Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
bry

mati a co ci potrzeba? co nieco wiem więc słucham

cześć piękna
dzięki za dobre chęci ale juz chyba wszystko wiem 😞 😠
nie bo chodziło mi o wykorzystanie zaległego urlopu tzn wiadomo nie mojego tylko P.
czy pracodawca w tym wypadku wojsko polskie ma prawo go wysłać na urlop wypoczynkowy TERAZ dodam że urlop za 2012 bo tylko taki mu został i dzwonił dowódca i NAKAZAŁ mu go wziąć TERAZ czyli po kursie czyli od 26go listopada
to jakis koszmar , przecież po zmianie przepisów zaległy urlop można wykorzystać do końca września następnego roku
kurwa ta jego robota mnie wykończy , nie chodzi mi o sam urlop tylko o to że nigdy niczego nie wiadomo
miałam miec korki od września, poumawiałam sie z ludźmi - bach pojechał na kurs , dobra najbardziej cierpliwy na mnie czekają wierząc że wrócę z połowie listopada i co ???? na kogo ja wychodzę ??? śmiech na sali , niebawem prze to wszystko stracę wszystkie kontakty , a ten mi pierdoli żebym coś zarobiła , tylko KURWA JAK ?????????????
ehh do dupy to wszystko 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Wiecie - chyba nie doceniałam swojego dziecka. Zastałam ją dziś stojącą na poduszce - takiej skórzanej twardej od kompletu z narożnika - w kuchni i sięgającą coś z blatu 😮
Skąd 1,5-roczne dziecko ma takie pomysły i już w taki sposób potrafi kombinować?
Hmmm
Przestraszyła mnie tym.. Nawet nie słyszałam ani nie widziałam kiedy ona tę - nota bene - ciężką poduszkę tam zatargała 🥴
Nie zdążyłam zrobić foto bo się wystraszyła jak mnie zobaczyła...
Czy Wasze dzieci też już tak robią? 🤔 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mój może poduszek nie wyciąga ale jak tylko wexmie coś co mu nie wolno to spieprza skubany az wióry lecą 😁 😁 chowa się po kątach i tam robi swoje. mój sobie pufe potrafi przetargać przez pół pokoju, dostawić do parapetu i wejść na nią, żeby w kwiatkach grzebać 😉

no i sama sobie mati odpowiedziałaś na pytanie 🙂 dowódca pewnie chce go wypchnąć na urlop żeby później mieć z nim święty spokój 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
niksssa napisał(a):
mój może poduszek nie wyciąga ale jak tylko wexmie coś co mu nie wolno to spieprza skubany az wióry lecą 😁 😁 chowa się po kątach i tam robi swoje. mój sobie pufe potrafi przetargać przez pół pokoju, dostawić do parapetu i wejść na nią, żeby w kwiatkach grzebać 😉


moja robi podobnie 🙂 albo robi tak ze patrz sie na mnie i usmiecha a reka siega po cos co jej nie wolno brac 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nikolina tu nawet nie chodzi o święty spokój tylko wiesz oni mogą dłuzej "przechowywać" zaległy urlop
mój P. raz by 3 mce na urlopie z nie wiadomo kiedy , dodatkowo mają dużo wolnego za służby , wyjazdy,kursy, szkolenia, poligony i inne
i często jest tak ze sobie zbierają, to sie kumuluje , biorą jeszcze L4 i przed pójściem na emeryturę to wykorzystują do tego stopnia że np 1,5 roku nie ma ich w pracy
tylko gdzie mojemu jeszcze do emerytury , masakra jakaś

Ola moja poduszek nie targa bo u nas takowych nie ma , ale potrafi sobie taki bębenek przesunąć i stanąc na nim jak czegoś potrzebuje , albo odwrócone wiaderko , raz próbowała pufę ale jest cała załadowana i nie mogła pchać
a na dole u mamy owszem też sobie raz krzesło przesunęła do mebli , całe szczęście i mogła się na nie wgramolić tylko pokazywała do mnie palcem i mówiła "siadać"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
cześć WAM
my znowu wstałyśmy godzinę temu 😮
muszę cos z tym zrobić do połowy listopada bo P. powiedział że jak p ojdziemy do miasta to on sobie nie wyobraża żeby ona latała do 23.00 bo on o 6.00 do roboty wstaje - tylko że mi to jak najbardziej odpowiada 😮
Natka ja też raz w życiu miałam 3kę w totka 😁
Ewelina pokazałabyś dzieciołki



ja mam po raz trzeci 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Bry 🙂

Wiecie - chyba nie doceniałam swojego dziecka. Zastałam ją dziś stojącą na poduszce - takiej skórzanej twardej od kompletu z narożnika - w kuchni i sięgającą coś z blatu 😮
Skąd 1,5-roczne dziecko ma takie pomysły i już w taki sposób potrafi kombinować?
Hmmm
Przestraszyła mnie tym.. Nawet nie słyszałam ani nie widziałam kiedy ona tę - nota bene - ciężką poduszkę tam zatargała 🥴
Nie zdążyłam zrobić foto bo się wystraszyła jak mnie zobaczyła...
Czy Wasze dzieci też już tak robią? 🤔 🤨



