Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Emka ja też mam tylko cywilny i u mnie ksiądz wymaga, aby chrześni mieli ślub kościelny, w tym przypadku na szczęscie mają, ale tak mi się wydaje, ze za kopertę nie było by problemu.
Monisia zazdroszczę tych masaży, tutaj tego nie ma, tylko basen, a ja z tym swoim obwisłym brzuchem nie pokaże się do ludzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jak to chrzestni ślub kościelny???Chrzestna mojej małej ma ale mój brat nie... jest jeszcze za młody...mi się wydaje, że żeby być chrzestnym trzeba mieć tylko bierzmowanie 🙂 🙂 No chyba, że chrzestni to małżeństwo... ale i tak dziwne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko bierzmowanie. Chyba że brat już ma żonę to wymagają kościelnego. W końcu to rodzice chrzestni są po to by wychować dziecko w wierze. U mnie w kościele rodzice nawet mogą być ateistami, nie być po ślubie itp. Powiedzieli nam, że wtedy trzeba dać znać to kartki do spowiedzi dostaną tylko chrzestni. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właśnie u mnie chrzestna i chrzestny są w związkach małżeńskich i gdyby mieli tylko ślub cywilny to w tym przypadku nie mogli by zostać chrzestnymi. Tak to u mnie wygląda. Widzę, że co parafia to inne zwyczaje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka a jak mniej więcej brzmi ten śmiech? Bo mój Antek to już od jakiś dwóch tygodni się tak śmieje, że czasem aż się biedny zapowietrza... :P a buzię przy tym rozdziawia, że wszystko widać 😁 a w jak śpi to tak śmiesznie wzdycha sobie 🙂
Monisia a ja zauważyłam u mnie odwrotnie z lampką. Jak jest zgaszona i mały zaczyna się wiercić i przebudzać, to chwilę to potrwa i znów zasypia. A jak jest zapalona to mu się wtedy na zabawę zbiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantka mam prośbę, bo wiem, że masz matę edukacyjną tropikalna wyspa z Tiny love. A ja się właśnie zastanawiam czy kupić tę co Ty masz czy taką http://allegro.pl/plac-zabaw-deluxe-mata-bright-starts-i1630886081.html co o niej myślisz??? Tak w porównaniu do tej co Ty masz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
emka nie wiem jak ci opisac ten smiech...no tak jak bobasa 🙂 ale u niej to chyba niechcący wyszło, bo uśmiechała się do mnie i nagle tak glosniej się zasmiała 🙂 🙂 ale sie nie zapowietrzala ani nic to raczej takie delikatne bylo 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
Samantka mam prośbę, bo wiem, że masz matę edukacyjną tropikalna wyspa z Tiny love. A ja się właśnie zastanawiam czy kupić tę co Ty masz czy taką http://allegro.pl/plac-zabaw-deluxe-mata-bright-starts-i1630886081.html co o niej myślisz??? Tak w porównaniu do tej co Ty masz?


Ta z bright stars też jest super tylko, że starczy na krócej, ale też jest bardzo fajna... podoba mi się... moja jest wielka!!! może się bawić na niej nawet ponad roczne dziecko... a i 2 latek się zmieści tylko, że już wtedy ma inne zainteresowania :P:P:P I do tej mojej można dokupować zawieszki i ta poduszka do leżenia jest fajna bo jak mała leży na pleckach to nawet na niej zasypia, jest dobra jak trzeba dziecko wyzej polozyc bo np ma czkawke (a u mojej przy czkawce sie ulewa) i co najlepsze, jak mala lezy na samym brzuszku to jeczy i marudzi a jak na brzuszku na tej poduszce to jest zadowolona i ladnie glowke trzyma 🙂 i latwa w utzymaniu, ja ją zwijam wsadzam do pralki z zabawkami i pałąkami i już 🙂 Schnie tez szybciutko bo taki material, a na dworze to chyba w godzine by wyschla 🙂 A i pałąki i zabawki można rozmieszczać jak się chce bo są zdejmowane i na takie zaczepki się zaczepia które są na macie dookoła...
