Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
tyminka napisał(a):
a tak w ogóle to zmieniłam mleko z Enfamilu na Bebilon zawsze to na 400 gramach 10zł taniej
w dzień mam tak mało pokarmu że mała szarpię mi sutek rwie i musze i tak iśc po nutle za chiny nie moge rozbujac tej laktacji! nawet 2 kg przytyłam jadłam tyle az mnie brzuch bolał i mi było nie dobrze ale to nic nie dało 😞 biore laktator i ciegne i ciagne i przez 10 min nawet 10ml nie uciągnełam z obu piersi Ola powiedz jak ty laktatorem ściągałaś to jak Ci to szło? bo ja mam taki ręczny taki za 40zł taki co się jedno ręką ściska ten najgorszy i nie wiem czy to wina laktatora czy moja 😞

No ja mam ręczny laktator, niby dobry Aventa za 200 zł ale powiem Ci że laktatorem to trzeba umieć ściągać, ja na początku też ściągałam po 20 ml bo nie umiałam, a potem jak odpowiednio sutek złapałam to leciało i tryskało jak od krowy dojnej i ściągałam ok 60-100 ml, z dwóch piersi oczywiście. Trochę za późno zaczęłam i dlatego tak mało mleka miałam, no ale Ty i tak się ciesz, że jeszcze ją karmisz.. Mi to się wydaje, tzn tak mi Ozimek mówił, że trzeba bardzo dużo pić - już Ci to kiedyś pisałam i jak najczęściej małą do piersi przystawiać. Dobrze, że ja mam małe piersi bo po prostu to co się z nimi stało po karmieniu i odciąganiu to jakaś katastrofa.. No ale coś za coś. I powiem Ci, że bardziej tym odciąganiem sobie załatwiłam cycki, bo zaczęły mi się rozstępy pojawiać i to był ten moment, kiedy powiedziałam: dość - nic na siłę 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
właśnie wszędzie czytam że trzeba jak najczęsciej przystawiać tylko ona sie wygina napręża krzyczy bo nie leci i nie i koniec normalnie co ja tu cuduje wisze nad nie jak krowa zeby tego cycka moze w taki sposób chwiciła ale nie ma mówy. o tym piciu pamiętam jak pisałaś juz mam dość wody to sobie zupy gotuj wodniste. W nocy 2 razy karmie normalnie piersią potem rano jeszcze starcza i potem juz nie mam i ok 4-5 karmie piersią a butelką 2 czy 3 razy więc tak nie wiele mi brakuje 😞 a tak bardzo chce ją do roku karmić ale jak bede dawac butle to tego pokarmu bedzie co raz mniej a jeszcze drugie tyle przed nam z tym karmieniem piersią 😞 może tym laktatorem bede pobudzać
Albo od Daniela bratowej elektrycznego pożyczę i zobaczę czy to coś zmieni.
Ona za elektryczny zapłaciła chyba 100zł to Ty baaardzo dużo zapłaciłaś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tyle zapłaciłam z 2 powodów:

- potrzebowałam na już bo groziło mi zapalenie
- S. kupił najbliżej domu w Świecie Dziecka a tam ceny jakie są to wiadomo

Normalnie w necie ten laktator kosztuje ok 130-140 zł, no ale cóż.. A co do elektrycznego, to poczytaj bo z tego co ja pamiętam to dobry laktator, który ma spełniać dobrze swoją funkcję kosztuje ok 300 zł, na pozostałe podobno szkoda kasy wywalać. Więc 100 zł to wydaje mi się, że jakiś shit, No ale spróbuj, może akurat. Nigdy nic nie wiadomo - to są tylko opinie ludzi z netu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikola ma cale dziąslo rozpulchnione i rozwalone 😞 tak ząb jej idzie i tak mi jej szkoda bo cholernie ją to boli, 😞 😞 😞 nawet smoka nie moze ssac bo jak dotyka dziaslo do smoka to jest krzyk 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Nikola ma cale dziąslo rozpulchnione i rozwalone 😞 tak ząb jej idzie i tak mi jej szkoda bo cholernie ją to boli, 😞 😞 😞 nawet smoka nie moze ssac bo jak dotyka dziaslo do smoka to jest krzyk 😞

A nie masz żelu żadnego? 🤔


mam ale ona za chiny buzi nie chce otworzyć! jak tylko widzi żel i ze chce jej dotknąć dziąsła to tak placze az sie zatyka.... na siłę jej z łukaszem smarowaliśmy i tak dupa juz na tym etapie nie pomaga. Pewnie dzis lub jutro wyjdzie ale do tego czasu zwariuje zupelnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Nikola ma cale dziąslo rozpulchnione i rozwalone 😞 tak ząb jej idzie i tak mi jej szkoda bo cholernie ją to boli, 😞 😞 😞 nawet smoka nie moze ssac bo jak dotyka dziaslo do smoka to jest krzyk 😞

A nie masz żelu żadnego? 🤔


mam ale ona za chiny buzi nie chce otworzyć! jak tylko widzi żel i ze chce jej dotknąć dziąsła to tak placze az sie zatyka.... na siłę jej z łukaszem smarowaliśmy i tak dupa juz na tym etapie nie pomaga. Pewnie dzis lub jutro wyjdzie ale do tego czasu zwariuje zupelnie.

Niestety, trzeba to jakoś wytrzymać i przez to przejść 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
mam nadzieje ze noc bedzie tylko spokojna, dam Jej ibum przeciwbólowy.
Kurde ale to jest straszna sprawa....
Ola a jak Lenka?

odpukać, lepiej w ciągu dnia, niestety wieczory kiedy zasypia i zrywa się z płaczem kilka razy bez zmian 🤢

a jak nocki?
teraz moja od dwóch dni się zrywa po 3-4 razy z rykiem, jeść nie chce pić nie chce, zaśnie mi na rękach ale jak ją tylko odłożę to znowu ryk.... 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brechti napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
mam nadzieje ze noc bedzie tylko spokojna, dam Jej ibum przeciwbólowy.
Kurde ale to jest straszna sprawa....
Ola a jak Lenka?

odpukać, lepiej w ciągu dnia, niestety wieczory kiedy zasypia i zrywa się z płaczem kilka razy bez zmian 🤢

a jak nocki?
teraz moja od dwóch dni się zrywa po 3-4 razy z rykiem, jeść nie chce pić nie chce, zaśnie mi na rękach ale jak ją tylko odłożę to znowu ryk.... 🤨

jak już zaśnie na dobre ok. 22-ej to śpi do 5-tej 6-tej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Frytus150 napisał(a):
Nina -witaj ponownie kochana:*
Ty za wszelka cene piersia chcesz karmic??
Ja mam laktator reczny aventa i kosztowal 80zl i super mi sciagal pokarm:
)


chyba tak 😞

Co ja tera przeszłam od 17 walczyłam żeby zjadła z piersi wyobraźcie sobie że nawet kropli nie zjadłą a z piersi mi aż tryska 😞: ona płakała i ja, finał był taki że wrócił Daniel i powiedział że przesadzam dał butle i tyle 😞 powiedziałam żeby teraz ściągnał mi pokarm tym gównem. Normalnie podłamałam się jak zjadła rano tak zje dopiero aż w nocy a mi się płakać chce że to koniec karmienia 😞 co ja mam zrobić eby chciała ssać w dzień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...