Mój potrafi podnieść ciężkie krzesełko. postawić je na nogi i przesunąć do parapetu a potem bawi się w ogrodnika 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Ewelinko jaka ona jest opiekuńcza i kochająca 🙂
Jestem w szoku, że taki Mały Szkrab ma w sobie tyle czułości i opiekuńczości.
A to trzymanie za rączkę zupełnie mnie rozbroiło 😁


od kiedy w domu jest Milosz Maja ma fiola na punkcie dzieci 🙃
jak widzi w tv od razu wola dzidzi i uwielbia ogladac gazety z dzidziusiami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam.
Ola moja tez tak ma. To chyba normalny ciekawski etap naszych dzieci 🥴
Wydaje mi sie ze dzieci podpatruja cos u ridzicow a pozniej uzywaja swojej bujnej wyobrazni. Ja np. opstatnio wzielam krzeslo zeby na nie wejsc i cos w wysokiej polki w szafie wyciagnac. pozniej patrze a ala wchodzi na krzeslo stake na nim po tem z niego wchodzi na stol w kuchni i tam sobie siedzi.
Albo bierze swoja plastikowa skrzynie z zabawkami wywala do gory nogami przystawia gdzie chce wejsci i wchodzi na nia i siega to co sobie upatrzyla.

A dzis mi brzdac jeden wysmarowal maslem pol 32 calowego tv lcd 😠
probowalam chusteczkami do lcd, cos zeszlo ale sa jeszcze smugi i niewiem czym mam to zmyc 🤢

Jutro przyjezdza ekipa montowac nam okna w domku-mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mysli. Dom juz ocieplony zostalo tylko resztki ktore nam zabraklo materialow czyli 2 paski papay na dach, pasek welny w sciany i przybicie calej boazerii zewnetrznej. Zastanawiam sie jaki kolor sobie wybrac tej bejcy ochronnej czy co to tam do malowania?
Wczoraj nam zamontowali wode w domu, szambo i prad juz jest sostalo tylko wykonczeniowka w srodku i rozprowadzenie wody i pradu po scianach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Alice1984 napisał(a):
Witam.
Ola moja tez tak ma. To chyba normalny ciekawski etap naszych dzieci 🥴
Wydaje mi sie ze dzieci podpatruja cos u ridzicow a pozniej uzywaja swojej bujnej wyobrazni. Ja np. opstatnio wzielam krzeslo zeby na nie wejsc i cos w wysokiej polki w szafie wyciagnac. pozniej patrze a ala wchodzi na krzeslo stake na nim po tem z niego wchodzi na stol w kuchni i tam sobie siedzi.
Albo bierze swoja plastikowa skrzynie z zabawkami wywala do gory nogami przystawia gdzie chce wejsci i wchodzi na nia i siega to co sobie upatrzyla.

A dzis mi brzdac jeden wysmarowal maslem pol 32 calowego tv lcd 😠
probowalam chusteczkami do lcd, cos zeszlo ale sa jeszcze smugi i niewiem czym mam to zmyc 🤢

Jutro przyjezdza ekipa montowac nam okna w domku-mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mysli. Dom juz ocieplony zostalo tylko resztki ktore nam zabraklo materialow czyli 2 paski papay na dach, pasek welny w sciany i przybicie calej boazerii zewnetrznej. Zastanawiam sie jaki kolor sobie wybrac tej bejcy ochronnej czy co to tam do malowania?
Wczoraj nam zamontowali wode w domu, szambo i prad juz jest sostalo tylko wykonczeniowka w srodku i rozprowadzenie wody i pradu po scianach 🙂



