Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hejo!!! 🙂

co slychac dziewczynki??? tzn wiem mniej wiecej co i jak, bo co prawda powinnam sie przygotowywac do jutrzejszej rozmowy o prace, ale nadrobilam 🙂 🙂

u nas wszystko ok, Neli dzisiaj kupilam zestaw instrumentow muzycznych, tzn plastikowa trabka, flet, tamburyn i bebenek i moje dziecko sie zakochalo!!!! walila w beben podobnoo caly dzien, a na koniec dnia jeszcze spiewalysmy do grzechotek udajac ze to mikrofon!!!! 🙂 🙂

Tak sobie mysle ze na 12 dzieci w grupie 2 panie to baaardzo malo zwlaszcza w grupie malych dzieci, u nas u dzieci w wieku ponizej 1,5 roku na 3 dzieci przypada jedna opiekunka a 1,5- 2,5 lata na 4 dzieci jedna opiekunka. I tak sobie mysle Magda, czemu myslisz ze Panie sa nie kreatywne, nie robia nic z dziecmi, nie spiewaja, nie czytaja im czy co masz na mysli??? U nas w przedszkolu zawsze jest ta sama rutyna, spiewanie, czytanie, jakies tam bazgroly malowanie, choc badzmy szczerzy w tych najmlodszych grupach to mozolnie wszystko idzie, bo zamiast sie skupic na czytaniu, to pilnujesz zeby dzieci sie nie porozlazily po calej sali, malowanie, to wiadomoze coz takie dzeci moga namalowac, monalizy nie strzela 😉 😜 wiec same wiecie, ale wszystkie dzieci u nas lubia tanczyc i machac lapkami przy spiewaniu 🙂 🙂 u nas w przedszkolu tez kazdy miesiac zawsze ma inny temat, i to jest wywieszone na korytarzu wszystko, okna sa odpowiednio pomalowane itd, kazde dziecko ma tez swoja ksiazke informacyjna w ktorej sie zapisuje co gdzi eo ktorej robil i co jadl i ile kup zrobil 🙂 🙂

Matylda, no to pieknie mowi Twoja Leniuszka!!! Moja Nela zauwzylam ze pytania zadaje po angielsku, typu whats that? whos that? is that George?? wiecie ta malpka z kreskowki ciekawski George, a odpowiada po polsku, w sensie nazwy przedmiotow zna po polsku 🙂 ostatnio na skejpie z moja kuzynka rozmawialysmy a na koniec: See nu, lon ju, baj!!!! w sensie ze see you, love you, bye!!! 🙂 ja do niej w zyciu po angielsku nie gadam, od tatusia to przejela 🙂!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
brrry

ale zimno....

Dagi powodzenia na rozmowie i napisz jak po....a Ty pracujesz w panstwowym zlobku? zreszta to uk, to o czym mowa:-)super, ze macie takie ksiazeczki, u nas zeby sie cos dowiedziec to trzeba wypyttwac pania a i tak czesto mam watpliwosci czy w zwuazku z tym, ze jest tam tyle dzieci pamieta co G. robil, ile jadl, itd.

trzeba powoli myslec nad prezentami na Mikolajki, macie juz jakies pomysly? ja najwiekszy problem mam z Maksem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej! ale u mnie paskudna pogoda 🤢 wieje, pada no i jest ciemno.
Dziewczyny na ile dni dostałyście ten Bactrim???
Podczytuje cały czas 🙂 No i czkam na poród Andzi 🙂 Moja koleżanka z 2 też nadal nic.
pytanie z innej beczki, ma któraś z Was jakąś przyjaciółkę, której może wszystko powiedzieć, wygadać się... ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
[color=black]Dzień dobry 🙂

Alice - dzięki za linka ale miałam cały czas nadzieję na kombinezon jednoczęściowy, chyba się z tą myślą muszę pożegnać bo one robione są tylko do rozmiaru 86 cm 🥴
Jeszcze popatrzę w Auchan bo tam nie byłam..

Natka - ja mam taką przyjaciółkę a nawet 2 a doliczając Tyśkę z którą też gadamy czasem o prawie wszystkim i Tutli to są takie 4.. albo więcej, nie wiem..

.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka ja 6 dni mam podawac.

Co do przyjaciolki to siostra przede wszystkim i mam rowniez przyjaciolke ale czy taka z ktora o wszystkim moge pogadac to nie jestem pewna, chociaz po glebszym zastanowieniu to chyba tak. a i jeszcze jedna mam z ktora moge o wszystkim pogadac ale ona jest daleko i rzadko rozmawiamy niestety.

