Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny dzisiaj miałam aniołka w domu! Bardzo się cieszyłam, bo wpadła do mnie mama i koleżanka. Mama poszła na spacer z Agatką a nawet jak już pojechała to nakarmiłam ją i wsadziłam do kołyski włączyłam karuzelę i aniołek leżał i się w nią wpatrywał 45min! Normalnie szok, posprzątałam zgrubsza w domu no ale dziś na obiad pizza bo cały dzień mi na plotach zszedł. Z tym że koleżanka w ciąży 34tydzień jej się zaczął więc wiecie ile rzeczy, wspomnień miałam do przekazania.
Monisia nie wiem co kogo może obchodzić ile drugi waży. Idiotka za przeproszeniem, trzymam kciuki żebyś s.. pokazała. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dorotko jak fajnie, że Agatka taka grzeczna była 🙂 🙂 Super 🙂
A i mam pytanie: Czy wasze dzieci po szczepieniach też tak spały??? bo moja jak zasnęła w drodze powrotnej do domu, to tylko chwilkę poleżała i poszła spać, zjadła i znowu śpi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniak1980 napisał(a):
hej dziewzyny
Mam pytanie
przed nami szczepienie ...mialy wasze dzieciaczki jakies problemy po..tzn temp, albo złe samopoczucie?

Ja dzisiaj szczepiłam o 15h00 6w1, pneumo, rota.. jak na razie mała spokojna, śpi, ale od razu wkleili mi taką informację do karnetu małej, że w najbliższych 48h może być temp. powyżej 38.5 dać czopek, mogą być zaczerwienienia lub opuchlizna i może byc marudna i może płakać, wtedy też dać czopek, bo jak płakać mocno będzie tzn. że boli... Okaże się jak mała to zniesie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej My własnie wrociłysmy do domku, znow caly dzien poza domem!
Samantko moja po szczepieniu cały dzien spala, ale wieczorem troche marudna była bo miala goraczke i musialam dac jej czopka, ale pozniej znow spala!
Dorotko to ciesze sie ze mialyscie dzis z Agatka taki spokojny dzien oby takich było wiecej.
Moja mala tez dzisiaj mnie zaskakuje spi prawie caly dzien budzi sie tylko zjesc troche pogada posmieje sie i zaypia, nawet nie placze tylko zamyka oczy i spi. normalnie szok!!! 🤪
Albo cos sie w niej po malu zmienia, albo bedzie chora 😞 Mam nadzieje ze nie! Ciekawa jestem jak wieczor bedzie wygladał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aleks spał troszke więcej i byl odrobine marudny ale on ma tak często 🙂

Bylismy dzis na badaniu bioderek, bardzo mila Pani doktor powiedzial ze jest OK ale ostatecznie stwierdzi to po USG za tydzień, zasugerowała tez zebysmy sie do neurologa przeszli z tym zanoszeniem i histeriami, niestety terminy z NFZ sa dopiero na lipiec więc chyba prywatnie pójdę, mam nawet polecanna super doktor z CZD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko, może Twoja córeczka będzie już cały czas aniołkiem 🙂 I na pewno nie będzie chora 🙂
A jak wyglądały miejsca po wkłuciach u was??? jak po prevenarze, a jak po infanrixie hexa??? bo słyszałam, że po prevenarze może być jakieś zgrubienie i zaczerwienienie, ale ile czasu to będzie i po jakim czasie mam zacząć się martwić jakby co....???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja kiedyś w Polsce tylko prywatnie chodziłam.... :/ Z resztą tak jak większość znajomych...
A jak to jest w Pl. jeśli masz ubezpieczenie to prywatne wizyty nie są refundowane??? Bo ja w Belgii chodzę prywatnie, a i tak ubezpieczalnia płaci...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka u nas te ubezpieczenia nie są powrzechne albo ich nie ma. Ostatnio spotkałam się z pewnym ubezpieczycielem i nie mówił mi nic o tym ubezpieczeniu.Najpopularniejsze jest grupowe płacisz 50zł miesięcznie i kasę dostajesz ale tylko jak jesteś hospitalizowana. (ja akurat byłam ubezpieczona i za swój pobyt w szpitalu dostałam 50zł.za dzień.) a tak to na tóżne okazje narodziny, śmierć.
Agatka nie miała żadnych zgrubień po szczepionce 6w1.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaczuszka co do USG bioderek to mi jak wychodziłam z Agatką ze szpitala to od razu powiedziała żebym najlepiej od razu pojechała dziecko zarejestrować na bioderka,bo są kolejki. Mówiła że najlepiej robić to badanie w 6tyg. a jesli nie będzie terminu to proponowała nam wybrać się prywatnie.
My jesteśmy po badaniu ale okazuje się że nawet jak było wszystko ok.to jest jeszcze jedna wizyta, my następną mamy w czerwcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg ja płacę ok 120 euro na rok!!!!!! bardzo mało 🙂 I to te droższe bo w razie właśnie pobytu w szpitalu to mi opłacają więcej z tego rachunku.... więc jak już pisałam poród kosztował 2600euro, a ja zapłaciłam z tego 210euro. A to ze sie nie placi u prywatnych lekarzy, to kazde standardowe ubezpieczenie to zapewnia 🙂 A jakbyś np. przyjechała do belgi i nawet jakbys byla nielegalnie i bez ubezpieczenia to są lekarze prywatni co biorą tylko 20euro od wizyty 🙂 a jak masz ubezpieczenie to biorą wtedy dużo, bo i tak prawie wszystko jest zwracane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko ciesze sie ze Mała dzielnie zniosła szczepienie i mam nadzieje ze spokojnie Ci bedzie spała jak do tej pory. Nasz Niunius nie goraczkował ani nic, duzo spał jak na niego, jadł i zasypiał i dzien po tak samo ... Ale juz na trzeci dzien zrobił sie troszke marudaskowy, nie wiem czy to wynik szczepienia czy po prostu miał eker na meker ( jak to moj N mowi 🙂)
Maluszek Moj Kochany zasnal sobie i mam nadzieje ze to juz na noc. Ja tez zaraz ide sie umyc i do łozeczka 🙂 Odpoczywac, prostowac swoje stare kosci 🙂
Monisia miej w nosie ta swoja kuzynke a jak bedzie docinac to tez jej powiedz co myslisz o Niej i tyle 🙂
Milej i spokojnej nocki wam zycze :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam doświadczone mamy 🙂

