Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
GAbrysiu buziaki zdrowka i szczescia i miłości w zyciu 😘

Ja na nocnik probowalam sadzac ale tylko zeby sie obyla z nim bo slyszalam ze dziecka na nocnik nie ma sensu sadzac przed ok 18 miesiacem zycia gdyz uklad nerwowy i miesniowy nie jest na tyle rozwiniete zeby dziecko skojarzylo ze sika. Ono tego nie czuje. Zaczyna czuc ok poltora roku wiec to jest najlepszy czas na sadzanie. Jezeli sie uda dziecku wczesniej to na pewno nie dla tego ze dziecko czuje i powstrzymuje mocz a sika jak sie posadzi tylko po prostu jak sie trafi. Tak tez czytalam ostatnio w gazecie dla dzieci i podobnie mi mowila pediatra zeby jak chce to moge sobie sadzac ale zeby nie zrazilo sie dziecko i ze sens bedzie miec ok 18mc zycia i tak tez robie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
A mnie się wydaje, że sens jest. Moja babcia trójkę dzieci sadzała na nocnik odkąd same umiały siedzieć, i bardzo szybko nauczyły się sygnalizować swoje potrzeby- co jest mi wypominane przy prawie każdej zmianie pampka. Cud? Przypadek? Moja mama to samo miała ze mną i siostrą. Kuzynki córka odkąd skończyła 15 miesięcy potrafiła dać znać, że chce kupkę.
Tylko ja dość późno (wg mojej mamy i babci) zaczęłam sadzać Hel na nocnik, zresztą nie dość systematycznie i teraz ona długo na nocniku nie posiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania wiesz probowac to ja tez proboje no ale na razie jeszcze nic z tego nie wychodzi wiec moze wyjsc dopiero tak jak pisalam wyzej ok 1,5 roczku. Z reszta kazde dziecko sie rowija w swoim tepie. Jedno moze sygnalizowac swoje potrzeby ok 15 miesuecy inne ok 2 lat stad penie taki usredniony wiek rozwojowy. u nas Ala usiadzie na nocnik ale w ciuchach a jak probowalam ja odkad nauczyla sie isadac posadzic to jest ryk i sie boi wiec niewiem jak to u nas bedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
dzięki zaraz poszukam jakiegoś artykułu na ten temat ale ja to zacznę już teraz próbować bo uważam ze 18 miesięczne dziecko już dawno powinno robić na nocniczek 🤨


no tez bym chcial zeby Ala majac 18 miesiecy juz umiala sama na nocnik no ale cos nie za bardzo to widze 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Ewelinaaleks napisał(a):
dzięki zaraz poszukam jakiegoś artykułu na ten temat ale ja to zacznę już teraz próbować bo uważam ze 18 miesięczne dziecko już dawno powinno robić na nocniczek 🤨


no tez bym chcial zeby Ala majac 18 miesiecy juz umiala sama na nocnik no ale cos nie za bardzo to widze 🤢


Pierwszy nocniczek

Sadzanie na nocnik najlepiej zacząć mniej więcej u 1,5-2-letniego dziecka. Warto przyzwyczaić malucha do nowego przedmiotu, wytłumaczyć do czego służy. Nie zaleca się kupowania nocnika z pozytywką, jako że czynności fizjologiczne to nie zabawa. Jeżeli nocnik gra, dzieci często traktują go jako zabawkę, wsadzają do niego rączki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej! 😁
Vanessko, Gabrysiu i Jasiu wszystkiego najlepszego nasi "dorośli" wspaniali 😘 😁 niech uśmiech z Waszych buziek nie schodzi i słońce niech Wam zawsze świeci (upsss już po 00.00)
Helenza szoruje jak stara już! Kacper też zaczyna kombinować, 20.04 zrobił pierwsze kroczki i spadł na pupę. Teraz idzie mu coraz lepiej, chociaż do Helki mu daaaaaaaleko 😁 Dalej preferuje raczkowanie.
Rzadko zaglądam, bo mi młody żyć nie daje... ależ to jest łobuz... i kto by pomyślał, przecież był taki grzeczniutki do 4 miesiąca 😁
W niedziele robimy urodziny młodzieniaszka. Właśnie... nie wiem, czy był poruszany temat, czy też nie (jak tak to przepraszam, ale nie nadrobiłam wszystkiego ☺️ ). Chodzi o takie rowerki dla maluchów. Np taki:
http://allegro.pl/rowerek-boby-new-2012-milly-mally-rower-gratis-i2274210765.html
Co o tym myślicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
co do nocników u mnie maja robi juz kupke od dawna do nocnika 🙂 i jestem z niej dumna zawsze po obiadku ja sadzam i jest 🙂 siedzi grzecznie a jak chce zaszybko zchodzic to daje jej zabawki w puduełku i sobie jej przeglda i bawi sie nimi 🙂

ale wam zadroszcze ze wasze bable juz chodza, u mnie Majce nie chce sie jeszcze chodzic :/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, moja ma podobny rowerek i fajnie się spisuje 🙂 Lubi w nim jeździć. Są podnóżki na stopy, jeśli dziecko jest małe, a potem są pedały dla starszych. Można też zablokować kierownice. Coby młoda w krzaki nie skręcała.

Ja próbowałam kilka razy posadzić małą na nocnik. Łazienka w kupie i dywan w sikach. o. 😉

moje dziecię już 15 minutę wcina drugie śniadanie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

Ja Gabrysia sadzam od 7 mca na nocnik i zazwyczaj robi siusiu, jak widzę, że stęka to też go sadzam i robi kupę 🙂 ale sam jeszcze oczywiście nie sygnalizuje.

Rowerek Gabryś ma dokładnie taki http://allegro.pl/rowerek-arti-ufo-z-kolyska-super-rowerki-najtani-i2272961159.html jeszcze nie sięga do pedałków ale lubi w nim jeździć.

Dziękujemy za życzenia, wczoraj G. tak się "uczył" chodzić, filmu jest 4 min a kombinował ze 20 min. wieczorem już ładnie przechodził pokój.



a dzisiaj za bardzo nie chciał pokazać co potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć
Widze jak Maja pięknie chodzi 🙂 U mnie Vanesia chodzenia opoanowała juz teraz zaczyna biegac haha i tak śmiesznie słychac tup tup i raz do mnie woła mama mama a raz NInaaa 🙂 o to u nas.
Ola jeszcze raz dziękuje za pamięć ale dla mnie na jeden wieczór tak wpaść do wawy to roche zachodu jest więc musiałąm sobie darować. W tą sb moja księżniczka kończy roczek, wyprawiamy w nd na 16 osób w lokalu. i to sama najbliższa rodzina. co u mnie jeszcze...hm chyba już nic 🙂 spróbuje poczytać co u Was a jak nie zdążę to podzielcie się informacją:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gabryś widzę nabiera wprawy, natura i ewolucja pcha go do stania 😉 Jeszcze troszkę i będzie śmigał

Maja obrała styl Lenki, na początku ostrożnie i delikatnie, ale poczekaj Marta jak trochę wprawy nabierze, będziesz latała na wysokości lamperii 😁

Zresztą widać po Heli 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...