Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam dziewczyny 🙂 U mnie rowniez brzucha nie widac, tak jak kmatus napisala u mnie to rowniez wyglada jakbym sie najadla albo miala taki odstajacy brzuch.. Oj mam nadzieje ze niedlugo zacznie przybierac ciazowe krztalty 🙂 Ja o zakupach dopiero bede myslec po nowy roku. Wozek sobie znalazlam ale to wszsytko bedzie kupowane o wiele pozniej 🙂 Wczesniejsze zakupy rozpoczne dopiero w styczniu. Cos tam zaczne sobie pomalu kompletowac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Witam nowa kwietnioweczke 😜
U mnie brzuszek widoczny, choc malutki jeszcze. Moja mama mowi, ze jest dosc maly. Ja nie mam doswiadczenia:P Co do wozeczka - nie wiem jak u Was, ale u mnie w lodzi jest tani sklepik z rzeczami dla dziecka. Wozek 3funkcyjny mozna kupic za grosze w zasadzie. Z tego co wiem, to bardzo ladny, nowy wozeczek kosztuje tam ok. 500 zl. Wydaje mi sie, ze nie jest to wiele. A co do lozeczka - ja juz sobie wybralam 🙂 Kupie turystyczne. Ma wiele plusow. Ostatnio w Dzien Dobry TVN byly testowane lozeczka i to zajelo wlasnie dosc wysoka pozycje. Jest wygodne, ladne, funkcyjne 🙂 Pozdrawiam Was 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy nową Forumowiczkę 🙂 Dziewczyny u mnie to jest tak, brzuszek widac - szczególnie jak założe spodnie ciążowe 😁 ale ja niestety przytyłam dopiero kilogram 🤪 Nie wiem czy oby to jest normalne... Należy zauważyć, iż piersi też coraz większe... Najważnieszje jest to, że Dzidzia się dobrze roziwja i to mnie baaardzo cieszy 🙂 Dużo słońca życze bo u mnie strasznie pochmurno 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja przybrałam również niecałe 2 kg. Brzuch niestety nie wygląda na ciążowy, a raczej na gruby ;D Mam nadzieję, że to się zmieni 😁
Wcześniej pisałam o zwolnieniu i lekarz faktycznie dał mi je, ale leżące. Czyli spacery i jakiekolwiek zakupy do domu odpadają. Jestem uziemiona... Jak to wygląda u Was?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Judkama czyżby wszystko wskazywało na to, ze będziesz miala chłopca? 🙂 Mówię tak bo u mnie sytuacja jest odwrotna czyli "boczki" zacząły mnie sie robić w I trymestrze, brzuszek jest dość mocno rozlany - ale widoczny - i będzie to dziewczynka 😁
Klaudia je jestem na zwolnieniu lekarskim spraktycznie od początku ciąży z tym, ze na zwolnieniu mam "numerek" 2 czyli chodzić jak najbardziej mogę. Masz jakieś wskazania do tego aby leżeć?
Jeśli chodzi o gabaryty Dzidzi to moja jest jak kosteczka masła całe 200 g haha 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Klaudiagda ja też mam na zwolnieniu 1 czyli leżące ale miałam tak od początku z tego względu, że miałam plamienia. Ale teraz nie mam do tego żadnych wskazań medycznych - wszystko z dzidzią w porządku, po prostu mój gin mi kontynuuje zwolnienie od początku ciąży i uważa, że takie jest bardziej wiarygodne. A tak szczerze.. to nie bardzo się do tego stosuje 🙂 wiadomo bez szaleństw ale spacery obowiązkowo! A Tobie czemu wpisał leżące, masz jakieś wskazania żeby odpoczywać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nie mam wskazań, żeby leżeć. Ale mój lekarz powiedział, że on tylko takie wystawia, bo jeżeli miałby wystawić "chodzone" to równie dobrze można chodzić do pracy. Powiedziałam, że jest lekka różnica w spacerach, które są wskazane, a chodzeniu do pracy, gdzie stres itp. Przyznał racje, ale nr nie zmienił. Teraz boję się, że jak wyjdę na spacer, a ZUS postanowi mnie sprawdzić to cofną mi świadczenia ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie czytam i pierwsze co mi przyszło na myśl ........co za głupota............ rozumiem jak ciąża jest wysokiego ryzyka, zagrożona itp, ale ci lekarze czasami przesadzają, nie mógł ci dać L4 z "dwójką", jeżeli jest wszystko ok, to olbrzymia różnica chodzić do pracy a wyjść na spacer, poza tym chyba masz prawo wyjść i dotlenić organizm i dzieciątko, najwidoczniej masz prawo tylko postać w oknie i dotleniać się, boze co za głupota, ale się zbulwersowałam 😠 😠 😁 😁
ja też mam L4 ale własnie z "dwójką" po mimo tego że jestem cały czas na tabletkach podtrzymujących i powinnam leżeć,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Dziewczyny 🙂 Ja też przytyłam tylko 2 kg.i brzuszka też prawie nie mam... Moja mama mówi,że w 6 miesiącu może mnie wywalić tak jak ją 🙂 🙂 🙂
Moja dzidzia też dobrze się rozwija,ostatnio byłam na USG to nie można było dzidz zmierzyć tak skakało 🙂 i płeć też jeszcze została tajemnicą 🙂 Dostałam płytke z nagraniem badania,mówie Wam super sprawa... 😁
A mam pytanko,od dwóch dni miewam skurcze w pochwie i nie wiem czy to tak powinno byc,macie też takie dolegliwości??? 🙂
Całuje:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia Ja wciąż obstawiam dziewczynkę, ale upewnię się dopiero na połówkowym 😜 Koleżanka miała brzuszek właśnie rozlany, każdy wróżył dziewczynkę, ona też się tak nastawiała. Gin na usg jeszcze ją bardziej upewniła, że to dziewczynka, a na porodówce już się okazało że to jednak chłopczyk 😁 Większość ubranek miał różowych nawet wanienkę. Dlatego ja kupuję ciuszki w różnych kolorkach unikając różowego i niebieskiego 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jasia napisał(a):
Judkama mam nadzieję, iż u mnie płeć Dziecka już się nie zmieni 😜 Mam nadzieje, ze USG 3d się nie myli hahah. Jeśli Ty chciałabyś Dziewczynkę to własniego tego Tobie życzę 🙂 A kiedy połowkowe usg?


