Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

eMCia - rzeczywiscie też bym sie wkurzyła, choć uważam, że rezygnacja z usług przychodni byłaby zbyt pochopna 🤨
Ja to za każdym razem, jak ide z Patryczkiem do lekarza to ma albo jakieś ślady od uderzenia rączka albo zadrapania, jak taki mały rozbójnik 😁 😁 😁
Jeśli chcecie korzystac z porad pediatry prywatnego to najlepiej, jak terminy tego wymagają w przychodni albo jest nagła sytuacja w innym wypadku szkoda trochę... Mam nadzieję, że lekarz podchodzi bardziej profesjonalnie niż pielęgniarki, poza tym zwróciłabym im uwagę - a może ta dzidzia z odciśniętym smokiem była ofiarą przyklejonego smoczka (przypomina mi się ta historia z plastrem) 😁 😁 😁

Kurcze a mój Patuniek znowu miał pienistą kupke a wczoraj lekarz stw, że juz ok - opiszcie mi prosze, jak wygladają zdrwe kupy Waszych pociech na mleku modyfikowanym ...szukałam nawet w necie jakichś zdjęc a tam tylko "d***" 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ojej Emka co za wstrętne i głupie babska. Wyobrażam sobie jak okropnie musisz się teraz czuć. Gadają takie co im ślina na język przyniesie i nie pomyślą,że ktoś się może tym przejąć. Pierwszy raz słyszę taką głupotę, że powietrze opala. Słońce opala, koniec kropka a takiego maluszka to absolutnie na słońce wystawiać nie można. I to Ty najlepiej wiesz,jakie Twój synek robi postępy i nie powinno się tego oceniać po 3 minutowym przeglądzie w przychodni, gdy dziecko jest na pewno zestresowane. Wiem po swoim synku, że w domu, w znanym otoczeniu dużo lepiej wychodzi mu podnoszenie główki, chwytanie itd. Także nie martw się głupimi babskami, bo to jest oczywiste, że jako matka chcesz dla synka jak najlepiej i na pewno żadnej krzywdy mu nie robisz. Szczerze mówiąc dla mnie samo to, że karmisz Antka piersią jest godne podziwu i świadczy o tym jak bardzo potrafisz się dla niego poświęcić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech Emcia współczuję, ale faktycznie rezygnowanie z przychodni byłoby zbyt pochopną decyzją. No ale haliszczanka ma rację czasem to by mogły się takie babska ugryźć w język i nie gadać co im śłina na język przyniesie.. niech zachowają to dla siebie jak takie głupoty mają gadać!!! A ten komentarz o biciu to już w ogóle masakra! Mój Alan wiecznie podrapany albo raz miał guza, bo za bardzo się walnął rączką..a raz siniaka na czole miał też jak przywalił mi z dyńki w nos.. może one uważają, że takie dzieci nie mogą sobie nabić siniaków same, bo są za małe i tylko leżą?? 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):


Kurcze a mój Patuniek znowu miał pienistą kupke a wczoraj lekarz stw, że juz ok - opiszcie mi prosze, jak wygladają zdrwe kupy Waszych pociech na mleku modyfikowanym ...szukałam nawet w necie jakichś zdjęc a tam tylko "d***" 😁 😁 😁

Gerda u Grzesia kupy są koloru pomarańczowego a konsystencją trochę przypominają musztardę, choć ostatnio są jakby gęstsze. Kupkę robi najczęściej jedną dziennie ale czasem zdarza sie i 2-dniowa przerwa. Aha, w kupce są takie grudki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka nie przejmuj sie ! Jestes super mama i wiemy, ze chcesz dla maltkiego jak najlepiej..
Jesli chodzi o mierzenie to ja sie pytalam ostatnio pediatry, zeby Maje zmierzyla, ale powiedziala, ze teraz sie nie mierzy, bo niedokladny pomiar jest, bo dzieci juz sa wieksze..wiec moze dlatego ten blad.
Maja tyle samo wazy co Twoj Antek 🙂 Podobnie tez wazyli, bo Maja 3200 jak sie urodzila..Ale nie wiem ile ma cm i dzisiaj musze ja zmierzyc, ale teraz jest na dworze z dziadkiem. Moja jest taka grubiutka a Twoj taki szczuply..A mowilas kiedys, ze on za malo wazy?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj Emcia nie myśl o tych głupich babskach. Jakiś nawiedzone chyba są. Głupie krowy i tyle.
Pawliś w końcu popływał na tarasie w basenie i był zachwycony, nakrzyczał na mnie, że go już wyciągam ;-) Gerda, a my możemy z chłopkami do AquaParku chodzić, bo mają basen dla niemowlaków. Za miesiąc idę i jeszcze taka jedna koleżanka z córcią będzie chodzić, raz w tygodniu, co Ty na to>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny! Ja już wróciłam z działeczki, bo idę dzisiaj do gina, żeby ocenił co robić z moimi miejscami gdzie byłam szyta. Z racji takiej, że mnie beznadziejnie pozszywali i mam jakieś grudki, które bolą :/. A jutro jedziemy do Człuchowa do teściów. Także robię na szybkiego pranie i nie daję rady nadrobić tyle stron. Wiem tylko tyle, że Emka miała do czynienia z głupimi babami w przychodni. Nie przejmuj się! Dla swojego dziecka jesteś najlepsza mamusią pod słońcem! A głupie baby niestety są wszędzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia Ty widzę że odważna jestes ja nawet baseniku na tarasie w tym roku nie planuje.
Emka normalnie szok co za kretynki. Ja Agatkę chowam przed słońcem i też blada jest. A i tak staram się smarowac ją kremem przeciwsłonczym. Nie słuchaj głupich bab.Przychodnię mi się wydaje że możesz zmienić teraz nie ma już chyba rejonizacji. Po co płacić prywatnie chyba że lekarz kiepski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia26 napisał(a):
Oj Emcia nie myśl o tych głupich babskach. Jakiś nawiedzone chyba są. Głupie krowy i tyle.
Pawliś w końcu popływał na tarasie w basenie i był zachwycony, nakrzyczał na mnie, że go już wyciągam ;-) Gerda, a my możemy z chłopkami do AquaParku chodzić, bo mają basen dla niemowlaków. Za miesiąc idę i jeszcze taka jedna koleżanka z córcią będzie chodzić, raz w tygodniu, co Ty na to>


