Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Aniulek u mojej małej tem 37,3 tak zawsze ma koło 30.Mierzę termometem elektronicznym na czole, lekarka kazała podac coś na zbicie gdyby było powyżej 38stopni.
Ja za 6w1płaciłam 180zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A powiedzcie jak sie sprawdzają te bujawki z wibracjami? Myśle o tym ,ale to kolejny wydatek (a na szczepionki przeciez wydajemy majatek 🤨 ) a nie wiem, czy Patryk nie "zwariuje' od tego chcąc być ciągle potrząsanym? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda kup taka co sie sama buja jak hustawka jest lekka i latwa w przenoszeniu takie 3 w 1 najlepiej sie sprawdza.
Np ja kupię taki:
http://babymoov.com.pl/babymoove.php?cid=5&pid=17&phid=56
http://esklep.babyfant.pl/lezaczek-bubble-z-kolyska-babymoov-p-1899.html
http://www.jedynysklep.pl/babymoov-lezaczek-bubble-z-kolyska-cat-23-id-1709.aspx

Huśtawka jest duza i mniej pratkyczna.

Te bujaki to super wygoda dla rodziców, łatwo podac jedzonko, nając dziecko które wsz widzi i sie nie prędko nudzi ale tak jak nosidełka samochodowe bardzo to niezdrowe dla postawy bo jest w pozycji półsiedzącej a dla naszych maluszkaó wskazane jest leżenie na prostym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej!
Widzę że na forum dalej temat szczepionek 🙂Monisia no to niezły śpioch z Twojej malutkiej...Mój się budzi co trzy godziny z zegarkiem w ręku...ale by było fajnie jakby przestał budzić się o 3 w nocy:silly 😁obrze że chociaż jest taki spokojny i prawie wcale nie płacze 🙂Teraz położyłam go w kołysce i już godzinę tak leży i gada do zawieszki z wózka 🙂
Wogóle to ciocia brzuszkowa składa spóżnione życzenia Majeczce!!!!Spóżnione ale szczere...-niech Maja niema problemów z brzuszkiem i niech będzie zdrowa jak rybka 🙂 😘
Oj Niunia zazdroszcze Ci tego spacerowania nad morzem...-nie denerwuj ludzi 😉Chętnie byśmy z Olkiem do Was dołączyli...
Salamandra dziękujemy za zdjęcia Fasolka!Śliczny!Ale mamusia i tauś go stroją 🙂Do mojego Olusia jest troszkę podobny...też widać że delikatny chłopczyk 🙂
Muszę i ja porobić zdjęcia w wyjściowych ubrankach bo robię mu tylko jak sobie leży w domku w wygodnych pajacykach 🤔
Huśtawka super-też zamówię coś takiego...Niunia ma fajną...miałam kuoić matę edukacujną ale chyba dam sobie spokój mały ma tyle zabawek...wystraczy rozsypać na koc a karuzelę mam tąką że mogę ją zdjąć z kołyski i przekształcić na stojącą...więc chyba to wystarczy a leiej tą huśtawkę...A u mnie bez zmian nadal padam na twarz ze zmęczenia...gotowanie sprzątanie zakupy rachunki zalatwianie spraw urzedowych i noworodek 😉-gdyby to miało trwać pół roku to bym się wykończyła.... 😞Strasznie mi ciężko 😞Koniec pisania bo potrzebne pogotowie mlekowe 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny. no mój mały poszedł spać o 21.00, obudził się o 2.40.. no a później o 6.00..no i później o 9.00 ;-) przysnął na troszkę obudził się przed 11. i właśnie zasnął na nowo.. ;-) ale troszkę mi popłakiwał, ale nie tak strasznie jak przez ostatnie dwa dni.
No a ja mimo tego, że karmię piersią wczoraj dostałam okresu..myślałam, że to jeszcze upławy połogowe, ale nie, bo dzisiaj są bardziej obfite i pojawił się ból miesiączkowy..no i kolejna sprawa goni mnie do kibelka, a tak zawsze miałam przez dwa pierwsze dni okresu przy bólach..ech:/ a myślałam, że długo nie przypomnę sobie co to okres i towarzyszący mu ból.. dzwoniłam do mamy zapytać się czy mogę dostać okresu już i powiedziała, że tak, bo ona też zaraz dostała.. tak więc ja już na pewno muszę uważać aby nie zajść w ciążę 😜 hehehe..

