Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Tuska glosik oddany.Odezwij sie jak tam u neurologa.Edytko,ja cie podziwiam,ze mimo takich przygod masz w sobie jeszcze radosc ducha.Jestes naprawde niesamowita.I dlatego wlasnie wszystko bedzie dobrze z Kornelka.Nalezy ci sie nagroda za te wszystkie cierpienia.A u nas noc dzis potworna..Ale wcale nie przez Julke,bo ona tylko o 3 wstala jesc.Gorzej ze mna.Cala noc nie spalam,mialam dreszcze.Bylo mi strasznie zimno 😞Rano jak wstalam,to mialam temperature- 38,5 .Wzielam aspiryne i juz troche spadla.Dobrze,ze dzis mam to spotkanie 🙂Salamandro przykro mi,ze maly ci nie chce zasypiac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Neli kochana trzymam za was kciuki.Musi byc dobrze.To nie oznacza tylko problemow z seruszkiem kochana.Moga to tez byc problemy z krazeniem,bo dziecko jest jeszcze male i wszystko nie dziala sprawnie.Moga to tez byc te gazy,tak jak ci polozna mowila.Nie zakladaj najgorszego.A co problemow z sercem,to ja po urodzeniu mialam powazna wade serca i lekarze nie dali mi zadnych szans na przezycie.A jednak jestem 🙃Co prawda do 6 roku zycia pamietam tylko szpitale i kardiologie,ale teraz sladu nie ma 🙂A co do sinych ust,to jest niestety jedyna pozostalosc u mnie.Jak jest mi zimno,to mam taka sina obramowke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia co do głupka, to mnie nie uraziłaś. Dobrze wiem, że to żart był :PPP zresztą ja do tych swoich problemów teraz już podchodzę ze śmiechem. Antek mnie wyleczył. Jak tylko dowiedziałam się, że jestem w ciąży to skończyłam wszelkie głupoty z odchudzaniem itd. Teraz gdy go karmię też. Niestety jednak jest we mnie wciąż chęć schudnięcia... mniejsza niż kiedyś, bo ja tylko do 60 kg bym, chciała... a kiedyś było 46 :P no, ale ostatnio jak oglądałam foty swoje z tego okresu to się przeraziłam. Sto razy lepiej przy 80 wyglądałam. Mniejsza o większość, narzekanie jednak pozostało 😁 ale postanowiłam iść dla siebie na solarkę, bo na słońcu to nie wyleżę.
Ja też lubię piercing, ale mam tylko kolczyk w nosie i w wardze. W pępku zarósł w czasie ciąży, ale noszę się z zamiarem ponownego przebicia. A w uszach to jakoś nie lubię, w lewym mam 3 dziurki, a w prawym jedną, ale to tylko od święta coś noszę. Bardziej teraz kręci mnie industrial...
Dg ja botwinkę robię ze wszystkich tych ,śmieci łącznie z liśćmi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka to ciesze sie bardzo,ze nie jestes zla 🙂A co manii adchudzania,to ja tez tak mam.Swojego czasu wazylam 48 przy 170cm ale to juz dawno bylo.Duzo bym dala,zeby znowu byc taka chuda.Tyle,ze ja mam stwierdzone problemy z metabolizmem,dostawalam na to rozne leki,mialam diety ukladane przez dietetykow i dupa.Nikt mi pomoc nie moze.Najlepszy wynik jaki mi sie udalo po tym czasie osiagnac to 69,ale to jedzac tylko 2 kawalki chleba dziennie i witaminy 😉Pilam tylko wode i kawe.Z reszta teraz tez mam pierdolca 😉Ale juz nikomu naokolo o tym nie truje,bo maja dosc hihi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neli spokojnie pediatra gdyby było coś niepokojącego to by na pewno wysłała do kardiologa dziecięcego. Przecież ona też na pewno dziecko osłuchiwała.
Ja jak leżałam po porodzie z małą w szpitalu chyba w 6dobie na obchodzie jednen z pediatrów stwierdził że chyba arytmię usłyszał. Myślałam że zawału dostanę wzieli ją na Ktg ale nic nie wyszło, żaden inny lekarz później nic nie zauważył. Kazali zwracać uwagę na to przy każdej wizycie u lekarza. Wydaje mi się że lekarze w takiej kwestii wolą dmuchać na zimne,ale pójdziesz do lekarza to Cię na pewno uspokoi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra z Twojego opisu wynika ze masz moje dziecko 😁 zartuje oczywiscie ale moja Kornelka ma tak samo, jak przychodzi pora że ma isc spac to sie drze w niebogłosy, sasiedzi pewnie mysla ze ja katujemy. Jak wstaje to jest usmiechnieta, duzo gada, chce zeby jej spiewac a jak juz zje i jest zmeczona to nie zasnie sama tylko ryczy i ryczy i tylko na rekach zasnie i to jeszcze trzeba nia telepac! Nie wiem co jej sie porobiło bo wczesniej wystarczyło ja tylko przytulic!

