Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Neli ja mam podobnie jak Ty tylko że moja Kornelka nie placze tylko sie śmieje i cos tam gada po swojemu ale jak dlugo lezy sama i nic sie do niej nie gada to sie zlosci i zaczyna plakac, wiec trzeba ciagle przy niej byc! A jak juz zasnie to szybko ogarniam mieszkanie i gotuje, ciagle jest cos do robienia!
A w nocy na dodatek pannica zamiast spac to placze bo jest tak zmeczona ze nie moze spać! Mam nadzieje że niedligo jej to minie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
U nas noc ciezka prze z kolki od 1 w nocy pobudka z krzykiem co godzine. teraz padła ale jak ja do łóżeczka kłade to sie budzi...no i rzuca sie/wierci podczas snu i przypuszczam ze to kolka i to ją budzi...ide we wtorek do dobrego pediatry to moze cos poradzi...acha malej 2 dni temu pępek odpadł a dzisiaj sie pojawiła krewka i nie wiem co to może byc....macie jakis pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
neli, ale po co usypiasz malucha w dzień... moja leży już od 9h00 z oczkami otwartymi.. jak zasnie to zasnie nic na siłe. przynajmniej w nocy dobrze bedzie spała 🙂 🙂 Jeśli nie spi to widocznie tak bardzoe tego nie potrzebuje teraz... a jesli placze to moze z innego powodu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kaczuszka82 napisał(a):
U nas noc ciezka prze z kolki od 1 w nocy pobudka z krzykiem co godzine. teraz padła ale jak ja do łóżeczka kłade to sie budzi...no i rzuca sie/wierci podczas snu i przypuszczam ze to kolka i to ją budzi...ide we wtorek do dobrego pediatry to moze cos poradzi...acha malej 2 dni temu pępek odpadł a dzisiaj sie pojawiła krewka i nie wiem co to może byc....macie jakis pomysł?

To normalne. Mojej małej odpadła pępowina jak miała 7 dni, a jeszcze coś tam się sączy, tylko to nie jest krew.. a strupki z krwi były jakieś kilka dni po odpadnieciu, tylko uważaj, bo jak krew leci to trzeba isc do lekarza... ja lecącej krwi nie zauważyłam, tylko po całym dniu sie malenki strupek robil... wszystko jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka, widze ze jest zmeczony, dlatego staram sie go uspic... Wiem ze powinien miec czas czuwania i go ma, jest wtedy pogodny, z checia sie rozglada i strzela przerozne minki, probuje układac ustka tak jak ja 🙂 ale po takich cwiczeniach mimicznych z Mamusia sie meczy i to widze, bo oczka mu zaczynaja sie kleic i ziewa... Jesli nie ma takich objawow to na sile przeciez go nie uspie.
Co do pepuszka, to u Nas po odpadnieciu, był jeszcze strupek przez pare dni, chyba juz po ok 2 tyg od narodzin był ślicznie zagojony...
Edytko trzymamy z Dawidkiem za Was kciuki !! Powodzenia i nie denerwuj sie !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny ja mam tak samo Agatka w dzień zasypia mi przy piersi jak odkładam oczy jak 5zł i sama poleży z 5min.
Ostatnio wychodzę z tej sytuacji w ten sposób że karmię ją na leżąco zasypia jak zawsze ale śpi długo zwłaszcza jeśli mama śpi obok. Jeśli nie chcę spać z nią to cichutko się wymykam, przez dłuższy czas się nie zorientuje. Tyle że zostawiam ją na kanapie bo przeniesienie do kołyski wygląda jak zawsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
dziewczyny ja mam tak samo Agatka w dzień zasypia mi przy piersi jak odkładam oczy jak 5zł i sama poleży z 5min.
Ostatnio wychodzę z tej sytuacji w ten sposób że karmię ją na leżąco zasypia jak zawsze ale śpi długo zwłaszcza jeśli mama śpi obok. Jeśli nie chcę spać z nią to cichutko się wymykam, przez dłuższy czas się nie zorientuje. Tyle że zostawiam ją na kanapie bo przeniesienie do kołyski wygląda jak zawsze.

