Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 Nie było mnie tu szmat czasu ale niestety jakoś nie umiem się już wbić w dyskusję. Podczytuję was na bieżąco i staram się wiedzieć co tam u was słychać. Ale czasu mam niewiele bo pracuje nawet w weekendy.

Słuchajcie mam pytanie do was. Czy któreś z waszych dzieciaczków ma przebarwienia na zębach bo moja ma na górnych jedynkach i dwójkach i za cholerę nie wiem co z tym zrobić 😞 Nie wiem z czego się to wzięło bo ona na przykład nie je słodyczy. Na przyszły tydzień wybieram sie z nią do dentysty bo się zaczynam martwić. Swoja drogą ona straaasznie nie lubi myć zębów i zawsze jest o to wojna. Czy któraś z was ma podobnie? I może macie na to jakieś rady 😞

Z góry dziękuję tym które się wypowiedzą.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
BRY

wow Andzia już niedługo będzie Was czwórka 🤪
Ciekawe czy wydłużą urlop macierzyński 😉

My bierzemy się za robotę luty/marzec ☺️


ja się wzięłam do roboty niestety z dużym poślizgiem, teraz tylko cud mógłby sie zdarzyć ale ważne ze dwie próby były, jakoś to przeżyłam ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak w ogóle to bry
Wiola moja nie ma przebarwień a zęby wielkie jak u konia, myje rzadko ale nie dlatego że nie hce tylko dlatego że ja zapominam 😉
ale to o czym piszesz nie musi być wynikiem tego że je/nie je słodyczy , pije nie pije soki z cukrem , niektóre dzieci po prostu tak mają , albo w ogóle zębów nie mają tylko zostają czarne potwory 😮
a swoja drogą zastanawiam sie jak dentystka zajrzy do takiej małej buziuni , moja by za nic nie otworzyła 🤢
ale fakt trzeba to sprawdzić
LENA wcześnie zasneła bo o 13.00, wiec pewnie niebawem wstanie i będę musiałą z nią być do ciemnej nocy a mam mnóstwo roboty bo mi się na grzyby zachciało iść i jak poszłam o 8.00 tak niedawno wróciłam 🙃
LEON już czeka na P, więc pójda na dłuuuuuuuuuuuuugi spacer , a mama dziś myka do kościołą na dłuuuuuuuuuuuuugo 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda - a ostatnio gdzieś przebił mi się Twój post o tym, że P. nie może mieć dzieci....
Hmm ja już nic nie kapuje 🤢 Oby próby były owocne 😉
Wiola - my mamy przebarwienie na jednej jedynce i też Nikola nie miała nigdy niczego słodkiego (oprócz sporadycznych soków - po których zawsze są myte zęby) a tym bardziej czekoladowego w buzi... i myjemy zęby dokładnie dwa razy dziennie.... też myślałam o dentyście, bo nie wiem co to i tym bardziej dlaczego....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Matylda - a ostatnio gdzieś przebił mi się Twój post o tym, że P. nie może mieć dzieci....
Hmm ja już nic nie kapuje 🤢 Oby próby były owocne 😉
Wiola - my mamy przebarwienie na jednej jedynce i też Nikola nie miała nigdy niczego słodkiego (oprócz sporadycznych soków - po których zawsze są myte zęby) a tym bardziej czekoladowego w buzi... i myjemy zęby dokładnie dwa razy dziennie.... też myślałam o dentyście, bo nie wiem co to i tym bardziej dlaczego....

napisałam że P. "nie może" mając na mysli to że jego zasady mu nie pozwalają ale jak jeszcze ze dwa lata popracuje na tym sprzęcie to też będzie bezpłodny , już dwa takie przypadki w wojsku były 😉
kurde ale to jest chyba mało prawdopodobne żeby w 18 dniu cyklu się udało 😞
ehhhhhh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Matylda - a ostatnio gdzieś przebił mi się Twój post o tym, że P. nie może mieć dzieci....
Hmm ja już nic nie kapuje 🤢 Oby próby były owocne 😉
Wiola - my mamy przebarwienie na jednej jedynce i też Nikola nie miała nigdy niczego słodkiego (oprócz sporadycznych soków - po których zawsze są myte zęby) a tym bardziej czekoladowego w buzi... i myjemy zęby dokładnie dwa razy dziennie.... też myślałam o dentyście, bo nie wiem co to i tym bardziej dlaczego....

napisałam że P. \"nie może\" mając na mysli to że jego zasady mu nie pozwalają ale jak jeszcze ze dwa lata popracuje na tym sprzęcie to też będzie bezpłodny , już dwa takie przypadki w wojsku były 😉
kurde ale to jest chyba mało prawdopodobne żeby w 18 dniu cyklu się udało 😞
ehhhhhh


