Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hey kochane.Ja dopiero do domku dobrze weszlam.Na dzien dobry emka oklask za piekny awatar 🙂I radoche na macie.Daj mi namiary na przychodnie,to ja panie rozstrzelam hihi 🙂Co do mleczka to Julka 3 razy dziennie wipija 120 a 2 razy nawet i 170 😁 Bo dwa razy w ciagu dnia robie jje 180-w poludnie i na noc.Bylismy dzis na masazach znowu i Juli znowu spi.Wiem,ze dzialaja uspokajajaco,ale,zeby az tak.postaram sie za tydzien nagrac,ale i tak nie dam rady tak dlugiego filmu wrzucic 😞DG3003 dzis rozmawialismy o kupkach i problemach...A wiec na problemy z kupka,a wlasciwie jej brak powinno sie dziecku dawac lyzeczke soku pomaranczowego albo grejfrutowego.I mozna to dawac codziennie nawet o ile taki problem wystepuje,bo nie przyzwyczaja to ukladu pokarmowego do pracy za niego.Mowilismy tez o dokarmianiu dziecka i wielu innych fajnych rzeczach.Juz sie nie moge przyszlego tygodnia doczekac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Z tym mierzeniem to dziwnie jest bo ja mierzylam mala trzy razy zawsze w ten sam sposob i wyszly mi trzy rozne pomiary, niewiele sie roznily 1 lub 2 cm ale u takich maluchow to duzo! Zalezy tez jak zostaly zmierzone po porodzie bo moze sie okazac ze mialy wiecej lub mniej i teraz jest zbyt mala lub duza roznica! Jutro sprobuje znowu bo mala dzis marudna tosie rozplacze!
Monisia moze uda Ci sie nagrac i pokazac nam taki masaz bo ja to wszystkiego sprobuje zeby mala wiecej spala i nie plakala tak!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haliszczanka napisał(a):
dg ja daję małemu mleko ze 150 ml wody (to ok 170 ml gotowej mieszanki) ale całą taką butlę tylko czasami zjada. Najczęściej to je ok 150 ml.
Edytko ja to wcale się na taką kontrolę póki co nie wybieram, bo mnie nawet nikt nie poinformował, że trzeba. O bioderkach owszem pediatra powiedział ale o kontroli okulistycznej nic a nic. W przyszłym tygodniu idę na szczepienie to się o to podpytam.
Gerda,dziękuję za oklask! mój pierwszy 😁

Ja przy wypisie ze szpitala dostalam takie dwie pieczatki do ksiazeczki zdrowia jedna o wizycie u ortopedy w 1 miesiacu zycia i druga wlasnie u okulisty w trzecim miesiacu! Dlatego pytam czy Wy tez idziecie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A my mieliśmy kiepski wieczór. Amelcia darła się z godzinę, zrobiła mega rzadką kupkę i zasnęła. Była cała blada, aż się wystraszyłam, że to może być rota wirus. Teraz śpi, ale ja nadal się stresuję. No nic, pewnie będę miała nockę nieprzespaną, bo za bardzo się martwię :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A tu zadnych badan nie robia,chodzi sie tylko na bilanse na tzw oko.Edytko moglabym to wam nagrac teraz,bo pamietam ruchy,ale lepiej jak nagram filmik z zajec prowadzony przez osobe wykwalikowana.Tym bardziej,ze nie pamietam tych wszystkich piosenek przy tym spiewanych.No,ale Julce sie podoba i mi tez 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Edytko ten masaz na ktory chodze jest podobny do tego,tyle,ze u nas dzieci nie maja pieluszek i mamy duzo wiecej ruchow,bo masaz trwa 2 godziny w tym ma sie dwie czterdziestominutowe serie.Julka wysiadla po pierwszej hihi.Z reszta zadne dziecko dwom nie podolalo 😉
http://www.youtube.com/watch?v=FKFEI8q-Ii8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda napisał(a):
Salamandra napisał(a):
Gerda napisał(a):
A ja w dalszym ciągu nie mogę dołączyć filmiku... 🤢


Gerda mi w koncu przeszedł po tym jak sie zerekestrowalam i pił Owsiak Zeby podczas ściągania monitor nie wygasł.


