Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

arimax napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Kurde.... ale fajnie .... tez bym chciala miec zaplanowana cesarke 😠


Ja nie chciałam bardzo cesarki, jak się dowidziałam że mnie cesarka czeka to aż się pobeczałam 😞 chciałam urodzić naturalnie ale Malutka mi się obróciła w 32 tygodniu i tak została


no to uparta
ale skoro nas podczytujesz to wiesz że już dwie sa po cesarce z tego samego powodu no i jedna niewiadoma bo Linka nas zaskoczyła a też miała mieć cc w poniedziałek i nie wiem w sumie czy miała to cc czy rodziła sn ale od czwartku jest szczęśliwą mamą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
arimax napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Kurde.... ale fajnie .... tez bym chciala miec zaplanowana cesarke 😠


Ja nie chciałam bardzo cesarki, jak się dowidziałam że mnie cesarka czeka to aż się pobeczałam 😞 chciałam urodzić naturalnie ale Malutka mi się obróciła w 32 tygodniu i tak została


no to uparta
ale skoro nas podczytujesz to wiesz że już dwie sa po cesarce z tego samego powodu no i jedna niewiadoma bo Linka nas zaskoczyła a też miała mieć cc w poniedziałek i nie wiem w sumie czy miała to cc czy rodziła sn ale od czwartku jest szczęśliwą mamą


Wiem wiem , ale po prostu mimo to że pracuję w szpitalu to ich nie lubię, jeżeli mam być pacjentem. A tym bardziej zabieg operacyjne brrrr nigdy nawet sobie nie dałam szwów założyć mimo że nie raz miałam rozbita głowę albo rany cięte.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
Ale dziecko za chwilę będziesz miała... a my będziemy chodzić w ciąży do maja, bo kilka z nas nic nie rusza... ani ciut ciut 😞


No szczerze Moja też coś się obija i pewnie gdyby nie ta cesarka to pewnie też bym się nie doczekała. Jedynie się wierci ale nie spieszy jej się na świat 🙂 choć jest już tam nieźle ciasno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli ta maść nazywa sie Aescin jest bez recepty na prawde pomaga

umyłam okno u malutkiej wyprasowałam firanki i nie długo bede zawieszac 🙂
podłogi umyłam eh...mój brzuch i krzyz...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
Tutliputli ta maść nazywa sie Aescin jest bez recepty na prawde pomaga

umyłam okno u malutkiej wyprasowałam firanki i nie długo bede zawieszac 🙂
podłogi umyłam eh...mój brzuch i krzyz...


Szkoda, ze to nic nie da 😁 i nie przyspieszy porodu 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Arimax - no to trzymam za ciebie kciuki jutro 🙂 Będzie dobrze 🙂 Wiem bo sama miałam cc i dało się przeżyć 🙂 Już jutro będziesz trzymać swoje maleństwo w ramionach 🙃 😁
Asia - jak będziesz to mi napisz jak tam twoja kluseczka. Przesypia ci noce? Jak często się budzi no i czy była już u ciebie położna?

Swoją drogą gdzie Ewelina jest 😮 😮 Wczoraj miała z małym wyjść ze szpitala i cisza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
a ja mam tyle pokarmu, ze juz nie mam gdzie go trzymac 😠 teraz sciagalam i w 7 min z jednego cycka 100 ml 😮 a z drugiego tez 7 min jakos 50.. powinni zrobic jakis punkt, gdzie mozna oddawac mleko matki, co by inne nie musialy placic za te sztuczne 😁


No to masz pięknie. Ja małą dokarmiam sztucznie ale powoli już się do tego przyzwyczajam chociaż nie okrywam że ci zazdroszczę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):