😁 😁
a co do cyklu to zależy jak długi masz cykl... Jest jakieś prawdopodobieństwo że może się udać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Matylda - a ostatnio gdzieś przebił mi się Twój post o tym, że P. nie może mieć dzieci....
Hmm ja już nic nie kapuje 🤢 Oby próby były owocne 😉
Wiola - my mamy przebarwienie na jednej jedynce i też Nikola nie miała nigdy niczego słodkiego (oprócz sporadycznych soków - po których zawsze są myte zęby) a tym bardziej czekoladowego w buzi... i myjemy zęby dokładnie dwa razy dziennie.... też myślałam o dentyście, bo nie wiem co to i tym bardziej dlaczego....

napisałam że P. \"nie może\" mając na mysli to że jego zasady mu nie pozwalają ale jak jeszcze ze dwa lata popracuje na tym sprzęcie to też będzie bezpłodny , już dwa takie przypadki w wojsku były 😉
kurde ale to jest chyba mało prawdopodobne żeby w 18 dniu cyklu się udało 😞
ehhhhhh


😁 😁
a co do cyklu to zależy jak długi masz cykl... Jest jakieś prawdopodobieństwo że może się udać 😉

śmiejesz sie ze sprzętu ????????
powaznie napisałam , on racuje w sadzie 4 dni w tygodniu na radiostacji gdzie promieniowanie jest porównywalne z rentgenowskim, serio 😉

już dwóch tatusiów posądzało żony o zdradę bo mieli juz dziecko, dziedzi, starali się o następne a potem okazywało się że facet bezpłodny , więc czyje są te dzieci co ??? no i okazywało się że promieniowanie zrobiło swoje 😉
ja tam nie wiem mój cykl przez ostatnie 4 mce miał 31 dni a nie 29 jak wcześniej 😮
co gorsza P. nic nie wie o moich zamiarach 😁
pogubił się w tym kalendarzyku jak go nie było 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
gizelda napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
Matylda - a ostatnio gdzieś przebił mi się Twój post o tym, że P. nie może mieć dzieci....
Hmm ja już nic nie kapuje 🤢 Oby próby były owocne 😉
Wiola - my mamy przebarwienie na jednej jedynce i też Nikola nie miała nigdy niczego słodkiego (oprócz sporadycznych soków - po których zawsze są myte zęby) a tym bardziej czekoladowego w buzi... i myjemy zęby dokładnie dwa razy dziennie.... też myślałam o dentyście, bo nie wiem co to i tym bardziej dlaczego....

napisałam że P. \\\\\\\\\"nie może\\\\\\\\\" mając na mysli to że jego zasady mu nie pozwalają ale jak jeszcze ze dwa lata popracuje na tym sprzęcie to też będzie bezpłodny , już dwa takie przypadki w wojsku były 😉
kurde ale to jest chyba mało prawdopodobne żeby w 18 dniu cyklu się udało 😞
ehhhhhh


😁 😁
a co do cyklu to zależy jak długi masz cykl... Jest jakieś prawdopodobieństwo że może się udać 😉

śmiejesz sie ze sprzętu ????????
powaznie napisałam , on racuje w sadzie 4 dni w tygodniu na radiostacji gdzie promieniowanie jest porównywalne z rentgenowskim, serio 😉

już dwóch tatusiów posądzało żony o zdradę bo mieli juz dziecko, dziedzi, starali się o następne a potem okazywało się że facet bezpłodny , więc czyje są te dzieci co ??? no i okazywało się że promieniowanie zrobiło swoje 😉
ja tam nie wiem mój cykl przez ostatnie 4 mce miał 31 dni a nie 29 jak wcześniej 😮
co gorsza P. nic nie wie o moich zamiarach 😁
pogubił się w tym kalendarzyku jak go nie było 🤪


Matylda więc jest szansa, że Ci się uda 😉
Śmiałam się bo to śmiesznie zabrzmiało...

A wracając do kombinezonów, to dziś Nikoli jeden przymierzyłam i nie mogła się w nim ruszyć 😉 była wściekła 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie dziś zaległa impreza urodzinowa dla rodziców S.
Sushi już zrobione, teraz robię Conchglioni..

Marta - ja kupuję Lenie białe skarpetki w H&M.. innych nie używam 🙂

Wiola - idź do dentysty - myślę że to kwestia genetyczna albo jakieś braki w wapniu może? Nie wiem..
Najlepiej iść do specjalisty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

Wiola podobno na przebarwienia na zębach ma wpływ przyjmowanie leków przez matkę w ciąży lub przez dziecko w okresie niemowlęcym. Wątpię, żeby stomatolog cokolwiek z tym zrobił bo to przeciez zajrzeć cięzko a co dopiero zrobić takiemu dziecku. Ostatnio slyszalam o 2 letnim maluchu który nabawił się takiej próchnicy, że miał robione zęby pod narkozą 😮 😮 😮 no ale to ekstremalny przypadek.
Przebarwieniami raczej bym się nie przejmowała, zdarzają się 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tak sobie myśle - dobrze że MY nie świętujemy /obchodzimy czegoś takiego jak urodziny 🤢
OLA nawet nie wiem co to jest to na C. co napisałaś - może zdradź to kiedyś się odważę - tzn jeśli to nie wymaga pieczenia bo mój piekarnik nie używany od nowości a mam go juz 2 lata 😁 🤪 ☺️ tzn prawie 2 😉
ja już prawie się ze wszystkim obrobiłam , jeszcze kąpanie LENY i siebie i jestem free i może w końcu coś zjem bo chyba od czwartku nic nie jadłam 😮 serio już mi P. powiedział że schudłam ale z wagą OK ciągle to samo , ale znowu mam ten problem co 8 lat temu - zapominam o jedzeniu 🤨
bo wiecie że ja rzadko albo w ogóle nie odczuwam głodu, to uczucie jest mi zupełnie obce 🤢
baaaaaaaaaaaanawet kawa mi nie wchodzi , robię sobie rano i wypijam 1/3 🤔no nic nie zanudzam idę z LENIEM do wanny














