Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):
gizelda napisał(a):
cześc
głupie pytanie wiecie może jak się gotuje kompot z rabarbaru albo z truskawek albo z tego i z tego razem ??????

☺️


wrzucasz rqabarbar do garnka, truskawki, dodajesz cukru i lejesz wody do pełna 😉

Tylko nie tak, że jedna gałązka rabarbaru i 10 l wody 😁


😁 😁
no i jeszcze zagotowac trzeba 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
niksssa napisał(a):
gizelda napisał(a):
cześc
głupie pytanie wiecie może jak się gotuje kompot z rabarbaru albo z truskawek albo z tego i z tego razem ??????

☺️


wrzucasz rqabarbar do garnka, truskawki, dodajesz cukru i lejesz wody do pełna 😉

Tylko nie tak, że jedna gałązka rabarbaru i 10 l wody 😁


😁 😁
no i jeszcze zagotowac trzeba 😉

OMG jakie to skomplikowane
ale to razem ma się gotować ??? jak długo ?? ile cukru ???
mam 0,5 kg truskawek , rabarbaru duuuuuuuuuuuuużo , garnek średni ze 3 l wody ??? 😮
kurde nie wiem może da sie to wypić jak zrobię bo szkoda truskawek w chuj mać i rabarbaru też 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
i tą czerwoną skórę z rabarbaru trza ściągnąć nie ????? ☺️

Ja nie wiem - możesz ściągnąć - nie zaszkodzi... Jak dasz 3-4 litry wody to ze 4 gałązki potnij jeszcze i cukru to do smaku ale podejrzewam że dużo, dawaj po łyżce stolowej i próbuj 😉 Bo sam kwas będzie, no i Lenie nie dawaj przypadkiem bo w rabarbarze szczawiany...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Boże Boże dzięki 😁
gotuje się
a w ogóle to dawno piłam takie coś i nie wiem co mnie naszło
szukam oszczędności myślałam że taniej wyjdzie ale chyba woda mineralna tansza
trochę zasypałam cukrem zalałam wodą i jak sie zagotuję to spróbuję tej wody , jakby co to dosłodze
a LENIE nie zamierzałam dawać ( nie mając pojęcia o szczawianach i innych po prostu teraz smakuje jej woda , sama woda i niech tak zostanie
wypija mi około 0,5, l ( czasem trochę więcej wody ) czy to normalne ????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i byłam z rana z LENIEM w marketach i na bazarze po te pierdoły i PADAM , moje dziecko nie nadaje sie na wyjścia w wózku , cały czar ryczy, stęka, marudzi i rzuca się w tym wózku
i ciągle w sklepie jak coś widzi to krzyczy "am" normalnie jakbym dziecko głodziła
ale co miałam kupić to kupiłam ( przyszła kasa z rozliczenia i połowa dla mnie to chociaz parę dni se pojem i jeszcze sąsiadce musze prezent na roczek kupić i LENIE zapas pieluch, mleka i kasz ) i po kasie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
Boże Boże dzięki 😁
gotuje się
a w ogóle to dawno piłam takie coś i nie wiem co mnie naszło
szukam oszczędności myślałam że taniej wyjdzie ale chyba woda mineralna tansza
trochę zasypałam cukrem zalałam wodą i jak sie zagotuję to spróbuję tej wody , jakby co to dosłodze
a LENIE nie zamierzałam dawać ( nie mając pojęcia o szczawianach i innych po prostu teraz smakuje jej woda , sama woda i niech tak zostanie
wypija mi około 0,5, l ( czasem trochę więcej wody ) czy to normalne ????

To super - ciesz się że tyle pije i w dodatku wody, moja pije dziennie od 20-200 ml dodatkowo - ale sok rozcieńczony wodą 1 do 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
a i byłam z rana z LENIEM w marketach i na bazarze po te pierdoły i PADAM , moje dziecko nie nadaje sie na wyjścia w wózku , cały czar ryczy, stęka, marudzi i rzuca się w tym wózku
i ciągle w sklepie jak coś widzi to krzyczy "am" normalnie jakbym dziecko głodziła
😞

U nas jest to samo, a do tego się drze jakbym ją ze skóry obdzierała, aż wstyd czasem, ludzie na nas patrzą, zachowuje się jak typowy rozpieszczony dzieciar i tylko super niania do pomocy wtedy bo innego ratunku niet 😁 Dramat z nią w sklepach 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
ja parę dni temu też pierwszy raz gotowałam kompot z rabarbaru 😁 Dobry wyszedł 😁 A co do tej skóry to można, ale nie trzeba jej zdejmowac 😉
A mi jeszcze kasa z rozliczenia nie przyszła.. 🤔 trochę dziwne..

Nam też nie... Ale w Warszawie to się czeka.. zwłaszcza że my na początku kwietnia składaliśmy, więc pewnie w granicznym terminie wypłacą dziady
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
gizelda napisał(a):
Boże Boże dzięki 😁
gotuje się
a w ogóle to dawno piłam takie coś i nie wiem co mnie naszło
szukam oszczędności myślałam że taniej wyjdzie ale chyba woda mineralna tansza
trochę zasypałam cukrem zalałam wodą i jak sie zagotuję to spróbuję tej wody , jakby co to dosłodze
a LENIE nie zamierzałam dawać ( nie mając pojęcia o szczawianach i innych po prostu teraz smakuje jej woda , sama woda i niech tak zostanie
wypija mi około 0,5, l ( czasem trochę więcej wody ) czy to normalne ????

