Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Jespere my też karminmy mlekiem moim i modyfikowanym - kupki sa niekiedy po poisiłku, niekiedy kilka godzin później.
Aaa i widac wyraźne zmiany w kupce - po moim mleku jest bardziej strawiany pokarm, po modyfikow - nieco "grudkowa" jest ta kupka 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej dziewczyny...
Moja mała znowu się przestawiła... Niby w nocy śpi, ale już nie przesypia 6 godzin tylko budzi się na jedzenie co 3... :/ nie wiem dlaczego tak się stało.
Dg, jak karmię tylko piersią i właśnie mi położne mówiły, żeby dawać raz jedną raz drugą pierś.. niezależnie od tego czy dziecko opróżniło tą jedną czy nie... bo np. ja jeśli nie dam na zmienę, to po 2 karmieniach np. lewą piersią w prawej robią mi się guzy... dlatego daje na zmianę...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka ja też daje na zmianę, ale czy wypija Tobie całe mleko z tej piersi którą podajesz? Mi to kazała laktatorka sprawdzać, bo ponoć na końcu jest najbardziej tłuste mleko, a przez pierwsze 7 min. leci najbardziej wodnite, z czego tej mojej dłużej idzie ściągniecie tej pierwszej fazy. Odciągasz pokarm?
Tak się zastanawiam jak mam zapas zrobić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka mi się wydaje że i tak masz niezły skarb w domu co 3 godziny na karmienie się budzi to i tak super ja bym tak chciała. U mnie mniej więcej było czasami co 2,5h ale teraz to potrafi po 1h jeść następną godzinę. (ale może chociaż trochę przytyje, jak nie nabierze w tym tygodniu min 150g. to zacznę ją dokarmiać raz dziennie modyfikowanym.)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Samantka ja też daje na zmianę, ale czy wypija Tobie całe mleko z tej piersi którą podajesz? Mi to kazała laktatorka sprawdzać, bo ponoć na końcu jest najbardziej tłuste mleko, a przez pierwsze 7 min. leci najbardziej wodnite, z czego tej mojej dłużej idzie ściągniecie tej pierwszej fazy. Odciągasz pokarm?
Tak się zastanawiam jak mam zapas zrobić

Lewą mi opróżnia, a prawej nie, bo wcześniej ściągałam z niej laktatorem, jak miałam pękniętą brodawkę i jest w niej wiecej mleka, ale niewiele w niej zostaje i tego nie ściągam... Mała na pewno sięga do tego tłustszego mleka bo je minimum 15 min. Najdłużej 40, więc się najada.
A czasami ściągam laktatorem jak mała w nocy nie budzi się 6 godzin i mam pełne piersi, to jedną jej daje a drugą ściągam.
A i Nikola, bardzo mocno ssie, więc się nie martwię 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam problem z moim maluchem, już drugą noc cały czas płakał, prężył się i stękał tak jakby nie mógł zrobić kupki. Wczoraj zrobił taką malutką i miała kolor taki jak zawsze ale nie była taka rzadka tylko jak plastelina.. wałkowała się... Dzisiaj juz była troszke inna ale i tak cala noc plakal, w dzień tak nie marudzi chociaz też czasem zasteka i sie prezy... Czytałam troche w necie i to moga byc zaparcia...jak mam mu pomoc? wiecie może cos na ten temat... bo nie wiem co robic a mały sie meczy i my przy okazji tez bo cala noc nie spimy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki za podpowiedzi 🙂 Dzisiaj rano się udało 🙂 Pojawiło się duże kupsko 🙂 Ciekawe kiedy następne. No podniosłyście mnie na duchu, bo już myślałam, że to zaparcie.
Mój Obżarciuch je w dzień prawie cały czas! Muszę co trochę podawać po 30 ml mleka modyfikowanego, bo cały czas opróżnia mi piersi, a jak daję mu pustą, to się wścieka. ma jakiś skok wzrostowy, bo w ostatnie 3 dni przybywa na wadze po 100g dziennie!!!
Czy można dziecko przekarmić? No ale jak mu odmówić jedzenia..?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jespere mozna dziecko przekarmic i tak bylo u nas..Maja bardzo szybko przybrala na wadze..w ciagu tygodnia przybrala 400 g co bylo stanowczo za duzo i miala potem problem z brzuszkiem, poniewaz nie byla w stanie przetrawic pokarmu. Teraz widze lekka poprawe, przez 2 tyg przybrala 200 g, no ale musialam ja karmic co 3.5 4 godziny...Czasami w nocy nawet przerwa 7-8 godzin byla..no i staralam sie oszukiwac herbatka.