Asia - jak będziesz to mi napisz jak tam twoja kluseczka. Przesypia ci noce? Jak często się budzi no i czy była już u ciebie położna?
Wiolus, maly jest naprawde grzeczny.. w nocy spi okolo 3 h i sie budzi.. wczoraj polozylam go o 20, przespal do 23:30 i karmilismy sie az do 2.. potem o 5 sie obudzil, zasnal przed 6 i do 9 prawie pospalismy 😁 wiec nie narzekam 😉 Polozna byla wczoraj i musze isc do pediatry, bo chyba maly ma za wysoka zoltaczke 🤢 werandowac mam go od jutra, bo te wiatry maja wreszcie minac.. jest silny, klade go juz na brzuszku, sam glowke unosi, przekreca 🙂 a jak Twoja Laura spi? I jak ja karmisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
a ja mam tyle pokarmu, ze juz nie mam gdzie go trzymac 😠 teraz sciagalam i w 7 min z jednego cycka 100 ml 😮 a z drugiego tez 7 min jakos 50.. powinni zrobic jakis punkt, gdzie mozna oddawac mleko matki, co by inne nie musialy placic za te sztuczne 😁


No to masz pięknie. Ja małą dokarmiam sztucznie ale powoli już się do tego przyzwyczajam chociaż nie okrywam że ci zazdroszczę 🙂

a mnie juz to troche meczy, ale wole miec wiecej, jak za malo 😉 ale najpierw przystawiasz do piersi jednej, drugiej i pozniej dokarmiasz? Ile tak jej dajesz tego sztucznego mleka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Asiu - dokładnie tak robię - najpierw daję jej jedną pierś, potem drugą a jak dalej jest głodna to daje mleko i ile chce tyle wypije. Zależy ile z cyca pociągnie. Czasami mleka sztucznego wypije 30 ml a czasami 70 ml. Generalnie jak mocno pociągnie z cycków wieczorem to w nocy dostaje samą butelkę bo nie zdąży mi napłynąć pokarm 😞
A w kwestii spania to przesypia tak 3 h jak twój Wojtuś chociaż czasami pośpi 4 a nawet 5. Zależy od nocy i czy jest głodna lub czy kupkę strzeliła. Najgorzej to jest uśpić ją wieczorem. Ale jak już zaśnie to budzi się tylko na karmienie lub przewijanie.
A Wojtuś też czasami marudzi przed zaśnięciem? I jak z robieniem kupek? Też popłakuje przed?
A na marginesie to powiem ci że 2,5 h karmienia w nocy to ci nie zazdroszczę 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Asiu - dokładnie tak robię - najpierw daję jej jedną pierś, potem drugą a jak dalej jest głodna to daje mleko i ile chce tyle wypije. Zależy ile z cyca pociągnie. Czasami mleka sztucznego wypije 30 ml a czasami 70 ml. Generalnie jak mocno pociągnie z cycków wieczorem to w nocy dostaje samą butelkę bo nie zdąży mi napłynąć pokarm 😞
A w kwestii spania to przesypia tak 3 h jak twój Wojtuś chociaż czasami pośpi 4 a nawet 5. Zależy od nocy i czy jest głodna lub czy kupkę strzeliła. Najgorzej to jest uśpić ją wieczorem. Ale jak już zaśnie to budzi się tylko na karmienie lub przewijanie.
A Wojtuś też czasami marudzi przed zaśnięciem? I jak z robieniem kupek? Też popłakuje przed?
A na marginesie to powiem ci że 2,5 h karmienia w nocy to ci nie zazdroszczę 😮

wlasnie w nocy on dlugo strasznie je.. i wydaje mi sie, ze zasnal, poloze go i siebie, a za chwile zaczyna wolac i szukac cyca. Dzisiaj tak 3 razy i za 4 porzadnie dojadl i zasnal.. on nie je caly czas, ale tej bliskosci i ciepla potrzebuje.. na rekach spi, a poloze go do lozeczka i krzyk. Co do kupki, to moj nie poplakuje wcale, nawet jak zrobi to spi, nie placze, z tego powodu.. ale kupke mam w kazdym pampersie, a jak jest u Ciebie? Tzn tak troszeczke ale jest, polozna mowila, ze to normalne po mleku matki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dwie mamy się zgadały 😉
nie mam nic przeciwko podczytuję sobie
i tez myślałam o tej naszej Ewelinie może ona już tak w Dominika zapatrzona że do nas nie zajrzy 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
Kurka a ja jeszcze swojej nie kładłam na brzuszku - muszę spróbować.

