Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
Ja nie mam blizny tzn. cc nie miałam.

Ola a co tam z tym dzieciątkiem po przeszczepie nerki ?

No już jest w domu.. Nerka pracuje choć nie na całych obrotach ale ona jest po prostu uszkodzona, tzn oni uszkodzili jak wkładali tyle, że nikt się nie przyzna. Fakty mówią za siebie skoro tyle razy był cięty i powiększali mu miejsce na nerkę 🤢
No ale wychodzi na prostą jeśli można tak powiedzieć.. 16 lat będzie przyjeżdżał do Wawy co miesiąc na 3 dni o i taki to jego los...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
Ja nie mam blizny tzn. cc nie miałam.

Ola a co tam z tym dzieciątkiem po przeszczepie nerki ?

No już jest w domu.. Nerka pracuje choć nie na całych obrotach ale ona jest po prostu uszkodzona, tzn oni uszkodzili jak wkładali tyle, że nikt się nie przyzna. Fakty mówią za siebie skoro tyle razy był cięty i powiększali mu miejsce na nerkę 🤢
No ale wychodzi na prostą jeśli można tak powiedzieć.. 16 lat będzie przyjeżdżał do Wawy co miesiąc na 3 dni o i taki to jego los...



eh... 😞

Dziewczyny mam pytanie czy Wasze dzieci piją jeszcze mleko w dzień?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
tynka83 napisał(a):
Ja nie mam blizny tzn. cc nie miałam.

Ola a co tam z tym dzieciątkiem po przeszczepie nerki ?

No już jest w domu.. Nerka pracuje choć nie na całych obrotach ale ona jest po prostu uszkodzona, tzn oni uszkodzili jak wkładali tyle, że nikt się nie przyzna. Fakty mówią za siebie skoro tyle razy był cięty i powiększali mu miejsce na nerkę 🤢
No ale wychodzi na prostą jeśli można tak powiedzieć.. 16 lat będzie przyjeżdżał do Wawy co miesiąc na 3 dni o i taki to jego los...



eh... 😞

Dziewczyny mam pytanie czy Wasze dzieci piją jeszcze mleko w dzień?

Lena pije 3 razy w ciągu doby jeszcze ale to dlatego że ogólnie mało pije a skoro mleko chce pić więc jej nie ograniczam..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo 🙂

ja dzisiaj skonczylam o 13!!! leczo wlasnie gotuje, tatko karmi dziecko, jeszcze ciasto mam zamiar zrobic 🙂 a to wszystko dlatego, ze deszcz pada i wyjsc niemozemy i w zwiazku z tym siedzimy w domku dzisiaj.

moja Nela mleko pije o 21 przed pojsciem spac i czasem jeszcze Sola ja karmi ok 2 w nocy jak wraca z pracy. Tpo tyle mleka modyfikowanego. Rano pije mleko sojowe z platkami owsianymi, w sensie owsianke 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Marina - co tam znów się dzieje? 🤔

Maja
- dziś lub jutro Twoja siostra powinna dostać paczkę - daj mi znać proszę że doszło ok?

Matylda
- śniłaś mi się dzisiaj 🤪

Magda z Ł.
- czy dzieciakom w żłobku dają już grochówkę lub fasolówkę? Chciałam ugotrować i nie wiem czy już można..

Posty do wszystkich pan na "M" dzisiaj 😁


Grochówki nie podają. Natomiast fasolkę z bułką tartą tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no i młody ma odpieluszkowe zapalenie skóry, dzisiaj zaczęło mu się jeszcze łuszczyć to wszystko. dostał maść ze sterydami do stosowania raz dziennie przez 4dni, no i zalecenie latania z gołą pupą, pod pampersa tłustym kremem (bedzie linomag) a wieczorem kąpiel we fiolecie. Pani dr twierdzi, że powinnismy się szybko tego pozbyć a już na pewno plażowanie z gołym tyłkiem jeszcze mu w tym dopomoże - miejmy nadzieje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Marina - co tam znów się dzieje? 🤔

Maja
- dziś lub jutro Twoja siostra powinna dostać paczkę - daj mi znać proszę że doszło ok?

