Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wróciłam.
No Ola - moja w 31 ważyła 1735 gr więc idziemy łeb w łeb - chociaż lekarz powiedział że kruszynką nie jest.
Frytus - ty tam odpoczywaj bo to za wczas na poród.

Ej dzisiaj kupiłam już wszystko do szpitala ale w aptece zostawiłam 200 zł!!!!! Czujecie to? Za Oilatum 500 ml zapłaciłam 65 zł. To jakieś chore jest ale na szczęście trafiłam na Panią Magister która pierwszy dzień w pracy po macierzyńskim jest i mi fajne rzeczy doradziła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Wróciłam.
No Ola - moja w 31 ważyła 1735 gr więc idziemy łeb w łeb - chociaż lekarz powiedział że kruszynką nie jest.
Frytus - ty tam odpoczywaj bo to za wczas na poród.

Ej dzisiaj kupiłam już wszystko do szpitala ale w aptece zostawiłam 200 zł!!!!! Czujecie to? Za Oilatum 500 ml zapłaciłam 65 zł. To jakieś chore jest ale na szczęście trafiłam na Panią Magister która pierwszy dzień w pracy po macierzyńskim jest i mi fajne rzeczy doradziła.

Ja jestem w 29 tyg i 4 dniu a mała już ma 1700 gram to ja już nie wiem jaka ona się urodzi 😮 Co do Oilatum to Kasia wspominała że jest odpowiednik o takim samym składzie a połowę tańszy Oillan czy jakoś tak, jak będę w aptece to porównam oba składy.
To coś Ty tam nakupowała że 200 zł poszło? 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No właściwie wszystko już: termometr, podpaski poporodowe, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, majtki jednorazowe, Tantum Rosa (czytała różne opinie ale kobitka powiedziała że jednak warto bo ona stosowała),Oilatum, specjalne chusteczki nasączane solą fizjologiczną do przemywania pępuszka itp.

A właśnie - do kiedy powinno się stosować ten Oilatum? Są jakieś wskazania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😠 😠 😠
leon zjadł mi 6 tabletek feminatalu a resztę opakowania wychamlał - może on w ciąży jest i witamin potrzebuje??????????
Frytus coś tam zaszalała??????Polę juz chcesz zobaczyć????jeszcze czas
a swoją drogą to dałaś mi do myślenia z tym kroczem moje to jakby....oj nie ważne nawet porównania nie mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
http://www.i-apteka.pl/product-pol-27884-OILLAN-Emulsja-natluszczajaca-d-kapieli-500ml.html

to jest ten Oillan, rzeczywiście dużo tańszy no i polski 🙂


Dzięki. Na pierwsze tygodnie wykorzystam Oilatum a potem kupię zamiennik.
Ale tam napisali ze od 6 miesiaca zycia.. to jak to faktycznie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja już bym chciała poznać płeć maleństwa bo tak jak nie bd znała płci to nawet nie kupię nic dla dzidzi.. babcie ciocie już sobie zarezerwowały że kupują kosmetyki ciuszki rożki itd rodzice kupują wózek ciotka daje łóżeczko babcia już sporą ilość ma ubranek w kolorze beż biały i zielony.. a ja nic jeszcze dla swojego skarba nie kupiłam bo ich przesądy i nie pozwalają mi nic kupować..Po za tym nie jestem za tym żeby dziewczynkę w różowy ubierać a chłopca na niebiesko ale tak zazwyczaj robią idę do sklepu z ciuszkami dla maluszków a tam tylko różowe lub niebieskie dają jak mówisz że dla dziewczynki lub chłopca.. a mi się strasznie podobają ubranka dla niemowląt zieloniutkie jejku zakochałam się w tym kolorze zielony beżowy dziecko tak słodko w tych kolorach wygląda..poczekam do wizyty jak już bd znała pleć to się wybiorę na zakupy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
No właściwie wszystko już: termometr, podpaski poporodowe, podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, majtki jednorazowe, Tantum Rosa (czytała różne opinie ale kobitka powiedziała że jednak warto bo ona stosowała),Oilatum, specjalne chusteczki nasączane solą fizjologiczną do przemywania pępuszka itp.

A właśnie - do kiedy powinno się stosować ten Oilatum? Są jakieś wskazania?

No właśnie też o tym myślałam i nie wiem, zapytam w szpitalu albo położnej w sobotę w szkole rodzenia - jak nie zapomnę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
http://www.i-apteka.pl/product-pol-27884-OILLAN-Emulsja-natluszczajaca-d-kapieli-500ml.html

to jest ten Oillan, rzeczywiście dużo tańszy no i polski 🙂


Dzięki. Na pierwsze tygodnie wykorzystam Oilatum a potem kupię zamiennik.
Ale tam napisali ze od 6 miesiaca zycia.. to jak to faktycznie jest