alice a ile jeśli można wiedzieć daliście za okna??? i jakie wymiary??? ja mam do wymiany , ale są ogromne!!!!! 1,40 na 1, 50. 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry!
ja sie zabralam dzis za generalne sprzatanie moze to cos przyspieszy chodz w nocy myslalam ze juz pojade mialam taki bol brzucha itd.
co do dzieci to moj Fabianek sam wchodzi na krzeslo w kuchni zeby sobie popatrzec przez okno albo bierze pudlo plastikowe i przystawia do szafki jak nie moze czegos siegnac ostatnio go przylapalam jak wlazil z fotela na lawe w pokoju i stawal na niej mialam wtedy serce w gardle ale nie moglam go przestraszyc zeby nie spadl:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A i zapomniałam że moja też wywala zabawki z tego pudełka i je odwraca 😉
Alice to ja myślałam że domek już na wykończeniu a z tego co piszesz to w sumie najpoważniejsze roboty zostały 😮
Andziucha ale w sumie teraz zobaczyłam, co ci się tak spieszy przecież ty masz jeszcze szmat czasu do terminu 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Alice1984 napisał(a):
Witam.
Ola moja tez tak ma. To chyba normalny ciekawski etap naszych dzieci 🥴
Wydaje mi sie ze dzieci podpatruja cos u ridzicow a pozniej uzywaja swojej bujnej wyobrazni. Ja np. opstatnio wzielam krzeslo zeby na nie wejsc i cos w wysokiej polki w szafie wyciagnac. pozniej patrze a ala wchodzi na krzeslo stake na nim po tem z niego wchodzi na stol w kuchni i tam sobie siedzi.
Albo bierze swoja plastikowa skrzynie z zabawkami wywala do gory nogami przystawia gdzie chce wejsci i wchodzi na nia i siega to co sobie upatrzyla.

A dzis mi brzdac jeden wysmarowal maslem pol 32 calowego tv lcd 😠
probowalam chusteczkami do lcd, cos zeszlo ale sa jeszcze smugi i niewiem czym mam to zmyc 🤢

Jutro przyjezdza ekipa montowac nam okna w domku-mam nadzieje ze wszystko pojdzie po mysli. Dom juz ocieplony zostalo tylko resztki ktore nam zabraklo materialow czyli 2 paski papay na dach, pasek welny w sciany i przybicie calej boazerii zewnetrznej. Zastanawiam sie jaki kolor sobie wybrac tej bejcy ochronnej czy co to tam do malowania?
Wczoraj nam zamontowali wode w domu, szambo i prad juz jest sostalo tylko wykonczeniowka w srodku i rozprowadzenie wody i pradu po scianach 🙂



alice a ile jeśli można wiedzieć daliście za okna??? i jakie wymiary??? ja mam do wymiany , ale są ogromne!!!!! 1,40 na 1, 50. 😮


Wisz z oknami to jest naprawde roznie. Nie sugeruj sie tylko cena. Ja szukalam w miare cos taniego i dobrego i blisko. Znalazlam firme ktora robi domy z bali i produkuje okna. Sa na profilach salamandra niemieckiego bez materiałow z recyklingu i olowiu oraz na okuciach maco lub roto do wyboru czyli jedne z lepszych standardowych. W tej samej cenie znalazlam wczesniej na allegro okna ktore jak sie okazalo mieli profile decco czyli typowa chinszczyzna i nieznane okucia a okucia to jedne z wazniejszych spraw bo to caly mechanizm okna. profile tez wazna sprawa. Za okna o wymiarach:
1. RU 86x66 1szt
2. U 56x53 2szt
3. RU 209x86 (drzwi balkonowe) 1szt
4. RU/RU 116x113 symetryczne 2 szt
5 RU/RU 1/3do2/3 146x113
wszystko z przywiezieniem i montazem 2950zl

i taka rada l;epiej brac z montazem bo jak bierzesz bez montazu to doliczaja 23% vat jak za produkt a jak bierzesz z montazem to doliczaja do ceny okna nie 23 a 8% jak za usluge. u nas wyszlo ze gdybysmy nie brali z montazem to bysmy musieli placic 2600zl a sam montaz 700zl ale jak sie odliczy ten inny vat co wyzej pisalam to sie okazuje ze bioroac z montazem dajesz nie 2600+700zl=3300 tylko 2950zl a i gwarancje masz pelna bo oni robia a nie Ty czy ktos tam 🙂 Cena za montaz licza za metr od obwodu okna u mnie 25zl czyli przykladowy montaz okna 53x56cm to jest po obwodzie prawie 2 metry wychodzi 50-pare zł
A okno masz dokladnie 1,4 na 1,5 czy standard 146,5 na 143,5 plus ok po 1-2cm z kazdego boku luzu na montaz? Bo jezeli masz ten standard to za ono musisz sobie liczyc ok 600zl plus montaz moze ok 150-200zl, wedlug cennika tych okien co ja bralam to by okno chyba 500 pare zl kosztowalo i montaz 150zl + koszt przywiezienia ale to wszystko zalezy od firm. Musisz zadzwonic , popytac.
Pytaj o:
1.jakie okucia?
2.Jakie profile?
3. Czy uzywaja w tych profilach materialy z recyklingu i ołów lub jego zamienniki? (te z allegro mialy zamiennik olowiu, a te co ja znalazlam maja certyfikat ze niby niema, ale huj ich tam wie-kto to sprawdzi-certyfikaty sa 🤨 )
4. cene montazu tego okna
5. koszt przywiezienia

