Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
Marta - u mnie to samo z tym zasypianiem 🙂
Moim zdaniem - pogoda.

Ola - w Łodzi ZAZWYCZAJ ta sama pogoda co w Wawie... 🙂
A u mnie słoneczko na maxa i upał znów się zaczyna 🥴

To dojdzie i do Was, no chyba że już było 🙂


nie było. rano się nie zapowiadało na upał bo nie było słońca.... ale teraz się rozkręca ładnie.
Może Łodzi po prostu nie objęło. Choć chętnie bym się z Tobą zamieniła - na tę burzę 🙂

O nie nie nie, nie zamieniam się 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
1. Dziewczyny, szczególnie te, które używają pampersów dady.
Czy przez te mega upały co teraz były spotkałyście się z odparzeniem ?

2. Czy Wasze dzieci normalnie jedzą w te temperatury?
Moja Majka nie chce jeść nic, zupełnie, tylko pije.

3. Co robicie z dziećmi w te pogody? chodzicie TYLKO na spacery? czy jakoś inaczej spędzacie czas?

4. Jak śpią Wasze dzieci w te pogody?
Moja Majka ma problemy z zaśnięciem (jak nigdy) - chociaż może to przez to, że jest jasno jak ją kładę... i śpi krócej - jakieś 2 godziny 😞

Idę na kawę i śniadanie 🙂


Witam.
1. Ja w tym sezonie nie uzywam dad ale uzywalam caly sezon w zeszle lato i nas nie odparzaly.
2. Ala tez nie za bardzo chce jesc, jak juz je to chlodne jedzenie i ciut wiecej pije lub je plynnych rzeczy. Wydaje mi sie to normalne w upaly 🙂
3. Ja chodze na spacery ale w godzinach slabszych czyli po 14/15 czyli po obiedzie i drzemce lub do 11stej zeby uniknac najmocniejszego slonca. Oprocz tego dziecku zakladam czapeczke letnia z daszkiem psikam filtrem i biore duzo picia ze soba. Poza tym w te najmocniejsze godziny to staram sie jak juz gdzies jade zalatwic inne sprawy typu np odwiedzam babcie, jade na zakupy do marketu i inne tam.
4. Ala spi raczej podobnie. Jedyne co mnie zdziwilo to ze dluzsza ma drzemke w dzien (zamiast 1,5h potrwfi do 2,5 spac ) ale za to chodzi pozniej spac bo zamiast o 20stej to ze wzgledu na to ze jest jasno i pospi w dzien dluzej to pada dopiero po 21szej.

A my wczoraj bylysmy na dzialce u nas na grilu. Pogoda zajebiaszcza. Dzis planuja we wrocku jakies burze i ulewy ale na razie sie na to nie zapowiada. Zaraz idziemy po chcleb i szyneczke i moze pojade do babci a jak pogoda sie nie zmieni znaczaco to po poludniu ok 16 pewnie na spacer do parku pojdziemy na plac zabaw.

Dzieki za odpowiedz na moje pytanka-nawet nie wiecie jak to czlowiekoi pomaga kiedy sie zastanawia czy cos jest narmalne lub czy ktos cos robi tak samo itp.
Kiedys nie lubilam forum ale od czasu ciazy to chyba bez niego nie moge zyc ☺️ 😜

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO DLA POLI I ADALKI ORAZ INNYCH DZIECIACZKOW KTORYM JESZCZE NIE ZLOZYLAM ZYCZEN URODZINOWYCH.
SLODKIEGO DZIECINSTWA, DUZO ZDROWIA I SZCZESCIA W ZYCIU 😘


Magda, moje dziecko prawie nic nie je w taki gorąc, ale pije strasznie dużo... Ale on zawsze tak pije tylko teraz tak ponad litra wypija, Anielka tez

Spacerujemy tez bardzo duzo. Ale teraz bylismy w lesie na Mazurach a tam troszke lepiej wytrzymac nad Jeziorem , bo wiaterek powiewa

śpią masakrycznie, w samym pampku spi Joszko , ale wierci sie kreci jak źmijka. Ale w nocy pięknie
dady nie używam, miałam kilka paczek i nic mu nie było. Pewnego razu takiego uczulenia dostał , że hej. Ale znajomi używaja i nic dzieciaczkom nie jest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
Ola, moje dziecko mnie zameczy... Daj przepisa na ten sos do spaghetti... Anielka chce makalonik jak u cioci i babci Lenki 🤪

