Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz czuje od mniej wiecej 2 tyg takie stukanie, pukanie od srodka. Najczesciej po prawej stronie. Jestem przekonana, ze to dzidziol 🙃 Poczatkowo czulam to co kilka dni, teraz czuje juz to codziennie. Tatus tez juz te "kopniaczki" czuje 🙂 wiec musi to byc to 😆 Ale nie moge sie doczekac solidnych kopniakow 😁 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam wszystkie Kwietnióweczki 🙂 Moje maleństwo przyjdzie na świat 3 Kwietnia i prawdopodobnie będzie to córcia. Jeżeli chodzi o ruchy to odczuwam od jakiegoś czasu bąbelki pod skórą a od zeszłego tygodnia jest ich coraz więcej i są mocniejsze. Mam trochę ciałka więc nie przejmuję się tym, że jeszcze "mocno" nie kopie. Z drugiej strony każdy maluch jest inny - mniej lub bardziej temperamenty 😉 więc raczej nie ma się czym martwic jak wyraźnie nie czujecie ruchów.

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i śle całusy dla waszych maluszków. No i odliczamy dni do kwietnia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja ruchy czuje mniej wiecej od kilku dni na poczatku myslalam ze to bol brzucha ale pozniej zauwazylam dotykajac stwardnieniez jednej badz drugiej strony jak moje malenstwo zle sie ulozy i wyglada to tak jakby wypychalo sie przez brzuch a po chwili zmienia pozycje i wraca wsyzstko do normy ale co do kopniec to nie mam az takich wyraznych i czestych. Nie wiem jak u was z tymi ruchami ale u mnie sa one coraz czesciej wyczowalne i dosc bolesne 🙂 nie wiem czy to wogole to o czym mysle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka, bolesne? To dziwne... Przeciez nie masz az tak wielkiego brzucha, zeby moglo Cie to bolec... Powinno to byc bardzo przyjemne uczucie... A jesli spina Ci sie brzuszek to znaczy, ze macica sie napina, a to chyba nie najlepiej... 😞 Moze skonsultuj to ze swoim lekarzem 🙂 Pozdrawiam wszystkie mamuski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niestety brzuszek mam spory jak na swoj tydzien ciazy wkoncu przytylam juz prawie 10 kg i poszlo mi w sam brzuch moze to dziwne ale tak to odczówam i nie wydaje mi sie zeby to byla macica bo ewidentnie odczówam dzidzie dotykajac nie konkretnie nozke czy cos innego ale ogolnie cialko. A Bylam u lekarza 15/11 i wszystko jest ok Teraz ide na połówkowe 01/12 wiec zobacze dokładniej czy wszystko jest ok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na razie mam 7 kilo do przodu.. to też sporo, ale wszystko też raczej poszło w brzuszek 🙂 ruchów jeszcze za dużo nie odczuwam, czasem tylko takie przelewanie w brzuchu, ale sama nie wiem czy to dzidziuś czy raczej jakieś jedzonko 🙂 ale lekarz mnie uspokoił, że wszystko jest ok, usg też w porządku, więc czekam na jakieś wyraźniejsze znaki od mojego bąbelka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo się lekko martwię: LEKKO 😁 20 tydz + 3 dni a ja nic ! żadnego bulgotania, żadnego łaskotania, przelewania itd. Byłam wczoraj na usg celem uspokojenia się i dzięki Bogu, Maleństwo fika radośnie, serduszko bije jak trzeba 😁
Nie przytyłam zbyt dużo, tak mi się wydaje, bo 5 kg, ale może powodem nie wyczuwania ruchów jest fakt, że łożysko mam z przodu...No nic, zazdroszczę Wam bardzo i tylko mi czekać zostaje 🙂
A, Magda. Nie zawsze skurcze macicy są złe: to tak zwane skurcze przepowiadające, Braxtona-Hicksa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli ja niestety też jeszcze nic zupełnie nie czuje, jedynie jakieś przelewanie ale to raczej jelita (mam 4 kg na plusie).. i jak czytam, że praktycznie wszystkie coś już czują to zaczynam panikować 😞. Wizyte mam dopiero za tydzień, mam nadzieję że do tego czasu coś zacznie się dziać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kmatus to przelewanie możliwe że to dzidziuś 🙂 ja na początku też tak myślałam ze jelita ale okazało się że to jednak niunia daje o sobie znak, z dnia na dzień coraz częściej i mocniej daje o sobie znać 😉 u mnie zaczęło się tak ponad tydzień temu
aaaaaaaaaaaaa chyba wyczuła że mamusia o niej pisze bo właśnie fikołki robi 🙃
dziewczyny na pewno wasze maleństwa fikają w brzuszkach i za niedługo poczujecie to 😉
a z kilogramami to u mnie katastrofa, tzn. nie jedna osoba by sie cieszyła ze nie grubnie, ale ja znów mam obawy czy aby wszystko w porządku, jak na razie to od początku ciąży straciłam ok 7 kg, dopiero teraz podniosła się o 1 kg 🥴
nie wiem czy to dobrze czy źle, ale wiecie kobieta w ciąży to kobieta panikująca o wszystko 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam że też nic nie czuję albo nie mam świadomości co to. Ja panikuję z innego względu mianowicie ja przytyłam 10 kg!!!!!!!!!!!!!!!!!O zgrozo i nie wiem gdzie bo brzucha jak nie było tak nie ma, znajomi mówią tylko że wyglądam jak chomik więc chyba poszło mi w policzki no i uda bo moje spodnie z wakacji kiedy próbowałam je wcisnąć zatrzymały się właśnie na udach!!!!i ani drgnęły w górę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny właśnie wróciłam od lekarza. CO prawda USG nie robił bo w poniedziałek mam drugie badania prenatalne więc co za dużo to niezdrowo 🙂 ALe powiedział kilka ciekawych rzeczy. Odnośnie kilogramów to ja od początku przytyłam 7 kg. (a zaznaczam że się nie oszczędzam i jem co mi się chce). Powiedział że generalnie to o 2 kg za dużo jak na 21 tydzień ale w związku z tym, że jestem wysoka (180 cm) to nie ma czym się martwic. Dodatkowe kilogramy poszły mi w brzuch i uda. Ale narazie się tym nie martwię. Przyjdzie czas na zrzucenie zbędnych kilogramów (poza tym przy dziecku zawsze jest sporo pracy więc będą dodatkowe ćwiczenia 🙂 )
Poza tym powiedział też, że dzieciątko sięga już aż do pępka (czyli zajmuje całą przestrzeń pod pępkiem). Zapytał czy "już" czuję ruchy więc domyślam się że nie jest czymś nienormalnym jak tych ruchów niektóre z was jeszcze nie czują. Zatem głowa do góry. Przyjdzie jeszcze czas że nasze pociechy dadzą nam popalić swoimi silnymi kopniakami 😮