pospisuj na kartce z kilku firm i zobaczysz, a jak chcesz jeszcze jakiejs pomocy to pisz priva 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
A i zapomniałam że moja też wywala zabawki z tego pudełka i je odwraca 😉
Alice to ja myślałam że domek już na wykończeniu a z tego co piszesz to w sumie najpoważniejsze roboty zostały 😮
Andziucha ale w sumie teraz zobaczyłam, co ci się tak spieszy przecież ty masz jeszcze szmat czasu do terminu 😮


Gdzie tam najpowazniejsze roboty, najpowazniejsze i najzmudniejsze i najciezsze to byly w kolejnisci:
fundamenty-najdrozsze!
dach
szambo
postawienie konstrukcji szkieletu

reszta to mniej uciazliwe prace.
W srdku juz sa nie ktore rzeczy np. kibelek, rury wystajace kanalizacyje ze tylko podlaczyc zmywarke, pralke, zlew, wanne i umywaleke, a wszystko mamy wiec ceka na montaz tylko. Z reszta bierz pod uwage ze jak pada deszczz snieg , jest mocny wiatr czy ciemno to wtdy nie mozesz konczyc dachu, robic przy welnie itp a to juz skonczone wiec teraz bez zwglegu od pogody reszta szybciej bedzie szla 🙂 i co wazniejsze lzej. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pamiętajcie że najtańsze okna są w grudniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przynajmniej u mnie w kazdej firmie i trzeba zawsze prosić o rabat 😉
no na pewno Alice to prawda co napisałaś ale też mam remonty za sobą i wiem ile jeszcze pracy przed WAMI 😉
ale życzę żeby jak najszybciej poszło
a Alice ty jesteś ekspertką w tych sprawach , czy faza lutealna zawsze jest stała ??? tzn ja wiem tam + - 1-2 dni ale chodzi mi o to czy może się zmienić np po porodzie ??? bo tego już w necie nie szukałam a od dwóch lat nie obserwuje siebie tak dokładnie jak kiedyś (wtedy dwa lata temu było 16 dni i teraz też by tak wychodziło )
bo teraz na pewno się nie udało a ostatnią szansę mam w przyszłym mcu a temperatury nie zamierzam mierzyć, a testom owulacyjnym nie ufam
pyatm takz czystej ciekawości ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
pamiętajcie że najtańsze okna są w grudniu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! przynajmniej u mnie w kazdej firmie i trzeba zawsze prosić o rabat 😉
no na pewno Alice to prawda co napisałaś ale też mam remonty za sobą i wiem ile jeszcze pracy przed WAMI 😉
ale życzę żeby jak najszybciej poszło
a Alice ty jesteś ekspertką w tych sprawach , czy faza lutealna zawsze jest stała ??? tzn ja wiem tam + - 1-2 dni ale chodzi mi o to czy może się zmienić np po porodzie ??? bo tego już w necie nie szukałam a od dwóch lat nie obserwuje siebie tak dokładnie jak kiedyś (wtedy dwa lata temu było 16 dni i teraz też by tak wychodziło )
bo teraz na pewno się nie udało a ostatnią szansę mam w przyszłym mcu a temperatury nie zamierzam mierzyć, a testom owulacyjnym nie ufam
pyatm takz czystej ciekawości ☺️


Pracy na pewno jeszcze troche jest ale tak jak pisalam to juz koncowka i z gorki 🙂
Co do fazy to ja tam zaden lekarz nie jestem , wszystkie moje wypoeidzi bazuja na tym co uslysze od lekarzy, sama zaobserwuje lub wyczytam w innych onformatorach.
Niststy nie pomoge ci w odpowiedzi na pytanie czy po porodzie jest w stanie sie zmienic faza lutealna. Sama tez u sibie jeszcze nie obserwowalam zwlaszcza ze odstawilam Alae od cyca w sierpniu wiec u mnie sa nieregularne okresy wiec niemam co mierzyc na razie a 1 okres po poriodzie dostalam pol roku temu 😎

ide odgrzewac zupe i gotowac pierogi. Ssak wstal i musze zadzwonic do meza czuy juz wraca czy bierze urlop na rzadanie dzis....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...