Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
MoonCiaa napisał(a):
Witam wszystkie 🙂 . MonisiaD mam pytanie, Nikolas musi mieć paszport jeśli granice są otwarte? Czy może dowód tymczasowy wystarczy ? Pytam Ciebie bo Ty za granicą to pewnie się orientujesz..

Ja też się orientuję 🙂 Tak więc musi mieć paszport mimo wszystko... do mnie nawet pismo przyszło z urzędu belgijskiego, bo się domagają paszportu i już wniosek złożyłam... w ambasadzie mówili, że dziecko jeśli przebywa za granicą musi mieć paszport, potwierdzający obywatelstwo... Więc w Anglii pewnie jest tak samo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka ja probuje codziennie i nie potrafie ja nauczyc...Ona tak ssie, ze jej wylatuje, probowalam trzymac ale jak tylko puszczam to jej wypada.Moze ja cos zle robie? Probowalam tez rozne smoczki i dalej nic..Ona nawet z butli nie chce jesc jak probowalam dawac herbatke lub wode.

Ide zaraz na dwor i nie wiem jak mam ja ubrac..Jest 24 stopnie w cieniu..Myslicie, ze body z kr rekawkiem i bluzeczka wystarczy? No i czy jak spodnie to rajtuzki pod to czy skarpetki wystarcza?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny
Ja w koncu sie wyspałam, nie wiem czy to zasługa tego leku ale mala zasneła kolo połnocy i spała do 6.30 zjadła i poszła dalej spac i dopiero niedawno sie obudziłyśmy. A co najważniejsze zasneła spokojnie bez płaczu i histerii.
Tuska i dg moja mala tez robi wodniste i zielone kupki tyle tylko ze jeszcze z krwia, wiec pobrali jej posiew, ale poki nie pojawiła sie krew to ciagle tylko słyszałam od lekarzy... eee tak moze byc.
Samantka to daj znac co z pepuszkim malej, bo sama jestem ciekawa co tam jej sie dzieje, mam nadzieje ze bedzie dobrze.
dg moja mała tez bardzo krotko jest przy piersi, nie wiem naewt czy 10 min bo nie mierze czasu, rosnie a to najwazniejsze, zasypia i chce jesc po 2-3 godzinach. Gorzej wieczorem bo wtedy jej sie glodomor włacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Powiedzcie mi jak trzymaja glowke wasze malenstwa jak leza? Maja caly czas trzyma prawy bok i nie lubi w inna strone..Probuje zmieniac jak spi ale nie minie 5 minut i glowka znowu wraca do tej samej pozycji..Czy wasze dzieci tez maja ulubiona pozycje? Czy cos z tym robicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta moja mała np. zwykły smoczek taki co dopasowuje się do buzi też wypluwa... ssie tylko ten niewyprofilowany z aventu, co można go wkladać do buzi do gory nogami też... tylko taki jej pasuje... chyba dlatego że przypomina sutek, butelkę też nie za bardzo umie ciągać. trochę pociąga i wypluwa...
a co do ubioru, to jak u nas bylo 24 stopnie to ubieralam tak jak ty piszesz tylko dawalam body z dlugim rekawem i bluzeczka z dlugim dlugie skarpetki i spodenki, a teraz jak jest 27 stopni to zamienilam body z dlugim na krotki rekawek i zamiast czapki opaske. to juz nie noworodki... czytalam ze przez pierwszy miesiac dziecko powinno sie cieplej ubierac a jak juz wkracza w etap niemowlecia to na dwor jedna warstwe wiecej a w domu tak samo jak my...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Powiedzcie mi jak trzymaja glowke wasze malenstwa jak leza? Maja caly czas trzyma prawy bok i nie lubi w inna strone..Probuje zmieniac jak spi ale nie minie 5 minut i glowka znowu wraca do tej samej pozycji..Czy wasze dzieci tez maja ulubiona pozycje? Czy cos z tym robicie?