Więc chce zrobić ale nie wiem jak ten sosik zrobiła a awantury nie chcemy miec dziś 🙂

😁 😁 😁 😁 😁

No popatrz a to takie jedzenie jak ja to mówię \"dla ubogich\" tzn tanie i dobre 😉 I się wstydziłam że nie mam Cię czym poczęstować a tu taka furora 😁
Kroisz w kostkę marchew, pietruszkę, seler i por - ilość wg uznania. Zalewasz wodą i gotuje się to z liściem laurowym i zielem angielskim do miękkości 🙂 Potem dodajesz przecieru - niedużo max 2 łyżki stołowe i zagęszczasz mąką 😉
Eta wsjo 😉


dzięki, juz mam obiad z główki w takim razie... bo tyle gadania, no zlób, no zlób... Juz nie wytrzymałam i zrobie jej ten makalonik

co Ty ! Był taki pyszny!

a co do Chorwacji , to kasa juz prawie uzbierana 🙂 😘

Chyba o zakwaterowaniu i dojeździe mówisz bo na miejscu kaska płynie, oj płynie 😁
I radzę nie kupować w euro niczego tylko w kantorze na miejscu na ich Kuny wymienić 🙂


He he , już sie boje. Ale mój tata chojny prezent Anielce da na urodziny , to chyba nam starczy... oby. Ale dzięki za radę 🙂 😘 😘

A kielbaski nie było w tym sosiku??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
pogoda na pewno nie, bo wszędzie tylko nie u nas upały 🤢
ale może tak jak, Ola mówisz, zaczęła chodzić.

Niestety moje dziecko przyzwyczajone jest do zasypiania na rękach,
jak zasypiają Wasze?


w łóżeczku tylko, dostaje wode do picia i na tym sie kończy 5 min i spi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
pogoda na pewno nie, bo wszędzie tylko nie u nas upały 🤢
ale może tak jak, Ola mówisz, zaczęła chodzić.

Niestety moje dziecko przyzwyczajone jest do zasypiania na rękach,
jak zasypiają Wasze?

Moja tarza się po naszym łóżku aż padnie i wtedy ją przekładam do łóżeczka 🙂 Czasem jak za długo to trwa to ją bujne na ręce jak na to pozwoli.. Ostatnio nie chce w ogóle dać się lulać na rękach, wykręca się jak piskorz 😁
Więc też mam z nią utrapienie często 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
szyszka napisał(a):
pogoda na pewno nie, bo wszędzie tylko nie u nas upały 🤢
ale może tak jak, Ola mówisz, zaczęła chodzić.

Niestety moje dziecko przyzwyczajone jest do zasypiania na rękach,
jak zasypiają Wasze?


w łóżeczku tylko, dostaje wode do picia i na tym sie kończy 5 min i spi 🙂


marinka, robiłaś tak od dawna, czy musiałaś go tego nauczyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta - moja Majka zwykle sama zasypiała, ale odkąd te temp są - to muszę ją trochę pobujać na siedząco, poprzytulać, czasem tylko potrzymać, albo pogłaskać. Albo odkładam do łóżeczka, siedzę chwilę, a ona wtedy leży, leży, leży i zasypia w końcu.

Marina - dzięki za odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ale ja sama chyba też muszę wyluzować, bo strasznie trzymam się godzin dnia..
jak Majka idzie spać o 15, zamiast o 14 to potem muszę z nią walczyć do 21, a nie jak zawsze do 20.
co nie ukrywam wieczorem jestem padnięta. Minimalne jakieś przesunięcie mnie już drażni 🤢

dzisiaj była sraka o 7 rano 😮

w ogóle mam takie schizy, że jak Majka śpi dłużej nić do 7 to idę ją budzić, bo potem cały dzień rozwalony 😮 😮 głupia jestem? czy wy też się tak trzymacie dnia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
marinka napisał(a):
Ola, moje dziecko mnie zameczy... Daj przepisa na ten sos do spaghetti... Anielka chce makalonik jak u cioci i babci Lenki 🤪

Więc chce zrobić ale nie wiem jak ten sosik zrobiła a awantury nie chcemy miec dziś 🙂

