Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

matlega gratulacje!
Moja mała w końcu padła i do teraz śpi czekam aż się obudzi i dostanie mleko ściągnięte z bolącego cycka, musiałam ściągnąć bo robił się twardy, a nie jestem w stanie z niego karmić. Ściągnęłam z niego tylko 30ml, a ze zdrowej piersi nic nie leci. 😞 wydoiła mi ją skutecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla wszystkich Mamusiek!!!!!!!!!!!! 🙂))))

My skonczylismy tydzień i mamy sie niezle.

Dziewczyny czy któraś z Was miała nacięcie krocza? Mi nacięli bo Aleks się zawinął w pępowinę za szyję i lekarz który mnie pozszywał zrobił to tak mocna że okropnie mnie ciągnie, chyba ten najgłębszy szew, sa rozpuszczalne, coś sączy się i nie chce zagoić no ból okropny, aż płakac się chce, 3 dzień leże i kwiczę, M ogarnia wszystko praktycznie sam, karmie tylko na stojąco bo siedzieć nie mogę, była położna, powiedziała że nic mi w szpitalu za wiele nie pomogą i stosuje okłady z Rivanolu i Sody i wietrze i jem na potęg paracetamol ale wcale lepiej nie jest - czy któraś ma doświadczenie w tej materii? i jeszcze jedno, jak długo powinna lecieć krew, dziś minął tydzień i ciągle cieknie w dodatku wydaje mi się że to nie jest czysta krew tylko z domieszkiem czegoś żółtego jakiś płyn organiczny....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje Salamandro! ja miałam nacięte krocze szwy niby rozpuszczalne ale te zewnętrzne mi wyciągneli w 5 dobie po porodzie.Mnie one tak b. Nie bolały ale siedzieć też nie mogłam ze względu na hemoroidy,które po porodzie mi wyszły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matlega gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Salamandra, Ja miałam 4 szwy ściągane i 3 rozpuszczalne i bardzo mnie ciągnęło po 6 dniach dopiero usiadłam, ale z bólem, po 7 zdjęli mi, a te rozpuszczalne chyba mam dalej bo ciągle mnie coś ciągnie, a to już 4 tydzień po porodzie. Krew dalej mi leci do 6 tygodni może
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje Salamandra 🙂))
Ja też miałam nacinane krocze, ale miałam zdejmowane szwy. Do tej pory mam zgrubienie wzdłuż szwu. Jak siedzę to nie boli, ale jak dotykam to owszem. Hemoroidy są wewnętrzne i zewnętrzne. Nie wiem jak bolą, bo u mnie akurat nie bolą, ale są wielkie... takie 4 bąble wokół odbytu. Smaruję non stop maścią, ale z tego co widzę nic się nie zmienia. Prawdopodobnie jeśli się nie wchłoną to gin mi mówił, że można usunąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Doberek 🙂
Nowym Mamusiom gratuluje 🙂
Salamandra, ja nie miałam nacicnaego ale pekł mi w dwuch miejscach, a na szybsze gojenie stosowałam tzw nasiadówki, zaparzasz rumianek ( łagodzący) i nagietek ( bakteriobójczy),do wanny wlewasz ciepła wode tak zebys zamoczyła troszke pupe,wlewasz napary i podmywasz sie delikatnie. Dla mnie była to super sprawa bo juz po tygodniu miałam wszystko pogojone... Może Tobie też pomoże...
Czy Wasze pociechy też tyle puszczaja bączków?? Chyba jednak bedziemy musieli zmienić to mleko, bo w nocy to normalnie takie serie Dawidek puszczał ze szok, a to nie jest normalne moim zdaniem ...
Ahhh i Niunia napewno wszytsko bedzie dobrze!!! Z Dawidkiem trzymamy kciuki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam dziewczyny.
Ja noc miałam przespaną, moja niunia 4 raz pod rząd po 6 godzin śpi 🙂 🙂 w sumie to noc przesypiam bo karmie od 24h00 tak do 24h30 i mała budzi się ok 7h00 🤪
Salamandra gratulacje i co do pytania to mi krocze samo pękło, ale ból czułam przez pierwsze 3 dni, już w szpitalu mogłam normalnie siadać, a nawet kazali.. heh.. teraz to już nic nie boli, po tygodniu od porodu, to na pewno nic mnie nie bolało... Może po prostu bardzo Cię nacieli, bo ja to pękłam ale leciutko, że tylko 2 szwy założyli i pękłam tak bardziej w środku, że szwów nie widać jak się nie odchyli warg... nie robiłam żadnych nasiadowek tylko tantum rosa.. myślę, że starczy, po tym ładnie się goi 🙂
Ah i Niunia trzymam kciuki za Pawełka!!!!!!!!!!!!!!! :*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla nowych mamusiek 🙂
Neli nie jestem pewna ale jak puszcza baczki to chyba lepiej niz by ich nie puszczal...Przynajmniej brzuch go nie bedzie bolal i nie bedzie wzdec.