Wracam do pracy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry,
Tynka - jeszcze do pracy nie wróciłam...
A co do kreatywności pań to odnosze takie wrazenie porównując je do pań z drugiej grupy, gdzie te panie z grupy oddając dziecko rodzicom, mówią np. "Widać, że Adaś najbardziej lubi rysować.... jako jedyne dziecko grzecznie siedział z kredką w ręku, i w ogóle nie chciał odejść od stolika... Może warto by było pomyśleć o jakiś warsztatach dla niego" Albo "Zosia jest wycofana, nie chce bawić się z dziećmi, sama siedzi na materacu i bawi się ciągle jedną lalką, nie nawiązuje żadnych relacji z rówieśnikami, myślę, że warto się temu przyjrzeć dokładniej i ewentualnie skonsultować ze specjalistą"...
A u mnie słyszę tylko to "Kupa była, obiad jak zwykle zjedzony, spała godzinę" Na pytanie jak Nikola odnajduję się w grupie rówieśniczej, jak się zachowuje? - dobrze, jest grzeczna.
NO i tyle mojego.
Ale wiem że malują, rysują, wyklejają, chodzą na muzykoterapię - ale nie o to mi chodzi.... chodzi mi o opiekunki z prawdziwego zdarzenia które pomagają odkrywać młode talenty.... 😉
Ola - mogliście sami zorganizować wszystko, a teściów zaprsić miesiąc przed 😉 bo niestety nie unikniesz teraz tych dobrych rad niestety.
Natka - ja mam dwie przyjaciółki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dzien dobry!
ja nadal w dwupaku!

🤪

mojemu dziecku sie nie spieszy na ten swiat pogoda mu sie nie podoba 😁
a dzis jeszcze mam wizyte u gina 🥴

Jak Ci pogrzebie to może się ruszy 🙃

on juz od dluzszego czasu mnie recznie nie bada wiec nic sie pewnie nie ruszy:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
Andziucha napisał(a):
dzien dobry!
ja nadal w dwupaku!

🤪

mojemu dziecku sie nie spieszy na ten swiat pogoda mu sie nie podoba 😁
a dzis jeszcze mam wizyte u gina 🥴

Jak Ci pogrzebie to może się ruszy 🙃


Mi tam grzebal tak ze mialam 2 cm rozwarcie juz 2 tyg przed porodem i mowil lekarz ze latwy porod bedzie i co? dziecko sie urodzilo w terminie a porod byl ciezki takze niema na to mocnych, ale wiem ze u mnie to skurcze porodowe wywolal orgazm ☺️ 😁 Takze Andzia idz sie popiescic moze pomoze 😜

A ja znowu przy garach.... musze zrobic obiad i wymyc sterte naczyn, potem jak maz przyjedzie za 2 godziny z racy to jedziemy na cmentarze i a wieksze comiesieczne zakupy.

Ala wlasnie w tej sekundzie padla spac wiec jak znalazl mam cisze zeby porobic co trzeba 🙂