ja myslalam, ze to tak od okolo 3 tygodnia, a polozna stwierdzila, ze juz mozna z dupka gola, zeby sie wietrzyla i nozki mu tak ukladac jak u zabki, zeby cwiczyl bioderka 🙂 no i czym predzej, tym lepiej, bo to jest super wygodna pozycja dla dziecka, no i tez sie cwiczy i siluje, zeby glowke trzymac, wiec tak z 3 razy dziennie tylko pomiedzy karmieniami.. a moj ile razy sie osiusial podczas tego lezenia 😁 podkladam mu pampersa, ale ten ptaszek jakos sie zawinal i caly mokry hihi 😁 a wlasnie, a USG bioderek bedziesz malej robila? Bo ja w okolo 2 miesiacu zycia musze zrobic..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
No i dwie mamy się zgadały 😉
nie mam nic przeciwko podczytuję sobie
i tez myślałam o tej naszej Ewelinie może ona już tak w Dominika zapatrzona że do nas nie zajrzy 😞

hehe no wlasnie, juz niedlugo wszystkie bedziemy dyskutowaly na ''te'' tematy 😁
a aisak kiedy wychodzi z Liwcia ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Asiu - dokładnie tak robię - najpierw daję jej jedną pierś, potem drugą a jak dalej jest głodna to daje mleko i ile chce tyle wypije. Zależy ile z cyca pociągnie. Czasami mleka sztucznego wypije 30 ml a czasami 70 ml. Generalnie jak mocno pociągnie z cycków wieczorem to w nocy dostaje samą butelkę bo nie zdąży mi napłynąć pokarm 😞
A w kwestii spania to przesypia tak 3 h jak twój Wojtuś chociaż czasami pośpi 4 a nawet 5. Zależy od nocy i czy jest głodna lub czy kupkę strzeliła. Najgorzej to jest uśpić ją wieczorem. Ale jak już zaśnie to budzi się tylko na karmienie lub przewijanie.
A Wojtuś też czasami marudzi przed zaśnięciem? I jak z robieniem kupek? Też popłakuje przed?
A na marginesie to powiem ci że 2,5 h karmienia w nocy to ci nie zazdroszczę 😮

wlasnie w nocy on dlugo strasznie je.. i wydaje mi sie, ze zasnal, poloze go i siebie, a za chwile zaczyna wolac i szukac cyca. Dzisiaj tak 3 razy i za 4 porzadnie dojadl i zasnal.. on nie je caly czas, ale tej bliskosci i ciepla potrzebuje.. na rekach spi, a poloze go do lozeczka i krzyk. Co do kupki, to moj nie poplakuje wcale, nawet jak zrobi to spi, nie placze, z tego powodu.. ale kupke mam w kazdym pampersie, a jak jest u Ciebie? Tzn tak troszeczke ale jest, polozna mowila, ze to normalne po mleku matki 🙂