mam pytanie dotyczące kąpieli a dokładniej pory kąpania tzn. przed czy po jedzeniu bo u nas przed sie nie da bo mamy koncert na pełnym gazie a mały dostaje gorączki od płaczu a po się boję że mu sie bedzie ulewać wiec kurczaki kiedy mam go kąpać 🤢 🤢 🤢 🤢 ☺️??
Pomocy !!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to my juz wrocilismy.DG3003 ciesze sie,ze u was dzis spokojnie.Zycze ci z calego serca,zeby tak juz zostalo.A kuzynka dzis dzwonila,zeby na skypie pogadac,to powiedzialam,ze nie mam czasu 😉Kasidelko dziecko powinno sie kapac przed karmieniem i staram sie tak robic.Czasem jak mala jest bardzo glodna,to daje jej tak z pol godz przed kapaniem troche mleka a reszte po kapaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepiej kąpać co najmniej pół godziny po jedzeniu, albo w ogóle przed, ale u nas mała się później przestawiła i już nie patrzyłam tak na to... jak ją kąpaliśmy na głodnego to przy wycieraniu się wydzierała i musiałam w biegu cycka wyciągać, więc teraz jej daje przed kąpielą jeśli trzeba, a później jeszcze na sen troszkę 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samanta Maja po szczepieniu tez spala caly dzien i bardzo spojojna byla..
Dorota ciesze sie, ze w koncu odpoczelas troszeczke i Agatka taka grzeczna..chyba musze tez karuzele do lozka kupic i moze cos da..Bo od wczoraj klade Maje do hustawiki i tam sa rozne melodyjki to zasypia.
Edytka super, ze Kornelcia grzeczna, Maja moglaby z niej wziazc przyklad.
Salamandra ja chyba tez bede musiala isc do neurologa..ostatnio myslalam, ze Maja sie wyciszyla i jest spokojna, ale odkad moi rodzice pojechali to wrzeszczy non stop...inaczej tego nawet nazwac nie mozna..
Ide z nia jutro do lekarza i podpytam co jej jest...Najgorsze jest to, ze ona teraz zaczyna krzyczec tak nagle bez zadnego powodu..Kiedys zawsze bylo tak, ze po jedzeniu plakala, to wiadomo bylo, ze to brzuch.. Mam nadzieje, ze jutro pani doktor da nam jakies wskazowki, bo dluzej tego nie zniose. Poza tym Maja upodobala sobie jedna pozycje do trzymania glowki i zawsze jej przekrecam jak spi ale i tak wraca do swojej pozycji..Boje sie, ze to moze byc cos z napieciem miesni. Jutro bede wiedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Najlepiej kąpać co najmniej pół godziny po jedzeniu, albo w ogóle przed, ale u nas mała się później przestawiła i już nie patrzyłam tak na to... jak ją kąpaliśmy na głodnego to przy wycieraniu się wydzierała i musiałam w biegu cycka wyciągać, więc teraz jej daje przed kąpielą jeśli trzeba, a później jeszcze na sen troszkę 🙂 🙂


No właśnie to jest to że przd jedzeniem to się absolutnie u nas nie da bo płacze nie miłosiernie a po ulewa i taka z nim zabawa 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasidelko88 moja mała do tej pory straszliwie ulewa. Karmię po kąpieli. Ona swoje uleje, a jak idzie spać to pilnuję, żeby spała na boku, bo wtedy się na pewno nie zakrztusi. Na ulewanie nic się nie poradzi i trzeba czekać, aż przejdzie. Czytałam, że dziecko może ulewać do 12 miesiąca życia, także zacisnąć zęby i pilnować żeby dziecina na boczku spała 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny moja mała strasznie płacze, az się zanosi i krztusi, czy to normalne po szczepieniach??? nic jej nie uspokaja, nawet cycek... dalam jej paracetamol, bo mi mpowiedzieli, ze jak bedzie tak plakacz, to moze cos ja bolec i zeby dac... ale czy wasze tez tak plakaly???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja też dziś mia.ła szczepienie i też wieczorem zaczełam płakać i marudzić...momentami tez sie aż zanosiła teraz owinełam ja ścisło w cieplutki kocyk i położyłam w leżaczku włączyłam wibracje i w końcu śpi...teraz sama nie wiem czy to brzuszek ją boli(bo niestety cały czas ma problemy ze zrobieniem kupki czy może to po szczepieniu?i weź tu człowieku bądź mądry...po szczepieniach dzieci często sa marudne i płaczą a nawet gorączkują...ale ja w przypadku swojej córeczki to juz sama nie wiem co jest przyczyną ????wytrzymać musimy i ja i ona biedulka moja malutka 😞...

a jeszcze jedno czy wasze dzieciaczki tez wpychają sobie rączki do buxi i to nie wtedy jak są głodne tylko ogólnie...zastanawiam sie czy to możliwe aby już odczuwać zaczęła ząbki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...