Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Marta ja również trzymam kciuki i życzę szybkiego powrotu do zdrówka dla Majeczki! A ja idę się pakować, bo jutro na działeczkę. Uwielbiam spacerować z małą nad zalewem 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś tu cicho dzisiaj 😜
nic ja idę ogarnąć i uciekam nyny 😉
w ogóle małemu się coś poprzestawiało znów i w nocy się budzi od dwóch nocy

😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mi Piotrek sicagnal 80litrowy pojemnik ciuszkow na 3-6 dla malej i zabieram sie za przegladanie.No i przy okazji mimi blender tez sie siegnal,bo w tym tygodniu mam plan sama marchewke jej zrobic 😁 A Julka wlasnie odkryla,ze mozna misia chwytac i wkladac go do buzi.To samo z pielucha.I mamy teraz z niej ubaw,ona do buzi,my to odkladamy,a ten maly odkurzacz znowu swoje 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Monisia to Wam zazdroszczę, bo u nas to chyba troszkę potrwa zanim Alan będzie tak robił 😞 no ale cóż..jedno dziecko szybciej się rozwija, inne wolniej. A u nas jeszcze to napięcie jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska kochana,ani sie obrocisz,a Alanek tez tak bedzie robil.Wszyscy mowia,ze dziewczynki sie troche szybciej rozwijaja.Tej kolezanki syn jest dwa miesiace starszy od Julki,a dopiero niedawno zaczal rzeczy chwytac.Kochana,nie ma powodu do stresu.Ona tak bardziej swiadomie dopiero wczoraj zaczela.Za 5 lat bedziemy sie wszystkie z tego smialy,jak to sie zamartwialysmy o takie pierdoly.Wtedy bedziemy na etapie wybitych zebow hihi.Lece w ciuszkach porzadzic,bo juz nie pamietam,co tam mam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No u mnie też Grzesio jeszcze nie chwyta i główki nie podnosi jak leży płasko.Trochę lepiej mu idzie z leżaczka, ale to i tak muszę go złapać za rączki i trochę mu pomóc. U nas jakieś 3 tygodnie temu była fizjoterapeutka i stwierdziła u małego lekko zwiększone napięcie mięśniowe. Pokazała,jak mamy z nim ćwiczyć i mamy kontrolę 10 czerwca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie dzisiaj również rehabilitantka pokazała kilka ćwiczeń, które mamy robić, a jutro do lekarki idziemy, która stwierdzi ile razy musimy mieć tych rehabiitacji i dopiero umówimy się z rehabilitantką.. bo dziś nam tylko pokazała kika ćwiczeń, mimo tego że skierowanie okazało się, że jest do poradni ehabilitacji codziennej czyli pierw do lekarki, która wypisze skierowanie na konkretne ćwiczenia.
No ale dziś go obejrzała nasza rehabilitntka i powiedziałą, że nie jest bardzo zwiekszone to napiecie.. miesnie brzucha musimy ćwiczyć z małym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do wprowadzania pokarmów to ja mam zamiar zacząć jak mały skończy 4 miesiące, ale ja to podobnie ja Salamandra lubię robić wszystko książkowo. Małego od początku wychowuję według Prostego Planu Tracy Hogg i bardzo go sobie chwalę.
Marta trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No nam rehabilitantka pokazała ćwiczenia głównie na zaciśnięte piąstki (np. często robić małemu "kosi kosi łapki" pocierając jedną rączkę o drugą) a także na podnoszenie główki (musimy często ciągnąć małego za rączki do siadu). No i oczywiście jak najczęściej kłaść go na brzuchu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zrobione 😁 😁 Nawet nie sadzilam,ze w pojemniku moglo sie tyle ciuchow zmiescic.Posegregowalam to do prania i wyszlo mi 6duzych reklamowek ciuchow 🤪 🤪 I co najzabawniejsze,to sporo z nich juz teraz jest na nia dobre.A pamietam jak je wkladalam do pojemnika i przezywalam,ze takie duze sa 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisia, tak to juz jest, że nam maluchy rosną... Moja rośnie jak na drożdżach i tak samo miałam jak ty, że te duże ciuchy wkładalam do szafy i myślałam,... ciekawe kiedy ona do niech dorośnie, a to już 🙂 🙂 🙂 Już sporo ciuchów mogę pochować i mi szkoda, bo niektóre takie fajne, a kilka razy tylko założyłam...