Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczynki, w imieniu Mareczka bardzo dziękuję za pamieć i życzonka.
Spóźnione, ale najserdeczniejsze życzenia ode mnie i małego dla Antosia i Pawełka 🙂 Nie wiem dziewczyny jak Wy to robicie, ze jestescie tak na bieżąco z brzuszkiem. Ja właśnie wysłałam mężusia na spacer z synkiem i mam chwilę relaksu (brzuszek + karmi i laktator 😁). Za chwilę biegnę pod prysznic, a później nałożę sobie jakiś pachnący balsam na poprawę humorku, bo ostatnio czuję się bardzo znaiedbana i źle mi z tym. Mamomichała, dobrze ze wrzuciłaś link do tej stronki z bielizną - chyba też sie skuszę i zamówie sobie coś fajnego bo póki co dokarnienia mam tylko 3 miękkie staniki bez fiszbinów i jeden usztywniany, ale o rozmiar za duży (kupowałam w ciemno bo jeszcze przed porodem)
Co do zakupów to koniecznie muszę jeszcze zamówić album dla maluszka. troche późno bo już np. nie wpiszę dokładnej daty kiedy mały po raz pierwszy się do mnie uśmiechnął, ale jak już będę miała dziennik to będę go sukcesywnie uzupełniać - taki przynajmniej mam plan 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

ja chyba wszystko jadłam z wyjątkiem czosnku - świadomie przynajmniej, ale z tego co mówicie muszę spróbować, ja w ciąży też b. dużo czosnku jadłam. Jeśli zmienia smak to nie powiedziane,że nie będzie smakować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie, co do szczepień to tak jak już pisałyście to ew. temperaturę zbija się paracetamolem gdy jest pow. 38,5. Ale moja pediatra powiedziała, ze podwyższona temp. moze się pojawić po zwykłych szczepionakch. Przy tych skojarzonych ryzko jest zdecydowanie zminimalizowane. A jeśli ślad po szczepieniu będzie bardzo zaczerwieniony to mozna też przemyć sodą oczyszczoną (rozpuszcza się 1/2 łyżeczki na pół szkl. wody)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A z nowości to stosujemy smoczek uspokajacz, ale staramy się go nie nadużywać bo zauważyłam, ze mały ssac pierś ma skłonność do spłycania zassania. Czy zaobserwowałyście coś takiego u Waszych maluchów?

Marta, pisałaś ze Maja nie akceptuje butelki i przez to nie możesz wyjść na dłużej z domu. Moze spróbuj opcji karmienia po palcu za pomocą strzykawki i sondy. Trzeba włożyć palec do buzi maluszka (opuszek skierowany do góry) i połaskotać podniebienie. Wtedy dzidzia powinna się zassać i należy w kącik ust wprowadzić sondę także kierując ją w stronę górnego podniebienia. Maluch bez problemu zasysa sobie mleczko i jest to jakaś alternatywa jeśli Maja nie chce jeść z butelki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny mojej małej wyskoczyły jakieś krosteczki, jest ich dużo na czole, bokach policzków i troszkę na szyji, są koloru skóry, nie widać ich jak się patrzy z odległości 20 cm , są widoczne tylko pod światło i są wyczuwalne pod palcem... Nie wiecie co to może być???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka, uczulenie na skądnik pokamu to to raczej nie jest bo od poczatku jadłas wszytsko i nie wprwadziłaś nic nowego do diety? A moze taka pokrzywka kontaktowa - stosowałaś jakiś nowy proszek do prania swoich ubrań?
Albo po prostu to tradzik niemowlęcy. U nas tak było. Pediatra mi mówiła, ze w 2-3 mies maluchy mogą mieć gorszą cere, a później wszystko wraca do normy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek nic nowego nie wprowadziłam do diety, proszki i płyny ciągle te same.
Trądzik to to nie jest, bo ma też czasami, takie wędrujące czerwone krostki i to jest raczej ten trądzik, a te krostki co ona ma to nie mają czerwonego kolory tylko są właśnie cieliste. Myślałam, że to może potówki, ale nie wiem do końca jak one wyglądają... ale wyczytałam, że powstają jak się dziecko przegrzewa, a ja małej nie przegrzewam, teraz u nas jest gorąco to w samych bodach leży...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka moja tez takie ma, czasem więcej czasem mniej. Jakoś do tego większej wagi nie przykładam. Na początku myślałam, że to od tego że paskudnie ulewa i nie zawsze zauważę i nie zawsze jej to wytrę (po prostu po zaschniętym mleczku), ale zauważyłam ostatnio te krosteczki (a w zasadzie taka kaszka) są też na czole. Myślę, że zejdą same 🙂. Ale jak będziesz wiedziała skąd to z chęcią posłucham 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mareczku ode mnie i Antosia też wszystkiego najlepszego 🙂))) i buziaków moc :*
My byliśmy ponad 4h na spacerze i mały spał grzecznie. Nakarmiłam go też dwa razy na dworzu jak zaczął stękać i było oki. Tylko jak wracaliśmy to był ryk, bo pielucha mokra, a już pod domem prawie byliśmy, więc szłam z takim krzykaczem.
Co do diety to ja też już sporo jadłam. Dziś na przykład sos czosnkowy własnej roboty, ale też kukurydzę, ogórki konserwowe, brokuły, nawet czekoladę :P kolek mały (odpukać) nie miał 😁 Ogólnie to jem normalnie, a słodycze ograniczam ze względu na to, że chce stracić te nadprogramowe kilogramy 🙂 ale w takim tempie jak obecnie to raczej dopiero na koniec wakacji mi się uda :P hahaha 😁 ale szczerze mówiąc to w ubraniu nie jest źle... gorzej jak rozebrać się trzeba...
No właśnie mój M mi wynalazł kostium kąpielowy... no ciekawe jak przyjdzie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia super ta twoja lista z produktami, dzieki wielkie, oklask dla Ciebie. Zamierzam powoli zacząc normalnie jeśc bo kolki Fasolowi chyba przeszły, ale Biogaie i Sub SImplex nadal podaję, także Debridad tylko on strasznie go ie lubi - czy Wasze dzieciaczki też tak pluły na debridad?

