Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Hawjka witamy! Z Poznania też dziewczyny zapraszamy odezwijcie się.
Co do mamusiek to ja mogę się zalogowac ale najlepiej jeśli nie będziemy wszystkie przeniesione to ja tam pisać nie będę. Dwa fora to już dużo za dużo i tak nie nadążam.
Niunia Ty to masz dobrze na prawdę zazdroszczę że możesz z dzieckiem jechać na pizze. Nie mówiąc o opalaniu. U nas może i by to wypaliło pod warunkiem że pizzeria byłaby za rogiem i jedna osoba jadła a druga jeździła by po wertepach. U nas każde wyjście nie wiadomo jak się skończy bo zaczyna się prawie zawsze płaczem. Jakie mleko podajesz teraz?
Marta ty też z Majeczką lekko nie miałaś a teraz proszę. Ja chyba się nie doczekam kiedy powiem "śpi już 4,5h i wszystko mam porobione i nie wiem co robić".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia kumpela mówiła, że w aptece są tabletki bez recepty wspomagające zakończenie laktacji ANTILACTIN i była bardzo zadowolona. Ja jestem za mamusiami 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szarla i one są bez recepty? bo ja myślałam, że wszystkie na receptę..i miaam prosić mojego gina jak pójdę o tabletki, bo jak wrócę z Niemiec tp chyba kończę z karmieniem piersią.. wiem niektóre pewnie uważają, że źle robię jeśli mam mleko.. no ale cóż.
ja jestem za mamusie.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuska tak bez recepty. Bo to wyciąg z szałwii jest. Ziołowe jakieś, ale sprawdzone i polecane. Widzę, że około 15 zł, 30 tabletek, gdzie bierze się 3 tabletki dziennie. Także nie jest źle 🙂. A mnie dopiero po 3 miesiącach na tyle laktacja się unormowała, że karmię bez problemu i mam nadzieję, że jeszcze 2 lub 3 miesiące pokarmie 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ale się rozpisałyście!!! Zaraz bede nadrabiac... wyobrazcie sobie bylam u mamy, a moja mala wpadla w taka histerie ze nie wiedzialam co sie dzieje... szybko mnie odwiozla do domu, bo chyba by sie tam nie uspokoila... dopiero jak ja polozylam w lezaczku to zasnela... ale serio nie wiedzialam co robic, bo ona nie placze nigdy bez ;powodu!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to nadrobiłam... A mi się wydaje, że znowu mam jakoś mniej mleka... mała strasznie szybko opróżnia pierś... Sama nie wiem...
U mnie to jest strasznie duszno... padało kilka razy, ale i słońce było... Poszłam do sklepu i musiała wejść pod dużą górę z wózkiem, to myślałam, że jęzor ziemi sięgnie... plecy całe mokre, cycki też... masakra...
Ja za miesiąc zamienię jedno karmienie piersią na jakiś obiadek... zobaczymy co z tego wyniknie 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc
ale sie rozpisalyscie 🙂
julka wszystkiego co najlepsze dla Ciebie :***
niunia, gerda super fotka i zazdroszcze spotkania
gerda Twoj syn to jest mega przystojniak 🙂
marta a Twoja mala tez sliczna kobietka
witam rowniez nowa marcoweczke 🙂)) ciekawe czy z mojej okolicy ktos nas podczytuje 🙂
co do glosowania to jezeli wszystkie sie przeniesiecie to ja tez sie tam zarejestruje... chociaz mam sentyment do brzuszka
mam pytanie do admina, co sie stanie z tym watkiem? zostanie usuniety? troche szkoda byloby, bo tu tyle wspomnien, ze hoho 🙂
my bylismy dzis w drugiej przychodni i bardzo sie ciesze, ze sie przenieslismy. za to jestem wsciekla na siebie, ze od razu tam antosia nie zapisalam.... dzis moj maly ma 5850 gr i 64 cm. pani doktor bardzo sympatyczna i konkretna. obejrzala dokladnie antosia, osluchala itd. spokojnie odpowiedziala na wszystkie nasze pytania. natomiast w tamtej przychodni nigdy lekarz go nie osluchal i na pytania nie odpowiadal. pani doktor byla zdziwiona, ze nie mielismy wizyt kontrolnych... jedna na patronazu, potem gdy mial 2 tygodnie, potem mial 6 tygodni... a do teraz zero kontroli przez 1,5 miesiaca. pytala tez czy patronaz byl, bo w ksiazeczce nic nie jest odnotowane... no, ale to niestety koniec dobrych wiadomosci... 😞
