Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

W czwartek mam wizytę u GIN i właściwie upewnię się tylko, czy nie ma żadnych przeciwwskazań do korzystania z basenu i już w weekend ruszam na tor 😁 Wzięłam sobie do serca słowa lekarza, że poród jest mega wysiłkiem fizycznym do którego warto się przygotowywać, tak jak do olimpiady 😁

Bosz, tylko czy ja w kostium wejdę: jakoś przez ostatnie dwa tygodnie mój brzusio tak poszedł do przodu... 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja właśnie wróciłam od gin i niestety nie dowiedziałam sie płci bo nie chciał się przekrecic i dowiem sie dopiero za 2 tyg 😞 a taka mialam nadzieje . Ale przynajmniej wiem ze wszystko jest ok z dzidziusiem rosnie zdrowo i jest przecudowny 😁 A co do basenu tez chyba musze sie zmotywowac czyms aby zaczac znowu chodzic na basen.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Kwietniówieczki! Jestem nowa na forum 🙂 miło mi będzie z Wami czekać na mój skarb 🙂 termin mam na 10 kwietnia.. a za tydzień idę na połówkowe USG więc może już się dowiem czy jest synuś czy córeczka.. co do imion to dla dziewczynki Milenka jest śliczne, bardzo mi się podoba, a oprócz tego Kalina lub Lena, a dla chłopca (to większy problem - ale chyba Michaś)
Co do ćwiczeń fizycznych to właśnie dziś byłam na basenie.. super! Zamierzam bywać tam przynajmniej kilka razy w tygodniu. Chcę też zapisać się na jogę, ale taką specjalną dla ciężarnych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę: ja też mam termin na 10 kwietnia 😁

A z tymi zajęciami to powiem Wam, że marność nad marnościami: jak już człowiek zdecydował się, że się porusza to okazało się, że w Wawie jest bardzo mało zajęć dla ciężarnych: czego bardzo żałuję. Wiecie: w tak doborowym towarzystwie łatwiej znieść świadomość, że uda już nie te, że pośladki już nie te 😁 😁 a tak cholera, będę w tłumie musiała się zgubić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
No proszę: ja też mam termin na 10 kwietnia 😁

A z tymi zajęciami to powiem Wam, że marność nad marnościami: jak już człowiek zdecydował się, że się porusza to okazało się, że w Wawie jest bardzo mało zajęć dla ciężarnych: czego bardzo żałuję. Wiecie: w tak doborowym towarzystwie łatwiej znieść świadomość, że uda już nie te, że pośladki już nie te 😁 😁 a tak cholera, będę w tłumie musiała się zgubić.