Moja jak leży na pleckach to tez głowke woli na prawy bok.. czasami na lewym, ale ja ja klade na lewym specjalnie, zeby glowka byla rowna, bo kosci sa jeszcze niezrosniete i trzeba klasc raz na jednym raz na drugim...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta Samantka ma racje trzeba probowac ukaladac na dwie strony, moja tesciowa mnie na to uczuliła bo jej corka kladla glowe tylko na jedna strone a ona nic z tym nie robiła bo poprostu nie wiedziała a potem jak miała ok 6 miesiecy to musieli jezdzic na rehabilitacje i masaze bo miała skret szyji, to było 30 lat temu ale cos musi w tym byc.
Moja upodobwłw sobie lewa strone ale ja jej z uporem maniaka przekrecałam co jakis czas i sie juz nauczyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
U mnie wczoraj to był po prostu dramat. Od 7:00 mała w ogóle nie pozwoliła mi od siebie odejść, do toalety chodzę już wysłuchując jej płaczu, bo w przeciwnym razie musiałabym sobie chyba cewnik założyć.O12 udało mi się z nią wyjsc na 45 min. I spała, a potem już wszelkie próby wsadzenia jej do wózka kończyły się fiaskiem. Cały czas wisi mi na cycku, zasypia przy nim odkładam ją nawet już nie do kołyski tylko na kanapę i 5min oddalę się i bek.. O 17 pierwszy raz nakarmiłam ją przez SNS z Medeli(ze sztucznym mlekiem wypiła rekordowo 100ml. i wybraliśmy się z nią na dłuższy spacer i na początku płacz a potem zasnęła, w połowie drogi wpadła w histerię i musiałam jej cyca dać. Chwyciła na sekundę i zasnęła. W sumie byliśmy na spacerze prawie 1,5h. A wieczorem zrobiła mi 2 zielone wodnite kupy, no i teraz w pieluszce też miała zieloną tylko bardziej zbitą. Walczyłam z nią teraz by trochę zjadła 5 min possie i śpi, wydaje mi się że ona przesypia w nocy głòd. W nocy na żądanie jakby tylko jadła to mogłaby prawie nic nie jeść. Jak wy konrolujecie w nocy ile maluszek zje?
Jak długo wasze maluchy ssią pierś? Mi się wydaje że to raczej nie możliwe by przez pieś zjesc w ciągu 15min tyle co z butelki.


DG chyba powinnaś sie przełamać byc twarda i dac się małej wybeczeć, my tak robimy z Aleksem i w końcu zasypia, jest ciężko ale działa. Prowadzę sobie dzienniczek karmienia, moge ci przesłac mailikiem, wisi na scianie i zawsze wiem o której jadł i jak długo i jesli nie minęły minimum 2,5 - 3 h to wiem ze jego beczenie to nie głód. A z tym przełykaniem to ciężko stwierdzic w nocy bo taki zaspany mój bąbel przez pierwsze 5 min ssie, czuję ciarki ewidentnie a potem to tak delikatnie ze wydaje mi sie ze nie je albo je bardzo mało więc staram sie go skutecznie pobudzić, odstawiam do odbicia podnosze itp, tak żeby chociaz 20 min bylo skutecznego aktywnego jedzenia.
Zawsze jak zaczyna zasypiac przy piersi to jesli nie moge juz go rozbudzic to odstawiam i nie pozwalam na spanie przy cycu - gdy płacze tym bardziej jak ma swoje histerie staram sie tez nie dac mu cyca dla uspokojenia i próbujemy zeby sam sie uspokajal, czasem trwa to długo szczególnie wieczorami ma swoje jazdy od kiku dni, ale w końcu skutkuje.
Jesli przed chwila Agatka jadła i nagle zawoła o cyc, to sprzeciwiaj sie jej i nie pozwól na sobie wymusić małych fochów bo zupełnie wejdzie Ci na głowę. Jak Aleks mocno płacze i widze ze stara sie znowu byc małym terrorystą (bo nakarmiony i przebrany i wsz OK) to na te kilka minut zajmuje się czymś żeby nie myslec że on tak strasznie płacze i te kilka minut szybko mija a on sie uspakaja, czeasem przed snem takich akcji jest kilka ale w końcu po którejś zasypia. Jak jest juz bardzo źle to daje mu smoka i przytrzymuje do momentu uspokojenia lub zasnięcia ale wydaje mi sie ze smok tylko pogarsza czasem sprawe bo jego ciągle wypadanie tylko go bardziej rozdrażnia.