Dg też ma tą matę... może ona coś jeszcze o niej napisze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki wielkie 🙂)))
Moje dziecko leży właśnie w leżaczku, puszcza buzią bąbelki ze śliny, coś tam gada i prawie podskakuje do zabawek, które tam wiszą.... a do tego tupie nóżkami i macha łapkami... ja nie wiem czy on się bawi, czy się boi i uciec próbuje... ale jakby się bał to chyba płakałby?
Zła jestem, bo zamówiłam mamie i siostrze torebki na allegro (na Dzień Matki i na imieniny) i zamiast priorytetu wzięłam ekonomiczny 😞(( i facet dopiero dziś wysłał, a ja to w niedzielę zamówiłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale wy macie tempo dziewczyny!
Maja biedna spi po szczepieniu juz 3 godziny..Przynajmniej zdazylam posprzatac. Wazy juz 5,800 kg.
Pani dr miala okazje zobaczyc placz Mai to powiedziala, ze za bardzo ja rozpiescilam. Takze napewno jej nic nie jest. Pytalam tez o te napiecie miesniowe i powiedziala, ze nie widzi zadnego problemu, ale na wszelki wypadek mozemy pojsc do neurologa..Takze bedziemy isc 8 czerwca..
Niunia a u was co bylo u lekarza?
Jesli chodzi o ciaze to ja bardzo tesknie! Teraz jak widze dziewczyny z brzuszkami to zazdroszcze..Ale nastepne dopiero za 4 lata i potem za 4 znowu 🙂 I koniec..Kiedys chicalam 4 ale po tym co zobaczylam to starczy mi 3 🙂 Nastepna ciaza tez pewnie bedzie zagrozona, wiec musze miec pewnosc, ze Maja juz bedzie samodzielna..
Co do przyjaciol to mam ich w Stanach. Wszystkie kontatkty z Polski sie pourywaly jak wyjechalam...Ale doskonale sie z mezem dogaduje i z nim czuje sie najlepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny a jak kolor oczy Waszych pociech? Amelcia jak się urodziła to miała bardzo ciemne niebieskie, wręcz granatowe. Nie wiedziałam kiedy się kolor oczu ustala, słyszałam, że nawet do roku. Dzisiaj patrze pod słońce (bo w cieniu to ma takie czarne węgliki) a już jej się zmieniają na brązowe (czyli po mnie 😁 ). Ja mam brązowe, a mąż zielone 🙂. Myślę, że jakby miała mieć zielone to by miała po porodzie jasne niebieskie. Ale to reguły chyba nie ma. Tak czy inaczej ryjek mnie się bardzo cieszy 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Filip miał prawie czarne jak sie urodził, teraz mu pojaśniały i takie choćby szare ma, czy tak jak ja.
A wczoraj był u gina, i mi przepisał tabletki Azalia, dziś je wykupię mam nadzieję, że nie będę tyła po nich.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mój Antek po urodzeniu miał oczy w kolorze ciemnego granatu. A teraz to różnie, trochę brązowego widzę, trochę zielonego... zależy od światła. Bratowa mówi, że jej syn też takie miał, a teraz ma brązowe. Natomiast siostra twierdzi, że pójdą mu w zielone lub niebieskie. No zobaczymy 🙂
Marta ja patrzyłam, że jak o 22 piwo wypiję 5% to też już o 4 mogę mu dać jeść...
No wczoraj fajka zapaliłam o północy i dałam mu jeść o 5... 😞(( no ale to był pierwszy i ostatni raz...!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkie Mamy i Bobaski.
Ja znowu tylko na chwilę. Byliśmy wczoraj i ... to chyba jednak tylko mój stres i przewrażliwienie, bo Hania nie ma na pewno podwyższonego napięcia ani nic złego z kręgosłupem. Wszystko w porządku.