Neli kochana nie stresuj sie tak, nie ma nic gorszego jak leczenie sie przez internet. Twojemu synkowi napewno nic nie dolega. Napewno byl osluchiwany przez pediatre i gdyby bylo cos nie tak to by to zauwazyli. No ale z drugiej strony Cie rozumiem bo ja sama duzo czytalam o udarach u nowordkow i oczywiscie panika jak cholera, ale rozmowa z lekarzem mnie usopkoiła, mam nadzieje ze Ty tez sie uspokoisz. Trzymam za Was kciuki!

Monisiu bardzo mi przykro że tak sie nacierpialas dzis w nocy, mam nadzieje ze jak Ci usuną spirale to bedzie duzo lepiej. A swoja droga to Ci powiem ze nie widiac po tobie ze mialas takie przejscia z serduszkiem w dziecinstwie. Ciesze sie ze wszystko u Ciebie sie dobrze skonczyło!

A Tuska dalej sie nie odzywa? Ciekawe co u nich? No ale glosik oddany!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martus nic sie nie stało! Ja wogole poszlam we wtorek kupic malej te krople bo nam sie skonczyły, ale poszlam do innej apteki bo byla blizej a nie chcialo mi sie leciec tak daleko. Tylko ze w tej sa zawsze duze kolejki bo tam niby taniej i doznalam szku bo za Delicol zapalcilam 27 zl a w tamtej w ktorej dotychczas kupowalam kosztowal 46zł masakra jakia roznica. Pytalam nawet pani czy to promocja jakas, a ona mi powiedziala ze nie ze ona u nich tyle kosztuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierdolca na temat odchudzania to też swojego miałam 7lat temu.A wszystko przez mojego teraz już męża, coś mi kiedyś powiedział,że odebrałam to że zdziebko za gruba jestem. Tydzień później spotkałam kumpla z klasy po bardzo długim czasie i on do mnie "ty ale się gruba zrobiłaś". Tyle mi wystarczyło akurat nigdy nie miałam problemów z tyciem w podstawówce wstydziłam się że za chuda jestem więc schudnięcie nie stanowiło dla mnie dużego problemu.Schudłam a mój facet tego nie zauważył skapnął się jak inni zaczęli zwracać na to uwagę. A konkretnie jak bylismy na dniu babci najpierw pojechalismy do jego babć i każda na wejściu do mnie jejku a czemu ty tak schudłaś? Wtedy zauważył 😉. Był czas że ważyłam 46kg a na chude dziewczyny mi się nie podobały. Pamiętam że po prostu na jedną z koleżanek nie mogłam patrzeć i mówiłam że jest za chuda i okropnie wygląda a mój facet mi mówił że wyglądam tak samo. Chciał żebym przytyła. Wtedy nie wierzyłam,ale jak po jakimś czasie oglądałam zdjęcia to niestety stwierdziłam że wyglądałam ochydnie. Dlatego nie mam zamiaru się odchudzać ale i tak zadowolona ze swojej figury po tej ciąży nie jestem. Od tego leżenia w szpitalu to celulit to hasło przewodnie u mnie.A brzuch to co jest najdziwniejsze mam teraz gorszy niż jak wyszłam ze szpitala.Chyba od tego Karmi i hektolitrów wody jaką w siebie wlewam, słodyczy pizzy i innych rzeczy 😉.
Dla mnie nie ma nic gorszego niż koścista dziewczyna, już lepiej mieć za dużo.A tak w ogóle to najpiękniejsza jest pewność siebie tylko o nią trochę ciężko.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No i wrociliśmy! jestem wkur.... Nie zostalismy wogole przyjeci, bo Babka ktora odebrała dzis rano telefon w przychodni wogole nie wpisała Nas na wizyte !!!! Jakis skandal !!! Recepcjonistka ( nie wiem czy ta sama co rano ) bardzo mnie przepraszała i zapisała Nas na poniedziałek!! Ale cholera jasna jak mozna cos takiego zrobic!! Teraz bede siedziec przez weekend i o niczym innym nie bede myslec. Dziekuje Dziewczyny za słowa otuchy, wiem wiem ze moze panikuje i ze bedzie dobrze, ale ja wole to sprawdzic !!! TZW dmuchac na zimne!!!
