Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dziewczyny mam to samo, z tym że do mnie dzwonią rodzice czasami. 3 lata temu się przeprowadziłam za mężem do innego miasta i jakoś tak nie było zbyt wiele okazji, żeby w nowym miejscu się z kimś zaprzyjaźnić, jedynie ludzie, których poznałam w nowej pracy, ale jakichś wielkich przyjaźni niestety w pracy nie ma, a poza tym zawsze byliśmy w rozjazdach, teraz boję się tego, że jestem teraz tu praktycznie sama. P w pracy cały dzień, a ja kręcę się między blokami z wózkiem, trochę mnie to przygnębia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku ale głupi sen miałam śniło mi si że znowu że robię test i znowu w ciąży jestem, za szczęśliwa nie byłam. Jejku jak dobrze ußwiadomić sobie że to tylko był sen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej kochane!
Niunia fajnie ze udalo Ci sie zarejestrowac, a swoja droga u mnie jest podobnie, zeby sie dodzwonic trzeba liczyc na cud!
Wszystkiego najlepszego dla Martynki i Wojtusia! Duzo zdrowka z okazji 2 miesiecy!
Moja Korni zrobila w nocy znow kupke z krwia, ale troche sie przy niej nameczyla, wiec poczekam na nastepna jak znow sie pojawi krew to ide do lekarza.
Ja mam to szczescie ze jedna przyjaciolka zaszla w ciaze prawie tak jak ja bo urodzila 10 dni po mnie, druga ma termin na sierpien, trzecia narazie nic, ale sie staraja. Tylko ze za pare miesiecy jak sie obroni to jedzie do meza do Irlandii i tyle bede ja widzieć!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczyny 🙂 no u nas mały śpi coraz lepiej 😁 😁 od 19.30 do 5.30 🤪 🤪 a wczoraj było od 20.00 do 5.15 🤪 🤪 a dzis zjadl i spalismy jeszcze do 9.00 🤪 zazwyczasj o 8.00 wstawalismy 🙂
tylko, że przez to mimo, że ściągnę mleko wieczorem to ii tak się budzę zalaa 😮 jak bym mogła to bym odstąpiła Ci dg przynajmniej połowę tego mleka co mam.. 😞 😞 naprawdę przykro mi, że miewacie takie problemy, przy czym mnie cieknie..a szczerze mówiąc chciałam przejść na butlę od lipca..
dota ja też nie mam tutaj swoich znajomych ponieważ rok temu się tutaj przperowadziłam, jak wyszłam za mąż i wszyscy moi znajomi mieszkają teraz 56km ode mnie i moja rodzina również.. jedynie co to odwiedzają nas koledzy męża..jak mąż w pracy to ja sama z malym siedze..
a pisalyscie cos o tym,ze forum zamilknie jak do pracy wrocimy..mnie sie rowniez tak jak samantki nie pozbedziecie,bo ja nie pracuje. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że spora częśc nas po przeprowadzkach, ja też dołączam do tej grupy, ja zostawiłam rodzine i znajomych ok 180 km stąd. Widzimy się , ale rzadko... No, ale teraz moją najbliższą rodziną jest Mąż i Synek - skarby moje kochane. 😘
Śmieję się, ze najwięcej osób tu, w Gdyni poznałam chyba leżąć w szpitalu na patologii, tym bardziej, iż łatwo mi się nawiązuje kontakty.
Niemniej jednak jakichś spotkań towarzyskich z sensownymi osobami mi brakuje... 🤨 wrótce się spotkam z Niunią i jeszcze mamusiami trójmiejskimi 🙂

A ja czas ciaży wspominam z sentymentem i trochę mi go brakuje..., choć zdaję sobie sprawę, że z drugim dzieckiem nie będzie już w ciąży tak zielono (wolę ten kolor niż róż 😉, bo Patryczek będzie potrzebował uwagi.

Nawiązując do tych 30-tek to już bliżej niż dalej, ale mój mąż już dawno po i nadal mega wspaniały 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego dla Martynki i Wojtusia!!!Duzo mleczka dla was kochani 🙂 Tuska glosik oddany 😁 Mnie tez sie nie pozbedziecie,bo mam zamiar posiedziec z mala do 3 roku zycia 😁 A w nastepna ciaze narazie nie planuje zachodzic 😉Bo bede miala powtorke z rozrywki z cholestaza 😞 Nusia ciesze sie,ze w koncu sie zarejestrowaliscie.Trzymam kciuki za was i za Majeczke na szczepieniu.Emka kot na woodstock nie pojedzie,bo paszportu nie ma 😉 😉Kurcze,szkoda mi was dziewczyny.Ja mam tu az za duzo znajomych i przez to nawet nie mam kiedy w domu posiedziedziec.Dziewczyny jak ja kocham mojego meza!!!!Od ostatnich kilku dni Julka ciagle sie budzila w nocy i marudzila i nie wiedzialam od czego.I moj maz do tego doszedl...Wlasnie od tych kilku dni przestalam jej na noc lampke wlaczac.Pewnie jak sie w nocy przebudzala i widziala ciemnosc,to byl krzyk od razu.A dzis jak po 11 zasnela,to obudzila sie o 5 na karmienie i dalej zasnela do 8:30 🙂 🙂A najlepsze jest to,ze wczoraj nie moglam jej uspac,poszlam pod prysznic,wracam,a ona juz spi 😁 😁 Tatus ja uspil hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Neli wlasnie sprawdzalam na googlu,kawlaek do ciebie mam,bo 191 mil,ale jak cos to na kawke i tak kiedys mozemy wpasc hihi.Bedzie ci razniej 😁 A w ogole ostatnio w piatek spotkalam sie z jedna dziewczyna z brzuszka,ale fajnie bylo 🙂Gadalysmy ze soba jakbysmy sie od zawsze znaly hihi.Nawet kawke i wspolne zakupy zaliczylismy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny 🙂
Co do ciąży ja powiem szczerze, że mogłabym mieć drugie dziecko już za rok tylko że fundusze na to nie pozwalają 🙂 Porodu nie wspominam źle, mimo że 10 godzin rodziłam 🙂
Kurcze nadrobiłam te strony a zapomniałam się o czym pisałyście ☺️ normalnie sklerozę mam...
