Skocz do zawartości

Marzec 20011, poczatek drogi | Forum o ciąży


katy_86

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,5 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • samantka

    2319

  • MonisiaD

    1525

  • Niunia26

    2070

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Po pierwsze Pawełek dziękuje cioteczką za życzenia.
Po drugie Marta, Ja mam niedoczynność od 5 lat i już będę mieć zawsze. Natomiast sama nie możesz sobie tego zdiagnozować, bo możesz mieć tylko chwilowo podwyższone TSH np. po ciąży i to wcale nie musi być niedoczynność. Poza tym przy niedoczynności strasznie się tyle, a Ty jak widać chudniesz ;-) Koniecznie jak najszybciej leć do endokrynologa i on zdecyduje, czy Ci dać hormony (Ja cały czas biorę) Nawet jeśli się okaże, że to tarczyca, to nie panikuj, bo leczona choroba nie jest groźna. Zobacz Ja żyję i jeszcze urodziłam zdrowe dziecko, a mówili mi, że nie zajdę w ciążę, a zaszłam za pierwszym razem ;-) Trzeba tylko być pod stałą kontrolą lekarza, no minus jest taki, że strasznie przytyłam (w rok prawie 20kg) i bardzo trudno to zgubić, odchudzałam się, ćwiczyłam, prawie nic nie jadłam i to nic nie dało ;-(
Emka Ja mam problem z zębami, chyba powypadały mi trochę plomby, które robiłam tuż przed ciążą,muszę iść do dentysty, ale się boję ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki Niunia. Ja wiem, ze sama nie moge nic diagnozowac, ale mama mowila ze prawdopodobnie mam nadczynnosc. Ona choruje od kilkunastu lat, miala operacje, wycinali jej i operacje na oczy, bo miala ta chorobe w wytrzeszczem. U niej za pozno to wykryli ii dlatego teraz mam fiola na tym punkcie. Juz sie umowilam do bardzo dobrego lekarza prywatnie, ale musze czekac 3 tyg. No nic zobaczymy.
Emka u mnie zzebami w porzadku..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
W koncu nadrobilam wszystko.
Pawelku nasz kochany wszystkiego najlepszego z okazji 3 miesiecy!!!Zycze ci,zebys zawsze byl taki grzeczny i zadowolony!!
Emka kochana,zobaczysz,z Antosiem wszystko bedzie ok.Ja sie nauczylam jednej rzeczy,zeby nie sprawdzac nic w necie.Jak mi wykryli cholestaze i zaczelam o tym czytac,to caly czas wylam..
Katee jesli chcesz z malym isc na basen,to polecam takie specjalne dla dzieci.Sa mniejsze,spokojniejsze,woda i powietrze sa duzo cieplejsze.A co do pampersow to ja polecam pampers little swimmers.Ja chodze z mala na basen raz w tygodniu i zawsze sie sprawdzaja.A mala kapie wlasnie w pampersie i stroju kapielowym 😁
Marta mam nadzieje,ze problemy z tarczyca sa tylko po ciazy i zaraz mina.A swoja droga,niezla laska z ciebie.Nie wierze,ze ty w ciazy bylas 🙂
A co do forum,to ja tez jestem za mamuski.net
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej. Już pisałam na mamuśkach, ale Pawciu jeszcze raz wszystkiego najlepszego..
Co do zębów ja mam wrażliwsze, bo jak myję zęby to tak jakby trochę bolą od pasty... 😮 i też 2 plomby mi wypadły... muszę iść i nie mogę się przybrać :/
Monisia a to są i pampersy little swimmers? bo ja mam haggies little swimmers, pampersów nie widziałam, może nie w każdym kraju są... i te haggies są beznadziejne jak dla mnie... :/
Katee ja jeszcze na basen brałam dla małej płyn do kąpieli i prysznic z nią brałam... tylko musi być ktoś dorosły z Tobą... wtedy jedno trzyma drugie myje, bo jednak po chlorze skóra nieprzyjemna.. Chciałam iść na basen z wodą ozonowaną, ale nie znalazłam.. Jeśli masz w swojej okolicy takie, to polecam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda, prawda - te nasze Dziecinki coraz mądrzejsze, Patryczek wczoraj leżąc w bujaczku tak manewrował przy zapinkach pasów, że prawie je odpiął (oczywiscie nieświadomie), łobuz mały.

