Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
[color=purple]WSZYSTKIEGO NAJ NAJ NAJ DLA MAI I ROBERCIKA :* Nasz Niunius śpi w naszej sypialni w gondoli, tak jak pisałam nie chce spac w łożeczku, cały czas sie budzi 😞 Niestety nie mamy warunków do tego, żeby zrobic Dawidkowi jego osobny pokoik, ale jak wrocimy do PL to napewno takowy bedzie miał!! Powiem wam ze ja i tak wiekszosc nocy jestem sama, wiec nawet mi raźniej z Niuniem w pokoju 😁 [/color]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ale tu cisza 🙂 😮
przed chwila była u nas polozna, co do baczkow to w sumie powiedziala ze dziecko musi wyrosnac z tego i nic innego co wiedzialam mi nie doradzila.... byłam w szoku jak polozyłam Dawidka na wage 🙂 Niunius juz wazy 6,400 😁 grubasek jeden ale niestety go nie zmierzyła i nie wiem ile moze miec cm ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samantka napisał(a):
Moja śpi znowu z nami, ale dlatego, że ma bezdech czasami, zapomina sie oddychac i pozniej lapie powietrze i się boję...mam we wtorek wizytę to wszystko powiem...


Samatka ja też to zauważyłam u swojej małej. Nie zdarza to się często - ale jednak. Też mnie to niepokoi, jakbyś mogła to napisz po wizycie co pow.lekarz bo ja wizyte mam za niecałe 2 tyg. dopiero. Będę Ci wdzięczna 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
samantka napisał(a):
Moja śpi znowu z nami, ale dlatego, że ma bezdech czasami, zapomina sie oddychac i pozniej lapie powietrze i się boję...mam we wtorek wizytę to wszystko powiem...


Samatka ja też to zauważyłam u swojej małej. Nie zdarza to się często - ale jednak. Też mnie to niepokoi, jakbyś mogła to napisz po wizycie co pow.lekarz bo ja wizyte mam za niecałe 2 tyg. dopiero. Będę Ci wdzięczna 🙂

Ok to napiszę co i jak... ale to dopiero we wtorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie 🙂

Ja od rana mam coś do zrobienia a Patryczek coraz mniej za dnia śpi, no i aktywnośc rozpoczyna po 5 🤪
My, jak tylko uśnie staramy sie go lokować w łóżeczku, niekiedy się rozbudza i od nowa, ale cóż - od maleńkości panują juz w zyciu zasady 😉 (kurcze nieraz, jak szczeka pies - to ja mam wrażenie, ze to moje dziecko - już się wystraszyłam, że się obudził i chciałam biec do jego pokoiku... głupie to 🙃 )
Wieczorkiem zas po kąpieli ikarmieniu - od razu do śpiworka, łózeczka i w kimę 🙂 Nieraz jeszcze popłacze, ale go poobracamy z boku na bok i zasypia.

Niunia to Ty będziesz Murzynką jak się spotkamy, nie poznam Cię, może zastopuj trochę z tym opalaniem 😉 Nasz Patryczek odkąd tylko przeszliśmy na modyf mleczko zajada się Bebilonem - smakuje mu (choć nam pachnie okropnie) i problemów po nim nie ma - oprócz tego, iz przez niedojrzałośc ukł pokarmowego boli go brzuś, ale kupki po tym pokarmie są o.k 🙂

Nasz Synuś miał szczepienie 6w1, pneumo i rota - śladu po nich nie ma (szczególnie po rota - była doustna 😁 ),

Co ja jeszcze miałam napisać.....aaa już wiem - Marta Maja urodziła się przecież przed terminem, prawda, więc do "tych wyczekiwanych 3 miesięcy" należy kilka dni dodać 😉

Ach - my też czekamy aż te straszne kolki mu przejdą i w ogóle organizm przystosuje się do tego świata 🙂

Tuska - swietna fota - brdzo ładna z Ciebie mama 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rety Gerda teraz to mi dałas do myślenia sama czekam na te skonczone 3 miesiące z nadzieją a tu właściwie cały miesiąc praktycznie do tyłu jesteśmy z Agatką. Po wadze widać ma teraz ok.4200 mojej koleżanki syn większy się urodził. Śpioszki jeszcze 56 nosi chociaż powoli będziemy zmieniać, pampersy już 2 kupujemy. A tak w ogóle to rozwojowo pewnie też wiek skorygowany muszę liczyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda u nas też doustna, dlatego pytałam o 6w1 i pneumo :P:P:P:P

