Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Tyska_1 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
dobra i jeszcze jedno pytanie bo ja wkoncu jutro na zakupy uderzam hehe
nożyczki jakiej firmy macie???????????? i gzdie kupione też w aptece czy jakimś zwykłym sklepie??
ja tez mam jakies z tego canpol babies czy jakos tak, co za roznica.. 🙂 na szczescie juz mam wszystko kupione, tylko tego cholernego wozka nie

ja jutro będę miała wszystko prócz wózka i łóżeczka z jego wyposażeniem bo kasy zabrakło dlatego muszę urodzić w kwietniu po wypłacie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorka1986 napisał(a):
tyminka napisał(a):
a jak się tą gruszką odciąga?


ściskasz reka gruszke lekko i wkładasz do noska i puszczasz i gilki wciagaja sie do gruszki


aha 🙂 pyszności 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
aisak napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
aisak napisał(a):
babeczki powiedźcie mi która ma zamiar stosować oliwkę na całe ciałko po kąpieli dla szkrabów??????
bo ja zgłupiałam ostatnio 🤢 😮


ja mam zamiar 🙂


no bo ja tez mam taki zamiar, ale juz któraś mama z kolie z większym stażem mówi mi ze sie nie
powinno, ze pediatrzy nie zalecają 😮 że niby oliwka zapycha pory takiego dzieciaczka i zgłupiałam 😮 😮

też tak słyszałam i nawet teraz jak sama się posmarowałam i mam uczulenie na oliwkę to takie maleństwo tym bardziej.. ja nie kupuje wcześniej żadnych balsamów i płynów, kupię jak zajdzie potrzeba 🙂


pamietaj ze te maleństwa maja zupełnie inna skórę niż my, dla nas jest za tłusta a dla dzieci dobra

no właśnie dlatego niczego wcześniej nie kupuję dopóki nie zobaczę co będzie potrzebne 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc
ja placilam i za te badania plus podstawowe czyli wiadomo, krew mocz i ustalenie grupy krwi itp zaplacilam 200 zl...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc


jeśli chodzisz prywatnie do gina to masz płatne (państwowo chyba nie ) sa to drogie badania ja około 100zł płaciłam
jak doliczyć te inne podstawowe to tak właśnie wyjdzie ok 200zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc

każde laboratorium ma swój cennik ale jak pytałam o CMV tzn cytomegalię to koszt jednego badania to 100 zł a na to badanie składają się igG i Igm więc 200 zł mi zaśpiewali, toxo to nie wiem po ile 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc

każde laboratorium ma swój cennik ale jak pytałam o CMV tzn cytomegalię to koszt jednego badania to 100 zł a na to badanie składają się igG i Igm więc 200 zł mi zaśpiewali, toxo to nie wiem po ile 🙂


no no to były najdrozsze badania potem juz były duzo tańsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tyska_1 napisał(a):
wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc
ja placilam i za te badania plus podstawowe czyli wiadomo, krew mocz i ustalenie grupy krwi itp zaplacilam 200 zl...


Ja nie płaciłam, są bezpłatne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
arimax napisał(a):
Tyska_1 napisał(a):
wmisiag napisał(a):
hej dziewczynki 🙂
co prawda macie wieksz brzusie, ale wlasnie dlatego was pytam ponieważ macie wieksze doświadczenie 🙂)czy to prawda że badania na toksoplazmoze i cytomegalie są płatne ?? i mniej wiecej jakie to są kwoty? z góry dziękuje za pomoc
ja placilam i za te badania plus podstawowe czyli wiadomo, krew mocz i ustalenie grupy krwi itp zaplacilam 200 zl...


Ja nie płaciłam, są bezpłatne.
ale ja chodze prywatnie wiec za kazde place 🙂 Dlatego pisze ze JA placilam a jak inni to nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aisak napisał(a):
a tak nie w temacie 😁to babeczki a u mnie już łóżeczko stoi, posciel ubrana, torba spakowana 😮 😁
moja posciel wlasnie sie wyprala a torbe zaraz pakuje bo cholera wie co to jutro bedzie 😁 fajnie masz.... ehh ja tez chce juz rodzic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeeestem, dzien dobry 😁
pędzicie dzisiaj strasznie, akurat wtedy kiedy ja mam roboty po dziurki w nosie: w 2 godziny 30 stron 🤪 🤪