co zrobiłaś? 😮 Owsiak co,pił? 😁 😁 😁 😁 😁


hahahha zarjestrowałam i pilnowałam hihihihihihi - tel mi robi takie żarciki jak nie jestem uważna 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta a jak Maję mierzyłaś???
Mi też nikt o okuliście nie mówił... w ogóle jutro idziemy do innej przychodni. Zobaczymy...
Edytka my mamy matę z Tiny Love Tropikalna Wyspa, Samantka i Dg również takie mają. Antek zachwycony jest zwłaszcza ananasem, którego namiętnie trąca i próbuje chwytać w rączkę. Dziś mu się nawet parę razy udało.
Moniś dziękuję za oklask. Dla Ciebie też za avatarka i w ogóle tak :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny ja sie ulatniam na kilka dni na Jędrusiowo, mój koń miłość największa został zaprzęgnięty do bryczki i musze ojca ochrzanić że z ogiera wiejska habete chce zrobić 😉)))))) Choć z drugiej strony fajnie będzie z Fasolem na Hubertus pojechać 🙂 Tak czy owak właśnie pakuje auto i jutro we dwójkę ruszamy na wyprawę do Dziadka pod Płock na świeże powietrze do lasu i pomoczyć stopy w jeziorku, troszkę mi przykro bo muszę jechac sama żadna koleżanka mamy siostry nikt nie mógł i troszkę może będzie ciężko ale co tam - mam dośc kiszenia sie w warszawie. kto w pobliżu to zapraszam 🙂 Pozdrawiam Was cieplutko i do zobaczonka za kilka dni 🙂

Antos - oklask za minę - powalające spojrzenie 🙂
Moniś i dla Ciebie za to że Julcia taka dzielna dziewuszka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja zajrzalam tylko na chwilke bo zaraz trzeba cyce sciagac i spac!
Monisiu z tego filmiku wynika ze ja go codziennie po kapieli robie zawsze jak ja oliwka smaruje! No to fajnie!
Uciekam bo z ranca idziemy lokalu szukac na chrzciny, bedzie chyba ciezko bo w sobote robimy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny po d wóch dniach nieobecności miałam do nadrobienia ponad 60 stron, ale się rozpisałyście 🙂. Monisiu normalnie tak mi się smutno zrobiło, ale trzymamy z Filipem mocno kciuki za Julię, na pewno wszystko będzie dobrze. Emcia podziwiam zimną krew w przychodni bo ja to bym puściła kilka soczystych słow tym wrednym babkom w przychodni.

My we wtorek byliśmy u pediatry prywatnie i się okazało, że Filip ma lekkie napięcie mieśniowe i musimy z nim ćwiczyć, kulać nim jak wałkiem, żeby zmuszać do przekręcania główki, bo sobie upodobał tylko lewą stronę i przepisał debridat, bo Filip sporo ulewa, haliszczanka, Ty wspominałaś że Twoje dziecko też ulewa, stosujesz coś na to?? Nam lekarz powiedział, że trzeba to zminimalizować, bo treści pokarmowe podrażniają przełyk i mogą prowadzić do refluksu.
A w przychodni lakarka była wprost zachwycona Filipem i oniczymnie wspomniała, ach ta państwowa służba zdrowia.

To tyle ode mnie, dobrej całej przespanej nocki.
Dziękuje za miłe słowa o moim Filipku 🙂)) w końcu udało mi się wstawić zdjęcie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytko powodzenia w szukaniu lokalu my też robimy w sobotę i okazało się że bez problemu znaleźliśmy i to w rozsądnej cenie 🙂
Salamandra miłego wypadu!
Nie wiem czy ja coś przegapiłam ale Samantka jak było na basenie?

Monisia super masz z tymi spotkaniami,a powiedz mi jeszcze kto je prowadzi?Bo ten pomysł z sokiem z cytrusów które są w sumie zakazane dla mam karmiących, powiem szczerze chciałabym ale się boję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje panie 🙂Edytko,to jest tylko mala czesc tego masazu na tym filmiku.Calosc trwa ok 40 minut i w zasadzie dziecko cale sie masuje ze wszystkich stron.Za tydzien zapytam sie pani,czy moge to dla was nagrac 🙂)Od dzis u nas masaze beda co wieczor 😁 😁 Robilam je zawsze na zajeciach w dzien i Julka potem spala.A wczoraj mnie maz poprosil,zebym mu pokazala,jak to wyglada.No i juz wczoraj pisalam,ze go zrobilam.No i Julka jak zasnela o 21 tak spala do 6:40 😁 😁 Jak meza alarm o 6 zadzwonil,to az sprawdzalam,czy oddycha,bo w takiej pozycji jak wczoraj zasnela w takiej sie obudzila 😉Nawet w nocy nie drgnela hihi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...