Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
No to ja już po wizycie... u mnie tam wszystko ok 🙂 🙂
Salamandro co do krwawień i plamień, w moim przypadku spowodowane to jest tabletkami cerazette. Powiedziała też, że może się to zdarzać jeszcze i to normalne... od lekarza wróciłam sobie na piechotkę, a za godzinke idziemy do pediatry 🙂
Zapomniałam wziac dla malej dzisiaj rano smoczka, ale na szczescie mala byla grzeczna i u lekarza zasnela i spala do powrotu do domu...
Co do zdjec dzieci z napieciem miesniowym to moja tak nie robi... ale i tak poprosze pediatre zeby ja pod tym wzgledem obejrzala 🙂

A w belgijskich pampersach baby activ nie ma siateczki :P Są one szersze od baby dry ale mają mniejszą falbankę co przepuszcza powietrze 🙂 siateczka jest tylko w new baby.

A małą kładę na brzuchu różnie raz 3 razy na dzien a na drugi sie zapomne itd... ale mala jakos ta glowke trzyma 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
/dorotko, a może te 62 nie bedzie za duze, bo moja mala ma 60 cm a nosi niektore body na 68... wiesz jak toz numeracja jest... tam na tej stronie jest taka tabelka i rozmiarv 62 to szerokosc 24cm pod paszkami, dlugosc rekawka od wszycia 20cm i dlugosc sukieneczki 34.. wiec wcale nie takie duze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no u mnie plamienie przez spiralę.. no a wy tu piszecie o pierwszej @, a ja ostatnio już następną miałam.. 🤢 ale tym razem nie była bolesna.. w sumie to do końca nie wiem czy to okres był czy to plamienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa ja do końca nie wiem, jak ta kupa powinna wyglądać, ale nasza jest w moim mniemaniu normalna: spora, żółta, gdzie niegdzie niestrawione grudki pokarmu no i się"lepi", jakby ktoś wpił do niej białko od jajka. Pediatra stw, że winna się ona rozdzielać - nie wiem jak, moz e coś na kształt usmażonej jajecznicy. 🤢

A co do myszki Miki to mój Patryczek ma to po Tacie, mąż też ma taki kształt 🙂 i na szczeście nie łysieje - bo to by były megaśne zakola 😜

Kupiłam sobie na próbę farbe czerwień granatu, moze wieczorkiem będe miała czas to cos na tej głowie sporządzę 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja wlasnie wrocila ze spacerku z dziadkiem. To, ze ja bierze bardzo pomaga, bo przynajmniej moge troszke posprzatac..Ale to co robi w okol tego to jakas masakra. Podam pare przykladow, bo to jakas komedia.
-schodzilam z mala po schodach, bo wozek w aucie..a on mnie asekurowal, zebym nie spadla ! i jeszcze mowi, ze nie odpowiednie buty mam, a mialam japonki i mowi zeby moze sciagnac mi te buty, bo jeszcze sie cos stanie.
-wchodzilam na gore i trzymlam mala a on ja trzymal za pupe..w koncu nie wytrzymalam i powiedzialam, ze sobie poradze
-jest 30 stopni a on mowi, zeby skarpetki jej ubrac, bo zmarznie
-chwilke sloneczko na oczy jej zaswiecilo a on "o matko slonce uwazaj, jejku jejku "
Normalnie cyrk na kolkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Mamusie i Maluszki Kochane!
Nie zaglądałam ostatnio, bo a to ciągle na dworze, a to lekcje odrabiać z Michasiem 😉 i nie było jak. Ale dziś zajrzałam i pooglądałam to co Tuśka podała o ułożeniu, i przeraziłam się trochę bo Hania tak robi, ona z tą główką trochę ma problem, bo była ułożona tak ciasno pod żebrami (ułożenie stópkowe) i wygięta tak właśnie na jedną stronę. Tylko ja myślałam, że to ze względu na ułożenie w brzuszku, a to może też być napięcie...
Jadę do lekarza - on nie za wiele poradzi, bo to nasz domowy - i pediatra, ale jak trzeba to skierowanie gdzieś da na pewno, niby była oglądana i przez niego i przez położną i przez ortopedę - ten tylko kazał kłaść ją na prawym uszku jak na brzuszku leży, lub jak się ją nosi na brzuszku. Boję się. Jeszcze Hania nie lubi za bardzo jak ją na prosto biorę, nie zawsze ale tak się kuli i zaczyna płakać, Boże a jak to coś z kręgosłupem?
No nic, sama nie wydedukuję, idę. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tuska ja właśnie doczytałam, że Twojej znajomej też dziecko zaciskało mocno piąstki aż robiły się sine, napisz jak tylko będziesz mogła co tam neurolog jej powiedział, bo u mojej to sporadycznie występuje, ostatnio u lekarza, robi tak jakby z nerwów.
A wogole Witam w ten upalny dzień, witam też nową marcowkę 🙂
Co do okresu to u mnie też już drugi raz, ale jest zdecydowanie krótszy, już się kończy,no ale ja już nie karmię piersią, chociaż to w sumie nie ma reguły.
Ja bym tak chciała,żeby moja lubiła pozycję na brzuszku, niestety po 3 min. jest wrzask niesamowity, wprawdzie główkę podnosi, ale na krótko, męczy ją strasznie ta pozycja i ja też nie mam sumienia ją tak męczyć ale ortopeda kazał ćwiczyć jak najwięcej, krótko ale często. Czasami mi sie zapomina. A to, że potrafi zasnąć na brzuszku to nic nie znaczy, bo wtedy jej ciało nie ćwiczy.
Co do pieluszek ja używam tylko dady premium, wcześniej pampersy premium care, a chusteczki kupuje rossmanie, 2x 80 ok 7 zł babydream, mała je toleruje.
Za chwilę jedziemy do parku a potem na zakupy, dzisiaj kupuje smoczek trójprzepływowy, bo chce jej wieczorkiem podać ten kleik kukurydziany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A moj Tosiaczek dzis mega grzeczny. Je, potem pieluszka i zabawa (ok. 2h), spanie (1 h) i od nowa 🙂 a mamusia na konsoli w Need for speed gra. Hehe!
Co do zwracania uwagi, to moja rodzina juz tego nie robi, bo wie, ze to awantura grozi 🙂
Moj M tez ma Mickey Mouse.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
właśnie korzystam z Internet Explorer, potem pokombinuje, bo zdjęc mam dużo.
Mam konto i na FB i NK, więc będę szukać, jak coś to ja nazywam się Dorota Wyszomierska.
U mnie znowu teściowa oszalała na punkcie Filipa, bo to jej pierwszy wnuk i mój tata bo do tej pory był tylko "mężem babci" 🙂 bo moja siostra ma dwie córki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samantka 24cm pod paszkami będzie za duże. W ogóle dziewczyny mam już schizę na punkcie wagi małej. Zastanawiam się czy tym karmieniem piersią więcej szkody niż pożytku nie zrobiłam.Jadła by samo sztuczne to wiedziałabym ile zjadła i by szybciej przybierala. Wczoraj analizowałam siatki centylowe do dzieci urodzonych w terminie nawet nie mam co ją porównywać do wcześniaków urodzonych miądzy 32-36 to jest ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem spowrotem.Z masazu dzis dupa byla,bo pani prowadzaca sie pochorowala i nie przyszla.Ale dostalam ulotke z rysunkami,jak to w domu sobie robic.A w czwartek pojde do innego centrum,bo tam tez sa masaze.Co do okresu,to jestem w trakcie pierwszego i tak ze mnie leci,ze na podpaski zbankrutuje 😉Lece do szkoly.Pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
_dota_ napisał(a):
właśnie korzystam z Internet Explorer, potem pokombinuje, bo zdjęc mam dużo.
Mam konto i na FB i NK, więc będę szukać, jak coś to ja nazywam się Dorota Wyszomierska.
U mnie znowu teściowa oszalała na punkcie Filipa, bo to jej pierwszy wnuk i mój tata bo do tej pory był tylko "mężem babci" 🙂 bo moja siostra ma dwie córki.

