Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Oj Monisiu mylisz się.. Takie dziecko bardzo dużo już rozumie... Pamiętam jak mój brat miał 2 latka.. był już mądrym chłopcem, (a dziewczynki więcej i szybciej zaczynają kumać :P), teraz ma 6 🙂 🙂 Pamiętam dokładnie jak to było, bo opiekowałam się nim jak mama późno wracała z pracy... Ja małego po szkole odbierałam z jego szkoły, zajmowałam się nim i mam już doświadczenie z takimi dziećmi... 🙂 🙂 A myślę że operację będzie miała między 2 a 3 rokiem życia....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
dziękuję Samantka - chyba się udało, filmik trochę pocięłam, bo za długi był... 😮

oj, chyba jednak nie...

spróbuję jeszcze raz 🤢

no niestety 😞 cały czas po wgraniu wykazuje bład - coś nie tak z ichniejszymi serwerami 🤨


u mnie to samo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu czekalam na wiadomosc od Ciebie i strasznie mi przykro ze czeka Was operacja az sie poplakalam! Ale kochana nie zalamuj sie bedzie dobrze Musi być! Julka jest dzielna i kochana poradzi sobie ze wszystkim tylko my mamay tak panikujemy!
A jesli chodzi o drugie dziecko to Cie rozumiem ze sie zastanawiasz! Ja chcialam miec co najmniej 3 ale teraz to sama nie wiem bo jes ryzyko ze u drugiego malucha tez moze dojsc do udaru i ciagle sie zastanawiam czy jak by tak bylo czy nie byloby gorzej niz u Kornelci! Musze jeszcze porozmawiac ze swoim ginekologiem, a najgorsze ze nie znamy przyczyny udaru!
Ale dosc o mnie kochana trzymam kciuki bardzo mocno za Was, usciskalabym cie teraz mocno na pocieszenie! Jak co to sluze ramieniem!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje Edytko za mile slowa.My chcielismy miec parke.Nam dzis pani zaczela sypac liczbami i az mi sie goraco zrobilo..I szczerze naprawde zastanawiam sie,czy powinnismy sie zdecydowac na drugie dziecko.Bo paluszki mozna zoperowac,ale jesli np rozwoj plodu by sie zatrzymal na 22 tygodniu to juz nic by nie mogli mi pomoc.Oni w tym szpitalu znaja sie na rzeczy i pani doktor uswiadomila mi wiele rzeczy.A ze cholestaze w nastenej ciazy bede miala to jest prawie pewne...No coz,narazie nie mam co gdybac,bo mam tego malego szkraba na ktorego przelewam cala moja milosc 🙂I najwyzej bedzie jedynaczka.Moj maz jest i nie narzeka 🙂Dla ciebie tez oklask za to ze jestes:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziekuje to bardzo mile!
Co my bysmy zrobily bez tego brzuszka Wiec wielkie dzieki dla Admina za te stronkę!!!
Tyle wparcia tutaj mozna dostać i dac jka nigdzie indziej!
Monisiu musimy sie jakos trzymac "Co Nas nie zabije to Nas wzmocni" te slowa to juz moje zyciowe motto sie robi! 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia wyobrażam sobie tylko, co czujesz... - pomyśl o tym w ten sposób, że te głupie leki nie zdołały córuni nic zaatakować 🙂
Sama widzisz, jak świetnie Ci się Julcia chowa: zdrowa, grzeczna, zdolna i potrafi już odróżnić delicje od angielskich "cookies-ów" 😁 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

admin napisał(a):
Niunia26 napisał(a):
Gerda napisał(a):
Adminie trochę namieszałeś w numeracji 😮

Zgadzam się, jakoś tak głupio teraz ;-(

Przeczytajcie sobie TEN WĄTEK, to dowiecie się o co chodzi.


ok, teraz rozumiem i przyznaję oklask dla zrealizowanej idei
...za 67 minut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda ale mnie rozbawilas hihi.Ja wlasnie sobie tak to tlumacze,ze nigdy nie jest tak zle,zeby nie moglo byc gorzej.A Juli jest zdrowym i szczesliwym dzieckiem i tylko bogu za to mozna dziekowac.A paluszek sie zrobi 😉I dobrze,ze jestem tu,bo przynajmniej wiem,ze zrobia to w swietnym szpitalu.A narazie musze sie skupic na mojej lobuziarze,bo wlasnie tak uderzala w misie nad glowa,ze az sie po buzi podrapala 😁 A marcheweczke wciagala,az jej sie uszy trzesly.Sama buzke do niej otwierala 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Samantko to juz jest postanowione,ze operacja bedzie miedzy 1,5-3 lat.A co do drugiego dziecka,to zobaczymy,jak to bedzie za kilka lat.Bo narazie to oboje nie chcemy 😞


