Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A co do festiwali i koncertow, to ja tylko niestety na lokalne uczeszczalam... Nie bylo z kim wczesniej... A na stare lata mam z kim, a nie moge :P no ale moj Antos juz od brzuszka jest szkolony w klimaciarskiej muzie, wiec wszystko przed nami :p
Smieje sie, ze pierwsze buty to beda trampki (glany niezdrowe :p), a fryzura to standard krasta lub irokez...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Melduje sie,ze jestem i mialam 13 stron do nadrobienia.Dokladnie tak jak emka powiedziala,po szkole kapanie i usypianie...nieudolne zreszta,bo szefowa uznala,ze to za wczesnie i tv oglada.Jakos przez ten tydzien sie przestawila i pozno zasypia.Co do podobienstw to chyba jedyna tu nie pasuje 😉No,a co do woodstocku,to na bank pojedziemy,ale najwczesniej za rok.Mama jezdzila na woodstocki,to i corka bedzie 😉 😉 😉A co 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamichala napisał(a):
Witajcie Mamusie i Maluszki Kochane!
Nie zaglądałam ostatnio, bo a to ciągle na dworze, a to lekcje odrabiać z Michasiem 😉 i nie było jak. Ale dziś zajrzałam i pooglądałam to co Tuśka podała o ułożeniu, i przeraziłam się trochę bo Hania tak robi, ona z tą główką trochę ma problem, bo była ułożona tak ciasno pod żebrami (ułożenie stópkowe) i wygięta tak właśnie na jedną stronę. Tylko ja myślałam, że to ze względu na ułożenie w brzuszku, a to może też być napięcie...
Jadę do lekarza - on nie za wiele poradzi, bo to nasz domowy - i pediatra, ale jak trzeba to skierowanie gdzieś da na pewno, niby była oglądana i przez niego i przez położną i przez ortopedę - ten tylko kazał kłaść ją na prawym uszku jak na brzuszku leży, lub jak się ją nosi na brzuszku. Boję się. Jeszcze Hania nie lubi za bardzo jak ją na prosto biorę, nie zawsze ale tak się kuli i zaczyna płakać, Boże a jak to coś z kręgosłupem?
No nic, sama nie wydedukuję, idę. Pozdrawiam


Nie martw się Aleks tez to ma, idziemy jutro do neurologa, oczywiscie chorobcia prywatnie bo z NFZ terminu nie dostaniemy za Chiny 😞 Dam znac co powiedział. W piatek robie tez USG przezciemiączkowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Cześć dziewczyny. My po wizycie...
Salamandro pediatra powiedziała, że wszystkie kupki czy strzelające czy pieniące i zielone brązowe czy jakieś tam, dziecka karmionego piersią są ok!!! Nie ma cosię martwić, trzeba iść dolekarza jak w kupce jest krew, albo jest ona biała, czyli nie produkuje się żółć...


Dzięki wielkie Samantko i za ginka tez 🙂
Ja polecam krem do skóry do nawilżania Cetaphil dla suchej wrazliwej skóry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka a ja juz po 30 - ale czuje się na 20 🙂))))