No właśnie w Krakowie też lipa z tymi zajęciami dla ciężarówek 🤔 Tutliputli nie pozostaje nam nic innego jak szybciutko wejść do basenu żebyśmy nie zdążyły się poczuć nieswojo i zakaz patrzenia na piękne zgrabne dziewczyny 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja byłam niedawno na basenie i bardzo dziwnie się czułam. Tzn. nie widać po mnie, że jestem w ciąży, jednak widać taką oponkę na brzuszku, dzięki której wyglądam jakbym przesadzała z jedzeniem ostatnio... No i faktycznie, widok szczuplutkich dziewczyn nie był specjalnie miły!
Generalnie mamusie polecam długie spacery a także gimnastykę. Uważajcie tylko na kręgosłup, bo ja ostatnio chyba go nie rozgrzałam i przez 2 dni chodziłam jak 90letnia staruszka! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja jak bylam na basenie to tak samo wygladalam jak bym byla gruba a nie w ciazy i sie tak dziwnie patrzyli hehe :P teraz to widac ze jestem w ciazy wiec jakos specjalnie bym sie nie krepowala tym bardziej ze nie mam rozstepow hehe :P A co do zajec dla ciezarnych to ja nawet nie patrzylam u mnie w łodzi czy sa jakies moze dzisiaj sobie poszukam 😁 powiedzcie mi dziewczyny czy zapisujecie sie do szkoly rodzenia i czy jest sens sie zapisywac i co tam wogole ucza bo ja jestem w tych sprawach zielona i nie wiem czy dobrze jest wybrac sie do takiej szkoly czy nie ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kochane Kwietnióweczki powiedzcie jakich kremów na rozstępy używacie? Czy możecie polecić jakiś naprawdę dobry i niezbyt drogi 🙂 ??? Do tej pory używałam AA Ja i mama ale prawdę mówiąc nie jestem z niego do końca zadowolona 😞 Ostatnio pani w aptece pokazała mi Elancyl podobno super działający ale niestety zabiła mnie cena... 😲
Dorka1986 (pozdrowienia dla Łodzi mieszkałam tam 10 lat 🙂 ja zapisuję się do szkoły rodzenia w szpitalu w którym będę rodzić przede wszystkim po to żeby poznać położne z tego szpitala bo one tę szkołę prowadzą. A wiadomo.. znajoma położna na porodówce to połowa sukcesu 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dziękuję dziękuję 🙂 mamamadzia Dobry pomysł z tą szkołą rodzenia chyba musze sie dowiedziec czy jest szkola rodzenia tam gdzie chce rodzic 🙂 A co do kremów na rozstepy ja osobiscie smaruje tylko zwykłą oliwka Ale z tego co wiem i ciężarne koleżanki opowiadały to dobry krem to Fisan albo Mustela jest podobno jeszcze lepszy ale żadnego jeszcze nie uzywalam ale mam zamiar sobie kupic Mustelle
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, zakup kremu tak naprawde zależy od stanu naszego portfela 🙂 Ja używałam zarówno Fissana jak i Mustele. Fissan nie był - jak dla mnie rewelacyjnym kremem - nie wchłaniał się szybko i miał okropny zapach. Czasem nie do zniesienia - szczególnie w I trymestrze 😉 Teraz używam Musteli i wiem, ze do końca ciąży już innego nie chce! Ładny zapach, bardzo szybko się wchłania tylko bardzo szybko ubywa mnie z tej tubeczki 😁 Apropo cen fissan ok. 35 zł., natomiast Mustela ok. 88 zł. - tak płaciłam w mojej aptece. Polecam zajrzeć na allego tam ten ostatni krem można dostac nawet za 60 zeta. Miłego dnia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej dziewczyny!
Dzis w nocy bardzo pobolewala mnie prawa strona, tak jakby jajnik. Wstalam rano to toalety i zlapal mnie przerazliwy skurcz, ktory co prawda byl dosc krotki, ale baaaardzo bolesny 🥴 Teraz tez mnie tak pobolewa, ciezko mi sie wyprostowac, zalezy jaka pozycje aktualnie przyjmuje. Czy Wy tez tak mialyscie?? Lub miewacie cos takiego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magda, może ten ten artykuł rozjasni troszkę wątpliwości:
http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html.
Ale dopóki skurcze nie są regularne, częste i zbyt mocne: nie masz się czym przejmować. Mój Wszechwiedzący Pan Doktor wskazał tylko w takich sytuacjach położyć się i odpocząć chwilkę. Jak nie dajesz rady, weź Nospę ( choć ja unikam jej jak ognia, wyczytałam, że przenika przez łożysko ). To nasze brzuszki trenują przed porodem 😁

Co do kremów na rozstępy: przez pierwszy trymestr używałam tylko oliwki, teraz na wieczór oliwka a rano krem Eveline na rozstępy: nie jest drogi ( ok. 23 zł ), o skuteczności kosmetyków tej firmy przekonałam się dawno, a poza tym wchłania się fantastycznie szybko. Próbowałam też Fissana: ale jest to krem typowy do masażu, tłusty niesamowicie i ile trzeba się namęczyć, naczekać, żeby się wchłonął ! No i popieram: śmierdzi 🙂 Perfecta Mama i Ja: dla ilość nie koreluje z ceną. A że jak każda kobieta chciałabym uniknąć rozstępów i po porodzie nadal być seksowną dla swojego faceta: raz w tygodniu funduję sobie domową galaretkę z owocami: wyczytałam gdzieś, że dobrze wpływa na utrzymanie elastyczności kolagenu w skórze : nie wiem czy to prawda, ale przynajmniej smaczne jest 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja szkoła rodzenia zaprasza w 26 - 28 tygodniu ciąży i jest tam 13 spotkań, czyli generalnie do samego rozwiązania 🙂 ale wiem, że trzeba się zapisywać wcześniej bo jest spore zainteresowanie no a grupy nie są duże... tak więc zapisuję się już teraz 🙂
Na detektor tętna płodu raczej się pokuszę.. według mnie to naciąganie na kasę 🤢 Gin w gabinecie też może to sprawdzić profesjonalnie i bezpiecznie, a tu nie wiadomo do końca jak to działa i czy nie ma jakichś skutków ubocznych dla dzidziusia 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie też chcę w szpitalu, w którym będę rodzić bo poznam zarówno położne jak i szpital. A to mam nadzieję choć trochę pozwoli mi zmniejszyć strach 🙂. Póki co okropnie boję sie porodu..tyle się nasłuchałam historii od znajomych, że aż ciarki mi po plecach przechodzą 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...