Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
[URL=http://www.iv.pl/][IMG]http://www.iv.pl/images/68575023628227284153.jpg[/IMG][/URL]


bardzo fajny 😉 ja chce w taką ramke wstawic ich zdjecie razem i odlewy z jednej strony julki rączke z drugiej szymka, albo nóżke zobaczymy co się zmiesci 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
ja tez chce takie cos zrobic 😁
Ewela jak robilas ta mase ? 🙂


no zrobiłam masę solną gdzieś znalazłam przepis kurcze nie pamiętam ale chyba szklanka mąki na 2 szklanki soli 🤔 zaraz poszukam
w każdym razie ulepiłam masę zrobiłam kształt odbiłam i pozostawiłam na podkładce to wszystko położone oczywiście np sztywna okładka zeszytu i zostawiłam aby wyschło.
A teraz może pomaluje np na lekki niebieski?!hm... i też już zawieszę w pokoju 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Masa solna

Masa solna jest wspaniałym tworzywem z którego powstają urocze przedmioty. Dzięki niej możesz własnoręcznie stworzyć ozdoby choinkowe i prezenty dla najbliższych. Masę solną możesz z łatwością modelować , nadawać jej kształty, malować, ozdabiać i utwardzać. Jest to świetny pomysł na zabawę, nie tylko dla dzieci. Masę można wytwarzać na kilka sposobów. Ważne jest osiągnięcie prawidłowej konsystencji – nie kruszącej się, ale też nie lejącej.
Podstawowy skład masy solnej:

1 szkl. soli
1 szkl. mąki
½ szkl. wody (mniej więcej)

Wsypujemy mąkę i sól do miski i dokładnie mieszamy. Powoli dolewamy zimnej wody i jednocześnie wyrabiamy ciasto, aż masa uzyska zwartą i gładką konsystencję.
Złote serduszka na choinkę Przepis na masę solną z klejem do tapet:

1 szkl. mąki,
1 szkl. soli,
1 łyżka mąki ziemniaczanej,
1 łyżka oleju,
1 łyżka kleju do tapet (w proszku)
½ szkl. wody (mniej więcej)

Mąkę i sól mieszamy ze sobą, dodajemy olej i klej do tapet. Całość łączymy ze sobą mieszając i dolewając wody, aż uzyskamy pożądaną konsystencję.
Kolorowa masa solna

Masę można zabarwić używając naturalnych produktów takich jak: kakao, cynamon, kurkuma i papryka.
Suszenie modeli z masy solnej

Najbezpieczniej jest suszyć przedmioty z masy solnej na powietrzu. Modele wówczas z pewnością nie popękają. Potrwa to jednak kilka dni. Można też podsuszyć modele w piekarniku elektrycznym w tempreraturze max. 75 stopni C. Im niższa będzie temperatura suszenia, tym mniejsze prawdopodobieństwo popękania masy solnej.

Rada:

Najlepiej jest lepić przedmioty na folii aluminiowej. Wówczas łatwiej będzie nam je przenieść i ułożyć na blasze w piekarniku. Folia aluminiowa zabezpieczy też masę solną przed przywarciem do blachy i przypaleniem.
Podczas lepienia przedmiotów, łączymy elementy z masy solnej za pomocą odrobiny wody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
boże ola nie rób tego więcej 😁 😁 😁 😁 😁
chłopaki od sylwka się choreografii uczyli a ten z szalikiem no żesz kurwa jego mać...... 😁 😁 😁

okulary zapodał i lans jak 150 😁

masakra 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć!
A ja wczoraj umierałam cały dzień. Miałam takiego kaca, że szok. Drugi raz w życiu na kacu z rana puściłam pawia.. (przepraszam za szczegóły 😁). Jakąś pieprzoną gruszówkę/gruszkówkę na spirycie piłam no i się poskładałam. No ale przynajmniej się dowartościowałam 😁 Nie tym, że się spiłam, ale tym, że jeszcze czasami na mnie faceci spojrzą ☺️ 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry
nie wiem co napisać tak długo mnie nie było ☺️

Chciałam Wam i Waszym kochanym dzieciaczkom złożyć życzenia Noworoczne dużo zdrowia uśmiechu na twarzy spełnienia marzeń szczególnie tych najbardziej skrywanych i życzę Wam abyście cieszyli się każdą chwilą bo każda chwila jest cenna :*:*:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
dzień dobry
nie wiem co napisać tak długo mnie nie było ☺️

Chciałam Wam i Waszym kochanym dzieciaczkom złożyć życzenia Noworoczne dużo zdrowia uśmiechu na twarzy spełnienia marzeń szczególnie tych najbardziej skrywanych i życzę Wam abyście cieszyli się każdą chwilą bo każda chwila jest cenna :*:*:*

dzięki kochana :* Wam z Amelką też życzę wspaniałych chwil 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dorka1986 napisał(a):
dzień dobry
nie wiem co napisać tak długo mnie nie było ☺️

Chciałam Wam i Waszym kochanym dzieciaczkom złożyć życzenia Noworoczne dużo zdrowia uśmiechu na twarzy spełnienia marzeń szczególnie tych najbardziej skrywanych i życzę Wam abyście cieszyli się każdą chwilą bo każda chwila jest cenna :*:*:*

Ja już 2 razy do Ciebie na FB pisałam i nic mi nie odpisałaś 😞
Wpadaj chociaż raz w tygodniu i dawaj znaki życia bo my się tu martwimy o Ciebie.
Buziaki dla Twojej ślicznotki no i dla Ciebie też 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
i też zazdroszczę tym, które pracują, ale robią to co lubią. Bo ja jeszcze takiej pracy nie miałam 😞

ja się cieszę że pracuje pomimo tego że też skoda mi chwil które nie spędzę z synkiem ale wiem że za zarobione pieniążki zapewnię mu też to na co zasługuje... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Dorka1986 napisał(a):
dzień dobry
nie wiem co napisać tak długo mnie nie było ☺️

Chciałam Wam i Waszym kochanym dzieciaczkom złożyć życzenia Noworoczne dużo zdrowia uśmiechu na twarzy spełnienia marzeń szczególnie tych najbardziej skrywanych i życzę Wam abyście cieszyli się każdą chwilą bo każda chwila jest cenna :*:*:*

Ja już 2 razy do Ciebie na FB pisałam i nic mi nie odpisałaś 😞
Wpadaj chociaż raz w tygodniu i dawaj znaki życia bo my się tu martwimy o Ciebie.
Buziaki dla Twojej ślicznotki no i dla Ciebie też 😘



Przepraszam Cie Olu ale nie zauważyłam wiadomości dopiero dzisiaj jak napisałaś drugi raz to zobaczyłam że pisałaś 27 ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
klaudiagda napisał(a):
i też zazdroszczę tym, które pracują, ale robią to co lubią. Bo ja jeszcze takiej pracy nie miałam 😞

ja się cieszę że pracuje pomimo tego że też skoda mi chwil które nie spędzę z synkiem ale wiem że za zarobione pieniążki zapewnię mu też to na co zasługuje... 🙂

A ja się nie wypowiadam bo ja mam chyba najbardziej komfortową sytuację z Was wszystkich, choć przyznaję że czasem mam ochotę pracować np tak na pół etatu ☺️ Brakuje mi tego..
No ale coś za coś, ja się przemęczę, ważne żeby się szczęśliwe dziecko wychowało 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...