wczoraj bylam okropnie czyms zdenerwowana, az brzuch mnie bolal... przed dzisiejsza wizyta w przychodni... no i co sie okazalo? po pierwsze przy jaderkach jest wodniak, ale to podobno sie samo wchlania... natomiast dostalismy skierowanie do neurologa, bo pani doktor zauwazyla u antka efekt zachodzacego slonca. nie wytlumaczyla nic w tym temacie, mowiac, ze najpierw niech neurolog go obejrzy itd... mialam w necie nic na ten temat nie czytac, zeby sie nie denerwowac... ale nie wytrzymalam... znalazlam strone o zaburzeniach neurorozwojowych u niemowlat i co moze nas niepokoic... i u antka kilka takich rzeczy jest 😞 najgorsze co znalazlam to choroba canavana... smiertelna 😞((( dzieci zyja od 3 do 10 lat... najczesciej 3-4. michalowi nawet o tym nie mowie... on ma wystarczajaco nerwow 😞((( za to ja jak trzymam antosia na reku to plakac mi sie chce... niepotrzebnie cokolwiek czytalam 😞 bo moze to nic...
przepraszam, ze sie tak rozpisalam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emka nie stresuj się. Na pewno wszystko będzie dobrze! Kurcze ja też bym czytała w necie. Taka już nasza natura matek jest 😞. A najgorsze jest to, że później wszystkie objawy pasują, bo się ich doszukujemy. My też idziemy do neurologa 20 lipca dopiero, bo mamy podejrzenie wzmożonego napięcia mięśniowego. Aczkolwiej jutro mamy szczepienie więc inna pediatra obejrzy małą, najwyżej jej nie zaszczepimy :/. Jeszcze raz Emka głowa do góry, będzie wszystko ok!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emcia na pewno nic Antosiowi nie jest... tak to jest, że wyszukujemy w necie choroby i przypisyujemy je od razu naszym dzieciom, bo takie są objawy... ale sama się przekonałam, żeby nie czytać o głupotach, bo niektóre objawy mogą świadczyć o różnych chorobach czy też zwykłych błachostkach, których nawet nie trzeba leczyć... Nie martw się na zapas :*:*
A co to jest ten efekt zachodzącego słońca?? Jak ona to u Antka zauważyła, co robił???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Adminie, to bardzo dobrze 🙂)) zwłaszcza, że nas na wspomnienia wzięło ostatnio wszystkie.
Samatka objaw zachodzącego słońca" to objaw neurologiczny polegający na tym, że gdy dziecko patrzy na wprost ma źrenice częściowo przesłonięte przez dolną powiekę, a nad źrenicą widoczny jest rąbek białkówki nieprzykryty górną powieką. Jeśli nie towarzyszą temu inne niepokojące objawy neurologiczne, takie jak wzmożone lub obniżone napięcie mięśniowe, bardzo nasilone i nieustępujące odruchy noworodkowe, niepokój lub apatia, asymetryczne układanie się, opóźnienie rozwoju psychoruchowego, a USG przezciemiączkowe wykluczyło wodogłowie to niby nie trzeba się martwić... tylko, że Antoś ma kilka różnych odruchów, na przykład robi mostek i się cały napręża wtedy, co jakiś czas drżą mu nóżki... zazwyczaj jedna, no i przez większość czasu ma zaciśnięte piąstki, a kciuk w środku... a i czasem nagle zaczyna wrzeszczeć... muszę to zapisać i neurologowi powiedzieć. Jutro będę dzwonić się umawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka, moja też zaciska piąstki, też czasami wrzeszczy... np. dzisiaj i się aż przestraszyłam... bo normalnie nie płacze, a dzisiaj wpadła w histerię...
