Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Magda, mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz, z tym spaniem, albo raczej niespaniem jego 🤢
Mam problem, bo Kacper cały czas chce jeść. Bez przerwy. Nie jest gruby, ale jak tak dalej pójdzie, to zamieni się w kule. Może, to po tym rota nadrabia? Już nie wiem co mam robić. Chowam jedzenie, ale on sam wynajduje. A jak nie widzi, to i tak drze się pod szafkami. Ciąga mnie do kuchni, pokazuje palcem itp. Zjada dosłownie wszystko


Andzia, trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

klaudiagda napisał(a):
Magda, mam nadzieję, że będzie tak jak mówisz, z tym spaniem, albo raczej niespaniem jego 🤢
Mam problem, bo Kacper cały czas chce jeść. Bez przerwy. Nie jest gruby, ale jak tak dalej pójdzie, to zamieni się w kule. Może, to po tym rota nadrabia? Już nie wiem co mam robić. Chowam jedzenie, ale on sam wynajduje. A jak nie widzi, to i tak drze się pod szafkami. Ciąga mnie do kuchni, pokazuje palcem itp. Zjada dosłownie wszystko !


Klaudia, jakbym czytała o Nikoli....
Podobno przy skokach rozwojowych dziecko więcej je.... mam nadzieję, że szybko im to minie 🙂 Bo moja Nikola już waży 13kg i ma 88cm.... 🤔 już ma ograniczone wszelakie przekąski 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ja robię broccoli chicken tylko dla kogo??????? jak jestem sama jak palec
tzn LENA jest ale śpi i na nią czeka żurek
to się porobiło mówię WAM
przez wypadek cioci życie co najmniej kilkunastu osób zmieniło się o 360 st
z najnowszych doniesień wiem że będzie mieszkała u nas , przynajmniej do wiosny
super 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiecie co ??????
śmieszne jesteście i tyle
jak można odpowiadać na jakieś popierdolone posty ( w tym moje )
zrozumcie że jak sie nie ma nic do powiedzenia w jakiejś kwestii to się nie wypowiada zwłaszcza jak sie nie ma o tym zielonego pojęcia
czy to tak trudno zrozumieć
ja nie wymagam żeby ktoś odpowiadał na każdy moj post bo pisze ich średnio 15 dziennie
przecież to dziecinne
a zd rugiej strony jak mam sie odnieść do postu osoby która przez 10 dni stawia ................. a potem napisze COŚ , nie dziwcie się ze to jest niezauważalne
to tyle to była ja GIZELDA
wróce dont worry 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hejo!!!!

my caly dzien spedzilismy dzisiaj poza domem, najpierw Nela miala plywanie, a potem pojechalismy do takiego outletu, S. kupil garnitur a ja sukienke na wesele naszych znajomych.
Boze, tak czytam o kosztach przedszkola czy zlobka i wiecie co??? u mnie w przedszkolu, wiecej niz 5 godzin liczy sie jako caly dzien i wtedy jest to koszt £38 ( za jeden dzien oczywiscie) , a ja dziennie zarabiam £37, takze nie stac mnie zebym Nele nawet wyslala do przedszkola, dlatego zdecydowalismy sie zeby zajmowala sie nia opiekunka, ktora jest generalnie o polowe tansza.....
a w Polsce 120 zl miesiecznie??? juz nie porownujac funta do zlotowki, przeciez to co najmniej pietnasta czesc pensji!!! zazdroszcze!!! ja bym musiala pracowac za darmo i jeszcze dokladac tutaj,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha!!! a co do jedzenie to musze sie pochwalic ze nela zjadla dzisiaj sama jedno winogrono i dwa male kwadraciki galaretki po raz pierwszy!!! 🙂 🙂 wiem ze dla was to nic i ze wasze dzieci palaszuja schabowe z ziemniakami juz od dawna, ale wiecie ze u nas z jedzeniem jest bardzo ciezko.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tynka83 napisał(a):
drogo w tej Warszawce, ja za zlobek place ok.260 z czego jest odpis za czynsz i wyzywienie, takze w pazdzierniku zaplacilam 140 a teraz 120....no ale i zarobki pewnie bez porownania

a ile godzin Gabryś jest w żłobku? Ja do 7 godzin dziennie płacę 175 zł plus 5 zł dziennie za jedzenie( czyli wychodzi ok 100 zł). No i na radę 30 zł. Od 8 do 10 godzin płaci się 250 zł + jedzenie + rada. Wiadomo, że za wszystko dodatkowe (czyt. kucyk, rytmika) płaci się osobno.