podpisuję się pod tym w całości, jakbyś mi to z ust wyjęła.
uspakaja mnie to jak czytam ze wasze maluchy sie podobnie zachowuja bo to znaczy ze to jest normalne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas też jak pępuszek odpadł było troche wilgotno jeszcze: strupki, krewka i taka żółta pozostałość po pępowinie. Octenisept wydłużał tylko działania, więc zastosowaliśmy tradycyjny spirytus.

Byliśmy na spacerze, pierwszy raz sami 🙂 Nawet poszłam kupić do sklepu chleb 😁 Do teraz z kolei bawiłam się z Patryczkiem aż zasnął, co było tradycyjnie poprzedzone krzykiem. On chyba nie radził sobie ze światem, stąd tyle tych emocji, teraz jakoś zaczyna to pgarniać, choc nie zawsze mu to wychodzi 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny wkońcu wybraliśmy się na spacer, wystawiłam małą na chwilę na taras ale chwilę potem stwierdziłam że jedziemy. Nie byliśmy długo, ale i tak fajnie było mała spała na wertepach. Teraz się wykompałam i za chwilę jadę do gina.Bardzo się boję ostatnie badania ginekologiczne to miałam strasznie bolesne a po porodzie to w ogóle mam cykora ale przynajmniej (mam nadzieję) dostanę zgodęna "pierwszy raz" hihi Trzymajcie kciuki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My byliśmy dziś u tego chirurga i już wszystko ok, nie musimy już chodzić ;-) Ja od 4 tygodni wchodzę w spodnie które nosiłam przed ciążą ;-) ale i tak jestem grubasek, bo niestety przed ciążą miałam nadwagę ;-( Pawełkowi po odpadnięciu strupa nie leciała krew, ale lepiej zeby to obejrzał lekarz myślę. My do sklepu już od dawna chodzimy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie kochane mam do was pytanie jako do osob bardziej doswiadzonych. mianowice bylam wczoraj na wizycie i sie okazalo ze jestem calkowice zamknieta. i teraz mam pytanko jak dlugo skracala sie wam i dojrzewala szyjka bo zastanawiam sie ile to jeszcze moze potrwac, a chcialabym wiedziec bo moj maluszek ma juz3,900 i zastanawiams sie na co mam sie szykowac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salamandra napisał(a):
raczek waga z USG sie do konca nie sugeruj - ja miałam na ostatnim że 4 kg a urodził sie poniżej 3,5, jak przyjdzie czas to się rozwarcie zrobi, a jak nawet nie to Ci pomogą w szpitalu - nic sie nie martw bedzie dobrze 🙂

mam nadzieje ze sie pomylil a jak nie to mam nadzieje ze szyjka moze sie szybko skracac bo wesolo nie bedzie pewnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaczuszka mam to samo - nie chce się sam sobą zajmować dłużej niż 5 min, chociaż dziś wypróbowałam na nim odkurzanie i całe mieszkanie odkurzyłam a on grzecznie sobie gugał na swojej macie edukacyjnej aż mi szkoda było wyłączać odkurzacz, no a potem lulando do kołyski, 2 min minęły i płacz, no to znowu lulando, uśpienie, do kołyski, 2 min, i znowu płacz, tym razem lulando nie pomogło, wiec wkroczył cyc, jadł możne przez 4 min i zasnął, no to ja go do kołyski, pospał 5 min i znowu płacz i tak bez przerwy, w końcu wzięłam termofor, jak go lulałam to termoforem wygrzałam całą kołyskę i foczkę do której się przytula, jak tylko usnął, myk do wygrzanej kołyski, z jednego boczku ciepła foczka z drugiego termoforek i na razie śpi 20 min i zapowiada sie ze pospi dłużej hihi oby.... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...