Chyba z Michasiem nie byłam taka bojaźliwa... nie wiem czemu tak jest, może za dużo złych rzeczy się naoglądałam i nasłuchałam i teraz wyszukuję trochę..., no nie ważne zresztą.
Dużo ciepłych myśli dla Waszych Maluszków - żeby dużo jadły, dobrze spały i były szczęśliwe. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamichala napisał(a):
Pozdrawiam wszystkie Mamy i Bobaski.
Ja znowu tylko na chwilę. Byliśmy wczoraj i ... to chyba jednak tylko mój stres i przewrażliwienie, bo Hania nie ma na pewno podwyższonego napięcia ani nic złego z kręgosłupem. Wszystko w porządku.
Chyba z Michasiem nie byłam taka bojaźliwa... nie wiem czemu tak jest, może za dużo złych rzeczy się naoglądałam i nasłuchałam i teraz wyszukuję trochę..., no nie ważne zresztą.
Dużo ciepłych myśli dla Waszych Maluszków - żeby dużo jadły, dobrze spały i były szczęśliwe. Pozdrawiam

Cieszę się, że Hania ma się dobrze 🙂 A co do zamartwiania się no to właśnie tak jest, że jak sie wie o jakis chorobach to sie ich wyszukuje u dzieci, a jak czlowiek nic nie wie tylko regularnie chodzi do pediatry to jest spokojniejszy 🙂 🙂 Mnie to wczoraj pediatra uspokajała, bo ja tyle pytan mialam... od razu wiedziala ze pierwsze dziecko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to wrocilam ze spacerku.Emka co do smiechu,to Julka sie tez zapowietrza.Czasem tak mocno sie smieje,ze az kaszle 😉Kocham to normalnie.Co do chwytania,to lapie wszystko,co jej w rece wpadnie.A oczy ma jasnoniebieskie,ale pewnie jeszcze jej sie zmienia,bo oboje z mezem mamy kolor szaro-niebieski.A co sapania w nocy,to Julka tez tak ma.Ale to jest jak najbardziej normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamichala ciesze sie,ze u was wszystko dobrze.I lepiej,zebys byla przewrazliwiona niz mialabys cos zlekcewazyc.Ja tez mam zawsze milion pytan do lekarza.Samantko jak poszlam na szczepienie,to pani tez mi powiedziala,ze od razu widac,ze to moje pierwsze dziecko 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku człowiek na chwilę wyjdzie i ma tyle do czytania ;-) Z małym wszystko ok to podobno samo przychodzi i samo odejdzie. Mam podawać tylko wit. D skoro daję sztucznego mleka trochę i powiedziała, że przy sztucznym trzeba dopajać koniecznie dziecko wodą lub herbatkami. Wzięłam się za sprzątanie i plecy mi już siadają. Zmieniłam pościel, powycierałam kurze, wstawiłam 3 pralki, odkurzyłam, byłam na zakupach, zrobiłam obiad i jeszcze tylko mycie podłóg i prasowanie. Matko ale ja dziś pracowita jestem ;-) A i jeszcze u lekarza byłam a to dopiero 16.22 ciekawe ile jeszcze zrobię do końca dnia. Chciałam ciasto piec bo mam jutro imieniny, ale chyba sobie odpuszczę ;-) Co do znajomych to mam trochę, ale każdy zalatany i rzadko się widujemy ;-( Teraz mam nową koleżankę z osiedla, która ma pół roczną córcię i się bardzo dogadujemy, więcej mi nie trzeba mamy jeden niekończący się temat i wiele się od Niej dowiaduję ;-) A Pawcio ma niebieskie oczy po ojcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia to Ty jutro masz 2 w 1 🙂 Imieninki i Dzień Matki. Rany, dziewczyny jutro pierwszy raz w życiu większość z nas będzie obchodzić Dzień Matki już jako Mamy 🙂))) i już tak do końca życia będziemy mamami 🙂)) jakie to cudowne 😁DDD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...