Kochana ja na razie się wstrzymam, Patryczek jest nieco młodszy od Pawełka, poza tym do Sopotu cięzko mi się bedzie dostać z małym;/
Za to chce dołączyc do Klubu Mam 🤪 🤪 🤪 Niunia może tez jestes chętna, spotkania sa co 2 tyg, raz w Gdyni a raz w Gdańsku 🙂 Brakuje mi towarzystwa a i Patryczek będzie miał obycie z innymi dziećmi 🙂 Ja tu taka samotna... 🤨
Haliszczanka dziekuję za opis, no wlaśnie myślałam, że ta konsyst musztardy to zbyt rzadka... no i oklask za odpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no za Chiny nie moge wrzucic tego filmiku 😠 nawet po

Adminie a moze by popracować nad możliwością wrzucania filmików naszych pociech na jakiś "czasowy" serwer. Nie wiem, czy to możliwe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za darmoszkę Kochana 😁 Własciwie to głównie spotkanka mam z dziećmi od O-3, wpisz sobie w google: klub mam Gdynia, nie wiem bowiem, czy mogę tu jakieś linki na forum zamieszczac..

własnie się zagapiłam, bo spokanko było dzisiaj 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny a ile teraz wasze maluszki jedzą (te butelkowe bo z piersi to wiadomo nie wiadomo) Bo ja daje Agatce butelkę dwa razy dziennie i widzę że 120 ml to jej mało. Wieczorem to teraz robię tak że daję jej butlę a potem pierś i zje wszystko bo potem odciągam laktatorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny czy Wy juz rejestrowalyscie maluchy na kontrole okulistyczna w trzecim miesiacu? Bo ja juz bylam jak mala miala trzy tygodnie ale milam jeszcze raz przyjechac 30.05 ale że mialam rehabilitacje to odwolalam i dzwonilam dzisiaj to zapisali Nas na 9.06!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dg ja daję małemu mleko ze 150 ml wody (to ok 170 ml gotowej mieszanki) ale całą taką butlę tylko czasami zjada. Najczęściej to je ok 150 ml.
Edytko ja to wcale się na taką kontrolę póki co nie wybieram, bo mnie nawet nikt nie poinformował, że trzeba. O bioderkach owszem pediatra powiedział ale o kontroli okulistycznej nic a nic. W przyszłym tygodniu idę na szczepienie to się o to podpytam.
Gerda,dziękuję za oklask! mój pierwszy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maja_P napisał(a):
Emka nie przejmuj sie ! Jestes super mama i wiemy, ze chcesz dla maltkiego jak najlepiej..
Jesli chodzi o mierzenie to ja sie pytalam ostatnio pediatry, zeby Maje zmierzyla, ale powiedziala, ze teraz sie nie mierzy, bo niedokladny pomiar jest, bo dzieci juz sa wieksze..wiec moze dlatego ten blad.
Maja tyle samo wazy co Twoj Antek 🙂 Podobnie tez wazyli, bo Maja 3200 jak sie urodzila..Ale nie wiem ile ma cm i dzisiaj musze ja zmierzyc, ale teraz jest na dworze z dziadkiem. Moja jest taka grubiutka a Twoj taki szczuply..A mowilas kiedys, ze on za malo wazy?

Marta on po prostu jest długi i dlatego przy tej wadze się chudziutki wydaje... no chociaż według tych pań z przychodni urósł 1 cm w ciągu 6 tygodni... a ja czytałam, że w I kwartale dziecko średnio 10 cm przybywa, więc skoro przy urodzeniu miał 57, to 62 po 3 miesiącach to trochę mało. No i ja widzę nawet po ciuchach, że on jest dłuższy. A Maja jaka jest długa?
W ogóle to jutro pójdziemy do drugiej przychodni gdzie jest więcej pediatrów i może po prostu przepiszemy tam małego. Szczepienie kilka dni będzie musiało poczekać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położywszy miarę na kanapie i obok Patryczka wyszło mi 63 cm, czekając aż wyprostuje nóżkę (mierzyłam do piętki) ze stopą ok 67/68 😜

jak się urodził miał 55cm a wazy 5450 - tez jest długi i chudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A to kilka fotek z dzisiaj 🙂
Antoś zafascynowany lusterkiem... mały narcyz rośnie :P

[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/839/dscf6715.jpg/][IMG]http://img839.imageshack.us/img839/6442/dscf6715.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]

A tak się cieszę z nowej zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...