Zycze ci cierpliwości i silnej woli 🙂 Na pewno sie w końcu uda tylko bądź konsekwentna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czy wasze maluchy tez mają wiecznie zimne łapki?
Moja ma tylko ciepłe jak ja dobrze opatule ale wtedy jest jej za ciepło i sie przegrzewa.
Ponoc to normalne ze maluchy moga miec zimne raczki ale moja zaraz ma czkawki i to takie upierdliwe ktore przejda dopiero jak rozgrzeje jej łapki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny co wy takiego robicie że wam już tak ładnie przesypiają nocki??? ja powoli padam, mała jakiś czas temu też ładnie spała a teraz znowu to samo , karmienie ok 4 a potem o 7 i od tej godziny nie ma już spania, zastanawiam się kiedy ona regeneruje siły... czy faktycznie trzeba trzymać się tego harmonogramu dnia np. spacer i karmienie tylko w określonych godzinach, wczoraj po tym długim spacerze, mała padła ok 20:30 i spała do ok 1 więc wypadło jej karmienie o 23 i obudziła się w nocy na kolejne karmienie.
Samantka twoja córcia pobija rekordy, ze śpi aż 9 h, rany , ja marze, zeby moja przespała chociaż 6..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edyta moja też ma czasami zimne rączki to normalne, jeśli karczek i nóżki są ciepłe, a teraz np. moja cały czas wkłada place do buzi i już czasami nie wiem czy znowu jest głodna czy tylko się tak bawi.
co do czkawki to jeśli w brzuszku czkała to taka jest już jej natura 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ammi moj atez nie przesypia tak ładnie, a ma juz 6 tygodni i 5 dni, mysle ze taka jej natura ze nie lubi spac! a moja wcale duzo czkawek nie miala w brzucholu, teraz tylko tak ma, i tylko jak ma zimne łapki albo jej sie za mocno odbije, no ale pewnie masz racje a ja niepotrzebnie sie zamartwiam, jakbym za mało problemow miała. Dzieki kochana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Za rada Monisi poczytałam kilka artykółów z poleconego przez nia portalu i oto co tam piszą:
Z noworodkiem tylko w cieniu
Noworodek nie może przebywać na słońcu (jego skóra jest zbyt wrażliwa, bardzo łatwo o jej niebezpieczne oparzenie). Dlatego na spacerze zawsze ustawiaj wózek tak, by znajdował się w cieniu. Koniecznie przymocuj do niego przeciwsłoneczną parasolkę. Poza tym dziecko musi mieć na główce cienką, bawełnianą czapeczkę, chroniącą przed słońcem.
Buzię i wszystkie odsłonięte części ciała dziecka posmaruj kremem. Ale nie przeciwsłonecznym (z tym lepiej poczekać, aż dziecko będzie miało pół roku).
Kiedy noworodek chce pić
Jeśli dzidziuś pije Twoje mleko, możesz być na dworze tyle czasu, ile chcesz, bo nakarmisz dziecko praktycznie wszędzie. Dziś już nikogo nie dziwi widok dziecka przytulonego do piersi mamy. Pamiętaj, że w gorące dni maluchowi chce się pić. Będzie wówczas ssał częściej (na początku bowiem mleko jest bardziej wodniste, zaspokaja głównie pragnienie). Jednak noworodek z powodu upałów może być także rozdrażniony i odmawiać ssania.
Jeśli maleństwo pije mieszankę z butelki, karmienie na spacerze latem jest znacznie trudniejsze. W gorące dni mogą w niej namnożyć się bakterie, co grozi zatruciem pokarmowym i biegunką. Dlatego lepiej zabrać ze sobą na spacer gotowe mleko w słoiczkach (możesz takie kupić w aptece lub niektórych sklepach), albo przegotowaną wodę i osobno mleko w proszku. Dla „butelkowego” malca weź też picie (wodę, herbatkę rumiankową lub koperkową), bo mieszanki mleczne zaspokajają raczej głód niż pragnienie.
Nie przegrzewaj noworodka
Pierwszy spacer powinien trwać nie dłużej niż pół godziny. W kolejnych dniach możesz być z dzieckiem na dworze coraz dłużej – jeśli jest ciepło, nawet kilka godzin dziennie. Pamiętaj jednak, że u noworodka nie funkcjonują jeszcze w pełni procesy termoregulacji, dlatego może on początkowo mieć kłopoty z przystosowaniem się do temperatury otoczenia. Musisz zwrócić uwagę na to, jak go ubierasz. Jeśli na dworze jest bardzo gorąco, wystarczy, jeśli założysz dziecku jednorazową pieluszkę, body, cienkie skarpetki i czapeczkę. Leżący w wózku noworodek przez większość czasu śpi, dlatego koniecznie trzeba go przykryć. W upalne dni wystarczy do tego flanelowa pieluszka lub cienki kocyk. Najlepiej sprawdzisz, czy dziecku nie jest za zimno lub zbyt gorąco, jeśli dotkniesz jego karku (powinien być ciepły, ale nie spocony). Rączki i nóżki natomiast mogą pozostać chłodne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi moja tyle śpi ale też na jedzenie oczywiście się budzi, ale ja tylko cycka wystawiam na leżąco, pociąga 15 min i dalej śpi 🙂 No i jest godzina 11h45 a mała jeszcze śpi, tylko na jedzenie co 3 h się budzi... no ale zaraz ją obudzę i idziemy na dwór... A dzisiaj mala tak śpi bo wczoraj w dzień tylko 3 i pół godz spala, nie wiem dlaczego, ale nie chciala spać...
A rączki też ma czasami zimne, a o dziwo na dworze zawsze cieplutkie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Ammi moja tyle śpi ale też na jedzenie oczywiście się budzi, ale ja tylko cycka wystawiam na leżąco, pociąga 15 min i dalej śpi 🙂 No i jest godzina 11h45 a mała jeszcze śpi, tylko na jedzenie co 3 h się budzi... no ale zaraz ją obudzę i idziemy na dwór... A dzisiaj mala tak śpi bo wczoraj w dzień tylko 3 i pół godz spala, nie wiem dlaczego, ale nie chciala spać...
A rączki też ma czasami zimne, a o dziwo na dworze zawsze cieplutkie 🙂


