Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Dziewczyny mam pytanie... kupiliśmy wczoraj małemu smoczek NUK rozmiar 1 (0-6 miesięcy). I porównałam go z tym, który wcześniej mieliśmy też z tej firmy... i co się okazało? Że ten nowy jest dużo mniejszy... i teraz ja nie wiem, bo nie pamiętam jaki tam był rozmiar na starym. Wiem, że M kupował go w aptece mówiąc ile dziecko ma... Jestem wściekła, bo nie wiem czy jak on miał za duży smoczek to może to coś złego spowodować w sensie zgryzu, itd? Bo jak tak to ja nie wiem co zrobię 😞 głupia baba w aptece... a ja nie pamiętam jaki był napisany rozmiar na tamtym smoczku... ;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Na tym starym na gumie jest rozmiar S, a na nowym na opakowaniu jest 1 (0-6)... w dodatku ten nowy jest na dzień, a stary na noc, ale jak czytam na stronie NUKa to jedynie tarczą się różnią. Te na noc jak się złoży to uchwyty są płaskie... nie wiem teraz... odruchu wymiotnego nie miał przy tym większym, zastanawiam się nad zgryzem, czy to źle nie wpłynie.
Fotki nie mam...
Ja bym Antka na koncert wzięła, zwłaszcza, że na dworze jest :P
Monisia jakoś mi tu Ciebie brakowało wczoraj :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katee ja daje pol lyzeczki kaszki do mleka na dobranoc 😉Emka milo mi to slyszec 😉P. mial wczoraj wolne i najpierw zakupy mielismy od rana,a po poludniu jeszcze goscie,potem prasowanie i tak nawet nie mialam jak na dluzej usiasc przy kompie 😉A za smoczkiem napewno jest ok i Antos bedzie mial prosty zgryz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka smoczków nuk są tylko trzy rozmiary:
rozmiar 1 - od urodzenia do 6. miesiąca życia
rozmiar 2 - od 6 do 18 miesięcy
rozmiar 3 - od 18 do 36 miesięcy
Poprostu miał pewnie inny typ smoczka-pewnie dlatego może jakiś mniejszy....wątpię żeby kupił i to jeszcze w aptece dla małego dziecka te od 6 do 18....Jak masz ten smoczek to może poszukaj gdzieś w markecie takiego samego porównaj i zobacz dla jakiego dzidziusia...-to wtedy może się uspokoisz 🙂
My używamy butelek z nuka i mają smoczki też w takich samych przedziałach wiekowych co smoczki do ssania ale w tych już są rozmiary właśnie na gumie i S jest do mleka mamy wody i herbatki a M do mleka modyfikowanego...mam trochę dylamat bo jak założyłam M to jakoś tak dużo Olek ciągnie tego mleka zbiera mu się w buzi i się dławi...więc nadal założony jest rozmiar S z tym mam wrażenie że zjada trochę długo to mleko 🥴
Tak jakby w jednym była za mała a w drugim za duża ta dziurka....
Emka chyba w smoczkach do ssania te rozmiary S czy M się nie liczą tylko w smoczkach do butelek...bo nawet tak jest na stronie 🤔
O mój śpioch się obudził...Ja też się Neli cieszę że już jesteś z nami 🙂Mam nadzieję że u Ciebie wszystko ok 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oktawia, w aptece był kupowany ten smoczek z rozmiarem S... Michał mówi, że babka miała ostatni... może to jakaś stara seria??? No i ten rozmiar S jest większy niż ten na tym nowym, gdzie jest 1. Właśnie ten kupowałam w markecie... A najśmieszniejsze jest to, że Antek ten nowy (mniejszy) wypluwa, a ten stary (większy) ssie :P Tylko ciekawe czy to jakoś na zgryz nie wpłynie jak miał faktycznie za duży od noworodka...
Och, nie będę się już przejmować i tyle... jakby może mu przeszkadzało to by nie chciał.
A tak poza tym właśnie oglądam sobie program Ostróda Reggae Festival i stwierdzam, że w przyszłym roku zrezygnuje z Woodstocku na rzecz tego festiwalu. Po pierwsze jest to festiwal płatny, wiec będzie mniej ludzi, ogrodzone pole namiotowe, lepiej wyposażone, dostosowane dla niepełnosprawnych i dzieci.... czyli ogólnie będzie dla małego bezpiecznie, a on już prawie 1,5 roczku będzie miał to i frajdę większą niż byśmy w tym roku pojechali... zresztą ja na Woodstocku byłam raz i w sumie wolałabym pojeździć na inne festiwale niż ciągle na jeden... Też mi się na starość zebrało... za młodu mi matka nie pozwalała, a potem chłopak... i dopiero 2 lata temu pojechałam pierwszy raz...