Mam dokładnie to samo z tą bliskością. Na rękach zaśnie a w łóżeczku nie zawsze. Jak karmiłam samym cycem to kupkowała za każdym razem. Teraz robi to rzadziej. kupki są różnej wielkości. Czasami to przeleje pampersa a innym razem znowu tak jakby jej tylko ubiegło przy pierdnięciu 🙂 Generalnie jest ok. Za to ostatnio coraz częściej jak ją przewijam to mi się zesika w trakcie. Wczoraj to sobie całą głowę zasikała 😮 😮 A ile z tego prania i prasowania to głowa mała.
A położna też ci mówiła że nie wolno kąpać codziennie tylko raz na 2 dni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Idę do pediatry w przyszły poniedziałek to mi wszystko powie. Na pewno muszę robić USG bo u dziewczynek są z tym większe kłopoty niż u chłopczyków podobno. Muszę też zacząć małą na brzuszku układać.
Napisałam dzisiaj do Aisak kiedy wychodzą i czekam na jakieś info 🙂 Jak będę coś wiedziała to dam znać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiola1983 napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
Wiola1983 napisał(a):
Asiu - dokładnie tak robię - najpierw daję jej jedną pierś, potem drugą a jak dalej jest głodna to daje mleko i ile chce tyle wypije. Zależy ile z cyca pociągnie. Czasami mleka sztucznego wypije 30 ml a czasami 70 ml. Generalnie jak mocno pociągnie z cycków wieczorem to w nocy dostaje samą butelkę bo nie zdąży mi napłynąć pokarm 😞
A w kwestii spania to przesypia tak 3 h jak twój Wojtuś chociaż czasami pośpi 4 a nawet 5. Zależy od nocy i czy jest głodna lub czy kupkę strzeliła. Najgorzej to jest uśpić ją wieczorem. Ale jak już zaśnie to budzi się tylko na karmienie lub przewijanie.
A Wojtuś też czasami marudzi przed zaśnięciem? I jak z robieniem kupek? Też popłakuje przed?
A na marginesie to powiem ci że 2,5 h karmienia w nocy to ci nie zazdroszczę 😮

wlasnie w nocy on dlugo strasznie je.. i wydaje mi sie, ze zasnal, poloze go i siebie, a za chwile zaczyna wolac i szukac cyca. Dzisiaj tak 3 razy i za 4 porzadnie dojadl i zasnal.. on nie je caly czas, ale tej bliskosci i ciepla potrzebuje.. na rekach spi, a poloze go do lozeczka i krzyk. Co do kupki, to moj nie poplakuje wcale, nawet jak zrobi to spi, nie placze, z tego powodu.. ale kupke mam w kazdym pampersie, a jak jest u Ciebie? Tzn tak troszeczke ale jest, polozna mowila, ze to normalne po mleku matki 🙂


Mam dokładnie to samo z tą bliskością. Na rękach zaśnie a w łóżeczku nie zawsze. Jak karmiłam samym cycem to kupkowała za każdym razem. Teraz robi to rzadziej. kupki są różnej wielkości. Czasami to przeleje pampersa a innym razem znowu tak jakby jej tylko ubiegło przy pierdnięciu 🙂 Generalnie jest ok. Za to ostatnio coraz częściej jak ją przewijam to mi się zesika w trakcie. Wczoraj to sobie całą głowę zasikała 😮 😮 A ile z tego prania i prasowania to głowa mała.
A położna też ci mówiła że nie wolno kąpać codziennie tylko raz na 2 dni?

moja mowila, ze codziennie, chyba, ze mam goraczke lub zwyczajnie mi sie nie chce, to odpuscic sobie.. a nie wiem czemu Twoja mowi, ze raz na 2 dni? 🙃 moj ma wlasnie takie kupki, ze przy pierdneciu cos tam wyleci i tyle 😁 i jak go przewijam to tez czesto fontanne robi, ale jaki przestraszony jak mu leci na twarz, brzuszek hehe 😁 a co do kapieli, to Wojtus sie uspokaja, uwielbia sie kapac, a jak Twoja Laura? 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A w ogóle to moja mama cały czas coś jej śpiewa jak mała zasypia. No a ja to się tak trochę wstydzę ale w końcu się dzisiaj przemogłam i założyłam sobie MP3 na jedno ucho i jej różne rzeczy śpiewałam no i zasypiała. Śpi zresztą do tej pory. Nie wiem czy jej się tak podobało czy woli spać żeby nie słyszeć mojego skrzeczenia 🙂 🤪 😁 🙃
Tak czy owak najbardziej lubi jak się jej śpiewa kolędy 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...