Dg ja tez karmie raz z jednej raz z drugiej. Wszystko mi sie tak ustabilizowalo, ze w ogole nie uywam laktatora. No i Maja nigdy nie oproznia piersi do konca, bo jak sprawdzam to zawsze cos tam leci..Najwazniejsze, zeby czuc ulgie i piersi nie byly twarde.
Samantka dzieci w tym wieku moga zmieniac swoje pryzwyczajenia co do spania. U mnie jest tak, ze czasem przesypia cala noc a czasem sie budzi co 3 godziny..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg - wiszenie na piersi - skąd ja to znam 😁 Problem polega na tym, ze mały też często przysypia i doradca laktacyjny powiedział żebym przekładała małego mniej więcej co 3 min do drugiej piersi i tak 3 razy. Troche mi go szkoda, ze tak go przerzucam, ale przynajmniej metoda w miarę skuteczna, ssie bardziej efektywnie.
Jespere, super ze Twój maluch tak ładnie przybiera. Mój niestety tylko 130 gram / tydz. i nadal mam dokarmiać bo okazało sie ze zbyt radykalnie zmniejszyłam ilosć dokarmiania, a że trafiliśmy właśnie na skok wzrostowy i mały powenien dostawać wiecej a nie mniej to wyszło średnio 😞 No ale, najważniejsze ze rośnie. Kilka dni temu zastanawiałam się na jaki rozm. kupić ubranko do chrztu i zamówiłam na 62, mam nadzieję ze za 3 tyg. nie okaże się za małe bo synek "rośnie w oczach". Już niektóre na 62 ze zwykłych ciuszków są na styk 😁
Tygrysku spróbuj może dać maleństwu 3-5 kropli Espimisanu. Wypróbowałam sposób Monisi gdy nie było kupy od jakiś 30 godz. i po 4 godz. od dania lekarstwa poszedł mega kupsztol, taki, że trzeba było myć plecki i pupcię 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysłałam zaproszenie na fb Asia P 😉
ja właśnie boję się, że mały za dużo je i właśnie dziś pojawił się problem, bo znów mały się pręży i płacze po czym pruka, ale z wielkim trudem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuśka ja zauważyłam, że prężenie się nie zawsze świadczy o zatwardzeniu czy gazach... Moja Mała, jak się pręży sprawdzam jej brzuszek, jest twardy i trzeba poczekać aż troszkę się uspokoi... wtedy jest miększy.. Raz właśnie się tak prężyła, że aż z wysiłku bąki puszczała, smoczek nie pomagał, a ona machała rączkami i nóżkami... w końcu wzięłam ją na ręce i zaczełam bujać i małej jak ręką odjąć... okazało się, że wcale problemów z brzuszkiem w większości przypadków nie ma.. tylko tak okazuje swoje zdenerwowanie i zniecierpliwienie:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słodziaki te wasze dzieciątka! Maja P załamałaś mnie 4,5kg. moja dopiero co 3 kg przekroczyła.. Ale fajne te wasze dzieciątka, Marta ale uda to ona ma fajne jak typowy bobas nie to co moja takie dwa patyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no a mój też grubasek jest.. we wtorek miał 4830g, ale to pisałam 😁 tylko go nie mierzyli i nie wiem ile ma.. ale na pewno ciuszki na 56cm już niektóre ciasne, a niektóre już w ogóle za małe..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam dziewczyny i Kruszynki :*
Wczoraj czytałam na bieżaco i co chciałam wam odpisac to Dawidek sie budził i już nie miałam jak 🙂 Chyba czuł, że nie jest w centrum zainteresowania 😁 Dzis w nocy budził sie tylko na jedzenie, ale pozniej za to od 6 do 10.30 mi wogole nie spał, dopiero poskutkowało ubranie go i postawienie przy balkonie z otwartymi drzwiami 🙂 Chciał po prostu na spacer ze mna wyjsc 🙂
Monisia co do mleka, to postanowiłam na razie nic nie zmieniac, mały załatwia sie raz lub dwa na dobe i kupki sa prawidłowej konstystencji, koloru i bez grudek, baczki puszcza, beka takze nie bede cudowac z mlekiem. Jednego dnia podawałam mu SMA to w nocy dał mi popalic... Wiec odstawiłam i daje tylko Bebiko ...
Co do krostek to lekarz powiedział ze to hormonalne... Mam nadzieje ze niebawem zejda ...
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cudne Wasze maleństwa. Majeczka widać, że starsza już, taki poważny bobasek pulchniutki (oczywiście idealnie tak jak powinno być), szybko rosną te maluszki nasze. Mnie się wydaje, że wczoraj chodziłam z brzuszkiem a Hania już 2 tygodnie jest z nami 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamusie i szkraby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...