4 miesiąca. Pozdrawiam Sierpniówka 2010
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A u nas to wyglada tak ze szczepieniami,tyle,ze u nas podaje sie 6w1 a nie 5w1.Nie wiem dlaczego,ale zalezne to jest od dzielicy w ktorej sie mieszka: http://polkadot.pl/pl/mama_i_dziecko/niemowle_i_maluch/szczepienia_dzieci_w_uk
Niusia a nie ma kolo ciebie innego zlobka?Albo moze ktos z rodziny moglby ci na poczatku pomoc,mama albo tesciowa.Kurcze,przykra sprawa.Moze pogadaj z ta pania ze zlobka i wytlumacz jej twoja sytuacje.Moze akurat ma serce 😉A co do tych rotawirusow to jesli ja i tak do ok.3 roku malej bede z nia w domku,to myslicie,ze powinnam ja na to szczepic?Bo ja to tak szczerze nawet nie wiem,co to jest 😉Tylko reklame w tv widzialam
EdytaS u nas mala zdecydowanie coraz mniej spi.Najdluzszy okres aktywnosci,gdzie w ogole nie spala trwal ponad 5 godzin.Z reszta teraz to juz regula,ze po karmieniu to ona zamiast spac urzadza sobie minimum godzinne pogawedki 😉A ja wlasnie skladam jej lezaczek 🙂Bo panienka sie denerwuje,jak lezy i nie moze naokolo obserwowac 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia u mnie w belgii też mam szczepienia 6w1... nie ma wyboru.
Moja Mała też ostatnio w dzień mniej śpi... myślałam, że coś jest nie tak, ale skoro wasze dzieciaczki też tak mają to już jestem spokojna 🙂 Bo moja potrafi 3-4 godziny leżeć i się patrzeć 🙂 🙂 Niedawno ją wykąpaliśmy, nakarmiłam, a teraz sobie smacznie śpi 🙂 🙂 A ja idę pod prysznic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 🙂
W końcu się odzywam 🙂 Pewnie wiecie od Niuni i emki, że przebywalam w szpitalu w oczekiwaniu na naszego Synka i oto po dłuuuugim pobycie wrociliśmy do domku.
Nie wiem, kto z nas jeszcze uradowany obecnością Dzidziusia, sporo minie zanim przeczytam te wszystkie strony. Może w skrócie napiszeci mi, kkto, co i jak 😜
Jak znajdę trochę czasu - napiszę w szczególach, jeśli to Was oczywiście interesuje...

A na razie mam pytanie - co robiłyście, jka Dzidziuś wciąż zasypiał przy karmieniu (przez to mało przybiera na wadze), budzę go na wszelkie sposoby, ale lipa... - przez co musimy go dokarmiać. No i tradycyjne pytanie - o kupkę 😉 Czy może być zielona???

Całujemy Was Ciotki;*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda, moja Mała też zasypiała przy karmieniu i zastosowałam polecenia położnej, czyli: 1 Zmiana pieluszki, bo mokre chusteczki mogą troszkę obudzić malucha i po 2. Przede wszystkim nie przegrzewać malca, najlepiej karmic w samych bodziakach. u nas poskutkowalo... moze tez laskotki w stopki...a rownie dobrze dzidzius wyrosnie z zasypiania... bo po porodzie moze byc jeszcze oslabiony...
co do kupek to nie wiem czy moze byc zielona... moze 2-3 dni po porodzie tak, bo to moze byc smolka... u nas na poczatku byla czarna a pozniej zielonkawa... no ale jak juz wydalila smolke to kupki u nas sa zolte lub pomaranczowe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...