Jutro mam wizytę i umówię się z lekarzem na przyszły wtorek, bo wtedy od razu będzie miał możliwość zrobienia usg 3d więc dwa razy płacić nie chcę 🙂 Tobie też życzę żadnych zmian 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 🙂 Właśnie wróciłam z USG połówkowego. Lekarz potwierdził że będę miała córcię 🙂 Ale mała się tak ułożyła że obie stópki miała przed twarzyczkę więc USG 3D nie wyszło najlepiej. Poza tym u mnie w ogóle ciężko się te badania przeprowadza bo mała uparta i kiepsko się układa, łożysko jest na przedniej ścianie, sama mam tłuszczyk na brzuchu a to nie ułatwia a lekarz mi dzisiaj jeszcze powiedział że mam taką budowę tkanek, że nie "puszczają" USG 🤔
Ale najważniejsze badania zostały wykonane i mała jest zdrowa 🙂 W kwestii wagi to ma 438g więc rośnie jak na drożdżach.
Brzuch też mam rozlany na boki więc wskazuje na córcię.

Odnośnie waszej rozmowy dotyczącej L4 to ja od pewnego czasu mam z 2 więc spokojnie mogę chodzić. Wcześniej miałam z 1 ale teraz jest już wszystko ok. Zgadzam się, że w przypadku kontroli zawsze można powiedzieć, że akurat było się na wizycie.

Pozdrawiam ciepło wszystkie kwietnióweczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! Ja też dziś byłam na połówkowym i jest siusiak 🙂 Super! Bardzo się cieszę, a mój małżonek chodzi dumny jak paw 😁 No i wreszcie mogę zacząć kupować ubranka, ale z prawdziwym szaleństwem zakupowym i tak poczekam na przeceny noworoczne 😉 Mój synuś ma już 375 gramów i 18 cm. Ale wiercipięta straszny, gin nie mógł go "złapać" na usg 🙂) pewnie po tatusiu to ma 🙂) A z tym kształtem brzuszka to faktycznie coś w tym jest, bo ja co prawda przytyłam już 8 kilo ale tak naprawdę to z tyłu nic nie widać, tylko z przodu sterczy już całkiem spora piłeczka. Ale jeśli chodzi o zachcianki smakowe to chyba u mnie określenie płci na tej podstawie by nie zadziałalo, bo najchętniej zagryzam czekoladę ogórkiem kiszonym 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny, bardzo Wam gratuluję wymarzonej płci !

Sama też muszę się pochwalić, że WRESZCIE !!! poczułam ruchy !!! 😁 Nie było to jeszcze kopanie, nie pukanie ale czuję ( z dnia coraz wyraźniej ) jakby maleństwo przeciągało się i trenowało chodzenie po wewnętrznej stronie brzucha. Miło, bo wtedy skóra na brzuchu napina mi się i można wyczuć COŚ co na pewno należy do dziecka 😁

Co do zwolnienia: nie panikowałabym, choć sama mam od października 2 ale z doświadczenia mogę powiedzieć, że kontrole ZUS mają ważniejsze sprawy na głowie a pracodawca raczej nie ma podstaw podejrzewać Cię Klaudia o jakiś przekręt chorobowy, skoro wie o ciąży. Aczkolwiek dziwię się postawie lekarza 🤢 Naprawdę nie stresuj się tym, bo nie warto 🙂

Mnie tam się przytyło ( w porównaniu z Wami :P ) dość dużo bo 5 kg. I mam wrażenie, że poszło w brzusio, bo upycham się jeszcze w spodniach sprzed ciąży tylko na brzuchu właśnie jakoś materiału mi brakuje 😁



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez czuje buszowanie malucha w brzuszku cudowna rzecz 🙂 ale niestety jeszcze tydzien musze czekac na poznanie plci 😞 do tego jeszcze dopadło mnie zapalenie pecherza po raz kolejny i musialam juz pójść na zwolnienie po trzydniowym pobycie w szpitalu 😞 bo za czesto je mam i pewnie zostane juz na nim do konca mam nadzieje ze nie zwariuje w domu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Ja już dość długo czuję ruchy maleństwa, kilka dni temu w wyniku mojego nagłego zrywu z łóżka zostałam pokopana haha. Chyba mały breakdance ćwiczył :P
Jutro rano mam wizytę xD Mam nadzieję, że tak jak Wy poznam płeć malucha,w końcu najwyższy czas. Ja i rodzina tatusia obstawiamy dziewczynke, tatuś i moja rodzina chłopca. I nie mogę się doczeeeeeeeeeeeekać!!

Powiedzcie mi, czy czujecie ból kręgosłupa? Ja mam potworny, czuję się jak babcia a mam dopiero 22 lata.... Może mieć to jakiś związek z przeogromnym biustem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...