od kilku dni Fasol mi krzyczy ze glodny po 1,5 albo 2 godz. - albo taka z niego głodomorra albo niedojada albo trace pokarm.... 😞

100 lat w szczesciu zdrowiu dla Mareczka i jego Mamy - nie rośnie śliczny i mądry 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska8 napisał(a):
ale u mnie mały odchyla główkę do tyłu i to dlatego postanowiła lekarka poczekać na to co on powie...a główkę odchyla jak trzymam go w pionie i tak samo jak leży,


Tusia mój maly Fasolek tez podnosi glowe do tyłu i to mocno, ale nikt tego nie sprawdzal przed szczpieniem, cholercia, napisz o j akie odchyanie chodzi. Fasol jak lezy na brzuchu i ryczy (bo tego nie lubi) to trzyma głose w górze wysoko i to dośc długo, jak go kłade do odbicia to samo, głowa do gory/tytłu i sie rozgląda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Mam jeszcze pytanie do mamusiek, które szczepiły na rotawirusa: czy dzieciaczki miały jakieś objawy uboczne, bo wyczytałam właśnie w ulotce że 1 na 10 może mieć biegunkę i wymioty... :/ i jak jest z pneumokokami??? ja się najbardziej boję objawów ubocznych... i co do gorączki to kiedy bym mogła podać lek na zbicie?? przy jakiej temperaturze???


Samantka moj nie miał ani gorączki ani wymiotów. CO do biegunki nie wiem bo nie bardzo wiem jak biegunka wygląda, ta mysztarda z grudkami i włuknami jest zawsze rzadka, nie potrafie sobie wyobrazic jak wyglada w takim razi biegunka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Salamandra to może być ten skok wzrostowy, który jest koło 3 miesiąca albo po prostu mu się pić chce, zwłaszcza, że teraz ciepło się zrobiło. Mój Antek też tak jada, czasem nawet co godzina.


I myslisz ze to ok dawac im cyca co godzinę???? Ja chyba oszaleje 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniulek napisał(a):
Właśnie, co do szczepień to tak jak już pisałyście to ew. temperaturę zbija się paracetamolem gdy jest pow. 38,5. Ale moja pediatra powiedziała, ze podwyższona temp. moze się pojawić po zwykłych szczepionakch. Przy tych skojarzonych ryzko jest zdecydowanie zminimalizowane. A jeśli ślad po szczepieniu będzie bardzo zaczerwieniony to mozna też przemyć sodą oczyszczoną (rozpuszcza się 1/2 łyżeczki na pół szkl. wody)


Dokładnie soda oczyszczona albo maścią arnikową - jest wygodniejsza bo nie trzeba okładów robić, u nas na szczeście nie bylo zaczerwieniena ale od razu po szczepieniu smarowałam ta maścią przez kilka dni kilka razu dziennie przy przewijaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
dziewczyny mojej małej wyskoczyły jakieś krosteczki, jest ich dużo na czole, bokach policzków i troszkę na szyji, są koloru skóry, nie widać ich jak się patrzy z odległości 20 cm , są widoczne tylko pod światło i są wyczuwalne pod palcem... Nie wiecie co to może być???