Pozdrawiam was ciepło 😘.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie kilogramów powiem tyle: oj tam, oj tam 😁
Jesteśmy młode, zdeterminowane i mamy tyle silnej woli, że nie ważne ile teraz przytyjemy: i tak zgubimy to po porodzie, prawda? 😉)
A poza tym: zachcianki teraz rekompensują nam ścisłą dietę po porodzie 😉


Wg mojego lekarza, najlepiej kiedy rozkład wagi wygląda następująco:
1-2 kg w I trym.
6 kg w II trym.
5kg w III trym. Ale przecież każda kobieta przybiera inaczej:finalnie lepiej jednak, żeby było to 20% masy wyjściowej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny muszę się pochwalić! Wczoraj byliśmy na usg 3d i będziemy mieli Córeczkę!!!! Jaka ja jestem szczęśliwa! Jak stwierdził gin Maleńka jest bardzo aktywnym dzieciaczkiem - szybko się rusza i raczej nie zastyga w 1 pozycji 🤪 Ma ten temperament... 😉 Za 3 tyg. idziemy na usg połówkowe - już nie mogę sie doczekać. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia to no serdeczne gratulacje 🙂 Mój gin już miesiąc temu powiedział mi że będzie córcia na 99 % (mam bardzo wyluzowanego ginekologa który jak zobaczył małą powiedział: "jak nic będzie córcia bo ja tu widzę c.i.p.c.i.ę " - uśmiałam się do łez). No i ogarnęło mnie szaleństwo zakupów choć pewnie dopiero w poniedziałek ostatecznie potwierdzą mi płeć na badaniach prenatalnych.
Najlepsze jest to że od początku ciąży jadłam tylko kiszone ogórki i kapustę - dopiero od 3 tygodni zaczynam przerzucać się na słodycze. Byłam święcie przekonana, że będzie chłopak, ale baaaardzo cieszę się z córci bo moja druga połówka marzyła o małej księżniczce więc się cieszy jak dziecko.
Trzymaj się ciepło i informuj na bieżąco co tam u was słychać 😆
PS. zastanawiałaś się już nad imieniem?