Monisia nawet tak nie mów!!! Jestes super człowiekiem i cudowna Mamą tacy ludzie powinni miec jaknajwięcej dzieci bo wyrosną z nich kolejni wspaniali ludzie. Zobaczysz wszystko bedzie w przyszości dobrze - Julka chyba najlepiej i naszybciej rozwija sie ze wszystkich naszych brzuszkowych dziecie a to wszystko dzieki Tobie i Twojemu radosnemu i opiekunczemu podejciu. Więc głowa do góry bo z usmiechem wszystko jest łatwiejsze 🙂

ĆWICZENIA od NEUROLOGA
W końcu udalo sie - filmik wgrał się http://imageshack.us/clip/my-videos/405/jxq.mp4/
Dajcie znać czy działa. To sa ćwiczenia na wiotkość osiową od pani neurolog (polecana i bylismy prywatnie wiec chyba dobre) żeby mięśnie brzucha wzmocnić - pomogło fasol zaczął nogami do nieba wywijać i brzuszek już twardy a nie taki flaczek i być moze ze pomogły tez na kolki 🙂

I jeszcze zanim północ wybije chciałam złożyć życzenia z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich brzuszkowych dzidziusiów i ich cudownych Mam - żebyśmy wszyscy byli zdrowi i radośni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniś kochana ja wiem że to Cię dołuje to w końcu operacja i jeszcze nie można się z tym wszystkim szybko uporać tylko trzeba czekać...ale musisz właśnie na to spojrzeć że mogłoby być gorzej a tak jest wesołą zdrową dziewczynką i dobrze się rozwija 🙂Przejdzie tą operację i już będzie miała wszystko ok z tymi paluszkami i w tak wczesnym wieku to tak bardzo tego nie odczuje...a co do kolejnych dzieci rozumiem Cię ale trzeba się cieszyć tym co się ma a masz śliczną córeczkę....ja mam synka i chociaż nie miałam żednej cholestazy i nie ma żadnego zagrożenia dla kolejnej ciąży a kolejne chciałabym mieć to nie wiem czy będę miała bo nie wiem jak to się w życiu ułoży...na razie nic nie planuję cieszę się że mam dziecko i jestem spełniona jako kobieta i mama i Ty też przecież a są kobiety co wcale nie mogą mieć więc my mamy na prawdę wielkie szczęście 🙂Tak więc głowa do góry!-I jeszcze męża masz co Cię tak kocha i dba o Ciebie tak ze nawet się zastanawia jak chłonne podpaski ma Ci kupić 😉
Gerda oklask dla Ciebie!Strasznie lubię czytać to co piszesz 🙂Coś pisałaś o wadze Patryczka i nie mogę znależć...ile waży?
Niunia dla Ciebie oklask za znaki rozpoznawcze 😁-ależ się uśmiałam 😁-zawsze coś wymyślisz takiego fajowego... 🙂Oj aż zła jestem że nie mogę do Was dziewczyny dołączyć....Ja mogłabym się ewentualnie spotkać w Warszawie jakby któraś z Was kiedyś odwiedzała Wawę to ja chętnie dojadę 🙂
Trochę wczoraj śledziłam to co pisałyście ale tak z doskoku i nawet już nie pamiętam 😞-mam nadzieję że mi to wybaczycie...Dziś też jestem padnięta bo wczoraj mały obudził się o 6 i już nie kładłam się spać chociaż on jeszcze zasnął bo smażyłam te kotlety przygotowane i inne rzeczy dla męża...(a przypomniało mi się że mnie chwaliłyście więc dziękuję ☺️-ale to żaden wyczyn bo go kocham 🙂...hehe koledzy z pracy zazdrościli że mu żona tyle pyszności posłała 🙂 )-wracam do tematu-obiad zakupy i wogóle tak się nalatałam cały dzień...a póżniej pół nocy robiłam projekt dla klienta i rano dziś wstałam bo zafundowałam Olusiowi szczepienie w Dzień Dziecka 🤢
Całkiem mi wyleciało z głowy jak umawiałam wizytę...ale plus był że nie było żadnych dzieci i od razu weszliśmy 🙂
Strasznie się spłakał biedulek 😞-a mama wyszła upocona że hej-z pogody i z nerwów...
A więc Olek jest zdrowy jak rybka 🙂Waży 5900-waga pokazywała 6 coś ale odjęli na body i pieluszke...ma 67 cm 🙂Lekarz powiedziała że mogę zaczynać podawać soczki dla dzieci ale tylko po łyżeczce...ja się wstrzymam jeszcze ze dwa tygodnie z nimi i dopiero mu podam 🙂
Jeszcze coś chyba miałam napisać ale już nie pamiętam...strasznie dużo piszecie 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MonisiaD napisał(a):
Sorki,ze dopiero pisze,ale wlasnie weszlismy do domu.Mielismy dzis robione przeswietlenie i wyszlo,ze Julka ma w obu palcach od polowy podwojne kosci.Normalnie palec sklada sie z 3 kawalkow,a ona ma 5 kosci i trzeba bedzie to zoperowac.Musimy poczekaz,az zacznie chodzic,zeby sprawdzic jak sie kosci uloza.Za rok na 06.06 mamy kolejna wizyte,wtedy tez zrobia kolejne zdjecie i jak dobrze pojdzie to ustalimy date operacji,bo ma byc zrobiona miedzy 18 miesiacem a 3 latami 😞 😞Pani doktor tlumaczyla nam dzis,jak bedzie to robic,ktore kosci bedzie musiala usunac,ktore sciac,zeby nadac inny ksztalt.Nie wiem,jak ona to zrobi,ale z dwoch malych chce wyciac kawalek kosci,ta reszte jakos zlaczyc i stworzyc nowy palec.Zrobilo jej sie to prawdopodobnie jako efekt uboczny tych lekow,ktore w ciazy na cholestaze bralam..Przez te tabletki ja tez mam kamienie,bo od razu sie mnie zapytali,czy je wykryto.No,ale w dupie ze mna.Moglibysmy nie godzic sie na operacje,ale wtedy Julka moglaby miec w przyszlosci problemy z doborem butow,wiec w zasadzie nie mielismy wyboru.Chce mi sie plakac.Pocieszam sie tylko tym,ze beda ja operowac w tym szpitalu,a to jest najlepszy szpital dzieciecy w Europie.I operuja tam dzieci z roznych krajow.Dzis jak tam bylismy,to przywiezli dziewczynke z Belgii.Z reszta jak sie napatrzyalm na te wszystkie biedne,chore dzieci to stwierdzam,ze i tak mamy szczescie.Pelno tam bylo dzieci,za ktore oddychaly takie maszynki,albo byly sparalizowane,badz nieprzytomne 😞 😞Z reszta to sa paluszki,ktore moga zoperowac,a cholestaza mogla spowodowac wiele innych duzo grozniejszych powiklan.No coz,nie tak sobie wyobrazalam nasz pierwszy dzien dziecka.Wiem,ze za pare lat o tym zapomnimy,ale narazie musze sie z ta mysla oswoic 😞