nie wiem kochana, zapytam w aptece jak będę kupowała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
M ostatnio opowiadał mi był własnie w biedronce. Nie było wiele osób. Jedna kasa czynna. Stanął w kolejce a przed nim 2 lub 3 osoby stały. Nagle do sąsiednej kasy podchodzi taka moherowa i mówi do kasjerki " Proszę zadzwonić tym dzwonkiem po druga kasjerkę bo ja tu czekam". Kasjerka powiedziała, że druga ma przerwę śniadaniową. A ta moherowa dalej tam stoi M doszedł już do kasy a ta babka znów. "Wy macie 15 minut przerwy na śniadanie, ile już mineło? Proszę wezwać tamtą panią bo ile ja tu mam czekac" Staneła by za M w kolejce by już ją dawno skasowali, ale to uparte i głupie A potem mają pretensje że młodzi ich nie szanują. Bo widzą to wszystko i mają w d*** Szacunek musi działac w dwie strony. A oni jak ta święte krowy.
A co do informacji, to wierzcie mi, nawet jak są to tym bardziej ich nie czytają. Oni tylko czytają to co moga wymagać, ale to co karze się dostosować mają gdzieś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
😠 😠 😠
leon zjadł mi 6 tabletek feminatalu a resztę opakowania wychamlał - może on w ciąży jest i witamin potrzebuje??????????
Frytus coś tam zaszalała??????Polę juz chcesz zobaczyć????jeszcze czas
a swoją drogą to dałaś mi do myślenia z tym kroczem moje to jakby....oj nie ważne nawet porównania nie mam

A ja sie głupek jeszcze z moim bzyczyłam i kurde ponoc bzyczenie przyspiesza poród i po tym w nocy to myslalam ze umre z bólów,wstać nie mogłam to mnie Karol wypychał z łozka 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
😠 😠 😠
leon zjadł mi 6 tabletek feminatalu a resztę opakowania wychamlał - może on w ciąży jest i witamin potrzebuje??????????
Frytus coś tam zaszalała??????Polę juz chcesz zobaczyć????jeszcze czas
a swoją drogą to dałaś mi do myślenia z tym kroczem moje to jakby....oj nie ważne nawet porównania nie mam

to gdzie Ty te leki trzymasz, że pies się do nich dostał? 😮 Nabierz już nawyku, że leki chowa się w miejscu niedostępnym bo dziecko już niedługo na świat wydasz 🙂
A propos psa to moja suka kiedyś pożarła całe opakowanie wit C i mało brakowało i byłoby po niej, dlatego Ci ludzie od których ją wzieliśmy ją oddali - bezduszni 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agusiaa napisał(a):
M ostatnio opowiadał mi był własnie w biedronce. Nie było wiele osób. Jedna kasa czynna. Stanął w kolejce a przed nim 2 lub 3 osoby stały. Nagle do sąsiednej kasy podchodzi taka moherowa i mówi do kasjerki " Proszę zadzwonić tym dzwonkiem po druga kasjerkę bo ja tu czekam". Kasjerka powiedziała, że druga ma przerwę śniadaniową. A ta moherowa dalej tam stoi M doszedł już do kasy a ta babka znów. "Wy macie 15 minut przerwy na śniadanie, ile już mineło? Proszę wezwać tamtą panią bo ile ja tu mam czekac" Staneła by za M w kolejce by już ją dawno skasowali, ale to uparte i głupie A potem mają pretensje że młodzi ich nie szanują. Bo widzą to wszystko i mają w d*** Szacunek musi działac w dwie strony. A oni jak ta święte krowy.
A co do informacji, to wierzcie mi, nawet jak są to tym bardziej ich nie czytają. Oni tylko czytają to co moga wymagać, ale to co karze się dostosować mają gdzieś

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
aisak napisał(a):
jezu ale się uśmiałam z "pewnych" postów 🤪 🤪
wiem jestem wredna 🤢 🤢

hihihihihihi 😁


chyba się ktoś skapował 🤪 🤪 🤪 🤪hihihihhi
dobra juz nie bede bo to nie miłe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
😠 😠 😠
leon zjadł mi 6 tabletek feminatalu a resztę opakowania wychamlał - może on w ciąży jest i witamin potrzebuje??????????
Frytus coś tam zaszalała??????Polę juz chcesz zobaczyć????jeszcze czas
a swoją drogą to dałaś mi do myślenia z tym kroczem moje to jakby....oj nie ważne nawet porównania nie mam

A ja sie głupek jeszcze z moim bzyczyłam i kurde ponoc bzyczenie przyspiesza poród i po tym w nocy to myslalam ze umre z bólów,wstać nie mogłam to mnie Karol wypychał z łozka 🤪 🤪


Ojoooj to aż boję się myśleć co by było z moim kroczem, jakbym nie była samotną ciężarówą i miał chłopa przy sobie... Jeszcze by mi Helcia wyskoczyła....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
aisak napisał(a):
jezu ale się uśmiałam z "pewnych" postów 🤪 🤪
wiem jestem wredna 🤢 🤢

hihihihihihi 😁


chyba się ktoś skapował 🤪 🤪 🤪 🤪hihihihhi
dobra juz nie bede bo to nie miłe


kolejna wystraszona 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...