Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dg to jest plan z tej książki Język niemowląt, chodzi w nim o to, że dziecko codziennie śpi, je, bawi się,kąpie o tych samych porach. Dzięki temu można sobie zaplanować dzień. Ja w połowi też już tak robię, wiem kiedy wstanie rano, kiedy ma ochotę na drzemkę, zabawę, jedzenie i kiedy kąpiel ;-)
Salamandra, a mi właśnie ortopeda wręcz kazał dużo na brzuch kłaść Pawła. Co lekarz to co innego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia Aleks ma nawet takie zalecenie wpisanie po wizycie u orto z bioderkami, a znajoma była gdzieś prywatnie i wlasnie jej orto powiedział cos skrajnie odwrotnego, co lekarz to "zwyczaj" 😞

Haliszczanka Łatwy plan zakłada ze trzymamy sie cały czas cyklu w niezmiennej kolejności 1. sen 2. jedzenie 20-40 min, co minimum 2,5-3h 3. Aktywność w tym przewijanie kąpiel ćwiczenia
Moim zdaniem książka jest świetna i uczy jak nie rozpiescic dziecka i jak rozpoznawać jego komunikaty, nie gruba a ma duzo info przydatnego. Jak podasz mail do siebie to Ci wyślemy PDF w księgarni koszt około 25zl.

Dziewczyny któraś dostała ten termometr z Lidla i sprawdziła, warto go kupic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia Twoj maz to ma wielkie szczescie, ze ma taka zone jak Ty. Napewno bedzie sie cieszyl, ze mu tak duzo jedzonka przyszykowalas..
Salamadnra objawy byly takie, ze Maja bardzo plakala, a juz od dluzszego czasu byla spokojna. Nie chciala jesc i nie sikala. A pani dr zobaczyla zaczerwienione krocze i kazala zrobic badanie moczu no i wyszla infekcja. Dzisiaj na szczescie jest juz lepiej ale musze dawac jej wode caly czas.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Dopiero dzis rano mialam czas na brzuszek. Od fryzjera wrocilam o 19... M jak mnie zobaczyl to stwierdzil, ze nie da mi isc spac ;D a ja sie balam, ze dziecko mnie nie pozna :P hehe potem sie pochwale.
Ale masakra, bo dzis ma byc okolo 30 stopni... To nawet na spacer za goraco... Bo moj Antos na goracu placze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny. Wkurzyłam się i muszę to z siebie wyrzucić, bo męczy mnie od wczoraj. Dzwoniłam do pracy dowiedzieć się jak im idzie, a siedzę z 3 dziewczynami (dwie mają dzieci, jedna nie). No i gadałam z tą bezdzietną i mówi, że w środę idą do kina i czy nie pójdę z nimi. Ja mówię, że nie, bo ja karmię małą co godzinkę (tak się domaga) i nie chce żeby mąż w tym czasie dawał jej modyfikowane. No i ta kumpela mówi, że one w biurze gadały, że ja zdecydowanie za często małą karmie i że powinnam ją przyzwyczaić do jedzenie co 3 godziny. Wkurzyłam się strasznie, bo mi tak nagadała. Ja wiem, że Amelka je często ale je mało. Do tego jest szczuplutka, nie jest gruba. Okaże się że będę chciała jej dawać co 3 godziny i będzie słabo na wadze przybierała. Tym bardziej, że matka wie najlepiej co jest dla dziecka dobre. Oczywiście, że chciałabym żeby jadła rzadziej, ale przecież jej do tego nie zmuszę, a słuchać będę lekarzy, a nie ludzi którzy wiedzą wszystko najlepiej. Poczułam się wczoraj jakbym była złą matką i krzywdę dziecku robiła 😞. Przepraszam za rozpisanie, ale musiałam się pożalić 😞((.