włączę się w dyskusję:
Tyska: dzień dobry 🙂
aisak w szkole rodzenia powiedzieli nam, żeby oliwki na początku nie używać, bo zapycha się skórę: jeżeli używasz oilatum czy innego takiego płynu, to już nic a nic nie trzeba: nawet linomag tylko wtedy kiedy wystąpiło odparzenie. No chyba, że na ciemieniuszkę ta oliwka 😉
Co do noska, na specjalne życzenie Oli, zapytałam o to ostatnio i co nam Pani powiedziała:
w pierwszym miesiącu, jeżeli dziecko ma zapchany nosek, to wkroplić sól fizjologiczną ( tak to się Matylda zwyczajnie nazywa 🙂 ) do noska, najlepiej podczas kąpieli: a czy gruszka, czy Frida, to zależy od nas i naszego wyczucia estetyki, czy nie brzydzimy się tej fridy używać 🙂

To co ja mam to kateter na kolki 🙂 nie katarek 🙂

Matylda, spóźnione życzenie imieninowe !!! 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arimax będę bezczelna, ale powiedz coś tam o sobie, tak weszłaś, ani dzień dobry ani heloł.. wiesz, my tu przez ostatnie miesiące jak rodzina zżyte i bardzo by nam było miło jakbyś coś tam sprzedała o sobie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
a ta canpol to dobra firma???????? bo chyba dosyć popularna

a ja nie miałam ani badań na toxo ani na cytomegalię 😮
a tam dobra nie dobra... kazda jest dobra nie dobra 🙂 To tylko nozyczki czy gruszka 🙂 Wazne by mialy zaokraglona koncowke 🙂 A gruszka to jnie wiem czy jakies wymogi ma 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
a ta canpol to dobra firma???????? bo chyba dosyć popularna

a ja nie miałam ani badań na toxo ani na cytomegalię 😮


a powinnaś toxo mieć przynajmniej: bo to jest choroba odzwierzęca 🤪

ja za nic nie płaciłam, mam w pakiecie medycznym ale u mnie coś koło 40 zł jedne kosztowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
jeeestem, dzien dobry 😁
pędzicie dzisiaj strasznie, akurat wtedy kiedy ja mam roboty po dziurki w nosie: w 2 godziny 30 stron 🤪 🤪

włączę się w dyskusję:
Tyska: dzień dobry 🙂
aisak w szkole rodzenia powiedzieli nam, żeby oliwki na początku nie używać, bo zapycha się skórę: jeżeli używasz oilatum czy innego takiego płynu, to już nic a nic nie trzeba: nawet linomag tylko wtedy kiedy wystąpiło odparzenie. No chyba, że na ciemieniuszkę ta oliwka 😉
Co do noska, na specjalne życzenie Oli, zapytałam o to ostatnio i co nam Pani powiedziała:
w pierwszym miesiącu, jeżeli dziecko ma zapchany nosek, to wkroplić sól fizjologiczną ( tak to się Matylda zwyczajnie nazywa 🙂 ) do noska, najlepiej podczas kąpieli: a czy gruszka, czy Frida, to zależy od nas i naszego wyczucia estetyki, czy nie brzydzimy się tej fridy używać 🙂

To co ja mam to kateter na kolki 🙂 nie katarek 🙂

Matylda, spóźnione życzenie imieninowe !!! 🙂 🙂
teraz sie beda nabijac ze mnie .. 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
arimax będę bezczelna, ale powiedz coś tam o sobie, tak weszłaś, ani dzień dobry ani heloł.. wiesz, my tu przez ostatnie miesiące jak rodzina zżyte i bardzo by nam było miło jakbyś coś tam sprzedała o sobie 🙂

tak tak
najlepiej stan cywilny, wiek, opis
wykształcenie , dzień zapołodnienia i stan konta może być 😉 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
arimax będę bezczelna, ale powiedz coś tam o sobie, tak weszłaś, ani dzień dobry ani heloł.. wiesz, my tu przez ostatnie miesiące jak rodzina zżyte i bardzo by nam było miło jakbyś coś tam sprzedała o sobie 🙂

tak tak
najlepiej stan cywilny, wiek, opis
wykształcenie , dzień zapołodnienia i stan konta może być 😉 😁


hihihih dzień zapłodnienia hihihi 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

matyldusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
arimax będę bezczelna, ale powiedz coś tam o sobie, tak weszłaś, ani dzień dobry ani heloł.. wiesz, my tu przez ostatnie miesiące jak rodzina zżyte i bardzo by nam było miło jakbyś coś tam sprzedała o sobie 🙂

tak tak
najlepiej stan cywilny, wiek, opis
wykształcenie , dzień zapołodnienia i stan konta może być 😉 😁


Bo szanuję kulturę internetu 😜 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...