Matylda
- śniłaś mi się dzisiaj 🤪

Magda z Ł.
- czy dzieciakom w żłobku dają już grochówkę lub fasolówkę? Chciałam ugotrować i nie wiem czy już można..

Posty do wszystkich pan na "M" dzisiaj 😁


Grochówki nie podają. Natomiast fasolkę z bułką tartą tak.

O fasolce szparagowej to wiem, że można, ale ja miałam na myśli fasolę na zupę fasolową tudzież po bretońsku 😉 Ale dzięki za odp. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Marina - co tam znów się dzieje? 🤔

Maja
- dziś lub jutro Twoja siostra powinna dostać paczkę - daj mi znać proszę że doszło ok?

Matylda
- śniłaś mi się dzisiaj 🤪

Magda z Ł.
- czy dzieciakom w żłobku dają już grochówkę lub fasolówkę? Chciałam ugotrować i nie wiem czy już można..

Posty do wszystkich pan na "M" dzisiaj 😁


Grochówki nie podają. Natomiast fasolkę z bułką tartą tak.

O fasolce szparagowej to wiem, że można, ale ja miałam na myśli fasolę na zupę fasolową tudzież po bretońsku 😉 Ale dzięki za odp. 🙂

a mój Dawid grochówkę jada już od dawna ☺️ i bardzo lubi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
magda-d87 napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Marina - co tam znów się dzieje? 🤔

Maja
- dziś lub jutro Twoja siostra powinna dostać paczkę - daj mi znać proszę że doszło ok?

Matylda
- śniłaś mi się dzisiaj 🤪

Magda z Ł.
- czy dzieciakom w żłobku dają już grochówkę lub fasolówkę? Chciałam ugotrować i nie wiem czy już można..

Posty do wszystkich pan na "M" dzisiaj 😁


Grochówki nie podają. Natomiast fasolkę z bułką tartą tak.

O fasolce szparagowej to wiem, że można, ale ja miałam na myśli fasolę na zupę fasolową tudzież po bretońsku 😉 Ale dzięki za odp. 🙂


no tak to nie.
ale jak będziesz robić sobie to możesz dać jej jedną łyżkę, niech spróbuje. I zobaczysz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hejka, mam pytanie do tych mamek, co dzieciaczki piją mleko już tylko na noc.
Jak wygląda wasz dzienny jadłospis?

i takie ogólne pytanie, do wszystkich...
dawałyście już kaszkę manną na zwykłym mleku (jakim?) lub kakao?

Olu, Twoje podejście do mleka znam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przepraszam mamuśki ze ja tak tu u was zagoszczę na moment. strasznie mnie wkurzało gdy ktoś wyskakiwał ze swoimi prywatami na forum "moich" mamusiek jednak trochę ich teraz rozumiem. a z czym ja do was :] straszną ucieche robi mi szycie lalek- szmacianek, przytulanek dla dzieci. a jeszcze bardziej radocha dzieciaczków i nawet starszych dziewczynek na widok lal. niestety nie wiem gdzie mam się ogłaszać by sprzedawać swoje lale. zysk ?? może jest i marny (pracuje - zarabiam na życie inaczej) ale wiadomo bez sensu jest sprzedać za tyle za ile kupiło się materiał. tu też moja prośba i pytanie dla was lubicie takie lale szmacianki?? jakie zabawki przeglądacie dla swoich maluchów ?? ważne jest dla was czy jest to seryjna produkcja czy ręcznie zrobiona np lala, ile najwięcej dałybyście za taką szmaciankę ?? .....

http://allegro.pl/lalka-szmacianka-przytulanka-rekodzielo-50-cm-i2512339486.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
szyszka napisał(a):
Hejka, mam pytanie do tych mamek, co dzieciaczki piją mleko już tylko na noc.
Jak wygląda wasz dzienny jadłospis?

i takie ogólne pytanie, do wszystkich...
dawałyście już kaszkę manną na zwykłym mleku (jakim?) lub kakao?