Monisiu bardzo mi przykro ze miałas taka okropna noc, ale juz niebawem Ci to wyciagna i bedziesz napewno lepiej sie czuła !!!
Edytko, rzeczywiscie duzo przeszłas i teraz napewno bedzie Ci to wynagrodzone zdrowiem Niuni !!! MUSI BYC !!!!
A co do wagi to ja tez miałam fioła na tym punkcie. Ja kiedys z 70 spadłam do 57 i taka wage utrzymywałam bardzo długo, az nie pznałam Mojego Narzeczoneg ktory wrecz nakazał mi przytyc, bo mowił ze wygladam jakbym chora była ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wniosek z odchudzania jest taki, że faceci wolą mieć się do czego przytulić, a kobiety mają skrzywiony obraz samej siebie :P A jeśli chodzi o metabolizm co z czasem zwalnia chyba. Jak miałam 18 lat to w 3 miechy mi 30 kg zleciało. A teraz 5 nie mogę się pozbyć :P mniej też silnej woli.
Ciekawe co z Tuską.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Jakos ciezka noc mialam... od kad mala budzi sie nawet w nocy na jedzenie co 3-4 godz ja sie nie wysypiam...:/
I snilo mi sie, ze moj A mnie zdradza i ze juz mala byla, a tuska mnie pocieszala i kazala go zostawic,... no i ja jej posluchalam, spakowalam jego rzeczy i wywalilam za drzwi...hehehe... aaa Monisia pomagała mi pakować jego rzeczy 🙂
dziewczyny nie wiecie ile moze stac otwarte mleko kokosowe w lodówce???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytka jeśli to Cię jakoś podniesie na duchu to moja kuzynka bardzo pragnie mieć dziecko, ale niestety nie może... w tamtym roku wykryto u niej bardzo liczne mięśniaki macicy , miała poważną operację, dochodziła po niej kilka mis. ale ona nadal wierzy, że zajdzie w ciąże.. dlatego Twoja córcia to największy dar, teraz może masz trochę pod górkę, ale za jakiś czas to będzie tylko złe wspomnienie, zobaczysz 🙂
Neli wierze, że wszystko będzie dobrze!
Salamandra ja swojej nie usypiam, ona wyraźnie daje sygnał, że jest zmęczona, kłade ją i jeszcze trochę się wierci, po czym zasypia, czasami tylko daje jej smoka ale tylko wtedy kiedy jest taka potrzeba.

A ja wczoraj popełniłam poważny błąd, obudziłam małą na kąpiel, ona smacznie sobie spała, bo zmęczyła się po długim spacerze, no i o 3 nad ranem nagle zachciało jej się jeść, a potem już jak w zegarku o 6 się obudziła, a teraz sobie odsypia nockę 🙂
Nie chce was martwić ale im bliżej tego 3 mis. to zawsze coś wychodzi, w sumie u mnie to tydzień do przodu, więc może coś jeszcze się zmieni
Kurcze piszecie o neurologu i ja się zastanawiam czy się nie zapisać, bo ostatnio zauważylam, że Dominika ma takie szybkie nieskoordynowane ruchy rączek, no i czasami tak mocno zaciska piąstki że, aż są sine, albo to nerwy albo coś poważniejszego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ammi szybsze i żywe wymachiwanie rączkami jest jak najbardziej ok 🙂 Moja mała tak wymachuje i w szpitalu jak tak machała, pediatra wszedł i powiedział, "ooo to na pewno nic poważnego bo dobrze się rusza" (wtedy pojechałam z jej kaszlem itp.) czyli wychodzi na toze jak dzieciątko prawidłowo się rusza tonie ma powodu do obaw... tylko przy tym oczywiscie nie moze grymasic, ani nic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Spalam z moja corcia 4 godziny w jednym lozku.od 8 doo 12 🙂 Budzila sie pare razy ale jak widziala, ze jestem to zasypiala dalej.
Neli nie martw sie na zapas, napewno wszystko dobrze...Ja ostatnio jak bylam u pediatry to mowila, zeby isc do kardiologa zobaczyc czy wszystko ok, bo sie zanosi bardzo czesto i nawet przez glowe mi nie przeszlo, ze moze byc cos nie tak...Glowa do gory..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka ona czasami grymasi i tak robi tez we śnie i przez to się czasami przebudza, a te piąstki to nie wiem czy jeszcze powinna tak zaciskać, raz to zauważył pediatra i stwierdził,że dziecko coś ciekawie nerwy okazuje i żeby to obserwować, ale jeśli faktycznie tak ma być to ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samatka z tymi snami to nieźle. Zamiast śnić o ludziach, których mamy na co dzień to my o sobie nawzajem śnimy... chociaż prawdę mówiąc to siebie mamy też każdego dnia :P
Dowiedziałam się ostatnio, że moja kumpela, z którą mocno się kolegowałam, urodziła córeczkę też niedawno. Jakoś miesiąc po mnie. Ona mieszka w 100licy, ale napisałam do niej, że jak będzie w mieście rodzinnym to, żeby dała znać na jakiś spacer czy coś. Zobaczymy. Miło by było.
