Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej. Dziewczyny dzięki za wczorajsze info i rady odnośnie szczepienia. My jesteśmy już po a mały był bardzo dzielny. Chyba ja gorzej zniosłam to kłucie w jego malutkie udka. Wzięliśmy 6w1 i przeciw pneumokokom. Podobno wystąpienie gorączki jest prawdopodobne przy standardowych szczepionkach, a w przypadku tych skojarzonych raczej nic takiego się nie zdarzy.
Z pozytywnych rzeczy to pani dr wypisała nam recepty na kolejne szczepienie zeby wykupić w aptece bo jak sama stwierdziła ceny w tej przychodni to czyste zdzierstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka, co do łapek to mój synek też ma wiecznie zimne. Czasami zakładam mu jeszcze łapki niedrapki.
Dg mój mały wisi na piersi - je 10 min jak przyśnie co niestety zdarza mu się często. A tak na poważnie to na ostatniej wizycie w poradni laktacyjnej mały straszliwie płakał i wtedy lekarka zauważyła, że ma bardzo wysoko wysklepione podniebienie. Chciała mu nawet zrobić zdjęcie do jakiegoś podręcznika. Martwi mnie to trochę bo po pierwsze przez to musi się bardziej napracować żeby zassać mleko i stąd też to wiszenie. A ponadto gdzieś czytałam ze przez to dziecko moze źle wymawiać niektóre głoski. Nie powinnam się zamartwiać na zapas, ale mam nadzieję ze nie będziemy musieli chodzić do logopedy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
Ja już po wizycie u gina i wszystko ok. Dostałam tabletki antykoncepcyjne, które można brać przy karmieniu i nie szkodzą dziecku.

Ja to dostałam receptę na tabletki przy wypisie ze szpitala... a ostatnio gin dała mi jeszcze na 3 miesiące i cerazette biorę już 2 miesiąc i wszystko jest ok. i nie są one szkodliwe bo tak wlasciwie nie sa to tabletki antykoncepcyjne tylko tak zwane minipigułki jednoskładnikowe... mają tylko jeden hormon.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.powstrzymajrotawirusy.pl/o_rotawirusach/objawy_i_powiklania.aspx
Powiem wam, że ten film przekonał mnie żeby zaszczepić małą.. niby to zwykła biegunka czy wymioty, ale wolę zaoszczędzić tego dziecku, bo sama nie mogłabym patrzeć jak malutka się męczy...
http://www.powstrzymajrotawirusy.pl/mamy_mowia.aspx i wypowiedzi mam,,,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Ja już po wizycie u gina i wszystko ok. Dostałam tabletki antykoncepcyjne, które można brać przy karmieniu i nie szkodzą dziecku.

Ja to dostałam receptę na tabletki przy wypisie ze szpitala... a ostatnio gin dała mi jeszcze na 3 miesiące i cerazette biorę już 2 miesiąc i wszystko jest ok. i nie są one szkodliwe bo tak wlasciwie nie sa to tabletki antykoncepcyjne tylko tak zwane minipigułki jednoskładnikowe... mają tylko jeden hormon.


dostałam takie same tabletki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć. To i ja w końcu pokażę mojego króliczka. Wstawiłam w zdjęciu profilowym,bo nie znam procedury wstawiania dużych zdjęć w wątku. Fotka jeszcze szpitalna i trzeba przyznać, że obiektyw nieco go pogrubia, bo aż tak pyzaty nie jest 🙂 Ale ogólnie to słodka istotka i kiedy patrzę na ten pyszczek to nawet te nieprzespane noce nie maja znaczenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co myślicie o szczepionkach 5w1 lub 6w1? Wiadomo zawsze lepiej mniej ukłuć niż więcej, ale spotkałam sie też z opiniami, że aż tyle tych bakcyli w jednej szczepionce na raz tez nie jest za dobre dla takiego maleństwa. Mam miesiąc na przemyślenie spawy, ale sama nie wiem co zrobić.

Mam tez pytanie czy ktoś z Was miał do czynienia z podcinaniem wędzidełka w języczku u malucha? Mój podobno nie może przez nie wysunąć do końca języczka. Mam skierowanie do chirurga - zabieg ma być prosty i bezbolesny bo to cieniutka błonka ale i tak się boję i zastanawiam czy to dobry pomysł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje panie w ten sloneczny dzien.My po ksiegowej caly dzien w parku spedzilysmy i dopiero weszlysmy do domu,bo tata dzis znowu pozno wroci.Samantko ja myslalam,ze twoja mala w ogole sie nie budzi,bo Julka to od 23 do 5 spi bez karmienia 😁 😁 MoonCiaa nie wiem jak do Holandii,ale do UK w zupelnosci wystarcza dowod osobisty dla dziecka.Mi nawet w ambasadzie powiedzieli,zebym go sobie wyrobila,bo jest taniej i ma sie spokoj na 5 lat.Nusia zajebste foto 🙂 🙂Ta zaba jest boska,tez na taka poluje.Edytko Julka tez ma czesto zimne raczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estelle jeśli jest konieczność podcięcia więzidełka to koniecznie to zrób! Nie obawiaj się też słyszałam, że to najlepszy czas na to i dziecko przy tym nie cierpi, a nie podcięcie wiąże się z problemami z jedzeniem oraz wymową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka a masz może nazwę tych globułek na laktację, mi kobieta od laktacji też podała jakieś ale zgubiłam tą nazwę z tym że wcześniej się pytałam w kilku aptekach i nie mieli tego. Ale tak sobie myślę, że jutro mogłabym po aptekach podzwonić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia26 napisał(a):
samantka napisał(a):
Śliczny ten Pawliś 🙂 A głowa żaby nie powinna zasłaniać tego niebieskiego smoka?? :P


Nie to jest tak z boku smoka ;-)

Aha 🙂
Ja lecę na dwór z małą jeszcze... lepiej będzie spała jak się świeżego powietrza nawdycha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka właśnie zauważyłam napis nad twoim suwaczkiem i ciarki mi przeszły.. Jak patrzę na moją Agatkę to ciągle sobie ciążę przypominam cudowny okres pomimo tego pobytu w szpitalu.. Na sentymenty mi się zebrało sorka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Wam 🙂))
My już po szczepieniu. Wybraliśmy w końcu 6 w 1. Mały popłakał przy wkłuciu, a potem cisza i zasnął jak tylko do nosidełka go wsadziliśmy. Przy wcześniejszym badaniu tak się śmiał do pielęgniarki i lekarza, że aż zdziwieni byli :PPP No bo w sumie w końcu zaczął się śmiać. Do mnie od poniedziałku, za to do Tatusia już z tydzień temu, bo mu jakieś durne miny robił. A mama to poważna :PPP
Klusek w 4 tygodnie przytył 900 gram :O a od porodu urósł 4 cm i teraz mierzy sobie 61 cm przy 4600 gr. Służy mu mamusine mleczko, mimo że też cyca krótko ssie. 10-15 minut maks.
Byłam wczoraj u gina i stwierdził, że zdrowa kobitka ze mnie i nic tylko dzieci rodzić 😁DD hehe 🙂 ja już obmyśliłam, że drugie by mogło się urodzić jak Antek ze 2 latka będzie miał 🙂))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...