Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wszystkiego najlepszego Agatko!!!Dużo zdrówka i sczęścia od brzuszkowej cioci i jej synka 🙂
Dg strasznie mi przykro że Agatka tak ma z tymi kupkami i się męczy 😞Z tego co czytałam to chyba już próbowałaś wszystkiego żeby jej pomóc...a pamiętam też że chyba Samantka Ci radziła bądz któraś z dziewczyn żebyś spróbowała dawać tylko sztuczne mleczko i tak się zastanawiam czy przeprowadzałaś taką próbę?Może wtedy by się poprawiło?Musiałabyś tylko bardzo często pewnie ściągać mleko żeby nie zanikło...
Haliszczanka u mnie tak samo z tym brykaniem ale dopiero to się zaczyna o 7 więc jest ok 🙂Zawsze tak baraszkuje do 9 i jeszcze zasypia i śpi do 11-w sumie u mnie rewelacja... 🙂Skoro nie przynosi rezultatu nie wybudzanie w sensie nie zmienianie pieluszki itp. to chyba nic wiecej nie można zrobić...miejmy nadzieję że dzidziusiowi znów się przestawi i będzie dłużej spał 🙂-trzymam kciuki!
Samantka myślę że nie masz się czym przejmować no chyba że byłoby tak dłuższy czas...Może się przejadła czy coś albo za bardzo wierciła...ten odruch wymiotny może być od tego mleczka co ulała-Tobie też nie raz na pewno było nie dobrze i o ile pamiętasz to też czasem gardło podrażnione 🤔
Olkowi to się ulewa jak się wierci i to czasem kilka razy w ciągu dnia się dzieje ale podobno mam się tym nie przejmować bo ulewnie jest normalne o ile nie jest za częste np.po każdym jedzonku-aż tak u nas niema a że tak ma rewelacyjnie z kupkami i z brzuszkiem więc na razie nic nie daję na ulewanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Edytko a eeg się robi godzinę? BO moja musiała 8 godzin w tym spać więc pewnie dlatego taka siateczka... 🙂 Być może jeśli badanie trwa krócej i u nas gumy zakładają...
Ale ja i tak się cieszę, że moja mała nie miała takiego samego badania jak mój brat... on był wcześniakiem i mu robili test snu z czyms jeszcze i 5 igiel na glowce pod skora mial... mama dopiero powiedziala mi o tym jak mala byla podpieta pod te diody, bo nie chciała mnie denerwowac i miala nadzieje ze to nie te badanie co u Michasia...!!
A propos badania dzwoniłam po wyniki i na szczęście wszystko jest ok, nie znaleźli bezdechów groźnych dla życia... 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia napisał(a):

Haliszczanka u mnie tak samo z tym brykaniem ale dopiero to się zaczyna o 7 więc jest ok 🙂Zawsze tak baraszkuje do 9 i jeszcze zasypia i śpi do 11-w sumie u mnie rewelacja... 🙂


U mnie jest dokładnie taka samo ;-) przed 9 dzrzemka do ok. 11 potem około 12 drzemka ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
samantka napisał(a):
Edytko a eeg się robi godzinę? BO moja musiała 8 godzin w tym spać więc pewnie dlatego taka siateczka... 🙂 Być może jeśli badanie trwa krócej i u nas gumy zakładają...
Ale ja i tak się cieszę, że moja mała nie miała takiego samego badania jak mój brat... on był wcześniakiem i mu robili test snu z czyms jeszcze i 5 igiel na glowce pod skora mial... mama dopiero powiedziala mi o tym jak mala byla podpieta pod te diody, bo nie chciała mnie denerwowac i miala nadzieje ze to nie te badanie co u Michasia...!!
A propos badania dzwoniłam po wyniki i na szczęście wszystko jest ok, nie znaleźli bezdechów groźnych dla życia... 🙂 🙂


Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
haha Niusia czyli jedno z rodziców Pawełka jest śpiochem 🙂-niech zgadnę-TY! 🙂
Bo mi się wydaje że Olek zamiłowanie do spania ma po mamusi ☺️
A co to za koncert Kochana?Nie jestem w temacie....ale baw się dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W końcu posprzątałam... zeszło mi się, ale dlatego, że w międzyczasie musiałam zabawiać Antosia, karmić go, zmieniać pieluszki i jeszcze bajeczki czytać... A bidulek w ogóle jak obudził się o 7 to jedynie na takie 15 minutowe drzemki zasypiał. Teraz zasnął na macie. Ciekaw na jak długo? A dziś wyjątkowo w nocy o 3 się obudził, ale sądzę, że przez mokrą pieluchę. Zauważyłam, że w te upały więcej siku robi. Zmieniłam mu pieluchę i wzięłam do łóżka... chyba zasnęłam przed nim, a rano z drętwym barkiem się obudziłam i gołym cycem :PPP hihi a rano też śmieszni. Po karmieniu słyszę, że kupkę zrobił, to założyłam nową, poszłam umyć ręce... a tu znowu pluuuummm i kupa... no to kolejną zakładam i biorę Antka do kuchni... a tam znowu pluuummmm.... no to myślę, poczekam 1 minut może coś jeszcze będzie... ale nie było, więc zmieniłam... no i na razie tyle z kupami.
Niunia na jaki koncert idziesz? Czyżby Enej??? Kurcze, zazdroszczę. My się na Me, myself and I wybieramy jeśli lekarz pozwoli wsadzać małego w nosidełko. A dziś na grilla.
Muszę się pochwalić, że chyba trochę schudłam, bo wcisnęłam się w spodnie sprzed roku 🙂))
Aha, Samantka, dobrze że z tym bezdechem okay. A co do ulewania to Antek ma dni, że albo wcale nie ulewa, albo ulewa prawie po każdym jedzeniu... dziś na razie 1 raz :P
Miłego weekendu kobitki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko przede wszystkim bardzo sie ciesze ze badanie wyszlo dobrze i ze nic Nikusi nie grozi!!!
T o badanie robi sie okolo godziny jak maluszek spi to nawet w pol godziny sie uwina ale jak nie ta nawet kilka godzin moze potrwac! Zalezy od dziecka!
Ide do tesciow i na lody!!! Maz zaprasza to do wieczoraka Papa!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff jak gorąco...
Samantka super że badanie wyszło poprawnie.
Niunia ty rozumiem szałwie pijesz żeby laktacje zmniejszyć? A kiedy do pracy się wybierasz?
Edytko karmię dalej swoim mlekiem i trochę modyfikowanym dziś mała tylko na wieczór dostanie butlę,bo mam w tej chwili mleka wystarczająco. W ogóle dzisiaj na jednej piersi wytrzymała mi 3h20min już jej po prostu sama dałam.DZisiaj w ogóle aniołek z niej nie wiem może dotarło do niej że to już 4miesiąc hehe...
Samego modyfikowanego jej nie dawałam bo ona w sumie od czasu kiedy musiałam zacząć ją dokarmiać to zaczęły problemy z brzuszkiem i kupką, a ja bałam się że znowu problem laktacyjny się pojawi.
Kupki nie zrobiła nadal ale oprócz samego poranka to już nie płakała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey dziewczyny.Samantko ciesze sie,ze badanie poszlo dobrze i nic zlego nie wykrylo.Ale zdjecia straszne,ja bym sie chyba poplakala.Oktawio domyslam jak sie cieszysz,bo na poczatku z moim P tez mielismy taka rozlake i pamietam jak sie przyjazdu doczekac nie moglam.Nusia zycze udanej zabawy na koncercie.Emka gratuluje wcisniecia sie w spodnie 🙂Ja dalej o to walcze 😉U nas tez dzis goraco.Wlasnie pije zimnego drinka-wodka z sokiem pomaranczowym,a co 😁 A w lodowce czeka na mnie ptys 🙂Taka mala nagroda za -13 kg 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
DG spoznione zyczenia dla Agatki.Zycze jej przede wszystkim duzo zdrowka i nigdy wiecej klopotow z kupka 🙂 A z tym mleczkiem to chodzilo o to,zebys sprobowala z jeden dzien,zeby sprawdzic czy to przez to czasem nie ma problemu z kupka.A co do soku,to powinno dac sie swiezy,najlepiej wycisniety,bo te z kartonikow maja duzo chemii i cukru.Moze sprobuj na poczatek dac Agatce tak nawet nie pol lyzeczki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niusia a kto ci powiedzial,ze niedobra jestes?Kazda matka najlepiej wie,jak dbac o swoje dziecko i jak je wychowywac.Milosci matki nie mierzy sie mlekiem,ale tym,co do niego sie dodaje kochana.Dla mnie jestes wspaniala matka:*:*:*Pawelek ma wielkie szczescie,ze ma ciebie!)A ja wlasnie zabieram sie za mase prasowania.Ostatnie 3 dni mi sie nie chcialo i nazbieralo mi sie 2 tony na 3-6 😉Do polnocy pewnie skoncze hehe 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tylko na momencik... - Samantko ogromnie się cieszę, że masz już pokój z tymi bezdechami w sensie nie martwi Cię to już 😘 bo Nikolcia jest zdrowa

Oktawia - jak dobrze, że już za 2 tygodnie mocno przytulisz sie do męza, ja wciąż jestem ogromnie szczęsliwa u boku mojego coraz bardziej każdego dnia a zatem rozumiem w pełni Twoją radość i uciechę z jego powrotu, no i z kupna małego co nieco ☺️ pewnie się zdziwi jak zobaczy takiego duzego Synka z podniesioną główka - świetny filmik 🙂

Emcia - miałam Ci coś napisać, ale zapomniałam 😮

DG - doszłaś już zatem skąd te problemy z kupką, rzeczywiście, tak jak było to u nas - mieszanie mleka modyf i mamowe?