😁 😁 😁 😁 😁

No popatrz a to takie jedzenie jak ja to mówię \"dla ubogich\" tzn tanie i dobre 😉 I się wstydziłam że nie mam Cię czym poczęstować a tu taka furora 😁
Kroisz w kostkę marchew, pietruszkę, seler i por - ilość wg uznania. Zalewasz wodą i gotuje się to z liściem laurowym i zielem angielskim do miękkości 🙂 Potem dodajesz przecieru - niedużo max 2 łyżki stołowe i zagęszczasz mąką 😉
Eta wsjo 😉


dzięki, juz mam obiad z główki w takim razie... bo tyle gadania, no zlób, no zlób... Juz nie wytrzymałam i zrobie jej ten makalonik

co Ty ! Był taki pyszny!

a co do Chorwacji , to kasa juz prawie uzbierana 🙂 😘

Chyba o zakwaterowaniu i dojeździe mówisz bo na miejscu kaska płynie, oj płynie 😁
I radzę nie kupować w euro niczego tylko w kantorze na miejscu na ich Kuny wymienić 🙂


He he , już sie boje. Ale mój tata chojny prezent Anielce da na urodziny , to chyba nam starczy... oby. Ale dzięki za radę 🙂 😘 😘

A kielbaski nie było w tym sosiku??

Była ☺️
Przepraszam, zapomniałam, jedno pętko w drobną kosteczkę tak jak warzywka kroisz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
szyszka napisał(a):
Olu, romans poleciał na poczte brzuszkową ☺️

Nie mogem spełnić Twej prośby kochana, niestety, gdyż nie dysponuję tym czego potrzebujesz 🤢


dziękuję i przepraszam za fatygę. 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
szyszka napisał(a):
Olu, romans poleciał na poczte brzuszkową ☺️

Nie mogem spełnić Twej prośby kochana, niestety, gdyż nie dysponuję tym czego potrzebujesz 🤢


dziękuję i przepraszam za fatygę. 🤪

Jaką fatygę? 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ło jeju, ileż ja bym dała, żeby zdarzył się cud i moje 11 kilowe szczęście zasypiało samo 🤨
jak próbuję czytać jej bajkę to staje i się brechta ze mnie..
a nie jestem taka, żeby zostawić ją i niech ryczy 😮

ciężki mój żywot :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
ło jeju, ileż ja bym dała, żeby zdarzył się cud i moje 11 kilowe szczęście zasypiało samo 🤨
jak próbuję czytać jej bajkę to staje i się brechta ze mnie..
a nie jestem taka, żeby zostawić ją i niech ryczy 😮

ciężki mój żywot :P

Oj Martuś Martuś - grzeszysz 😉
Ciesz się że ją masz i że jest zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki nadrobiłam wszystkim dzieciaczkom zdróweczka i słodkości 😘
To tak
Dawiś śpi w ciągu dnia troszkę dłużej ale i zasypia też dłużej wierci się kręci ale śpi u siebie w łóżeczku bez bujania noszenia itp( on od początku tak miał)
Jeść nie chce prawie wcale tylko pije i pije 🙃
Ale marudera się zrobił przez ten gorąc 🤢 w sumie to się nawet nie dziwie po to sie po tyłku dorosłemu leje a dziecku już wogóle...
Pampków Dady już dawno nie używamy wiec nie wiem jesteśmy na pampersie i jest okej 😉
Co do kremów to mamy linomag sun krem 30
co tam jeszcze?
A okres u mnie to inna bajka ale chociaż równo co 28 dni jak nigdy 🙂
a z pań w żłobku jestem mega zadowolona naprawdę
chyba tyle...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wrócilismy znad wody z grilla znów dzisiaj 🙂 my musimy z dmu uciekac bo na 4tym pięrze i jeszcze pokój mamy od nieosłoniętej strony, gdzie słońce daje od południa i się wytrzymać nie da. mój mały też mniej je a picia pochłania ilości hurtowe teraz 😉 za to dzisiaj nad wodą pospał jak bąk prawie 2 godzine ale fajnie było bo nie tak duszno jak wczoraj na wsi 🙂 jak sie pogoda nie zepsuje to jutro ok. 11 znowu wybywamy ale nad inny zalew, tym razem na cały dzień 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...