Emciu byłaś już na szczepieniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to się coraz bardziej boję, jak Wy piszecie, że wasze maluchy łapią coś świadomie czy właśnnie wspierają się na rączkach 😞 😞bo mój Alan nic z tych rzeczy 😞 😞 obserwuje zabawki,ale nie umie podnieś rączki i jej złapać 😞 😞 jedynie gada do zabawek i się uśmiecha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eMKa83 napisał(a):
A ja też Was chciałam zapytać, czy po ciąży macie problemy z zębami? Zwłaszcza mamy karmiące piersią??? Ja mam teraz poodwapniane i przez to bardzo wrażliwe. Wczoraj byłam u stomatologa i muszę to wyleczyć. Na szczęście dziur nie ma tylko ta wrażliwość.


Emka to na pewno od karmienia piersią wiem że właśnie jest zwiększone zapotrzebowanie na wapń i powinno się jeść bogate w to produkty. A dziewczyny unikają tego bo się boją skazy białkowej u dzieci. W ogóle dziecko bardzo wyciąga witaminy i inne ważne składniki dlatego ja teraz po ciąży postanowiłam mimo wszystko kupić sobie suplementy bo teraz za bardzo niema się czasu tak różnicować dietę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde mi też jedna plomba właśnie w zeszłym tygodniu wypadła myślałam że to przypadek. Moja koleżance z pracy to ząb wyleciał dlatego ja byłam przewrażliwiona na tym punkcie ale widać za słabo. W przyszłym tygodniu wybiorę się do dentysty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tuska8 napisał(a):
ja to się coraz bardziej boję, jak Wy piszecie, że wasze maluchy łapią coś świadomie czy właśnnie wspierają się na rączkach 😞 😞bo mój Alan nic z tych rzeczy 😞 😞 obserwuje zabawki,ale nie umie podnieś rączki i jej złapać 😞 😞 jedynie gada do zabawek i się uśmiecha.


spokojnie Tuska nie wszystkie dzieci naraz muszą wszystko robić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłam do mojego szefa bardzo się zdziwił że chce wrócić dopiero 01.09. i chyba będę musiała wrócić do pracy wcześniej pewnie nie będę miała jak nadrabiać co piszecie ... ach brakować mi będzie tego..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny, cały czas Was podczytuję, ale nie zawsze mam czas żeby pisać.
Pawełku wszystkiego najlepszego na te 3 miesiące ode mnie i Filipka.
Samantka cieszę się że wyniki są dobrte i wszystko w porządku,
eMKa nie czytaj nic, bo to nic dobrego nie przynosi, nerwy i nic więcej, Filip też ma chłoniaka na jąderku i przy zmianie pieluszki trzeba je podnosić do góry to samo sie wchłonie, tez mi robi mostek.
JUż jak byłam w ciąży to gin mi zabronił podczytywać o różnych chorobach, zawsze mi mówił, żę każda kobieta jest inna i każda ciąża jest inna, tak samo każde dziecko jest inne i rozwija się ze własnym tempie, a Antoś jest ślicnym i na pewno zdrowym chłopcem a neurolog to tylko potwierdzi.
Tuska mój Filip narazie bardziej macha rączkami i obserwuje zabawki, sami z P próbujemy mu coś wcisnąć do rączki, ale do działą tylko przez chwilę. A na spotkanie ja jestem bardzo chętan a to z dziećmi cy bez i gdzie, mogłabys np przyjechać do bytomia, to pochodziłysbyśmy po rynku.
Edytko gratulacje dla Kornelci.
Niunia Gerda zazdroszcze Wam tej plaży , w pażdzierniku byliśmy z P w Trójmiescie i pięknej plaży na przymorzu, tam bym mola zamieszkać.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to dopisze, a i mogę przejść na mamusie.