Olu, Twoje podejście do mleka znam 🙂

ja Dawidowi robię raz na jakiś cza kasze manną na normalnym mleku 3.2
codziennie je bakusia bądź serek waniliowy mlekovity lub jakiejś polskiej firmy (oprócz danona!!!!!!!!!)
rano je śniadanko:kanapkę lub parówkę, parówkową, kaszkę, jajeczko no różnie

później jakiś owoc

później obiadek a tu już wielka lista no bo wiadomo może już prawie wszystko wczoraj pisałam że jadł kopytka z gulaszem z indyka normalnie zaciągany śmietanką i mąką i jemu nic nie jest a pałaszował aż mu się uszy trzęsły

na podwieczorek kisiel serek drożdżówkę itp

i ostatni posiłek je tak ok17-18 i to już zależy od dnia jakaś kanapka bądź normalna kolacja typu twarożek z ziołami lub inne cuda wianki 😜
mleko je o 20 i idzie spać wstaje na drugą porcję ok2 i to wsio
w między czasie je drożdżówki chrupki jakiegoś batonika zbożowego itp

p.s bardzo chaotycznie ale mam nadzieje że zrozumiale hehe ☺️ 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kaisaa4 napisał(a):
przepraszam mamuśki ze ja tak tu u was zagoszczę na moment. strasznie mnie wkurzało gdy ktoś wyskakiwał ze swoimi prywatami na forum "moich" mamusiek jednak trochę ich teraz rozumiem. a z czym ja do was :] straszną ucieche robi mi szycie lalek- szmacianek, przytulanek dla dzieci. a jeszcze bardziej radocha dzieciaczków i nawet starszych dziewczynek na widok lal. niestety nie wiem gdzie mam się ogłaszać by sprzedawać swoje lale. zysk ?? może jest i marny (pracuje - zarabiam na życie inaczej) ale wiadomo bez sensu jest sprzedać za tyle za ile kupiło się materiał. tu też moja prośba i pytanie dla was lubicie takie lale szmacianki?? jakie zabawki przeglądacie dla swoich maluchów ?? ważne jest dla was czy jest to seryjna produkcja czy ręcznie zrobiona np lala, ile najwięcej dałybyście za taką szmaciankę ?? .....

http://allegro.pl/lalka-szmacianka-przytulanka-rekodzielo-50-cm-i2512339486.html


ja to nie w temacie bo mam chłopca więc nie mam takiej potrzeby kupowania lali kupiła bym misia ale mnie bardziej się podobają takie milusie w dotyku więc sory. Co do lali takiej jak robisz to nie kupiłabym swojej córci gdybym ją miała tylko razem z nią sama zrobiła ☺️ a swoją drogą w smyku jest fabryka zabawek i dziecko może zrobić swojego pluszaka samo wybrać kolor oczy i wszystko super sprawa jak Dawid trosze podrośnie to napewno pojedziemy zrobić 🙂 i jeszcze w zabawce jest pozytywka można nagrać swoje teksty 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja mam dziewczynkę ale nie jesteśmy zainteresowane żadnymi lalami ☺️
a jeśli chodzi o Twoje to nie wiem ile kosztują materiały i jak pracochłonne to jest , wierzę że poświęcasz temu mnóstwo serca ale ja za taką lalę ( ewentualnie ) byłabym skłonna zapłacić 25-30 zł
Marta wiem że moja wypowiedź niewiele sie liczy ale moja je 240 ml mleka o 8.30 ( napiszę dokładnie dzisiejsze menu - od kilu dni wygląda to podobnie 😮 )
potem zjadła trochę paluszków , biszkoptów, maminego wafla , arbuza, pół banana trochę piachu , malin i zgniłych jabłek i poszła spać
jak wstała to sinlac z 80ml wody i pół słoiczka jakiegoś owocu z gerbera , potem znowu jabłka i wafle, potem kanapka z szynką z indyka , potem ciastko w czekoladzie które dostała w sklepie , potem dwa małe danonki i potem o 22.00 mleko 240 ml ( mleko z kleikiem ryżowym )
no i je tak od mniej więcej 10 dni czasem jakiś obiad z nami , czasem 1/3 parówki z pomidorem , czasem zamiast sinlaca kasza bobovity z sokiem , czasem płatki kukurydziane na mleku o i tyle , w sumie to dla niej jedzenie to strata czasu woli robić coś innego - ja z tą miseczką z 80 ml kaszy biegam za nią po podwórku ze wszystkimi gratami około 2 godzin a i tak nie zje wszystkiego 😮
no to chyba tyle 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelina, w żłobku wygląda to tak:
Przykładowo oczywiście...