U nas na szczescie po 13 godzinnym placzu mala spala 7.5 godziny, wiec mamusia nabrala sily i mozemy walczyc dalej 🙂 Pokonamy ten brzuszek!! Dzisiaj robie sobie wolne i ide do fryzjera doprowadzic sie do ladu 🙂 Maz zostanie z mala, doskonale sobie radzi..Wczoraj nawet sam ja wykapal, przebral w dobre ciuszki i zajal sie wszystkim.(Przy okazji musze sie pochwalic, ze ja w srode tez dalam rade sama wykapac Maje).
Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha Niunia trzymam kciuki... 🙂
I jeszcze co do krwawienia to indywidualna sprawa...U mnie jutro mija 6 tydzien i do tej pory cos mi leci...co prawda juz nie krew ale lekko zabarwiona wydzielina..A po cesarce niby mialo to trwac krocej...No ale nie ma regoly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla nowych Mamuś 🙂
Mam pytanko do Mam, które dokarmiały/dokarmiają dzieciątka - jeżeli chcę stosować butelkę uzupełniajaco do piersi, to czy podawanie 30ml na noc ma sens? Mój Synek ma 13 dni. Jego waga wciąż utrzymuje się poniżej urodzeniowej 😞 Ważył 3760g po porodzie, dwa dni później przy wypisie 3470g, a teraz ciągle w okolicach 3500g i lekko poniżej 😞 Wczoraj daliśmy Mu na noc 30ml z butelki i prawie połknął tę butelkę... Myślałam nad tym, czy mam może mało pokarmu, ale Synek robi kupkę za kupką i dużo sika...
Ile mleka modyfikowanego dawałyście dzieciaczkom na początek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje dla nowych mam! 🙂 no to teraz już wszystkie marcowe mamusie rozpakowane! 😁
ja byłam nacinana, no i do tego popękałam też..w szpitalu było ok i nawet usiadłam normalnie, ale po powrocie do domu, dokładnie w czwartej dobie po porodzie nawet leżeć nie umiałam na tym boku, po której miałam szwy.. pokazałam to położnej jak była u mnie i kazała właśnie kupić tantum rosa, rozcięczyć w 0,5l wody, wlać do miski i się podmywać, takie nasiadówki właśnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matlega gratulacje!!!Przyszedl kwiecien i nie ma wiecej brzuszkow 🙂 🙂Tuska i jak tam espumisan?Mam nadzieje,ze i tobie pomogl.Niusia trzymam kciuki,napewno bedzie dobrze 🙂Co do szwow,to moje po cesarce wygladaja wspaniale 🙂Wczoraj nawet sie na nich ogolilam,bo nawet zgrubienia nie ma 🙂Widac tylko taka jasniejsza kreske,tak jak bylam szyta.A co do krwawienia,to u mnie jeszcze cos tam leci.Co prawda bardzo niewiele i moge nosic wkladki,ale i tak juz bym chciala,zeby sie skonczylo.A z Julka dzis juz lepiej.Nie psika,ale ma jeszcze cos w nosku,wiec nigdzie nie wychodzimy.Cwaniara robi sie coraz madrzejsza,bo jak widzi aspirator,to glowke odwraca 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jespere ja odciągnęłam sobie raz mleko, by sprawdzić, ile go mam i okazało się, ze za mało 😞
Aktualnie Synuś wypija ok 90 ml, jak nie dostawa mi z piersi (a karmie go moim mlekiem z butli), to uzupełniam modyfikowanym i waga wróciła do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki dziewczyny za rady, chyba jednak rivanol i okłady z sody Pomagają najlepiej, zapytam lekarza o te nasiadowki z rumianku ale wydaje mi sie ze przy sączącym sie szwie nasiadowki to nie najlepszy pomysł. Tantum Rosa tez stosuje po oddawaniu moczu lub podmywam sie szarym mydlem jelenia. Chyba to poprostu kwestia ciagnacych szale które sie nie rozpuscily ;( Tylko jak tu jechać do lekarza jak siedzieć sie nie da i co z dzidziusiem zrobię jesli potrwa to dłużej. Lepiej zostawić z Tata w domu czy lepiej jechać razem?
Emka co do hemoroidow to ja mam to samo tylko ze doszło ogólne obolala lupa bo przez te szwy mam od kilku dni napięte mocno mięśnie krosza i odbytu ;( A ta maść Posterisan mi tez nie pomaga, w ulotce napisali ze to jest na krwawienie pieczenie i swedzenie a my takich dolegliwości nie mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra, mi wystarczyło podmywanie się przy każdym oddaniu moczu (robię to do tej pory - 13 dni po porodzie) Białym Jeleniem i "wietrzenie", czyli (ze względu na to, że leci mi nie za dużo krwi, właściwie tylko przy karmieniu więcej) chodze bez bielizny, a przy karmieniu siadam na takich jednorazowych podkładach do karmienia. Niezbyt to wygodne, ale pomaga na szybkie gojenie.