A co do mleka modyfikowanego, to lekarz mi powiedział, że prawie wszystkie mamy wybierają mleko na własną rękę i co najgorsza eksperymentują co paczka to inne mleko... Powiedział, że wpływa to bardzo niekorzystnie na dziecka układ pokarmowy i przy wyborze mleka należy się skonsultować koniecznie z pediatrą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia czy Ty za dobrze przypadkiem nie masz? Ja byłam z małą 1,5h na spacerze i uważam to u nas za duży sukces na więcej nie liczę.Mam nadzieję chociaż te 1,5 codziennie po słońcu połazić to może trochę się opalę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam. Dotąd tylko narzekałam na mojego maluszka,a teraz muszę go pochwalić. W kilka dni zmienił się po prostu w aniołka - jednak musiał mu dokuczać ten brzuszek. Nie do wiary, że w tak krótkim czasie zrobił się taki mądry 🙂 Wydaje mi się, że naprawdę mnie rozumie i potrafię go już przekonać nawet do czyszczenia noska, wpuszczania kropelek i spacerów 🙂 Już praktycznie nie płacze, najwyżej czasem żałośnie zakwili jak już coś mu naprawdę dokuczy, a w zamian śmieje się tak pięknie i głośno i cały czas gaworzy - dosłownie mogę już z nim pogadać 😉 Potrafi też chwilę zająć się sam sobą, a jeszcze do niedawna nawet 24/dobę na rękach było źle. Jednak dzieci nie maja "ciężkich charakterków". Jeśli ciągle rozpaczają, musi im coś być. Ja zaliczyłam kilku lekarzy, aż w końcu dałam za wygraną i pogodziłam się z tym że ty TYLKO kolka i okazało się że chyba faktycznie to ona. Polecam kropelki Delikol - nawet po kupkach widzę, że brzuszek ma się lepiej.Od czasu do czasu podaję też Espumisan.Zrezygnowałam na razie ze słodkiego mleka, ale nadal jadam nabiał (fermentowany). No i warto jak najczęściej odbijać po karmieniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estelle a napiszprosze coś wiecej o zachowaniu Twojego Maluszka, bo u nas też płacz niewymowny. Czego jeszcze próbowalas oprocz tego delicolu, a co na to lekarz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda spoko Ja się bardzo wolno opalam, więc nie będę murzynką, ale fakt już co nieco mam tej opalenizny ;-) W końcu bo co roku blada chodzę ;-) Uwielbiam siedzieć na słońcu, wtedy szczęśliwsza jestem, jak nie ma słońca jest mi zawsze smutno i depresyjnie dlatego z utęsknieniem czekam zawsze na lato ;-) Czyli polecasz ten Bebilon? Bo po Nan mały czasem nie może się załatwić ;-(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja wlasnie wrocilam.Najpierw bylam na playgrupie z Julka,a potem na spacerze 🙂Mala jaka zapatrzona w inne dzieci byla hihi.A za tydzien znowu bedzie masaz z olejkami 🙂Juz sie doczekac nie moge.A co do odbijania,to Julka prawie nigdy nie beka.W nocy nawet jej nie podnosze,a problemow z brzuszkiem nie ma.Wiec to chyba zalezy od dziecka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia zazdroszcze opalania. Ja wyszlam na dwor to od razu lepetyna mi peka od slonca. Nie znosze lezec na sloncu. Dlatedo na solarium chodzilam, wle dwa lata temu przestalam. Zastanawiam sie czy jak karmie to moge pojs w staniku, zeby piersi zakryc?
Dzieki za rady odnosnie wyjazdu. Powinnam zaczac jakies brzuszki czy cwiczenia, bo wstyd bedzie sie pokazac w kostiumie. Kupilabym sobie jednoczesciowy, ale M na bikini sie uparl ehhh...
U nas po szczepieniu tez sladu brak.
W ogole to siedzimy na dworzu i maly nie spi tylko lezy i gdzies patrzy sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka glupku znowu zaczynasz???Ja ci do dupy nakopie!!!!Wygladasz fantastycznie 🙂Nawet nie wiesz,jak ja bym tak chciala wygladac 😉A na wczasy jedz,odpoczniesz sobie.I dobrze to zrobi dla calej waszej trojki.M. nie bedzie pracowal i bedziecie mogli sie w koncu rozerwac jako szczesliwa rodzinka 🙂No i w koncu sie soba nacieszycie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu moja kochana, nie jestem glupkiem. Jakby Ci to powiedziec. Mialam zaburzenia odzywiania, takiego miksa bulimii i anoreksji. Tetaz to sie tak ladnie nazywa kompulsywne jedzenie. Z tym jest jak z alkoholizmem. Na zawsze sie jest chorym. Stad te moje gadanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, Wy wyglądacie super! Zazdroszczę! Ja niestety nie potrafię się wziąć za siebie i dalej mam nadwagę 😞. Głupio mi się na dworzu pokazywać :/. Ech, trzeba się zmobilizować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tylko na chwilke bo mojej Kornelce znow szajba odbija!
Dzwoniłam dzis do jej neurologa i powiedziala mi zeby odstawic juz te leki ktore brala niemalze od urodzenia i ze w lipcu chcialaby ja zobaczyc.
Troszke mnie tez nastaszyła bo powiedziala ze teraz najgorsze dwa miesiace przed nami bo w 3-4 miesiacu dopiero zaczynaja ujawniac sie skutki niedotlenienia i musze ja bardzo obserwowac a jak cos zauwaze to od razu mam zadzwonic. Ja myslałam ze najgorsze za nami a tu sie okazjue ze przed nami. Teraz chodze i sie zastanawiam jak to bedzie az mi sie plakac chce!
No ale dobra musze wiezryc ze bedzie dobrze, za dwa miesiace sie przekonamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...