Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

Emka myślę że możesz dawać Biogaję. Ja podaje codziennie po 5kropel czasami wlewam do mleka czasami bezpośrednio do buzi. Jeśli wlewa się do butelki to trzeba d czasu do czasu wymieszać bo to wypływa na wierzch i się osadza na butelce i dziecko nie dostanie całej porcji. Co do działania tego priobiotyku to :Jeśli podaje małej tylko raz modyfikowane mleko na noc to jest ok, ale niestety muszę znowu podawać jej 2razy i pomimo Biogai siłuje się z kupką nad ranem, ale ją robi. A był problem że ta jedna porcja modyfikowanego zapychała ją na 3dni.(choć to było też związane z tym że małej dałam NAN teraz wróciłam do Bebiko).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Tuska głosik oddany i faktycznie ten co prowadzi to jakiś taki nieciekawy, Twój Alanek od razu się rzuca w oczy i powinien wygrać! w ogóle za nim jest dziewczynka, ma na imię tak jak moja, ale wkurza mnie jak ktoś stosuje to samo zdrobnienie, myślałam, że to imię nie jest aż tak popularne
U mnie ranek oczywiscie podobny do wczorajszego, o 4:30 pobudka, Monisia tak jak mówisz, mam nadzieje, że to minie jutro, bo to już 2 dzien a tyle byliśmy poza domem.
Neli ja też zauważyłam, że moja woli gondolę niż łóżeczko, w łóżeczku zdecydowanie krócej śpi i częściej się budzi, tylko ciekawe co będzie jak z niej wyrośnie a mało już jej brakuje 😉
W ogóle za jakieś 2 tyg. chce spróbować podać kleik kukurydziany (ryżowy nie wskazany przy zaparciach) bo coś widzę, że Dominiśka nie dojada na tym mleku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Mi też to zdjecie sie nie podoba co prowadzi 😞
Normalnie Tuśka to admin chyba usuwa te posty które się powtarzają...

usuwa i jeśli ten sam post jest na różnych wątkach, a w treści dodatkowo jest namawianie do udziału w głosowaniach, konkursach, są linki itp. to daje bana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta bardzo fajna ta karuzela, tylko te bicie sera to ściema... niby dziecko sie uspokaja przy tym, ale ja czytalam ze to chwyt reklamowy 🙂 🙂 i mocowanie do łóżeczka wydaje mi sie jakieś takie niepewne... ciekawe czy szelki sie nie zsuwają??? ja mam taką http://allegro.pl/playskool-karuzela-z-pozytywka-2w1-i1596418149.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi dokladnie ten sam temat nasunelam na ciazowkach w UK,bo chce malej dac inne rzeczy i pytalam doswiadczonych mam kiedy,co,jka i w jakich ilosciach 😁 I juz wszystko wiem.Za 2 tygodnie Julka dostanie kleiku,a na 3 miesiace gotowane jabluszko albo marchewke 😁 Marta ja mam taka karuzele,tyle,ze z innymi zwierzatkami.Bardzo fajan jest bo ma 3 opcje do sutawienia: dzwieki uspakajajace,muzyke i kolysanki.Do tego ma wbudowana lampke i wlacznik czasowy na 10,15 i 20 minut http://allegro.pl/hello-kitty-kiti-vtech-karuzela-z-pozytywka-lampka-i1604597265.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska glosik oddany 🙂 Bede codziennie klikac juz dodałam do zakładek zeby nie zapominac ... Monisia, Julcia jest świetna 🙂 Minki ma rewelacyjne 🙂 A co do karuzeli to my mamy taka zwyczajna z Kubusiem Puchatkiem, ale gdybysmy nie dostali to bym kupiła własnie taka jak Marta wkleiła link 🙂 Bardzo mi sie podoba ... Choc i tak pozytku by z niej nie było bo Dawidek tylko lubi lezec w łozeczku w dzien, jak jest widno, wieczorem i w nocy nie za bardzo mu sie tam podoba ... a w dzien by tych swiatełek nie widział ...