a może popiszemy o czymś zbereźnym co ????????????? wiem wiem głupi pomysł wy wszystkie takie poważne jesteście 😞




ciekawe jak tam Madzia z Ł po zakupach ?????????????? 😉
i czy te rybki już są ??????????????????????????????????
















































































































































































































































🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 TO TAK Z NUDY CHCIAŁAM BYĆ ZAUWAŻONA 😉 😉 😉 😉 😉 😉
ale już znikam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Magda - generalnie szukaj programów do rippowania tzw ripperów - tu coś jest:

http://www.sciagnij.pl/programy/p/Windows-Wideo-Rippowanie_wideo-WinX_DVD_Ripper/10158

Matylda - Conchiglioni to makaron - duże muszle które nadziewasz czym chcesz - ja akurat przysmażyłam cebulkę z tartą marchwią, dodałam mielone mięso, podlałam wodą, do tego trochę suszonych ziół np majeranek i bazylia, do tego 2 łyżeczki koncentratu, sól pieprz do smaku i odrobinę kukurydzy z puszki i tym nadziewałam podgotowane aldente muszle, wsadziłam w naczynie do zapiekania, podlałam słodką śmietanką, posypałam startym serem i do pieca na pół h
😉 To wszystko - nic skomplikowanego - taka moja improwizacja.

Piekłam też dziś chlebek znów bo tamten zjedzony - był pyszny 🙂

Mam kolejne pytania z cyklu - czy Wasze dzieci też tak robią?
Moja Lena od jakiegoś czasu zafascynowana jest swoim pępkiem i wiecznie w nim grzebie i woła papej albo pepem - jak jej wyjdzie (znaczy to w jej języku - pępek) ale denerwuje mnie to że ona tam ciągle grzebie 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dobry wieczor 🙂 🙂

daaawno mnie nie bylo, troche sie u nas dzialo, mam nadzieje ze najgorsze juz za nami i teraz uda mi sie czesciej wpadac 🙂
u Neli wszystko olki dolx 🙂 zapisalam ja ostatnio na kurs plywania dla maluchow i wlasnie dzisiaj miala pierwsza lekcje!!! 🙂 baaardzo jej sie podobalo, wariowala, i nawet nie specjalnie sie oburzyla gdy wsadzilam ja pod wode, podczas cwiczen nurkowania 🙂 🙂 baaardzo fajnie spedzone pol godziny, bardzo polecam jesli macie mozliwosc 🙂 potem nelka spala ponad 3 godziny, taka umeczona byla 🙂
Olu, moja grzebie sobie nie tylko w pepku, ale tez dotyka swych czescie prywatnych gdy jej zmieniam pieluche i wola pupa 🙂 rozeznanie w terenie robi 🙂

Wiolu, nasza nela nie ma przebarwien, ale baaaardzo nie lubi myc zebow, myslalam, ze chodzi o mietowy smak pasty, ale kupilam jakas balonowa i tez nie cierpi, no masakre mamy co wieczor, ale i tak jej nie odpuszcza zadne z nas, musi sie przyzwyczaic i juz, litosci nie ma!!! 🙂

Andziucha!!! trzymam kciuki oby poszlo wszystko szybko, bezbolesnie i o czasie 🙂

Lenka i Pola i Nikoleczka sliczne dziewczatka 🙂

moj husband tez cos ostatnio przebakuje, ze syna chce..... i to coraz czesciej mu sie zdaza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej.
Jeśli chodzi o przebarwienia to wiem na pewno, że pojawiają się od lekarstw, antybiotyków (jeśli dziecko ma słabą kość), ale być może u Laurki jest inna przyczyna.

Co do zakupów - masakra co się działo na tym otwarciu. W kolejce do kas stało się ok. 2 godzin. To był jakiś koszmar, więc w zasadzie nic nie kupiłam. No ale pojechałam obok do Centrum handlowego "Ptak" i tam kupiłam sobie bluzkę i szalik, niestety już zamykali, więc nie miałam szansy więcej pochodzić 😞 Ogólnie zakupy - nie udane.

A rybek JESZCZE nie mam 🙂


Czekam na kolegę (jak znajdzie trochę czasu), bo ma mi pomóc w tym - zna się na tym bardzo dobrze. A wolę, żeby zajęła się tym osoba, która wie co robi. Bo ja nie mam o tym zielonego pojęcia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...