Na pewno Antosiowi nic nie jest... zobaczysz... a propos tego objawu zachodzącego słońca, to nie zauważyłam tego u Antosia na zdjęciach... Ty zauwarzyłaś to wcześniej u synka? czy dopiero lekarz...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emcia napewno nic nie jest Antkowi.Tak to jest, ze jak sie wpisze na necie jakies objawy to od razy wychodza najgorsze choroby...Glowa do gory..Nie ma sie co martwic na zapas,
Ja zamierzam karmic do 6 miesiaca, ale mysle, ze pewnie bedzie dluzej, bo Maja nie toleruje butelek, a poza tym uwielbiam karmienie piersia i jakos mi bedzie smutno jak bede musiala z tego zrezygnowac..A we wrzesniu idziemy na wesele i wlasnie mam taki plan, zeby juz wtedy nie karmic..No ale zobaczymy jak bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emka, moja też jak zasypia i przez pierwsze chwile snu wywraca oczami... widać same białka,.. ale to normalne, bo tak miał mój brat i w ogóle dzieci w rodzinie...a teraz wszyscy zdrowi 🙂 A jeśli Antoś nie robi ciągle tych oczu to może nic mu wcale nie jest... bo jak wpisałam to sobie w googlach w grafice, to dzieci całkiem inaczej wyglądają... wyglądają na chore... A Antoś to dla mnie okaz zdrowia!!!!! Jestem na 100% pewna,. że tylko sie sama nastraszylas 🙂 Tule na pocieszenie :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta ja mogę pisać i tu i tam :P 🙂
Kateee, ja też się bałam, że mi się będzie darła i się wystraszy, bo jednak byłam na basenie bardziej rekreacyjnym, gdzie jest mnustwo turystów i jest strasznie głośno.... ale mała o dziwo nic... naet nie zapłakała... tylko zaczela plakac jak probowalam ja przyzwyczaic do wody... ale byla za zimna... bo i dla mnie byla za zimna... tak wiec radze basen, gdzie jest ciepla woda... ja nastepnym razem ide do takiego z basenikami dla niemowlakow... bo moja mala uwielbia wode 🙂 🙂
A dzisiaj dalam malej gruszke ze sloiczka... i jej nie chciala.. zaczela nią pluc hehehe 🙂 Ale moze dlatego, ze byla najedzona 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EMCIA - to, co niby wskazuje na ów zaburzenie to raczej normalne: mam nadzieję, ze ta p. Doktor nie jest z kolei w drugą stronę - nadgorliwa..., Patryczek też kubi mieć zaciśniete piąstki i jak już zasypia to oczka mu się przewracają.
Nie podjudzaj się już, choc i tak dopiero po wizycie się uspokoisz.

Szarla ja zawsze wolałam Piecki aniżeli Pieczyska, ale teraz jak przyjaedziemy to rodzinkę trzeba obskoczyć...

Niunia - tak inaczej się teraz czyta Twoje posty, jak już wiem, jak wyglądasz i jaki masz głos 😁

Edytko - ucałuj Korni, widzisz, jaka dzielna dziewczynka:*

Mam tylko nadzieję, że cały wątek (archiwum tez) zostanie przeniesiony jakby co, choć ja jestem bardziej za brzuszkiem - niemniej jednak jak wszystkie to wszystkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Emcia kochana nie denerwuj się, bo zobaczysz, że będzie dobrze. Pawełek też tak robi z oczkami i mostki też robi.
Gerda a mi się dobrze Ciebie czyta, wszystko mi pasuje ;-)
Tuśka Ja też skończyłam z mlekiem mimo dużej ilości mleka, nie daję rady już z tym ściąganiem ;-(
Właśnie sobie piwko piję ;-)
Szarla te tabletki to szałwia, a Ja ją ppiję więc za dużo by było tego, ale dzięki za pamięć ;-)
Wyszło mi, że Ja, Szarla. dg, tuśka, hawajka, emka, marta są za mamuśkami ale jeśli wszystkie się zgodzą. To co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...