To super - ciesz się że tyle pije i w dodatku wody, moja pije dziennie od 20-200 ml dodatkowo - ale sok rozcieńczony wodą 1 do 5

kurde ale może że tyle pije to nie chce jeść ( bo ona to typowy niejadek wszystko na siłę albo podstępem 😮 )
nie wiem ale tak jak pisałam wodę zna , lubi i co jakiś czas wymieniam jej w kubeczku na świeżą ( ale rzadko jest co wymieniać bo wszystko wydoi ) albo stawiam zwykłą szklankę z wodą na "widoku"i jak chce to pokazuje albo mówi "pitu, pitu" 😮
i łącznie serio tyle wypija bo mniej więcej wiem ile w szklance jest i w jej kubku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiaa2028 napisał(a):
ja parę dni temu też pierwszy raz gotowałam kompot z rabarbaru 😁 Dobry wyszedł 😁 A co do tej skóry to można, ale nie trzeba jej zdejmowac 😉
A mi jeszcze kasa z rozliczenia nie przyszła.. 🤔 trochę dziwne..

mi przyszła jedna
czekam jeszcze na drugą
mojej mamie pierwsza przyszła dawno dawno temu a teraz po 4 mcach dopiero druga
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie znalazłam 🤢 To w lipcu dostanę 😠

"US ma dokładnie 3 miesiące od złożenia deklaracji podatkowej (jeśli miałaś korekty - od ostatniej). W przypadku przesylania zeznania pocztą liczony jest termin od nadania pocztowego. Co więcej, ewentualna kontrola nie wstrzymuje biegu terminu dla US, co dla kontrolowanego oznacza, że tak czy owak zwrot przyjdzie."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
ja parę dni temu też pierwszy raz gotowałam kompot z rabarbaru 😁 Dobry wyszedł 😁 A co do tej skóry to można, ale nie trzeba jej zdejmowac 😉
A mi jeszcze kasa z rozliczenia nie przyszła.. 🤔 trochę dziwne..

mi przyszła jedna
czekam jeszcze na drugą
mojej mamie pierwsza przyszła dawno dawno temu a teraz po 4 mcach dopiero druga


jak to?? 2 zwroty?? za co ?? 😮 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
gizelda napisał(a):
asiaa2028 napisał(a):
ja parę dni temu też pierwszy raz gotowałam kompot z rabarbaru 😁 Dobry wyszedł 😁 A co do tej skóry to można, ale nie trzeba jej zdejmowac 😉
A mi jeszcze kasa z rozliczenia nie przyszła.. 🤔 trochę dziwne..

mi przyszła jedna
czekam jeszcze na drugą
mojej mamie pierwsza przyszła dawno dawno temu a teraz po 4 mcach dopiero druga


jak to?? 2 zwroty?? za co ?? 😮 😮

ja wiem o co chodzi ale nie wiem jak WAM to wyjaśnić
ja też miałam korektę urząd sam zrobił
przyszła mi kasa ta "podstawowa" wiadomo
mamie w lutym przyszła za bilety miesieczne bo ona jakoś może to odliczyć ( nie wiem nie znam się ☺️ ) mama dostała wtedy jakoś 600zł
mi teraz przyszła ta "podstawowa" a czekam jeszcze do lipca za "remonty" tj za faktury które im dałam bo to było na takim osobnym "arkuszu" "PICIE" no wiecie o co chodzi
a mama właśnie dostała już za remonty w tym tyg coś ponad 1000 zł
ja za faktury mam dostać 400zł
teraz dostałam równiutko 1300 zł
(pisze o tym bo nie mam nic do ukrycia 😁 ) przecież to urząd skarbowy he he
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobra spadam
zaliczyłam pół godzinną pogadankę z 90letnią sąsiadką - ale nie powiem to ta z tych lepszejszych i też była w HAMERYCE 😁 😁 więc było o czym pogadać
obiad się piecze, idę małej zapodać zupę
potem jak P. wróci mam mnóstwo spraw do załatwienia i idem se kupić sexy sukienkę na lato co myślicie o tym ????
http://www.hm.com/pl/product/96773?article=96773-A#article=96773-F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mati mi się ta sukienka bardzo podoba, szkoda że nie mam figury do takiej 😉
Sama upatrzyłam tą:
http://www.hm.com/pl/product/00523?article=00523-C#article=00523-D

http://www.hm.com/pl/product/00138?article=00138-C
i tą:
http://www.hm.com/pl/product/99083?article=99083-D

ale zobaczymy jak przymierzę no i czy w ogóle będzie dzień dziecka w tym roku haha 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry 😆

sto lat mnie tu nie bylo 🤪 ale mam zjebany komputer swoj < Kacperek mi wyswietlacz zbil 🙂 >
u nas pomalutku do przodu. Poszukuje pracy.....
Kacperkowi wychodza teraz gorne zeby < chyba 3,4 > i jest marudny, placzacy, goraczkuje i zeby bylo jeszcze malo to gilusy mu leca ;(

pozdrawiam i spadam bo placze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamikusia napisał(a):
dzien dobry 😆

sto lat mnie tu nie bylo 🤪 ale mam zjebany komputer swoj < Kacperek mi wyswietlacz zbil 🙂 >
u nas pomalutku do przodu. Poszukuje pracy.....
Kacperkowi wychodza teraz gorne zeby < chyba 3,4 > i jest marudny, placzacy, goraczkuje i zeby bylo jeszcze malo to gilusy mu leca ;(

pozdrawiam i spadam bo placze...

aha, to się nagadała 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...