Dg ja to bym poszła do pediatry z wagą małej i z tą laktacją i ona powie czy dokarmiać czy nie...
Moja mała śpi też super 🙂 Zasypia o 21h30 a budzi się jeść 5h00-6h00 🙂 Jak dla mnie super 🙂 🙂Bo najgorzej mi było karmić o 2 lub 3... tak jak kiedyś jak jeszcze mała przy cycu wisiała karmiłam ją co 2 godziny przez 40 min... a teraz je tylko 10minut co 3-3,5 godziny i wczoraj ją ważyliśmy... 5370 czyli 350gram w półtora tygodnia. Pediatra powiedziała, że ładnie tyje i nic nie trzeba robić nawet jak tak krótko je...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ode nas też wszystkiego najlepszego dla Martynki i Wojtusia 🙂))
Mnie też się nie pozbędzie, bo też się do pracy nie wybieram.
Okres ciąży wspominam bardzo dobrze, bo tak naprawdę nie miałam żadnych typowych dolegliwości, poza bezsennością na koniec. Czasem mi tęskno za tym stanem, ale tak jak Gerda napisała, w kolejnej ciąży nie będzie tak zielono (to mój ulubiony kolor :PP), zwłaszcza, że chciałabym tak maksymalnie 3 letnią różnicę wieku.
Ja mieszkam w swoim rodzinnym mieście od urodzenia, ale po liceum pojechałam na studia na koniec Polski i nie przyjeżdżałam tutaj częściej niż na święta, a wtedy wiadomo czas spędza się z rodzinką. Potem jeszcze rok siedziałam z dala od domu, więc kontakty się pourywały. Kolejne 1,5 roku byłam już na miejscu i próbowałam odnowić te kontakty i w sumie się udało. Z tym, że Ci ludzie to byli ludzie od imprez i picia. Nikt praktycznie nie jest w związku... jedyny obowiązek to praca lub szkoła. Nic poza tym. Zero zobowiązań. Potem znów wyjechałam na ponad pół roku i przywiozłam sobie Misiaka swojego i Antosia w brzuszku :PPP a kontakty znów się urwały... i tak wyszło, że znajomych brak. A Misiek to już w ogóle ma tylko mnie i Antosia i moją rodzinkę... Tak w sumie to ja się szybko przystosowuję i jakoś nie jestem bardzo przywiązana do swojego miasta. Dlatego mam nadzieję, że wkrótce stąd się wyprowadzimy do Krakowa. W większym mieście jest więcej możliwości dla dziecka. Różne zajęcia itd. A w mojej dziurze to nic... a ja marzę np. o gimnastyce z niemowlakiem lub basenie dla dzieci... zdradzę Wam w sekrecie, że M jak ostatnio pojechał do Krakowa to oglądał jakieś mieszkanie... więc też poważnie myśli o przeprowadzce... na razie tylko musimy coś kasy odłożyć 🙂))))
A mam pytanie do dziewczyn, które są bez ślubu lub mają tylko cywilny ślub. Jak udało się ze chrzcinami? Księża robili jakieś problemy? No na pewno do komunii nie poszlibyśmy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka my mamy tylko cywilny.W jednym kosciele ksiadz od razu powiedzial,ze nie ma szans na chrzciny a w drugim,ze nie ma spary,tylko zebysmy dziecko w wierze chrzescijanskiej wychowali.A ze mam zaswiadczenie stad od ksiedza(bo wszedzie tego wymagaja),ze nalezymy tu do parafii i chodzimy do kosciola to problemu nie ma.Chrzciny mamy 10.07 i nawet na reke nam poszedl,ze wtedy mamy wszystkie dokumenty doniesc skoro w UK mieszkamy.I sam od razu powiedzial,ze chrzciny kosztuja 100zl,wiec chyba nie duzo nie?Emka ja chodze z mala na basen,gimnastyke i specjalne masaze dla dzieci 🙂Naprawde swietna sprawa.Szkoda,ze nie mam skanera,bo bym wam wrzucila,jak masowac dziecko.Masaze sa na problemy z brzuszkiem,wzdecia,problemy z kupka i spokony sen.Swietna sprawa a jak Julka to lubi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Najlepszego dla Martynki i Wojtusia!
Co to ciąży to mnie właśnie coś wzięło na wspomnienia jak to jeszcze brzuszki miałysmy i jak to każda z nas co chwilę chwaliła się ile to cm urósł, wklejałyśmy foteczki tych naszych brzucholi, przypomniało mi się jak podpuściłam Samantkę do pokazania brzuszka bo nie wierzyłam, że ma większy ode mnie i Kaczuszka, która pierwsza pomalowała swój brzuszek 😉 eh to były czasy....miło wspominam okres ciąży chociaż pod koniec dała mi w kość.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...