Samantka to Nikole w nocy spi bez przerwy czy na jedzonko sie budzi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
samantka napisał(a):
Ammi moja tyle śpi ale też na jedzenie oczywiście się budzi, ale ja tylko cycka wystawiam na leżąco, pociąga 15 min i dalej śpi 🙂 No i jest godzina 11h45 a mała jeszcze śpi, tylko na jedzenie co 3 h się budzi... no ale zaraz ją obudzę i idziemy na dwór... A dzisiaj mala tak śpi bo wczoraj w dzień tylko 3 i pół godz spala, nie wiem dlaczego, ale nie chciala spać...
A rączki też ma czasami zimne, a o dziwo na dworze zawsze cieplutkie 🙂


Samantka to Nikole w nocy spi bez przerwy czy na jedzonko sie budzi?


jak zasnela o 22h30 to obudzila sie o 3h30 jesc a pozniej o 7h00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
I owieczka też jest bomba 🙂

Dziewczyny zrobie troche prywaty. Bardzo się cieszę,że podobają się Wam smoko-przytulaki.Dlatego mam propozycję:jeżeli napiszecie na mejla podanego na stronie ze smokami,a w tytule podacie nazwe tego forum to na każdego kupionego Wubba dajemy 10% zniżki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta-maju a czy jak twoja malutka skończy ssać pierś to masz już ją pustą? Kupiłam laktator i w nocy zabrałam się po jej jedzeniu za ściąganie więc z tej piersi z której piła nic nie poleciało prawie, chciałam sprawdzić ile mam w tej drugiej i odciągnęłam trochę ponad 40ml. Jeśli w tej było tyle samo to chyba za mało bo sztucznego raz nawet 90ml wypiła, a zazwyczaj koło 60 i butelkę ona 10min pije a wiadomo jak leci...
Sprawdzaliście ile macie mleka w piersiach, ściągacie ewentualnie resztę z opróżnionej? Pewnie nie w sumie gdyby mała w normie przybierała to sama bym się nad tym nie głowiła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ściągałam wcześniej ok 140ml z jednej piersi, a teraz chyba więcej, bo brałam takie granulki na laktacje i cycki to mi prawie pękają między karmieniami.... myślałam, że nic nie pomaga na laktację a tu proszę... Sika mleko jak małej brodawka z buzi wypada... i mała prawie opróżnia jedną pierś, a czasami nawet jej mało było... Ale z mojej Niki to żarłoczek mały :P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie wróciłyśmy z wizyty 🙂 Wszystko w porządku, Nikusia przytyła 640gram w 2 tygodnie i waży już 4240g 🙂 W końcu dotarłyśmy do 4 kg:P Ma 55,5cm maleństwo moje 🙂

Salamandra był tam chłopiec bardzo podobny do Twojego Fasola 🙂 Tak patrzyłam na niego i myślałam, że skądś znam tą buźkę i mi się Twój synek przypomniał:P 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...