Aleks tez takie ma - pediatra powiedziala ze niemowlaki tak maja i nie należy się przejmować, samo przeszło samo pójdzie 🙂 powiedziała też że moge na to stosowac maśc cynkową która mi juz wczesniej przepisała na receptę (cynk talk i chyba gliceryna albo parafina) taka zasuszająca - troszke pomaga ale zbyt czesto jej nie stosuję - czekam az samo mu przejdzie i to sie tak pojawia i znika. A te czerwone (chyba trądzik) też mamy na polikach i szyi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra napisał(a):
eMKa83 napisał(a):
Salamandra to może być ten skok wzrostowy, który jest koło 3 miesiąca albo po prostu mu się pić chce, zwłaszcza, że teraz ciepło się zrobiło. Mój Antek też tak jada, czasem nawet co godzina.


I myslisz ze to ok dawac im cyca co godzinę???? Ja chyba oszaleje 🙂)

Ja tam nie wiem. Dla mnie to jest ok. Zreszta ja malego karmie wtedy kiedy on chce. Czasem co godzine (zazwyczaj wieczorem), a czasem przerwa 6 godzin w nocy.

Dziewczyny w czym i pod czym spia w nocy Wasze maluchy jak teraz jest cieplo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka moja dalej pod kołderką, bo lubi ciepełko 🙂. A jak ją rano biorę do nas do łóżka to jest tak ciepło, że my "pływamy", a mała śpi jak zabita 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje dziewczyny za słowa wsparcia, jak tak poczytałam, ze nie wszystkie Nasze Dzieci to Aniołki to przestałam doszukiwac sie winy w sobie 🙂 Ja tak bczasami panikuje jak jestem bardzo nie wyspana i dzis wyjatkowo czułam sie rano osłabiona... Z gory przepraszam jesli takie ataki znow mnie napadna 🙂 Usypiałam Niunka tak zawinietego, ale On sie cały czas wiercił i było mu za ciepło. Krostki tez u Nas sa na czole , czasami na policzkach i szyjce, ale mi sie własnie wydaje ze pojawia sie ich wiecej jak Dawidkowi jest za ciepło. Jak ubieram go lrzej to po woli znikaja. Jak sie tylko pojawiły to poleciałam do lekarza i powiedział, że to jest normalne u malutkich dzieci i ze wyrosna z tego... Jutro ide do lekarza z tym swoim okresem bo dla mnie to juz nie jest smieszne... Nie wiem czy to tak powinno byc czy to wina tabletek jakie zaczełam brac... I mysle ze tez przez tak dluga i obfita miesiaczke jestem tak bardzo zmeczona .... Zobaczymy co powie ... A i jeszcze Dawidek po szczepieniu nie goraczkował, bo podałam mu syropek przeciwgoraczkowy od razu po szczepieniu praktycznie i 6 godzin pozniej.... A nastepnego dnia przespał praktycznie cały dzien, budzil sie na butle i pousmiechac sie do Mamusi....
Znikam zaraz do wyrka, bo wydaje mi sie ze Mały juz zasnał na noc, choc nie wykapałam go i nawet nie przebrałam bo myslałam ze to bedzie zwykła 15 min drzemka, a juz spi 45 min ... SZOK 🙂
I OCZYWISCIE WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ DLA MARECZKA :*
DOBRANOC :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

salamandra napisał(a):
Tusia mój maly Fasolek tez podnosi glowe do tyłu i to mocno, ale nikt tego nie sprawdzal przed szczpieniem, cholercia, napisz o j akie odchyanie chodzi. Fasol jak lezy na brzuchu i ryczy (bo tego nie lubi) to trzyma głose w górze wysoko i to dośc długo, jak go kłade do odbicia to samo, głowa do gory/tytłu i sie rozgląda.


no właśnie mój Alanek jak go trzymam u siebie na brzusiu to nie umie sam położyć główki, a jak ja mu chce położyć to bardzo się napina i płacze 😞 tak samo jak na plecach leży..to za nic nie umie jej opuścić i ryczy w niebo głosy 😞 jak czytałam w internecie to może to być zespół napięcia mięśniowego i może być potrzebna rehabilitacja..ech zobaczymy jak to będzie.. dowiem się 19maja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...