Nie wiem co mam zrobic, Niuniusia mecza baczki, tyle gazu mu sie nagromadziło ze az czasami słysze jak mu jezdzi w brzusiu, espumisan nie pomaga, infacol juz tez 😞 Biedny zasnie sobie a tu nagle sie budzi i sie prezy zeby puscic wiaterek ... Jak moge mu pomoc?? Dodam ze herbatka koperkowa tez nie pomaga 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta karuzelka fajna, ja mam taką canapolu standardową, ma dużo zwierzątek, ale jest tylko 1 melodyjka, mała cieszy się,że coś się tam rusza i w takiej ilości 🙂
Monisia a jak będziesz wprowadzać ten kleik? bo ja po jednej łyżeczce do mleka a jabłuszko to już od czasu do czasu daje, tylko surową papkę, nie gotowane i już spróbowała pół łyżeczki soku z pomidorka ale to na jej zaparcia i nic jej w ogóle nie było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli moja przyjaciółka kupiła swojemu synkowi wode koperkową i dodaje jedna lyzeczke do mleka. Pomaga mu to bardzo a herbatka koperkowa nie pomagała! Ja dzisiaj malej tez kupie ide do apteki kupic delikol bo nam sie wczoraj skonczył to kupie tez ta wode i zobacze czy malej pomoze, chociaz wlasnie przed chwilka cwiczyłam z mala i te cwiczenia ktore nam wczoraj pokazali sa rewelacyjne bo mala pierdzi przy nich jak oszlała, a jak sie usmiechala na koniec. Dziecko pocwiczyłao a przy okazji sie odgazowala. Rewelacja! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli moja przyjaciółka kupiła swojemu synkowi wode koperkową i dodaje jedna lyzeczke do mleka. Pomaga mu to bardzo a herbatka koperkowa nie pomagała! Ja dzisiaj malej tez kupie ide do apteki kupic delikol bo nam sie wczoraj skonczył to kupie tez ta wode i zobacze czy malej pomoze, chociaz wlasnie przed chwilka cwiczyłam z mala i te cwiczenia ktore nam wczoraj pokazali sa rewelacyjne bo mala pierdzi przy nich jak oszlała, a jak sie usmiechala na koniec. Dziecko pocwiczyłao a przy okazji sie odgazowala. Rewelacja! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli moja przyjaciółka kupiła swojemu synkowi wode koperkową i dodaje jedna lyzeczke do mleka. Pomaga mu to bardzo a herbatka koperkowa nie pomagała! Ja dzisiaj malej tez kupie ide do apteki kupic delikol bo nam sie wczoraj skonczył to kupie tez ta wode i zobacze czy malej pomoze, chociaz wlasnie przed chwilka cwiczyłam z mala i te cwiczenia ktore nam wczoraj pokazali sa rewelacyjne bo mala pierdzi przy nich jak oszlała, a jak sie usmiechala na koniec. Dziecko pocwiczyłao a przy okazji sie odgazowala. Rewelacja! 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia nie miała problemów z przełknięciem, na początku lekko się skrzywiła, ale nie wypluła, trochę miała na języczku i papka widocznie dobrze się zmieszała ze śliną, po chwili już jej nie było 😉
Neli biedulko nie wiem czy Twojemu maluszkowi dobrze się odbija, ale to podstawa aby później nie było problemów z nadmiarem gazów i tak jak pisze Edytka ćwiczenia i masaże dobrze robią oraz leżenie na brzuszku.