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szarla to jakas bzdura! Nie sluchaj tych kolezanek, a zwlaszcza nie tej co nie miala dzieci. Ty wiesz doskonale co robic...Jedyne wyjscie to moze odciagniecie troche mleka i podanie z butelki? ale to tylko jak bardzo zalezy Ci na wyjsciu. To nic zlego, ze karmisz co chwilke, teraz sa upaly to nasze dzieci chca pic i moge na piersi dluzej siedziec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 🙂. Nie ściągnę tyle żeby wyjść. Bo to z godzinę dojazd, 2 godziny film i godzinka powrót. A nie zależy mi na kinie, szczególnie po wczorajszej rozmowie. Dziewczyna nie mogła skumać, że w tym wieku jeszcze karmi się na żądanie. Hehe, dobrze, że nie wiedzą, że ukratkiem szukam innej pracy :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka koniecznie pokaż fryzurkę 🙂. Ja to się zabieram za ścięcie włosków chociaż troszkę mi żal, bo mi długo rosną :/. Tylko że Amelcia uwielbia mnie za nie trzymać 🙂. Jak miałam 15 lat to trwałą miałam. Też bym sobie teraz zrobiła, ale strasznie włosy niszczy, a ja mam mega cienkie 😞.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Wczoraj mnie nie było bo najpierw poszlam do lidla i na spacer z kolezanka a po obiadku pojechalismy na rehabilitacje! Jestem zadowolona bo rehabilitant bardzo mala chwalił, powiedzial ze spolecznie sie bardzo dobrze rozwija. Pytałam tez o chwytanie zabawek i powiedzila zeby sie nie martwic bo na to jeszcze czas, pytalam tez o podnoszenie glowki i mowil ze moze sama tak robic byle tylko jej nie pomagać no i pytalam tez o podnoszenie pupy do gory bo zaczela mi ostatnio unosic pupcie, zapiera sie nogami i ja podnosi do gory i takich sytuacji kazał unikac bo powiedzial ze w ten sposob maluchy cwicza miesnie grzbietu a i tak maja je dosc silne,a mamy skupic sie na cwiczeniach wzmacniajacych miesnie brzuszka!
Jak widzialam co on z nia wczoraj wyprawial to bylam w szoku ze ona tak potrafi! Z jego pomoca pelzala do przodu, turlala sie i siadala! A jak sie jej podobalo caly czas sie smiala!
No i okazalo sie ze w niektorych cwiczenia to lewa strona jest slabsza a nie prawa A udar miala po lewej wiec prawa powinna byc slabsza! Dolozyl nam cw na roczki bo za bardzo ma przywiedzine kciuki i moze dlatego nie chyta! I takie cwiczenia na poduszcze zeby cwiczyla pozycje pionowa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandra, no ja właśnie stosuję ten Plan. Mam Język Niemowląt w wersji papierowej od siostry i mam jeszcze drugą książkę Tracy Hogg pt. Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze. W tej drugiej są opisane dzieci aż do drugiego roku życia. Moja siostra właśnie wychowywała drugą córkę wg. tego planu i poleciła mi to. Grzesio na samym początku zasypiał po jedzeniu, ale teraz się już przyzwyczaił, że po mleczku jest czas na zabawę. Do niedawna mieliśmy 4 takie 3-godzinne cykle w ciągu dnia i cztery drzemki. Teraz jednak przeszłam na dwie krótsze drzemki (ok. 1 godziny i jedną dłuższą (ok. 2, 5 godziny). Każdy dzień wygląda u nas mniej więcej tak samo. Staram się, żeby mały zasypiał i jadł o tych samych porach. Bardzo to jest fajne, bo on ma taki uregulowany rytm a i dla mnie dużo łatwiej jest rozpoznać jego potrzeby. Grzesio od początku śpi w swoim łóżeczku a usypianie w tym momencie polega już na tym, że go owijam, kładę do łóżeczka pogłaskam chwilę po główce i wychodzę. Zaglądam po 10 min a on zazwyczaj już śpi 🙂 A u Ciebie to zdało egzamin?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale sie rozpisalam!