Ciekawe jak Andzia i Alan 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dagi_ napisał(a):
aha!!! a co do jedzenie to musze sie pochwalic ze nela zjadla dzisiaj sama jedno winogrono i dwa male kwadraciki galaretki po raz pierwszy!!! 🙂 🙂 wiem ze dla was to nic i ze wasze dzieci palaszuja schabowe z ziemniakami juz od dawna, ale wiecie ze u nas z jedzeniem jest bardzo ciezko.....

no to gratulację dla Neli 🙂 U nas sytuacja odwrotna- Kacper zjada za 2 dorosłe osoby i nie wiem co z tym fantem zrobić. Ograniczam, ale czasami się nie da po prostu. Ręce opadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jejku ja to sie nie moge nadziwic ze niektore dzieci to poprostu jedza... np u mnie w najmlodszej grupie jest taka Giulia, piekna dziewczynka w polowie wloszka a w drugiej polowie brazylijka, no i przejdzmy do rzeczy jak ona je!!!!! nie uzywa sztuccy tylko zawsze przechyla miseczke i wlewa/ wrzuca jedzenie do buzi, nic jej sie przy tym nie zmarnuje, pomarancze zjada ze skora, banana wtrabi w 5 sekund a do tego dostaje jeszcze 2 buteli dziennie mleka, no ja nie wierze gdzie sie jej to wszystko miesci!!! ma 13 miesiecy, nie powiem ze jest gruba bo nie jest, taka okragla buleczka raczej ale jest naprawde ciezka!! 🙂

no wlasnie, jakies wiesci od Andzi?? trzymam kciuki!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Natka85 napisał(a):
Ewelajna, opowiedz może coś o tym zdjęciu z fb 🙂 jak masz czas 😆

przepraszam że dopiero teraz ale dopiero wróciłam z pracy 🤢
to nominacje którą co miesiąc wyznacza jakiś szef z hotelu restauracji ktoś znany.
Gazeta to typowy miesięcznik dla branży gastronomicznej 😉
Ciesze się bardzo bo to dla mnie wyróżnienie i może coś dobrego z tego przyniesie 🤪
A co do kosztów żłobków to wiem że w warszawie dużo się płaci ale co zrobię?! nie mam innego wyjścia a to i tak mniej niż płaciłam za prywatny 🥴
jak mam wolne w tygodniu to mały zostaje ze mną w domu raz że chce się nim nacieszyć cały dzień a dwa że troszkę zaoszczędzić ☺️
a Mati nie odniosę się do twojego postu bo chyba nie zrozumiałaś dobrze o co mi kaman 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Bry 🙂

Nie mam żadnych wieści od Andzi niestety, podejrzewam że nie ma siły więc jej nie męczę, sama zdecyduje kiedy napisać 🙂

Co do jedzenia to u Leny z tym różnie - owoce, warzywa wcina.. Z obiadami idzie gorzej ale nie powiem.. Coś je.. Daje jej mleko 3 razy dziennie bo inaczej to chyba głodna by była.. Ona może jeść makaron, bułki z masłem, ogórki kiszone i paprykę - o to to jej najlepiej wchodzi 😁 No i paluszki ciasteczka - w każdej ilości ale to dostaje okazyjnie 🙂

I naprawdę cieszcie się że Wasze dzieciaki tak wcinają, nie bójcie się że przytyją bo wybiegają wszystko, mam znajomą sąsiadkę której dziecko od urodzenia jest niejadkiem - ale Twoja Nela Dagi to przy niej żarłok - jej dziecko jeszcze leży w gondoli, nie siada, nie wstaje bo nie ma sił - karmią ją strzykawką bo inaczej umarłaby śmiercią głodową chyba 🥴 Jest tak maleńka że wygląda jak 4 miesięczne dziecko - to dopiero problem. Dziewczyna nie może do pracy wrócić bo co zrobić z takim dzieckiem? Masakra.. 🤢 🤢 🤢

No także nie narzekać i cieszyć się dziećmi 🙂

Ewela - to ja w sumie teraz nie wiem o co Ci chodziło i podpisuję się pod postem Matyldy bo przecież nie da się każdej na każdy post odpisywać, jak się ma coś do powiedzenia w sprawie to się pisze - jak nie to wiadomo.. Przecież nie będę pisała, że nie wiem nic na dany temat bo to śmieszne by było 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bry.
U nas na radę rodziców \"nakazana\" jest składka 50zł.
Nikola jest 8 godzin bo można być 8 i więcej, mniej nie.
5zł stawa wyżywieniowa za dzień plus 9zł dziennie stawka godzinowa... czyli dziennie płacę 14zł.
W radzie rodziców znajdują się zajęcia: muzykoterapii, teatrzyki...
Radę rodziców zostawiam bez komentarza.... powiedziałam, że płacę do grudnia i zobaczę jakie zabawki dzieci dostaną - jak gówno, stawkę na radę zmniejszę do 30zł nawet jeżeli się to komuś nie podoba.

