Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Wojtus cudowny, jak ona zaciesza na kazdym, zdjęciu 🙂

Dagi ciesze się że mała w końcu sie bierze za jedzenie. I życzę ci żeby jednak to wszystko był tylko taki jej "urok" niejadka a nic powazniejszego 😘 😘

Dziewczyny w podpisie wstawie linka, z góry dziekuje jak któras odda głos na moją pęcinke. :P Jula ma faze konkursową ostatnio i wszedzie cos wysyła i we wszystkim udział chce brac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Ja tak szybciutko tylko, bry 😉
Zdrówka dla Maksa 😉 😉
Wojtuś śliczny, piękny, ach takiego zięcia mieć ☺️, ale cholercia zajęty przez Lene matydową 😞 😞
Dagi wczoraj podczytywałam,. ale nie miałam czasu nic napisać, ale pierwsze moje skojarzenie to właśnie nadwrażliwość w obrębie ust, właśnie to co Ola zauważyła.
Neliczka nie koniecznie musi mieć nadwrażliwość całego ciała, bo np. Liwia ma nadwrażliwość na pewno karku, twarzy, klatki piersiowej, ale nie ma kłopotów z gródkami w pożywieniu, nie ma problemów przyjmowanie pokarmów. Spójrz na artykuł:

Pierwszym objawem mogącym świadczyć o nadwrażliwości dotykowej są trudności z przyjmowaniem pokarmów przez dziecko. Dzieci z te nie tolerują pewnych konsystencji, temperatur i smaków, w trakcie jedzenia zaczynają się krztusić, pojawia się odruch wymiotny, występują również trudności z gryzieniem i żuciem, bardzo często dzieci te odmawiają przyjęcia pewnych posiłków, co w efekcie daje bardzo monotonną dietę. Następstwem tych zaburzeń jest bardzo często nieprawidłowy lub opóźniony rozwój mowy, jako że mięśnie biorące udział w ssaniu, żuciu, gryzieniu i połykaniu, biorą również udział w artykulacji, ich prawidłowy stan i praca, warunkuje właściwy rozwój mowy.

Obronność dotykowa bardzo często uniemożliwia utrzymanie właściwej higieny w jamie ustnej, dzieci te nie lubią również obcinania paznokci oraz czesania i obcinania włosów.

cały artykuł -
http://logopeda.pl/Obronnosc-dotykowa-problemem-malych-i-duzych,603
Ale drugi akapit, już bardzo pasuje do Liwki, nie pozwoli sobie dać myć zębów, obcinanie paznokci masakra, mycie głowy katorga.
Dagi bardzo bym chciała pomóc, wyobrażam sobie jak to musisz przezywać,bezradność jest pewnie nie do zniesienia. Również czekam na jakieś wieści w sprawie Neliczki i mam nadzieję że jak najszybciej okaże się "coś". Nie mogę więcej napisać bo w pracy jestem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
część kochane 🙂
Tynka ucałuj Maksa, biedny z tym wyrostkiem, ale dobrze, że już po. Daj znać jak się czuje chłopak 🙂
Asia mam tel zablokowany i nawet nie mogę zadzwonić!!!!!!!!!!!!!! w weekend jesteś w szkole? Wojtuś śliczny, zmienia się chłopak i chyba rozrabiaka co? Mój to mi usiąść na tyłku nie daje.. ehh mówię Wam, wszędzie wstaje, krzesła na siebie przewraca.. istny sajgon w domu.
Dagi, szczerzę współczuję protestów Neli. Nie wiem co mogłabym Ci poradzić... przejrzałam te artykuły co Ola podesłała i może coś jest na rzeczy? Ale najważniejsze, że jest ruchliwa i uśmiechnięta.. także pewnie to nic groźnego 🙂 Choć domyślam się, że może być naprawdę trapiące...
Nikolina, oddałam głos ale jeszcze mi mail potwierdzający nie przyszedł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂

Dagi, kurczę, zamartwiam się niesamowicie co jest z Neliczkiem, że jeść nie chce... I tak jak Ola już wspomniała, dziwi mnie fakt, że lekarze nie przyglądają się temu bliżej, przecież to nie jest normalne jak dzidziuś je tak mało... Mam nadzieję, że Twoi rodzice czegoś się dowiedzą...

Mojej cioci córeczka nie jadła jak była niemowlakiem, musiała ją na siłę karmić (tylko nie wiem jak długo to trwało). Jak wydoroślała okazało się że jest chora na celiakię i to MOGŁO być przyczyną.