Asiak - nie martw się- mój brzusiu wygląda podobnie jak twój - ale w dodatku mam mnóstwo rozstępów już od 2 miesiąca bo mam bardzo "rzadką" skórę 😞 Taka moja uroda.

Buziaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia: No to suuuper !! Bardzo Wam gratuluję !! I korzystaj z zakupów bo od stycznia vat na ubranka niemowlęce podnoszą 😉)

A tak w ogóle uważam, że każdy brzuszek jest piękny !! Niech świadczą o tym chociażby zapędy innych do głaskania ich 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Tutliputli- masz przepiękny brzuszek bo ja to nic no może wtedy jak za dużo zjem. Płci nie znam ale jak napisałam w profilu już tak wstępnie wybraliśmy imiona nic szczególnego dla chłopca to po moim dziadku i tak się przyzwyczaiłam że gdyby coś to na pewno nie zmienię, w dodatku dziadek żyje i jak mu powiedziałam to bardzo się ucieszył więc nie moge mu tego zrobić. Jeśli chodzi o zakupy to dziewczyny ja nie mam jakiegoś "pociągu" to tego. Ogólnie do zakupów nigdy nie miałam wręcz nie nawidzę biegania po sklepach zwłaszcza teraz kiedy już powoli zaczyna się to Mikołajowo- Świąteczne zamieszanie.Pewnie wyruszę na sklepy jak już sama nie będe mogła się ruszac czyli gdzieś wiosną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzieki sredeczne. Wiolu własnie najśmieszniejsze jest to, ze imie dla chlopca mielismy przygotowane, a dla dziewczynki nie mamy zadnego typu 😁 ale do konca ciązy jest jeszcze sporo czasu także napewno się na coś zdecydujemy. Co do rozstępów to ja - jak narazie ich nie mam - ale w pozniejszym czasie na pewno sie pojawią, ale nie zamierzam się tym przejmować, gdyż najwazniejsza dla mnie jest teraz Córeczka!! A co do zakupów to ja uważam, ze jest jeszcze czas... nie chce zapeszać 🙂 Tutliputli zapłacę nawet z tym 7% vat-em 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasia, jako osoba która na handlu ( branża odzieżowa 😁 ! ) zęby straciła mogę powiedzieć, że niech licho trafi tą podwyżkę vatu - w styczniu i przeceny będą, i spokojniej w sklepach.

I powiem Wam coś jeszcze 😁 czuję się tak pełna energii i nieskażonego niczym optymizmu, że już zapowiedziałam narzeczonemu, że jak tylko "Bronek" skończy pół roku zabieramy się za następne 😁 Dochodzę bowiem do wniosku, że ciążenie jest fantastyczne. No i w kolejkach mnie przepuszczają, w autobusie miejsce zwalniają, Połówek wreszcie łazienkę zaczął sprzątać i sam sobie prasować.. 😉)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli naprawdę cudny brzuszek! Mój wygląda beznadziejnie, ludzie myślą że się poprostu roztyłam a nikomu nie przyszło do głowy że to ciąża ech...
Jasia serdecznie gratuluję córeczki!! napewno wymyślicie jakieś fajne imię dla córci, samo przyjdzie, a czasu jeszcze trochę zostało.
Co do zakupów to podchodzę narazie do tego z rezerwą, też raczej po nowym roku zacznę dopiero buszować po sklepach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...