A jakie brałaś leki na cholestazę? bo ja ursopol i esentile fote.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Salamandro dziekuje za cieple slowa:*:*Ale tu bardziej chodzi o cholestaze niz moje widzimisie.Bo pani doktor wyjasnila,ze w drugiej ciazy pojawia sie szybciej i przebiega duzo drastyczniej..Z reszta narazie i tak nie ma o czym myslec,bo musze najpierw jednego szkraba podchowac 😉Tatus ja wlsnie karmi i zaraz polozy do spania.A jutro ide ja wazyc.Nusia termometr jest naprawde swietny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogole to powiem wam jaki mialam dzis rano ubaw.Poszlam spac w samych majtkach,bo goraco w domu bylo.Rano ja nakarmilam i wzielam do nas do lozka.A ta sobie znalazla zabawe-lapala mnie za cycka i sie cieszyla.A co sie reka zsunela to zbulwersowana spowrotem ja na cycka zarzucala i znowu sie cieszyla.I tak przez godzine 😁 Nawet by mi przez glowe nie przeszlo,ze dziecko moga takie rzeczy bawic 😉Beata puch ja codziennie bralam kwas ursedycholowy(polski ursocam)3 razy dziennie po 2 tabletki,do tego zelazo,bo mialam anemie oraz 10ml witaminy K.Oktawio ja caly czas pisze o tym,ze mam najwiekszy skarb w domku,wiec nie mam co narazie myslec o drugim.I tak planowalismy drugie gdzies za 3 lata najwczesniej,zebym mogla cala milosc na mojego promyczka przelac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja mam komputer u Olusia dlatego mam wyłączony głos i oglądałam filmik bez głosu...-jutro zobaczę z głosem...Jaki prześliczny ten Twój Fasolek!Nie widzę żeby ktoś go tak turlał z brzuszka na plecki i odwrotnie-czy on się sam przekręca jak troszkę mu się pomoże?
Salamandra jakie ładne masz stopy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...