Gerda, 90ml na jeden raz, czy na dzień, bo ja zupełnie nie wiem... 😞 Nie odciągałam swojego pokarmu, bo bardzo chcę żeby Niuniek był zdeterminowany do mocnego ssania i chcę jaki najmniej podawać butelkę... Po tych jednorazowych 30ml w nocy wydaje się bardzo spokojny...
Pediatra mnie trochę wystraszył, ż e pokarmu moż e być dużo (bo dużo kup i siku), ale może się okazać, że dzidzia nie przyswaja 😞 Strasznie się tego boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też byłam ponoć mocno zszyta, ciągnęło mnie również w ogóle one mi przeszkadzały, one są dosyć sztywne i grube. Te które zostały wewnątrz to jeszcze czuję tak jakbym skóre miała na zakładkę zszytą.
Co do krwawienia to nie pamiętam do kiedy krew mi leciała, ale na pewno z 2tyg. I kiedy myślałam że już koniec będzie pojawił się śluz Mi właśnie minął 4 tydzień i dalej mi trochę śluzu leci, już mam dosyć tych podpasek. 😠
Dodatkowo odczuwam rozpierający bòl w łechtaczce i wargach sromowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gratulacje dla nowych mamuś!

Odnośnie szwów - ja miałam po lekkim pęknięciu, ale i tak bolało - stosowałam tantum rosa, ale rozrabiałam go w butelce jak do rozpylania do kwiatków i psikałam po każdej wizycie w toalecie

Jespere - jak mozesz trochę zainwestować to polecam Ci wizytę w poradni laktacyjnej np. w św. zofii. Pierwsza wizyta kosztuje 90 zł, kolejne 60 zł. Moze okazać się, że dokarmienie Twojego synka nie jest konieczne.
Ja w poniedziałek idę z małym na trzecią wyzytę i mam nadzieję, ze tym razem przejdziemy już na samą pierś. Podczas takiej wizyty oceniana jest technika przestawienia dziecka do piersi, jak dziecko ssie i otrzymałam wskazówki co zmienić w sposobie karmienia.
Pierwszą wizytę mieliśmy w 10 dobie życia i wtedy mały miał największy spadek wagi - o dokładnie 300 g - prawie 10 % masy ciała. Lekarka kazała dokarmić małego - 200 ml/ dobę - mój odciągany pokarm + mieszanka. Zwykle dawałam 150 ml. mieszanki + 70 ml mojego. Wyglądało to w ten sposób, ze najpierw mały ssie pierś i po opróźnieniu wkładam mu w kącik ust sondę i wpuszczam pokarm przez strzykawkę. Jest z tym sporo zabawy, ale bałabym się dać butelkę bo wiem, że może zaburzyć odruch ssania piersi.
W tym tyg. synek dostaje 170 ml odciąg + mieszanka (75 - 50 ml/dobę). Mały ładnie przybiera - po tyg. dokarmiania przekroczyliśmy wagę urodzeniową, a dziś na kontroli było już 130 gram więcej 🙂 i wg. pediatry można przejść na samą pierś, ale wolę poczekać na potwierdzenie w poniedziałek z poradni laktacyjnej, choć wiem, że jesteśmy już bliżej celu 😁
A na rozkręcenie laktacji bardzo polecam bezalkoholowe piwo karmi - pisała też o tym Dg. Ja piję jedno dziennie i widzę różnicę. I oczywiście w miarę możliwości ściąganie laktatorem pomiędzy karmieniami.
Gerda, z tego co powiedziała mi lekarka z poradni laktacyjnej dziecko jest nalepszym odciągaczem i nie mozna się do końca sugerować tym ile uda ci się ściągną laktatorem - dziecko wyciągnie więcej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, mój synek ma już 3 tyg. i pępek cały czas się trzyma 😞 Psikam już 2 razy dzienie okteniseptem i jest zaschnięty z zewnatrz, ale w środku nie chce przyschnąć. W przychodni pielęgniarka i pediatra powiedziały zeby stosować zwykły spirytus pępkowy i to przy każdej zmianie pieluchy. Czy któraś z Was stosowała spirytus? Szczerze przeraża mnie traktowanie pępuszka 70% alkoholem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...