W ogóle skłoniło mnie to do refleksji, że my to tak wrzucamy foty naszych maluchów, np. na fb, żeby się pochwalić. A ona nic... pewnie nikt nawet nie wiedział, że ona w ciąży była... ciekawe czemu? W sumie nie moja sprawa. Myślicie, że to głupie, że my się tak i z ciążą i z naszymi maluszkami całemu światu obnosimy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no właśnie też na początku się tym nie przejęłam ale pediatrzy to potrafią z niczego zrobić problem i człowiek ma głowę jak kwadrat np. tak jak to było z tymi śliwkami. Dobrze, że mam Was dziewczyny, zawsze, o każdej porze 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No tak, my tu mamy siebie na co dzień 🙂 🙂 Emka to nic złego, że się cieszyłyśmy ciążą a teraz naszymi szkrabami 🙂 🙂 Ja też mam koleżankę, która urodziła jakiś tydzień przede mną, ale też nikt nie wiedział, że ona w ciąży... dopiero jak mały się urodził to się dowiedziałam...
ammi na pewno nic twojej córci nie jest 🙂 🙂 Moja też piąstki czasem zaciska, nawet teraz...a jedną ręką zrobiła figę :P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka moja taką samą figę robi 🙂. Zastanawiałam się czy to normalne, ale stwierdziłam, że jakbym wszystkim się przejmowała to bym już dawno w wariatkowie była 🙂. A dzieciaczki takie słodziutkie są 🙂. A ja mam do Was pytanie. Czy Wam też tak straszliwie wypadają włosy?. Mi przed ciążą wypadały, w czasie ciąży na początku, a później super mi się włoski poprawiły. Natomiast teraz to mi garściami lecą :/. Może przez to że mój organizm mleko produkuje i potrzebuje więcej witamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szarla mi tez wypadaja wlosy...wszedzie jest ich pelno.
Emka niektorzy np. maja fb, ale nie lubia dodawac fotek, tak jak moj maz np...Nie ma zadnego zdjecia ze mna lub Maja..ale to dlatego, ze chce byc anonimowy jak on to mowi..
Ja daje zdjecia na fb, bo duzo znajomych ze Stanow mnie o to prosi to zeby kazdemu na maila nie wysylac to poprostu daje tam. Poza tym dziewczyny, ktore nie byly w ciazy nie rozumieja tej jazdy z tymi dzieciakami..Mam taka kolezanke na nk i ona cala ciaze wklejala zdjecia z brzuche,m, typu 12tc, 13 tc, 14tc i tak do konca..Pozniej zdjecia dzieci wklejala non stop, gdzie dla mnie one niczym sie nie roznily tylko np inne ciuszki mialy.Ale teraz jak sama tego doswiadczylam to kapuje 🙂 Teraz robie dokladnie to samo 🙂

Dziewczyny czy wam tez sie tak kreci w glowie? Mi jest bardzo czesto slabo, tak ze musze usiasc, bo mam wrazenie, ze padne...I nie wiem czy to po ciazy tak czy cos jest nie dobrze..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szarla to, że włosy wypadają jest całkiem normalne... unormuje się z czasem... Po ciąży tak niestety jest, mi też wypadają... co prawda nie garściami, ale bardziej niż przed ciążą 🙂 Z reszta pytałam się mamy i miała to samo 🙂 🙂
A ja takiemi rzeczami jak zaciśnięte piąstki się nie przejmuję, bo nie ma ich ciągle zaciśniętych, potrafi też prosto i luźno rączkę trzymać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Martuś tomoże być anemia, zrób lepiej badania krwi... albo spróbuj żelazo łykać, może będzie lepiej...Ja po porodzie miałam lekką anemię (pierwszy raz w życiu, nawet w ciąży nie miałam tego problemu) i po jakimś miesiącu przeszło 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja mała też macha rączkami i nóżkami aż cała kołyska się trzęsie. Nogami to tak wierzga że jak ją kocykiem przykrywam to go raz dwa rozkopie. Na noc to daję jej jeden cieplejszy i cięższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...