śniadanie 8.00:
kanapka z wędliną i pomidorem, oraz zupa mleczna i tu przykłady - budyń (z prawdziwej mąki ziemniaczanej), albo kasza manna na krowim mleku, lub mleko z płatkami kukurydzianymi, bądź czekoladowymi i inne - pochodne,

drugie śniadanie 9.30:
np. OWOC (sezonowy) czyli np. teraz podajemy kawałek brzoskwini, arbuza lub inne podobne.
może być np (tak jak wczoraj) chrupki kukurydziane + koktajl , lub jogurt owocowy. Jeśli jakieś dziecko ma dietę na przetwory mleczne, to dostaje do picia herbatkę.

obiad 11.30:
a to już na prawdę różnie...
może podam dwa zestawy....
1. kasza jęczmienna + gulasz w sosie cebulowym + surówka z czerwonej kapusty + kompot,
zupa ogórkowa,
2. ziemniaki + pulpety + sos + surówka z marchwi + kompot
zupa neapolitańska,
Zestawy są na prawdę różne.... codziennie coś nowego....

podwieczorek 14.00:
też podam dwa zestawy.... albo trzy... 🙂
1. kanapka z wędliną, lub pastą z jajka + herbatka
2. Twarożek z owocami (jak ktoś ma dietę na przetwory to ma kanapkę) + herbatka
3. placki z jabłuszkami, lub naleśniki + herbatka


No to tyle 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂 🙂

Ola, mnie blzna jeszcze swędzi czsami. Ale niczym ją nie smarowałam 🙂.
Dzis pobudka o 5:45 🙂 ale dobrze, bo w sumie P. niespodzianke zrobiłam :pyszne sniadanko walnęłam 🙂


dziś zamierzam zrobic pirrożki z jagodami 🙂 (babka z warzywniaka ma przywieźc mi 4 kg )

U nas menu wygląda tak 🙂 :
Sniadanko: kasza manna na mleku krowim, lub jogurt naturalny z musli i owocami, lub jajeczko na rózny sposoby, lub kanapka z pomidorem z cebulką, kasza jaglana,Rybka

2 Sniadanko
: owoc, lub jogurt naturalny +owoce sezonowe,

obiadek: zupka (najczęściej) +2 danie

podwieczorek : placuszki, torcik nalesnikowy , sałatka owocowa

Kolacja: kaszka, pasta jajeczna, paróweczka , kiełbaska, twarózek + woda

oczywiście codziennie+ 1 litr wody i soczek przeze mnie wyciśnięty.
Mleka juz nie pije od jakiegos czasu
i tak, kaszki zazwyczaj jada ka mleku krowim, lub wodzie, bo nie trawi mm. Chociaż ostatnio od czas do czasu smakuje sie w mleku CANDIA 🙂

w naszym menu jest pełno owoców , warzyw i ryb 🙂 o tak napisze 🙂

oczywiście sa dni , że zje dużo, ale są , że nie zje nic. to jest taki dzień , gdzie chętnie jada . a tak czasami żyje na na jednej kaszce i owocach +woda.
Zadnych danonków nie daje, smakowych jogurtów też(bo sama robię) żadnych smakowych wód(Anielka miała faze ale przeszło jej), żadnych kubusi czy cos tam podobnego.
robie sama soki malinowe, porzeczkowe i rozcieńczam jak chcą na blado 🙂

Matylda, zastanawia mnie czemu dajesz jej zgniłe jabłka??
Mój P. nie zje dżemu domowego , jak zobaczy pleśń na wierzchu i od razu wyrzuca.
to jest bardzo niebezpieczne.

Wiadomo, że zjadamy niezdrowe rzeczy, bo czasami sie tego chce po prostu.


acha, no i Anielka słodkie rzeczy je w weekend, w tygodni zastepujemy owocami, budyniami, kisielami, galaretkami. Wiadomo, że czasami cos słodkiego zje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...