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Haliszczanka wiekszosc jest nowa,bo tatus mial fiola na punkcie kupowania ciuszkow jak w ciazy bylam,z reszta ja tez...i do teraz tak mam 😁 A reszte rzeczy kupilam na ebayu,badz tez dostalam.Ale to taka moja mania,nie umie sie powstrzymac.Tyle,ze tu ciuszki dla dzieci nie sa drogie,wiec nie jest mi szkoda ich kupowac.Samantko w ten pusty pojemnik wkladalam ciuchy,ktore juz na Julke za male byly,bo trzymam je dla siostry.I tak sie z mezem smialismy,bo jak Julka sie urodzila to wszystko bylo takie duze,a teraz takie malutenkie jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam!Ja tylko na chwileczkę bo ledwo co siedzę tak się dziś narobiłam...okazało się że kolega mojego męża który z nim pracuje w tej Szwecji przyleciał do domu trochę odpcząć i znów tam będzie leciał więc mogę mu podać jedzonko dla męża i ma jutro po to przyjść.Mama dziś zajęła się Olusiem a ja zrobiłam gołąbki,krokiety z kapustą i grzybami,kotlety,schabowe ze schabu,schabowe kurczakowe,nuggetsy z kurczka....eh padam już.
Martuś strasznie mi przykro 😞Mam nadzieję że szybciutko jej przejdzie-biedna malutka 😞Na pewno wszystko będzie dobrze 😘
Tuśka jaka z Was fajowa rodzinka 🙂
Mój Oluś łapie sobie rączki i chwyta zabawki.U dzieci jest różnie jedne wcześniej coś robią inne póżniej i mi się wydaje że niema co się martwić na zapas 🙂
A dziś u nas był ciężki dzień bo Olek cały czas był rozdrażniony i dużo płakał 😞Nie wiem dlaczego to na pewno nie brzuszek...może to ten skok rozwojowy co pisała Gerda 🤔
Albo dlatego że był cały czas z moją mamą a ja siedziałam w tej kuchni 🤔Pierwszy raz tak się zachowywał-oj ja współczuję tym mamuśkom co dzieci popłakują 🤢
Moniś bo ja myślałam że Ty w Polsce chcesz szukać tego mieszkania i dlatego pytałam w jakim mieście 😆
Dobranoc!Uciekam bo naprawdę jestem wykończona 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko no niestety za male sa 😞Wczoraj jej zalozylam,a jak je potem zdjelam,to miala cale paluszki odcisniete 😞Dobra,ja pomykam spac,bo moje kochanie jutro do pracy idzie 😞a tak lubie jak jest z nami w domu 😁 Teraz 3 dni mielismy dla siebie i juz sie przyzywczailam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia wspaniala zona z ciebie:*:*:*Tylko chwalic.A co do mieszkania,to tu pewnie ciezej znalesc niz w Polsce,bo przede wszystkim trzeba patrzec czy grzyba nie ma,a prawie wszedzie jest,do tego jaka okolica,sasiedztwo itd...W tym kraju naprawde ciezko znalesc cos fajnego.To mieszkanie jest spoko,ale to tylko kawalerka jest.Dla nas 2 bylo ok,ale jak juz jest Julka,to trzeba szukac czegos wiekszego,bo nawet nie bede wiedziala kiedy,a mi juz pierda chodzic zacznie,a tu jej ciasno bedzie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No Oktawio narobiłaś się 🙂 Ale mężuś będzie miał rarytasy 🙂 🙂 Ja skończyłam prasować wczorajsze pranie i zmykam spać 🙂 🙂 Strasznie mnie nogi bolą przez te łażenie dzisiejsze, gotowanie i prasowanie... Dobranoc mamuśki :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja bardzo współczuje, mam nadzieje ze to za bardzo nie boli, a jakie były objawy??? Skąd wiadomo ze to ukl moczowy?

Tuska super fora oklask dla waszej super trójki!! 😉
Tuska my to samo mamy ćwiczyć mięśnie brzucha, a jakie ćwiczenia dostaliscie?

Gerda tylko nie wiem jak bo filmik ma kilkadziesiąt mega. Chyba ze na serwer wrzuca i sobie sciagniesz.

Haliszczanka my tez zgodnie z łatwym planem od samego poczatku 😉 a co do rehabilitacji to neurolog tez Aleksa podnosiła za rączki do siadu i glowy nie trzymal natomiast ortopeda stwierdził ze to wysoce nie profesjonalne i ze na brzuszku nie kłaść do 3 miesiąca i ja juz sama nie wiem kogo tu słuchać, a ortopeda prywatny podobno dobry.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...