A ja słyszałam, że proszek troisty jest bardzo dobry na wzdęcia, ale ja tego nie próbowałam, bo u nas to problemy innej natury, są gazy ale nie ma kupki i właśnie też się zastanawiam czy poczekać jeszcze czy już teraz spróbować podać ten kleik, może to pomoże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny bardzo dziekuje za głosy, kochane jesteście! :*:*
no a mój mały zdaje sobie chyba sprawę, że dziś pan Doktor go troszkę pomęczy.. bo śpi, chyba nabiera sił przed tym usg.. bo zje, troszke sobie pogada i zasypia na nowo;-)
eMKa ja w sumie to nie rozumiem zachowania Twojego M, bo mój pierwsze co to jak wróci z pracy to zje obiad i zajmuje się troszkę małym..zazwyczaj to go biorę od niego jak bardzo ryczy i nic go nie uspokaja tylko cyc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje za porady dziewczyny co do brzusia. Jak wstanie moj to polece do pobliskiej apteki, moze bedzie ta woda koperkowa... Moj lubi jak ja tancze i nie jest wazna piosenka wazne ze skacze i sie wygłupiam i od razu jest usmiech na jego buźce 😁
Monisia trzymamy kciuki za Juleczke, zeby dobrze zniosła szczepienie !! Buziolki od Ciotki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ufff chwilę mam, bo mały śpi. Byliśmy na dworzu i tam zasnął, a jak wróciliśmy to zdjęłam mu tylko czapkę i bluzę rozpięłam, żeby spał... no ale już go męczą gaziki i się obudzi.
Kupiłam Biogaję. Zobaczymy czy pomoże. Bo mały bąki to strzela jak stary... tylko kupki nie może zrobić. A sobie mama kupiła witaminki Falvitmama 🙂))
Co do karuzeli to my mamy zwykłą canpola z nakręcaną pozytywką. Ale szczerze mówiąc mały jakoś nie jest nią zainteresowany. Woli patrzeć na dużego pluszowego miśka i się do niego szczerzy jak mu zmieniam pieluchę 😁
Jeśli chodzi o M, to mi nie chodzi o wychodzenie, bo ja mogę w domu siedzieć. Chodzi bardziej o to, żeby w domu więcej się nim zajmował, bo tak ja nie mam na nic czasu. Jedynie wtedy gdy mały śpi. A jak nie śpi to nie mogę nic zrobić. A potem M się dziwi, że wieczorem ja zasypiam na siedząco. Dziś to powiedział do mnie, po czym ja taka zmęczona jestem skoro on wczoraj małym się zajmował tyle co ja... dobre sobie. Nie wiedziałam, że pół godziny to jest 1/2 doby... i to jeszcze wtedy gdy mały był już nakarmiony i przebrany. To mu grzechotką pomachał i tyle... ehhh... a w nocy... szkoda gadać. Antek zasnął po 23, ja zaraz za nim. Ale niestety minęło pół godziny i znowu ryk. M nawet dupy nie ruszył. A jak zapytałam czemu, to powiedział, że to tylko gazy go budzą i zaraz zaśnie. Odwrócił się i poszedł spać. A ja do 00.30 się męczyłam... potem znowu o 4, 7 i 9. Najgorzej, że Antoś się budzi i jak zje to wcale nie zasypia. I to już druga noc... odkąd wróciłam do domu. Ehhh... w dzień też okropnie marudzi. U rodziców to był aniołek. Z kąpaniem jest to samo. U rodziców kąpałam go w umywalce, w niedzielę tylko pupę pod kranem. Wczoraj jak spytałam M co z kąpielą, to powiedział: przecież kąpałaś go 3 dni z rzędu u rodziców. Mam już dość. Ale nie chcę się kłócić. Jak byłam u rodziców to też non stop ja się Antkiem zajmowałam i było ok. Ale jak jest obok jego ojciec to mnie to wkurza... teraz przyszła mu gra nowa na kompa, to już w ogóle go nie ma. Naprawdę lepiej mi było samej z Antosiem.
Sorry, musiałam się wyżalić... nie musicie nawet nic pisać... po prostu musiałam to wywalić z siebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...