A teraz moge nadrobic!
Marta przykro mi z powodu choroby Majeczki ale mam nadzieje ze bedzie dobrze i szybko to wyleczycie!
Szarla ja tez uwazam ze nie powinnas sie przejmowac tym gadaniem kolezanek! Kazde dzieciatko jest inne i potrzebuje czego innego a widocznie mala chce jesc co godz i byc dzieki temu blisko mamusi!
Tuska piekna z Was rodzinka! Ja tez musze zrobic zdjecie ale nie ma kiedy!
Pisalyscie wczesniej o pampersach wiec my juz od ponad miesiaca jedziemy na 3 bo 2 byly zdecydowanie za male!
A jesli chodzi o wprowadzanie nowego papu to ja chcialam do 6miesiecy dawac tylko piers ale musze zaczac od 4 bo po macierzynskim do pracy musze wrocic a chcem zeby jadla juz jakies zupki do tego czasu! Moja mamanamaiwla mnie zebym juz zaczela cos innego jej dawac ale ja jeszcze poczekam te miesiac i tak zleci szybko!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tego co czytam to co druga z Nas musi na rehabilitacje chodzic!Ale moze to i lepiej bo przynajmniejdzieci beda pod kontrola!
My jak wczoraj bylismy w tym osrodku to byly na dworzu (bo bylo goraco) zajecia dla dzieci z zespolem Downa i ich rodzicow! Takie maluchy paro miesieczne do dwoch trzech latek! Jeden chlopiec podszedl do Nas z mama i zapytal czy moze popatrzec na dzidze, a mama wyjasnila ze jeszcze nie widzial takich malych dzieci i tak mu sie Kornelka spodobala ze nie chcial isc do domu! Fajny maluszek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No słucham tylko siebie :P. Edytko Kornelka pewnie rozwija się szybciej niż wszystkie dzieciaczki na brzuszku 🙂. Na pewno jest już super i zaraz śladu po udarze nie będzie, albo już nie ma 🙂. Cieszę się, że rehabilitacja dobrze idzie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Szybciej to moze nie, ale napewno swoim rytmem! Niestety niedotlenienie sie nie cofnie ale mozg przejmie kontrole tego obszaru, taka mam nadzieje!
A zapomnialam wspomniec ze teraz to dopiero 4 lipca mamy przyjechac, wlasnie dlatego ze tak dobrze jest! I moze dzien mamy byl do dupy ale wczorajszy wynagrodzil mi wszystko!
A i powiedzial ze musimy uwazac bo Korni jest bardzo spostrzegawcza i za miesiac dwa moze juz wymuszac! A maz powiedzial ze ona juz nas ustawia to sie facet zaczal smiac!
Ciagle cos nowego mi sie przypomina i dopisuje!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiedzialam ze o czym zapomnialam pytalam o to czy moge ja w nosidelku nosic i narazie do lipca kazal sie wstrzymac wiec Martus bardzo Cie prepraszam ale na razie nie bede kupowac bo moze sie okazac ze malej nie bede mogla w nim nosic! Ale jak do tej pory nie sprzedasz a rehabilitant pozwoli to sie odezwe w tej sprawie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Czesc dziewczynki.Przede wszystkim Edytko niesamowicie sie ciesze 🙂 🙂Mowilam ci kochana,ze bedzie dobrze.Martus z Majeczki tes sie tak samo ciesze,ze juz lepiej 🙂Kurcze,ja sie o wasze dzieciaczki martwie tak samo jak i o moje.Chyba naprawde jestesmy taka wielka brzuszkowa rodzina 😁 Szarla rob tak,jak ty uwazasz i nie patrz na innych.Matka najlepiej wie,co jest dla jej dziecka najwazniejsze.Salamandra ja mam ten termometr od siostry i chcialam sobie swoj kupic.Wczoraj caly dzien po lidlach jezdzilam i dupa 😞 Ale goraco go polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...