co do szczepionek to ja się zdecydowałam na 6w1, no i na rota, bo kuzynka mojej mamy powiedziała abym zaszczepiła, bo jej położna powiedziała, że po co przeciez każde dziecko sra i żyga, no i posłuchała jej i nie zaszczepiła małej, a teraz żałuje, bo mała wylądowała w szpitalu..i kroplówki dostawała, bo prawie się odwodniła, więc ja zaszczepię..no a na pneumo można do 3roku życia zaszczepić, więc może później, chyba że A się uprze i zaszczepimy również..mój tata kazał szczepić na wszystko, że on da nam na szczepionki, ale ja nie chce go wykorzystywać, bo już bardzo nam pomogli..co ta jestem to dostaje jakieś pieniądze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u nas też mały śpioszek... od 23 do 6 rano spał 🙂 a potem od 7:30 do 11:00 😁D więc mamusia pospała aż ją głowa boli.
Co do szczepionek to ja już nie wiem. Na pewno 6 w 1. Udało mi się przeforsować. Co do rotawiursów to mieliśmy szczepić, ale ja się bardzo boję, że jakieś powikłania będą u małego po tej szczepionce. Że mi zachoruje... Wiem, że nie musi, ale również bez szczepionki nie musi. Kurde, ja już nic nie wiem, a szczepienie jutro 😞
A co do wagi to mi 5 kg zostało, ale w spodnie przed ciąży się mieszczę... mnie po bokach wzięło, a nie w brzuch, może dlatego. i teraz jak zapnę spodnie to powyżej się robi koło ratunkowe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no ja też nie wiem czemu, ale mój mały dzisiaj miał tak samo..teraz już śpi dłużej, ale też płakał, bo głodny, possał cyca 15min. i koniec..no a za jakąś godzinę znów.. ale teraz już śpi dłuższy czas, z czego się cieszę, bo tak mnie brzuchacz napierdziela przez @, ale wzięłam paracetamol i powoli na szczęście przechodzi, bo ciężko się funkcjonuje z tym bólem.. ale jakoś trzeba przeżyć.. myślałam, że mnie się uda też z tym, że dopiero po 5miesiącach dostanę @, a tu dupencja! Nawet 6tyg.dobrze nie minęło, ale co tam..takie życie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No w końcu zasnęła, położyłam ją na łóżku dałam smoka i w minutę zasnęła 🤪 wymęczyłam ją trochę:P
Tuśka, a ty już masz miesiączkę??? Szybciutko... Ja biorę tabletki więc chyba prędko nie dostanę.. mam nadzieję... bo jak zaczęłam je brać to tak jakby zniknęły nawet te upławy brunatne... teraz nic nie leci... w końcu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewuszki.My dopiero do domu wrocilysmy.Tuska naprawde szybko dostalas ten okres.Dziewczyny dzieci ok6 tyg maja skok wzrostowy i wtedy chca jesc wiecej.A jaka pogoda u was jest?Bo wczoraj szukalam o dopajaniu dzieci i przy okazji wyczytalam,ze dzieci karmione piersia jak jest cieplo,to chca czesto piers i pija tylko ok10-15 min,bo wtedy mleko jest najrzadsze i gasi pragnienie a nie glod,wiec moze u was to to.A u nas dzis z 30st jest.Na spacerze mala miala tylko body i spioszki i tylko ja pielucha nakrylam,nawet spiworka nie bralam.A jutro ide zlozyc wniosek o becikowe,bo w koncu mam wszystkie papiery.W koncu 500f na ziemi nie lezy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To w upały może warto będzie je przepajać czystą wodą? hm... muszę o tym poczytać ...dajcie znać koleżanki jeśli wiecie cos na ten temat. Bo niby do poł roku kazali tylko piersia i nic nie dodawac... dajecie wode albo herbatki, Fasol jest tylko i wyłącznie na piersi.

Samantka a ile u was stopni? Zastanawiam sie czy nie za cieplo ubieram malego na takie sloneczne dni, u nas 15 w cieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja czasem daje herbatkę, zazwyczaj jak się pręży i nawet pruknąć nie umie, bo herbatka z kopru jest na prukanie ;p u nas nie wiem ile jest stopni, ale ciepło jest nawet 😁 teraz przyjechała do Alana ciocia i wzięła go na spacerek, a ja spróbuję troszkę ogarnąć, tzn. poprasować sobe, wywiesić pranie i następne puścić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja daje malej herbatke z kopru i z rumianku.Obie sa z hipp,bo wczesniej mialam z bobovity i mala miala jazde po nich.Dzis mi pani w sklepie powiedziala,ze to dlatego,ze w hippie jest glukoza a bobovita ma inne cukry a nie glukoze i ze wiele skarg juz mieli na bobovite.Dalam tez jej raz przegotowana wode,ale brzuch ja potem bolal.A co do bujaczka i maty,to my mamy takie:
http://esklep.babyfant.pl/plac-zabwa-deluxe-bright-starts-p-2511.html
http://www.topmarket.pl/maty-edukacyjne-bright-starts-mate-edukacyjna-de-luxe-p45594.html
http://sobaby.pl/product-pol-18-Lezaczek-MAMAS-PAPAS-CAPRIA-.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Znalazlam.To jest ten artykul o ktorym mowilam.Polecam mamusiom karmiacym piersia:
http://babyonline.pl/niemowle_noworodek_artykul,3597.html
A tu mam cos dla mam karmiacych butela:
http://babyonline.pl/niemowle_karmienie_butelka_artykul,1329,0.html
Goraco polecam ta strone.Maja tam naprawde fajne artykuly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...