Niunia - nie gadaj głupot, Monia ma racje z korelacją miłości i mleka, zreszta już jutro osobiście będę mogła Ci nakopać do xxxx 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej! udało mi się nadrobić te parę stron. samantko bardzo się cieszę, że z małą ok. przestaję trzymać kciuki i amelci też poowiem żeby już przestała 😉. Niunia jesteś super matką i tak długo wytrzymałaś z tym laktatorem, ja ściągam raz dziennie i też mam dosyć. moja gin powiedziała że w karmieniu piersią najważniejsze są pierwsze 3 miesiące i ty do nich praktycznie dobrnęłaś, więc nie masz się czym przejmować. mleko modyfikowane też jest zdrowe, niektóre mamusie muszą tylko modyfikowanym karmić i maluszki są zdrowe i szczęśliwe 😉. oktawia 2 tygodnie szybciutko zlecą, teraz to już zdecydowanie bliżej niż dalej. troszkę się rozpisałam, przepraszam, uciekam do łóżeczka bo u teściów siedzę. pozdrawiam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Cieszę się, że się cieszycie razem ze mną.. hehehe 🙂
U mnie jest straszna duchota... nawet teraz okna pootwierane, nie da się wysiedzieć, mała śpi w samych bodach z krótkim rękawkiem, bez przykrycia... i ma gorące stupki i raczki 😁
A mnie gdzieś strasznie oczy pieką... :/
Oktawio fajnie, że mąż wraca... ja pamiętam jak mój A. wyjężdżał do pracy 150km od domu i wracał na week-endy... niby 5 dni a tęskniłam, więc nawet nie wyobrażam sobie jak Ty tęsknisz :P:P
Moja mała po jabłuszku do tej pory kupki nie zrobiła... hmmm.. na szczęście się nie męczy i nie zauważyłam, żeby coś jej dolegało.. tylko bąki puszcza :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam wieczór!!!

Koło 21 stwierdziliśmy z J. Że nie będziemy jej dłużej męczyć i damy jej czopek.Stwierdziliśmy że najpierw spróbujemy z termometrem, termometr nie pomógł wsadziliśmy czopek i ja nie wiem jak odłożył mój J. Ten termometr ale spadł na podłogę i się rozbił!!!Wzięłam od razu Agatkę z tego pokoju do salonu zdjęłam swoje ciuchy ja prawie naga kupa idzie ta się drze wniebogłosy koszmar. W końcu jak skończyła kupę robić zgrubsza ją zgarnęłam i w wózek do teściów - mieszkają obok.Teraz leżę u teściów a mąż z teściem odkurzają pokój to co stało na ziemi chyba wyrzucimy między innymi matę edukacyjną.Jutro jeszcze zadzwonimy pod specjalny telefon bo nie wiadomo czy podłogi nie trzeba będzie wymienić. Ale się zdenerwowałam masakra.
A miałam taki fajny dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerda niestety nie wiem skąd ten problem z kupą po dzisiejszej kupie rozpatruje już wizytę pediatry może jakiegoś innego prywatnie. Kupa wcale nie jest zbita czy gęsta nie wygląda nawet jak po sztucznym(wtedy była żółta z drobinkami nie strawionego mleka rozwarstwiająca).
Strasznie ją bolało jak wychodziła 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gerda i Niusia czekamy na jakieś rewelacje ze spotkania 🙂-ale Wam fajnie-Niusia chyba będzie na kacu 😉
Mój Olek od początku jest na sztucznym mleczku i dlaczego miałabym się z tego powodu uważać za nie dobrą mamę 🤢-Na szczęście nie mleko świadczy o byciu dobrą mamą(i nie kolor włosów) 🙂
No właśnie Dg mi chodziło o to że malutka przez to mieszanie mleczek tak ma i może powinnaś się na któreś zdecydować...a skoro nie starcza Twojego to może przejść całkiem na sztuczne.....no nie wiem tak sobie gdybam bo chciałabym pomóc ale nawet nie wiem jak 😞
U mnie też gorąco i Oluś śpi w samym body z krótkim rękawkiem.Chyba nawet nie chciał spać z tego powodu i zasnął dopiero pół godziny temu jak przyczepiłam siatkę na okno i je wreszcie porządnie otworzyłam...schłodził się trochę pokój i zasnął 🙂
A ja teraz na niczym się skupić nie mogę tylko planuję spotkanie moje i męża...wiem dziewczyny że teraz to zleci właściwie już nie liczę tych dni bo w przyrównaniu do trzech miesięcy dwa tygodnie to nic... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dg ja nie mam pojęcia o co chodzi z tymi Agatkowymi kupkami 😞Bardzo mi przykro z tego powodu i z powodu takiego podłego wieczoru również...masz rację dokładnie dowiedz się czy rzeczywiście nie trzeba tego dokładniej usunąć bo to bardzo niebezpieczne...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...