Dziewczyny zastanawiałyście się co kupić dzieciom na święta? A może już macie prezenty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ewelinaaleks napisał(a):
Natka85 napisał(a):
Ewelajna, opowiedz może coś o tym zdjęciu z fb 🙂 jak masz czas 😆

przepraszam że dopiero teraz ale dopiero wróciłam z pracy 🤢
to nominacje którą co miesiąc wyznacza jakiś szef z hotelu restauracji ktoś znany.
Gazeta to typowy miesięcznik dla branży gastronomicznej 😉
Ciesze się bardzo bo to dla mnie wyróżnienie i może coś dobrego z tego przyniesie 🤪
A co do kosztów żłobków to wiem że w warszawie dużo się płaci ale co zrobię?! nie mam innego wyjścia a to i tak mniej niż płaciłam za prywatny 🥴
jak mam wolne w tygodniu to mały zostaje ze mną w domu raz że chce się nim nacieszyć cały dzień a dwa że troszkę zaoszczędzić ☺️
a Mati nie odniosę się do twojego postu bo chyba nie zrozumiałaś dobrze o co mi kaman 😞




to gratulacje 🙂






biedna Andzia, wchodzę i podglądam,aż któraś z Was nap. czy urodziła 🙂 idę ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
bry

to ja naprawde malo place, 120 zl to przy 11 dnioweje nieobecnosci a normalnie byloby 255 ale to i tak malo, a rada rodzicow to skladka na pol roku albo rok, nie pamietam

a na swieta zastanawialam sie nad wodna mata do rysowania, nie moge teraz dodac linku ale sa na allegro, fajne sa podobno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry.
A my mamy w domu szpital, bo Michał chory ;/ świetnie, jeszcze mi dzieciaka załatwi, a dopiero co z choroby wyszedł ;/
Na święta myślałam o klockach Duplo i też czymś do rysowania. Tych tablicach czy coś. A o wodnej pierwsze słyszę. Zaraz sobie wygooglam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
Ja też myślałam o Duplo.
A z innej beczki? Jakiej pasty do zębów używacie dla dzieciaków? Pozwalacie im połykać? Bo Nikola moja nie umie niestety jeszcze wypluć...

Ja nie daję Lenie żadnej pasty, uważam że nie ma potrzeby bo i tak nie da sobie zębów umyć.. Przeważnie ssie szczoteczkę i spija wodę i to mycie to w sumie nie mycie.. ale jak już bardzo chcesz to szukaj pasty bez fluoru w aptekach 🙂

http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDs1Nzg3NzExNTUwMDQ2NTIzMTczOzkxNjk2O2h0dHA6Ly93d3cuaS1hcHRla2EucGwvcHJvZHVjdC1wb2wtMjg4MTgtTkVORURFTlQtQkFCWS1wYXN0YS0yMG1sLXN6Y3pvdGVjemthLXNpbGlrb25vd2EtZGxhLWR6aWVjaS0xb3AtLmh0bWw7YTc0ZTViZWQ5MjcwYTg0OWQxZjkzYmUwNTg5ODdlYjc%3D&dac=1

Cena masakra 😮

Co do prezentu to nie wiem, nie mam pomysłu, wiem że ma dostać laptopa dla dzieci no i chciałam sanki na zimę, tylko dla niej to nie będzie prezent bo nie wie o co kaman jeszcze..
Zobaczę, może jakąś lalę jej kupię 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mamy aguafresh ale mój Dawid UMIE już płukać i wypluwać wode 🙂
prezent na święta to chyba postanie huśtawkę skoczka bo bardzo fajnie sie w niej bawił u syna mojej szwagierki i sanki.
Ola chodzi mi o to że często piszecie ze kogoś nie ma lub nie pisze ale ja wiem czemu niektóre stawiają tylko kropeczki. właśnie dlatego że ich posty często pozostają bez echa. Ale już nie drążę aby nie być źle zrozumianą. Spuentuje tak każdy pisze tyle ile ma czasu i chęci 😎
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
klaudiagda napisał(a):
Kacper teraz ma Signal, ale nakładam mu tyle co nic tej pasty. I to mycie zębów to raczej ssanie szczoteczki. Aż boję się, że mu zęby wypadną 😁

Ee tam, to propaganda jak ze wszystkim 🙂
Zobacz jakie nasz mamy mają zęby (tzn moja ma zdrowe) a kiedyś nie było ani szczoteczek dla dzieci ani past dla dzieci 🙂
To nie od tego zależy, jak ma mieć ładne zęby to będzie miał i bez mycia i pasty 🙂 To genetycznie uwarunkowane 🙂
Ja się tym nie martwię wcale 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...