No nieważne, bo nie na temat piszę, ale jeszcze zacytuję zdanie ze strony tego reggowego festiwalu: "Positive Music Promotion prowadzi na festiwalu politykę prorodzinną, wierząc, że „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.”
Bardzo mi się to spodobało :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was w ten upalny dzień. U nas jest normalnie nie do wytrzymania. Małemu na spacerze musiałam aż czapkę zdjąć, tak mu gorąco było.
Monisia, czy możesz napisać, jak przygotowywałaś małej tą marchewkę i jabłuszko? Gotowałaś i miksowałaś? A doprawiałaś czymś? No i napisz też o tej kaszce co Katee pytała.
Emka, taki festiwal to naprawdę fajna sprawa, bo to też takie mini wczasy. A Ostróda piękne miasto. My póki co, to się z małym nigdzie dalej nie ruszaliśmy (najdalej 30 km) ale w wakacje planujemy jechać do Gdańska na weekend.
No a dzisiaj to się normalnie wkurzyłam. Pisałam Wam że Grzesio budzi się ok 5 i potem z godzinkę nie śpi. No i zawsze tak narzekałam mojemu mężowi. A że dziś w nocy on do Grzesia wstawał, to się cieszyłam, że zobaczy jak to jest.... No i co zrobił mój synek? Po karmieniu o 4.30 zasnął jak kamień i obaj spali do 7.45. Taki to właśnie synek tatusia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katee ja daje jje tak od ok 2 tygodni.Najpierw byly smoczki 0-3 a wczoraj zmienilismy na 3-6.Balam sie,ze mala bedzie sie krztusic,ale jej pasuje.A butle zamiast w 15 to teraz w niecale 10 minut obala 😁 A nas wzielo za porzadki z P. Kurcze,ale my mamy niepotrzebnych gratow pochowanych 😁 😁 Emka a smoczkiem sie nie zamarwiaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Katee ja dałam malej jabłuszko przedwczoraj i wiecej nie dam nic do 4 miesiaca... mala dzisiaj dopiero kupke zrobila, a zawsze byly 2-3 dziennie... niby zadnego wysilku nie musiala w to wlozyc, ale kupa byla tak duza ze przeciekla... wiec ja dziekuje 🙂 i fajnie że w końcu się pojawiłaś 🙂 🙂
Emka dont łory 😜 😜 😁 😁 nic Antośkowi nie będzie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wlasnie zajrzalam na pierwsze strony naszego watku i odkrylam,ze z obecnego skladu pierwsza tu byla Gerda,a potem Emka 😉A propo Gerdy,ciekawe jak tam spotkanie 😁 A rozki to juz czasem moja pani potrafi pokazac 😁 😁 Ogladam wlasnie na 77 fajny program o operacjach na maluszkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
eMKa83 napisał(a):
W końcu poczułam mojego synusia. 😁 W piątek wieczorem, jak już leżałam w łóżku, to poczułam w brzuchu takie dziwne coś. Do motylków bym tego nie porównała, raczej do jakiegoś pękającego balonika wypełnionego wodą lub powietrzem. Myślałam, że to coś z jelitami. Jednak wczoraj znów to poczułam. Mój Miś też przyłożył dłoń do mojego brzucha i poczuł takie mini kopniaczki w tych samych momentach co i ja. Dziś znowu 🙂) Więc chyba Antoś w końcu zaczął rozrabiać. Kruszynka moja malutka. Najbardziej jednak ucieszył mnie fakt, że Miś też to poczuł 🙂)))

Emka patrz co znalazlam 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka jaka Ty ta mate kupilas? Bo ja chce na allegro zamowic i nie wiem ktora.
Ja tylko na chwilke, bo idziemy na spacer..
Dzisiaj dalam Mai kaszke malinowa,doslownie kilka lyzeczek i powoli bede wprowadzac soczki, bo musze ja nauczyc pic z butelki..Kupka byla po 5 minutach.
Musze zaczac ja pilnowac, bo przeswa sie robiac mostek i ogolnie jakos nogami sie odpycha i sie przemieszcza. Zaczela tez lapac rozne przedmioty w koncu.
Aha, bylam wczoraj w kinie na Hangover 2...polecam tym, ktorzy ogladali pierwsza czesc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...