Znalazlo mi dwie osoby i nie wiem ktorej zaproszenie wyslac.Wiec jak cos to ja nazywam sie Monika Dratwicka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg3003 napisał(a):
Samantka 24cm pod paszkami będzie za duże. W ogóle dziewczyny mam już schizę na punkcie wagi małej. Zastanawiam się czy tym karmieniem piersią więcej szkody niż pożytku nie zrobiłam.Jadła by samo sztuczne to wiedziałabym ile zjadła i by szybciej przybierala. Wczoraj analizowałam siatki centylowe do dzieci urodzonych w terminie nawet nie mam co ją porównywać do wcześniaków urodzonych miądzy 32-36 to jest ok.


dg a może na noc i w nocy dawaj jej sztuczne, a w dzień cyca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny. My po wizycie...
Salamandro pediatra powiedziała, że wszystkie kupki czy strzelające czy pieniące i zielone brązowe czy jakieś tam, dziecka karmionego piersią są ok!!! Nie ma cosię martwić, trzeba iść dolekarza jak w kupce jest krew, albo jest ona biała, czyli nie produkuje się żółć...
Kasjalena z bezdechem idz lepiej do lekarza, ja będę miała 2 czerwca test snu. idę o 20h00 do szpitala i podlaczą małą na całą noc i będą monitorowali, jeśli jakieś wykryją bezdech zagrażające życiu to dadzą nam do domu specjalny monitor oddechu... A jeśli dziecko tylko nierówno oddycha to ok... a bezdechy trzeba zbadac...
A tak poza tym mała ma lekki katarek... No a poza tym doktor powiedziała, że zdrowa dziewucha 🙂 🙂 🙂 Dobrze przybiera na wadze itp... Co doszorstkiej skóry za uszkami to też jakiś cytelium z A-Derma przepisała i na nosek nesivin baby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorota a chodzicie regularnie ważyć małą???Dokarmianie najlepiej jest skonsultować z lekarzem i on oceni czy mała dobrze przybiera czy za mało... idzcie z tym do pediatry jak cię to martwi...
Mi dzisiaj powiedziala ze malej nie musze dokarmiac, ze mam wystarczająco mleka... a ja powiedzialam ze czasami tak jakby brakowalo... ale to przejsciowe i nie trzeba dokarmiac, bo jak brakuje troszeczke tylko a dziecko sie dokarmia to wiecej sie nie wyprodukuje, wiec na prawde to trzeba skonsultowac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...