Estelle - skonsultuj sie z innym pediatrą, najlepiej zaproś prywatnego polecanego do siebie do domu, na forum gazety.pl na pewno znajdziesz kogos takiego w swoim mieście, co do noszenia to możesz na ramieniu ale musisz podtrzymywac nóżki i pupe zeby nie wisiał z prostymi nogami i bedizie OK
Bylas juz u ortopedy i na USG bioderek - wypytasz przy okazji o wszystko - i nie przejmuj sie tym płakaniem - niektóre niemowlaki tak maja - Aleks tez tak miał i ma - ale z dnia na dzien jest coraz lepiej - chociaz obawiam sie że ma zespół napięcia dlatego USG główki robimy i jutro konsultuje się z neurologiem z CZD - może też powinnac dla swojego spokoju ość do neurologa. Bedziesz wówczas pewna że to brzuszek jak wykluczysz inne rzeczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu karmię..
Samantka my ważymy co kilka dni małą w domu mamy taką wagę szalkową przerobioną na własne potrzeby. Połowa rodziny się z nas śmieje bo nie mieliśmy odważników i po jednej stronie stoi baniak z wodą, a po drugiej decha na której małą kłaadziemy.Widok niezapomniany 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg no piękny wiek 🙂 Witaj w klubie !!!!!
Tak sobie o Tobie myślałam i wydaje mi sie ze powinnas skontaktować sie z jakimś specjalista od laktacji, bo moze masz wystarczajaco tego mleka. mi tez sie czasem wydaje ze mam mało mleka, szczegolnie w dzien takie miekkie te cusie i ze Aleks chetnie by zjadł wiecej a mi juz zabrakło, ale to zluda. Przybiera dziecko na wadze wiec stosowanie modyfikowanego nie potrzebne a tylko moze zaszkodzić na laktacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny mam nadzieje, ze nikogo nie obrazilam piszac o wieku, bo ja sobie tak tylko zartuje. Ale jesli tak, to bardzo przepraszam!
Kurcze, wczoraj zapalilam fajke superlight tak kolo polnocy, a teraz dopiero karmie. Mam nadzieje, ze nalemu nic nie bedzie... Pierwszy i ostatni raz od ponad roku. Kurcze, nie mooglam sie powstrzymac. M sie smial, ze chyba male conieco bylo udane, bo to zaraz po ☺️ Niunia Ty chyba tez raz zapalilas?
Monisia to juz mamy sporo osob do naszej brzuszkowej wiosku woodstockowej ( u nas troje plus kot, u Was to samo, a Szarla zamias kota chyba ma jamnika, wiec w sumie 12 istot).
Ide dalej spac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejna pobótka niecałe 1,5h spania małą ewidentnie niemożność zrobienia kupy a obudziła,ale tylko cyc teraz uspokoi Po 3min zasnie i będzie się budzić już co chwilę do rana tą piers nie mogę opróżnić ,bo cosię przebudzi to płacze.
Salamandra specjalistkę od laktacji miałam na początku w po 1ms,bo położna kazała mi dokarmiac dziecko a ona po godzinie wiecznie głodna. Wtedy powiedziała że Agatka ma wisiec na mnie całymi dniami ile chce że mleka mam raczej wystarczająco tylko ona za słabo ciągnie ald to wcześniak i one są na innych zasadach trzeba mu dać więcej czasu. Jesli mała nie będzie przybierac to wtedy podawac modyfikowane tylko nie z butelki.I podaje bo pediatra kazała nie z butelki tylko przez Sns Medeli.Mała ssie piers ale ja też malutki wężyk doprowadzony. Pobudza piers a dodatkowo po tym sciągam laktatorem.
W dzien ewidentnie nie mam pokarmu mała pije i za chwilę stęka biorę laktator a tu nic nie leci.Także na 100%nie ma mleka. Jak uda mi się z nocy cos uzbierac to wtedy moje jej Snsem podaje.
Gdyby ok.przybierała to bym jej sztucznego nie dawała teraz przy 1-2 karmieniach modyfikowanym i tak w dolnej możliwej granicy tyje 150g./tydz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się wieczorem rozpisałyście. Kurczę tak ładnie Paweł ostatnio wstawał o 6.30 a dziś znów o 5 ;-(. Zjadł i mnie obrzygał ;-) Na dobry początek dnia ;-) Emka paliłam, ale to po przy piwie więc wylewałam to mleko cały dzień. Dziś próba nr dwa dostania się do przychodni, z tą białą kropką na dziąśle. Jak mnie nie zapiszą to idę i się sama wproszę. Co to ma znaczyć żeby dwumiesięczne dziecko do lekarza nie mogło iść.
dg ale jak mała przybiera na wadze to nie masz czym się martwić, jeśli w dzień nie masz pokarmu dużo to dawaj to modyf. i będzie ok. Gorzej jakby waga stała.
Monisia obejrzałam na fb zdjęcia Julki i stwierdzam, że niezła cwaniara z Niej będzie ;-)
Dobra mleko ściągnięte idę dalej spać, dobranoc ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wy tepo macie dziewczyny..Ja jakos nie daje teraz rady siedziec tak czesto na brzuszku jak kiedys.Niunia Maja tez kiedys miala bial kropke na dziasle i pediatra powiedziala, ze wszystko ok.
Mam nadzieje, ze bedzie ok.
My dzisiaj na szczepienie idziemy..Mam nadzieje, ze Maja przejdzie to tak samo jak ostatnio.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U nas znow pobudka, ale nie z glodu tylko przez te durne pieluszki dada z niedronku. Kazda jedna nam przesiaka, a niemozliwe, ze kazda zle zakladam! Wszystko znowu do prania, a Antos juz cale plecki ma czerwone. Ide dzis po pampersy, a yo cholerstwo wyrzuce. Chcialo sie tanszych pieluszek, to teraz wyjdzie jeszcze drozej :p zreszta nie chodzi o kase tylko zla jestem, ze szok!!! Dobra ide malego przebrac, bo kupola strzelil 🙂)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra chyba niestety nie mam Cie w znajomych na FB 😞
Duzo pisałyscie wieczorkiem 🙂
oj tez bym sobie wyszła na jakis koncert, w PL chodziłam na juwenalia 🙂 fajnie było ... a teraz w tej diurze zabitej dechami jedyna rozrywka sa sklepiki 😞 ale ile mozna lazic, ja nawet nie lubie lazic po sklepach, denerwuje sie tylko ... achhhh nie moge doczekac sie urlopu w PL ... juz zaczne odliczanie dni...
Niuniu nie zrobił wczoraj kupki i juz sie denerwuje... ostatni raz miał tak jak mial jakies 2/3 tyg ... je caly czas to samo mleczko nic przeciez nie zmieniam i ciekawe czemu???????
Dorotko, ja chyba bym nie wytrzymala tej presji z mlekiem 😞 wspolczuje Ci bardzo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Emka ja mam 2 jamniki i oczywiście piszę się na brzuszkową wioskę na Woodstock. A co do pieluch to każdemu dziecku inne służą. Mi dady sprawdziły się rewelacyjnie, nigdy nie przeciekły, a raz jak młoda zasiurała to pielucha ważyła 250 gram! Natomiast tak jak Ty z dada tak ja się męczyłam z huggiesami, bo co druga mi przeciekała i kupka bokiem wychodziła i ciągle tylko pranie i pranie :/.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka wczesniej cos pisalas o znajomych...u nas tak samo nas nikt nie odwiedza, nawet nikt nie dzwoni...az wczoraj do meza mowilam, ze nawet telefonu nie musze zabierac, bo tylko dzwonimy do siebie..nie wiem moze znajomi nie chca nam przeszkadzac, ale w sumie jak juz zaszlam w ciaze to juz bylo brak kontaktow.
A jesli chodzi o woodstock to niestety nie moje klimaty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...