milego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
halo halo
Ola u mnie niestety było podobnie choć całkiem inaczej 😁
ale na 3 dni przed też chcieliśmy do kaznodziei dzwonić żeby to zrobić dzień wcześniej i poinformować wszystkich po fakcie 😁
ale nie dało sie problem był też z rodziną P. bo wesela miało nie byći tak ale te dwie ......... czyli teściowa i siostra P. wymyśłiły na tydzień przed żeby wszystko zrobić u tej siostry bo wygodniej
to ja się pytam komu wygodniej??? i wyszło na to że tylko tej siostrze 😁
w ogóle przykra sprawa bo ja warunków nie mam bo coś tam , bo nie umiem gotować bo nie mam jak zrobić obiadu
no tak sie wkurwiłam że szok ale jakoś z mamą dałam sama radę , z mamą i tylko z mamą te miały do zrobienia sałatkę, barszczyk czerwony forszmak i coś tam jeszcze i kurwa nie zrobiły bo czasu nie miały , albo zapomniały czegoś przywieść tzn konkretnie barszczu i zostal u teściowej a do teściowej mam 2 km i jak chciałam ją podwieść to nie bo coś tam
pisze tak na okrętkę i "problemy " mogą się wydawać banalne ale wtedy nie były
tak jak pisałam nałam radę z mamą i było git obiad zamówiłam w restauracji , sąsiadka gotowała tylko ziemniory i rosół jak byliśmy w kościele
do tego one obie były cały dzień tak naburmuszone że aż mi było przykro, na drugi dzień też z wielką łaską przyjechały ale mam to w dupie
Ola nie mogę tego napisać mhm inaczej tzn "ogródkami" bo byłoby to bez sensu , też za jakis czas mogę usunąć tego posta jak będzie trzeba
problem z gośćmi równiez był , bo tamte kazały zaprosić wszystkie siostry P. ojca ( a ma ich 4 ) i jego babcie z konkubentem i rodziców chrzestnych , no dobra chuj pomyślałam , jakoś byśmy sie pomieścili
ale to nie o to chodziło , atmosfera i tak była drętwa a pomyslcie sobie co by było jakby oni przyjechali ??? skoro P. nie ma żadnyh kontaktów z tamtą rodziną tzn nikt nie ma , chrzestnych widział ostatnio na komunii ,z P. ojcem nikt nie gada ani matka ani on sam
no porażka
ostatecznie zgodziłam sie na babcię z "chłopakiem" zawieźliśmy zaproszenie , wypytała co i jak, martwiła się o transport bo ma do nas 100 km to powiedzieliśmy że ktoś po nią przyjedzie i odwiezie i wszystko ładnie pięknie
w piątek zadzwonilismy się umówić o której i kto po nią pojedzie a ona mówi ze ZAPOMNIAŁA i umówiła się na festyn z koleżankami 😮
ważne że ojciec P. był i zwył sie na tym ślubie nie mniej niż ja ( a to człowiek kompletnie pozbawiony jakichkolwiek uczuć )
podsumowując Ola tu chyba nawet nie chodzi o pieniądze bo wiesz że gdyby WAM zależało to ne by się nzalazły nawet na wesele dla 400 osób
sama napisałaś ze chodzi o WASZ DZIEŃ i to wasza sprawa i tyle i każdy powinien to uszanować
faktycznie S. jest między młotem a kowadłem ale z matką już nie jest i raczej już nie będzie a z Tobą owszem i to oby do końca życia albo nawet i dłużej
ciężko będzie ale dacie radę albo musisz być twarda , albo iść na jakiś kompromis , moim zdaniem najważniejsze jest to czego WY chcecie a cała reszta się nie liczy



co do przyjaciół to mhm nie mam nigdy nie miałam i w przyjaźń nie wierze ale może dlatego że sama zbyt dobrą powierniczką nie jestem
kiedyś na licencjacie miałam dwie powiedzmy dobre koleżanki ale potem wiadomo drogi sie rozeszły teraz został nam tylko fbk i dwa spotkania do roku

i faktycznie są dwie osoby którym powiedziałam/ napisałam pewne rzeczy , takie których nie odważyłabym się powiedzieć nikomu mam na myśli Tyskę i Tutli 😉

ps sory że moze troche nie w temacie ale posta tego pisze dwie godz bo pradu nie było i mi laptop padł
idę coś działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no Andzia a może TY termin masz źle wyliczony 🤪
kurde ja to bym chyba nie mogła ta czekać
teraz z perspektywy czasu wydaje mi się ze ta umówiona indukcja była czymś najlepszym co mi się mogła przytrafić 😉


Alice to Ty swego czasu miewałaś nawet orgazmy ????????????????? 🤪 😁
WOW ja do tej pory mam z tym problem 😮
idem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gizelda napisał(a):
no Andzia a może TY termin masz źle wyliczony 🤪
kurde ja to bym chyba nie mogła ta czekać
teraz z perspektywy czasu wydaje mi się ze ta umówiona indukcja była czymś najlepszym co mi się mogła przytrafić 😉


Alice to Ty swego czasu miewałaś nawet orgazmy ????????????????? 🤪 😁
WOW ja do tej pory mam z tym problem 😮
idem



Matylda orgazm nie koniecznie rowna sie stosunek pamietaj o tym 😉 😁
Co do przyjaciol to w realu mam 2 przyjaciolki z ktorymi gadam o wszystkim oraz 2 kolezanki z ktorymi gadam prawie o wszystkicm. Reszta to znajomi blizsi lub dalsi oraz internetowi tacy jak Wy 🙂

A zechce mi jeszcze ktoras pomoc i pwoiedziec ile w pasie cm maja Wasze szkraby? moja ma 50cm i zadne spodnie na nia nie chca wejsc 😞 czyzby gruba byla? bo waga do wzrostu ma sie dobrze. (89cm/12,5kg)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...