PS witam now a marcóweczkę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tuska kazde dziecko rozwija sie inaczej.Wiec nie ma powodu do obaw.DG przykro mi,ze bedziesz musiala wczesniej do pracy wrocic.U nas juz klamka zapadla.Z racji,ze Julka bedzie jedynaczka,to do chce z nia zostac w domu tak do 3 roku zycia,bo wiem,ze jak teraz przegapie to wszystko,to nie bede juz miala okazji tego powtorzyc.Ewentualnie w soboty po poludniu tak od 13-20 moglabym wrocic,a jesli moj szef sie nie zgodzi to trudno,odejde z pracy.Moja cora jest duzo wazniejsza 😁 A na ten jeden dzien chcialabym wrocic,bo strasznie zzylam sie z dziewczynami i brakuje mi wyglupow z nimi 😉DG tu masz linka do naszego watku:
http://www.mamusie.net/forum,odp_marcoweczki_2011,29,5.html,str=342#2696
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monisiu to nie te pampersy co ja miałam... (zajrzyj do mnie na aguagu tam jest zdjecie malej w tym pampersie w 3 miesiacu)
Ja do pracy też nie wracam, już się zwolniłam i mysle co by tu robic w domu... no i postanowilam ze ide na kurs stylizacji paznokci i na poczatku w domu bede robic i wezme nianie (przynajmniej bede miala ja na oku :P), tylko musze skonczyc z karmieniem piersia, a pozniej otworze cos legalnie razem z jakimis zabiegami parafina itp... mam nadzieje ze sie uda... mama mnie wspiera, tylko szkoda, że A. podcina mi skrzydła i we mnie nie wierzy 😞 😞 Ostatnio nawet się o to pokłóciliśmy i od razu zakłada, że ni będę miala klientek.. 😞 No cóż... ja się postaram, żeby je zdobyć.. moja ciotka sama rozkrecila niedawno taki salon w polsce i teraz klientek ma ful, a zaczynala robic za darmo jak sie uczyla...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Samantko to faktycznie inne mialas.Mi te siostra kupila,bo ona ich wczesniej dla corki uzywala i je bardzo chwalila.A co do salonu,to ja bym sie na twoim miejscu tak latwo nie poddawala.Moja kolezanka robi paznokcie w Polsce i naprawde niezla kase z tego ma.Ja narazie chce sie tylko mojej coreczce poswiecic,a potem sie zobaczy.No,ale najblizsze 3 lata maja byc dla niej 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ja chce jakoś pieniazki zarobic bo nie lubie polegac na innych... lubie byc niezalezna i miec swoja kase... jak na razie o wszystko musze prosic A... a paznokcie mi odpowiadaja, bo bede je robic w domu i mimo wszystko bede widziala swoja córcie 🙂 🙂 dopiero jak skonczy 2,5 roku to pojdzie do przedszkola.. wtedy ja wynajme moze jakis lokal i otworze salon legalnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej
Ja niedawno wrocilam do domku bo musielismy z mezem kilka spraw załatwic, a niunia zostala z babcia w domku!
Pawełku kochany wszystkiego najlepszego!
Dzwoniła dzisiaj do mnie pani doktor z osrodka rehabilitacyjnego i powiedziała ze jesli chcemy to osrodek moze nam wystawic skierowanie na darmowe usg główki, jutro jak pojde na szczepienie to podpytam nasza rodzinna ale mysle ze i tak sie zdcyduje. Miała juz robione ale to nie szkodliwe badanie wiec mozna jeszcze raz zrobić!
Tuska nie masz sie co martwic moja dopiero wczoraj zaczeła łapac czyli jeden dzien po swoich 3 miesiacach a Alanek ma jeszcze czas!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...