Tynka, rety, biedny Maksiu, mam nadzieję, że zarówno on jak i Wy czujecie się już dobrze 🙂


Vanessko kochana i nasz Jaśku słodziutki- duzio duzio buziaków :*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć kochane 🙂
Czasem Was nadrabiam ale co chce napisać to musze gdzieś lecieć i znó jestem do tyłu i tak w koło...
Póki pamiętam Marinka, wertując strony nagle wyświetlił mi się Joszko 20 lat póżniej(no może wiecej) zdębiałam! 😉
Magda no jak nadrabiałam to byłam pewna ze to ciąża az mnie zdziwiło ze tak może sie wydarzyć ...
więcej nie pamiętam 😞 albo za niedokładnie podczytywałam

U nas dalej Vanesia chodzi tylko przy meblach wcina wszystko i pięknie mówi "widzisz" wymiekamy jak nas pyta 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nina, no ciekawa jestem czy Józek będzie do tatusia cały czas podobny 🙂
Ale jak będzie to będę bardzo zadowlona 🙂 🤪

Już zupę kurkową zrobiłam, szarlotka sie piecze, sałatka turecka zrobiona, i leczo juz sie konczy robić. Teraz idę sprzatać 🙂UUUUUUUffffffffff padnięta dzis jestem juz. Przy okazji chce Wam sie pochwalic Józek zrobił dwa kroczki 🙂 i znowu padł i w płacz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziękujemy za komplementy 🙂 no Wojtuś to straszny rozrabiaka, zresztą zawsze był z niego taki czort, nie pamiętasz już Klaudia ? Może jutro bysmy się spotkały jakoś ? 🤨 ja w niedzielę mam egzamin tylko, ale nie wiem czy potem z babcią do wujka nie pojedziemy 😜 więc jutro moze dacie rade? Fajnie by było 🙂 aaa WOJTuś dzisiaj mnie szokuje, robi już po 6-7 kroczków, więc zaraz będzie biegał 😁 🤪 potem moze wstawie filmik 🙂

aaa głos na Julkę oddany 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wojtuś przecudny i Kacperek Klaudii też przecudny ( na fb widziałam ) 🙂

Maks cały czas leży, boli go jak leki przestają działać, dzisiaj u niego był cały czas mąż, ja jadę jutro. Wiecie, że nawet morfinę dostaje 😮 🥴 i poleży chyba 6, 7 dni bo okazało się, że już coś tam się zaczynało dziać, jakiś wyciek był czy coś, nie dziwne jak go 10 h trzymali 😠 gdybym miała okazję rozmawiać z tym lekarzem to bym mu powiedziała co myślę, nawet mój M. się ledwo opanował...oby tylko wszystko było dobrze 😞 i dopiero jutro będzie mógł coś zjeść a dzisiaj mógł 2 łyki wody 😞 A ja myślałam, że wycięcie wyrostka to pikuś...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
Tynka dziękuję 🙂 i buziaczki dla Gabrysia, bo on też dzisiaj ma miesięcznicę 🙂 😘 dużo zdrówka dla Maksa.


O rzeczywiście Gabryś kończy dzisiaj 10 mcy , z tego wszystkiego o tym zapomniałąm ☺️ i dziękuję dziewczynki za pozdrowienia dla Maksa ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
boże biedne dziecko 🥴 🥴 też mnie to dziwiło jak napisałaś że go dopiero po tylu godzinach operowali 😮 😮 🤢 naprawde niektórzy lekarze to jak rzeźnicy 🤢 🤢

dzieki wszystkim za głosy w imieniu mojej pęcinki 😉

Daga no teraz to w końcu jakies dzieci mam 🙂 a nawet dw.ójke. Młoda przez pierwsze 4 lata była czystym tatusiem, okresowo do jednego lub drugiego dziadka tez podobna się robiła. A Szymik tez sie do mnie podobny zrobil ale tak po pół roku dopiero 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czyli geny Nikolinowe rules!!!!! 🙂 🙂

Mnostwo zdrowka dla Maksa!!!! boze, ale mi go szkoda.....biedaczysko
ja jak mialam 17 lat woreczek zolciowy mialam wycinany i sama nie moglam wytrzymac z bolu i gdy sie ocknelam z narkozy to sie zaczelam drzec i wyzywac pioelegniarki bo w takim bylam szoku i w zasadzie jeszcze bardziej zaskoczona bo nie spodziewalam sie takiego bolu... wiec moge sobie jedynie wyobrazamc przez co Maksio przechodzi, bp to przeciez powazniejsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...